haziorvos

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

haziorvos

HozzászólásSzerző: Eszti » 2005. nov. 6., vas. 18:11

Sziasztok!
Tudna nekem valaki ajanlani Szegeden (vagy Szombathelyen) egy jo fej haziorvost, aki nem tekinti a vegasagot betegsegnek? (Esetleg o is vega).
Koszonettel, Eszti
Avatar
Eszti
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2005. szept. 25., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 7., hétf. 16:23

nOS, EG YILYEN HÁZIORVOS ENGEM IS ÉRDEKELNE sZEGEDEN :oops: :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 8., kedd 11:29

Apróhirdetésen lehetne keresni...nem? ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 8., kedd 15:38

Vettem itt kint Krakkóban egy Vegetáriánus világ c. lengyel újságot. Az egyik oldalon össze voltak gyűjtve a vega vagy vegabarát orvosok. Cím, telefon, rendelési idő. Ilyen nálunk még nincs. Kellene csinálni!!!!
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Spottle » 2005. nov. 10., csüt. 11:30

Minek a háziorvos annak, aki sohasem beteg?
Én akkor voltam nála, amikor a babámat vártam. Akkor is csak azért, mert a védőnő mondta,hogy papírt kell kérni tőle. A régi lakóhelyemen nem is találkoztam soha az "orvosommal", úgyhogy nem is tudták átküldeni a papírjaimat amikor ide költöztünk. :wink:

Szerintem nem lenne helyes elzárkózni. Ha tényleg egészségesebb az, aki vegetáriánus életet él, akkor ezt a háziorvosának is látnia kell! Ha őt meg tudja győzni, akkor sokkal nagyobb eredményt ér el, mintha talál egy vegetáriánus orvost. 8O

Persze a gyerekorvossal más a helyzet,vele már kemény dió lenne elfogadtatni, hogy a gyerek nem kap húst.
Avatar
Spottle
Írogat
 
Hsz: 62
Csatlakozott: 2005. nov. 9., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Erdőkertes :-)

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 10., csüt. 11:38

szerintem legtöbbünk már belefáradt abba, hogy bizonyítgassunk. én például már egyre kevésbé vágyom arra, hogy másoknak bizonygassam, hogy amit csinálok, jó.

egy orvost (akibe minimum 5 éven keresztül nyomták a "tudást", amivel teljesen ellenkezőt állítunk) pedig meggyőzni képtelenség, hacsak nem van némi nyitottsága az efféle dolgok felé, ez esetben pedig úgyis magától megváltoztatja a véleményét.

egy út lehet még a "szelíd meggyőzésre", a példamutatás. de egy nézetéhez makacsan ragaszkodó ember úgyis talál kifogásokat arra, miért működik egy szervezet mégis tökéletesen a "káros és életveszélyes vegán életmód mellett..." (hogy is mondta a bácsi a fókuszban? megvan! szélsőséges! :-) ) maximum majd betudja valami klinikai esetnek, és gyorsan mindenféle vizsgálat tárgyává teszi, vagy gyorsan beutalja egy kis húskúrára :D :? :oops:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 10., csüt. 11:51

Végül is jól beszélsz, Spottle... ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 10., csüt. 21:34

Persze a sosem beteg vegánokat nem is látja a háziorvosuk soha, így hogyan alakulhatna ki pozitív képe róluk? :wink:
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 10., csüt. 21:53

:) Ja, nem voltam beteg (megfázva sem! - ami ugye tisztulási folyamat), mióta vegán vagyok. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 10., csüt. 21:59

Még én sem, pedig - lekopogom- most itt van a megfázások ideje :wink:
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 10., csüt. 22:25

de a sok hagymától este és reggel egyfolytában fújom az orrom.
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 10., csüt. 22:28

Hagymás tisztítókúra? :wink: Nem tudom, miért, nekem meg mintha a torkom fájna kicsit, ha nyersen eszem. Lehet, hogy egyszerűen azért, mert nem szeretem.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 10., csüt. 23:06

Nem baj, kedvesállítok, az jó kis tisztulás! :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 10., csüt. 23:34

Torokfájás, megfázás esetén a következő gyógymódot ajánlhatom: reggel egy citrom leve, napközben forró tea ( zsálya pl jó torok, mandulagyulladásra legjobb, cickafark , hárs ugye , kamilla, ilyesmik), és ausztrál eukaliptusz, de csakis ausztrál, azt a teába, meg lehet fölszippantani, fertőtlenít, este pedíg nyers és hélyában sült hagyma, nyers és hélyában sült citrommal. Egy mazdaznan recept a hagymaszirupot is ajánlja. Ez annyi, hogy hagyma és cukor egy éjszakát együtt töltenek, reggelre egy erős sziruppá alakulnak. Bár a cukor nem szerencsés. HÁt lehet válogatni.
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 10., csüt. 23:35

bár, hogy ezt most miért írtam, azt nem tudom. te, kedves jablko, nem is vagy beteg.
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

Következő

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég