Gyógynövények ájurvédikus alkalmazása.

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

Gyógynövények ájurvédikus alkalmazása.

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2012. ápr. 24., kedd 8:51

Dátum: 2010. április 26. hétfo, 07:00 Küldte: boldogsag

Az ajurvéda Indiában a mai napig gyakorolt hagyományos alapokon nyugvó orvostudomány.

Az ajurvédát ismertető Csaraka Szanhita szerint minden természetes anyagot lehet orvosságként is használni.
Dzsivaka legendája nagyon szépen illusztrálja az indiai természetgyógyászat alapjait.
Dzsivaka Buddha háziorvosa volt. Azon a napon, amikor vizsgára jelentkezett, orvos-professzorai arra kérték, mutasson olyan természetes anyagot, amit nem lehet az orvoslásban alkalmazni gyógyitásként.
Több éven át kutatott szerte a világban, végül igy szólt: - Mindenhol kerestem, de semmit nem találtam, amit ne lehetne alkalmazni az orvoslás művészetében.
Csaraka ehhez még hozzáteszi: "Egy növény gyógyhatásainak az ismerete még nem elegendő az orvosláshoz."

A növényt teljességében kell ismerni: sajátosságait, izét, helyes elkészitését, hatásos adagolását, az alkati tipus szerinti alkalmazását.
A nyugati fitoterápiában csak a gyógyhatásra és az adagolásra forditanak figyelmet, de ez nem elegendő. Hiszen az olyan kérdésekre, hogy például miért előnyösebb a kakukkfű a mentánál - egy közönséges influenza esetén - nem találunk teljes választ a nyugati kérikönyvekben.

Érdemes ezen ősi tudomány titkait keresni, megismerni, mert bár nagyon közhely, de mégis megemlitem: az egészség megörzése könnyebb, mint a betegség gyógyitása. Az anyagi vonzatairól ne is beszéljünk.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00


Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron