Alternatív Gyógymódok

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

Alternatív Gyógymódok

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. ápr. 12., hétf. 16:36

Ide várom az alternatív gyógymódokkal kapcsolatos kérdéseket, észrevételeket.

Üdv., Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 12., hétf. 20:49

Szis
Én Ribizli vok.szeretném megkérdezni,hogy szerinted mi az ma ami nem humbukk?Tényleg mivel lehet gyógyítani súlyos betegséget vagy van e ilyen a valóságban?ez nagyon érdekelne engem
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. ápr. 13., kedd 9:05

Szia Ribizli!

Ahogy leírtam sajnos nagyon sok kókler van az alternatív gyógyászatban, akiket csak a pénz megszerzése érdekel, úgy hogy azért semmit se tudnak adni. Ez sajnálatos. Sajnos tudomásul kell venni, hogy a szélhámosok ide is beszivárogtak ezzel rontva az alternatív gyógymódok jó hírét.

Én magam úgy gondolom, az alternatív gyógymódok igen hatékony kiegészítői a hagyományos orvoslásnak, és kiváló eszközök a prevenció területén is. A legtöbb alternatív gyógymódnak vannak területei és természetesen korlátai a kezeléseket illetően. És ez rendjén is van.


Én magam részéről a reikit ismerem és alkalmazom. Ez az energetikai gyógyászat egyik fajtája. Mi az Usui Szellemi Iskola Közösség gyakorlói azt tűztük ki célul, hogy szeretnénk elismertetni az orvostudománnyal ezt a módszert. A kezeléseinket dokumentáljuk pl. számos esettanulmány is olvasható a honlapunkon. Ezek tényleg megtörtént esetek.
http://usuireikiryoho.hu >>>> Gyógyulások beszámolói menüpont


Természetesen nagyon sokféle alternatív terápia létezik még, én hiszek abban, hogy nem kizárólagosan a gyógyszereken át vezet az út a testi-lelki egészséghez, hanem az egészség megőrzésében számos alternatív módszer (melyeknek nincs mellék hatása) lehet segítségre.





ribizli írta:Szis
Én Ribizli vok.szeretném megkérdezni,hogy szerinted mi az ma ami nem humbukk?Tényleg mivel lehet gyógyítani súlyos betegséget vagy van e ilyen a valóságban?ez nagyon érdekelne engem
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 15., csüt. 10:12

én az akupunktúrát szeretem,de meglehet hogy az nemtartozik ide.olvastam már a reikiről,meg hogy hogyan jött létre de én taliztam koklerrel aki megkezelt,még 10 15 éve és egész éjjel rettegtem aznap m
ert fura alakokat,és szemeket láttam a szobában.na azóta nagyon félek az ilyenektől,és totál bezárkóztam.
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. ápr. 15., csüt. 11:13

Még egy gondolat az alternatív gyógymódokról.


Sok embernek van kétségei az alternatív gyógymódokkal kapcsolatban, azt gondolva hogy placebo, nem is annyira hatékony mint a hagyományos orvoslástudomány, stb... Sokan mondják azt is, hogy ha egészségesen élnek akkor mi hasznuk az ilyen nem hivatalos gyógymódoknak.

Érthetőek ezek a kétségek. Egyrészt igaz az, hogy a saját egészségünkért elsősorban mi magunk vagyunk a felelősek. Ez 100%-ig igaz. Ebbe beletartozik a kiegyensúlyozott táplálkozás, a mozgás, kapcsolataink, céljaink megvalósítása, hogyan boldogulunk az életben, boldogok vagyunk e.

Sokan állítják azt, hogy a táplálkozás mindent megold, ez igaz is 70-80% -ban. A fizikai egészségünkért nagyban felelős a táplálkozás, de fontos még a mozgás is, és hogy a pszichénk is egészséges legyen.

Az alternatív gyógymódok kiemelkedő szerepet tudnak játszani a prevenció területén, sokszor elébe menve a bajnak. És ez kifizetődésben sokkal több mint a hagyományos orvoslás haszna.

A másik szempont az alternatív gyógymódok mellett a mellékhatás nélküliségük. Ha mégis problémát kell orvosolni, nem mindegy hogy több mellékhatással együtt gyógyszereket szedünk be, vagy a szelíd gyógymódokhoz nyúlunk.

Az orvostudomány sem mindenható. Számos példa bizonyítja, hogy amikor a hagyományos orvoslással már csak a tüneteket lehetett enyhíteni az alternatív gyógymódokkal lehetett segíteni a betegen.

A fő különbség ugyanis az hogy míg a hagyományos orvoslás tüneteket kezel, addig az alternatív medicina a betegség okával, a lélekkel is foglalkozik. Szerintem ez igen hangsúlyos különbség.


Én személyesen a reiki módszerével ismerkedtem meg, ez egy a sok közül, de ugyanúgy szívesen használom a fito-terápia, vagy a masszázs adta előnyöket is. Úgy gondolom ezeknek igenis helyük van az életben.

Az alternatív gyógymódokat úgy kell felfogni helyesen, hogy ne a hagyományos orvoslás ellenfeleiként kell beállítani, hanem azok igen hatékony kiegészítőiként. Én örvendetesnek találnám, ha a hagyományos orvoslás felől is történne egy nyitás az alternatív gyógymódok felé. Ez a betegek, az emberek érdekét szolgálná.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. ápr. 15., csüt. 11:22

Szia Ribizli!


Igen sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid voltak. Minden bizonnyal kóklernél jártál, mert a reiki kezelésnek csak pozitív hatásai vannak. Ezért nem mindegy kitől kapsz reiki kezelést, pláne reiki beavatást! Sokan dolgoznak mindenféle asztrális energiákkal, ami nem reiki.

Tudom nehéz bizalmat szerezni, ha volt egy csalódásod, főleg ha ilyen tapasztalatokat szereztél. Azt tudom mondani, ha van benned érdeklődés tégy még egyszer egy próbát, de ezúttal megbízható helyen. Ha kéred reiki ügyben tudok neked segítséget adni, merre indulj el, kit keress, ki hiteles ebben a témakörben.


Üdv., Gábor





ribizli írta:én az akupunktúrát szeretem,de meglehet hogy az nemtartozik ide.olvastam már a reikiről,meg hogy hogyan jött létre de én taliztam koklerrel aki megkezelt,még 10 15 éve és egész éjjel rettegtem aznap m
ert fura alakokat,és szemeket láttam a szobában.na azóta nagyon félek az ilyenektől,és totál bezárkóztam.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. ápr. 15., csüt. 11:24

Egyébként szerintem az akupunktúra is belefér az alternatív gyógymódok közé. Tehát, ha ezzel kapcsolatban megosztanád a tapasztalatod, nagyon szívesen olvasnám!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 15., csüt. 17:28

:) szia

Hát sajna én arról csak azt tudom hogy nagyon jó,és ismerek olyanokat akik ehhez az öreg kínai bácsihoz járnak.pl: a barátnőmnek lógott a szája 1 kis lefolyású agyvérzéstől azthiszem,és két kezeléssel visszaállt neki.az orvosok szerint az úgy marad :) ,érdekel a reiki,és 4 hónap mulva már mo-on fogok lakni holnap reggel leszek és írok neked valami érdekeset,és majd ha tudsz válaszolj,meg arra is hogy mi az a beavatás?
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. ápr. 16., pén. 10:11

Szia!

Ez valóban nagy eredmény, amit elmeséltél az akupunktúra kapcsán. Na ez az amit említettem pár hozzászólás előtt. Hogy az alternatív gyógymódokkal, sokszor akkor is lehet segíteni, amikor a hivatalos orvostudomány már csak széttárja a kezét. :) Ezért kéne az alternatív gyógymódokat megbecsülni és kiegészítve a hagyományos orvoslással.


OK, várom a kérdésed. Addig is leírom mi is az a reiki beavatás.

Először is a reiki definíciója Porosz Tibor: a reiki tradíciója c. írása alapján:

"A reiki négy szimbólumot használó, beavatásos módszer az Univerzális Energia befogadására, közvetítésére és átadására, ezáltal személyiségfejlesztő, gyógyító, szeretetet adó, kiegyensúlyozott embert és harmonikus emberek közötti kapcsolatot teremtő hatású."

A reiki beavatás lényegében egy szent szertartás, ami által képes leszel a reiki energia csatornázására. A reiki behangolás megnyitja benned ezeket az energetikai csatornákat ami által képes leszel a reikit közvetíteni. A reiki beavatást egy reiki mestertől kaphatod a reiki tanfolyamon. Ez a képesség egy életre szól, viszont sokat kell gyakorolni a reikizést hogy egyre finomodjon az intuíciód és az érzékelésed. Így egyre hatékonyabban tudsz gyógyítani a reikivel, akár krónikus esetekben is igen hatékonyan lehet alkalmazni. Hagyományosan a reiki tanítása mester-tanítvány kapcsolatban történik. Ezért is hangsúlyoztam nem mindegy kitől kérsz reiki behangolást, mert sajnos vannak visszaélések a reiki módszerével. A reiki gyakorlása pedig hagyományosan közösségi keretek közt valósul meg ahol sok segítséget kaphatsz a tanítódtól és a közösségtől a gyakorlást illetően. Röviden ennyi lenne, de bátran kérdezzél ha felmerül valamilyen kérdés!

Üdv., Gábor





ribizli írta::) szia

Hát sajna én arról csak azt tudom hogy nagyon jó,és ismerek olyanokat akik ehhez az öreg kínai bácsihoz járnak.pl: a barátnőmnek lógott a szája 1 kis lefolyású agyvérzéstől azthiszem,és két kezeléssel visszaállt neki.az orvosok szerint az úgy marad :) ,érdekel a reiki,és 4 hónap mulva már mo-on fogok lakni holnap reggel leszek és írok neked valami érdekeset,és majd ha tudsz válaszolj,meg arra is hogy mi az a beavatás?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 16., pén. 13:07

szia

Hát az érdekelne hogy mit érez aki ezt csinálja,illetve lát bizonyos dolgokat amit esetleg más ember nem?mert én sajnos már sok dolgot láttaam és üldöztek is ezzel,de ezt azért nyilvánosan nem írnám le.Szóval amióta erőszakkal nemfigyelek a környezetemre meg a fura dolgokra azóta semmi bajom,de aki reikizik az biztosan lát vagy érzékel dolgokat,és én attól menten kifutnék a világból,és hidd el nem küzdök mentális problémákkal,ez így van sajnos:)

Az akupunktúrában meg nincs semmi természetfeletti,bár nekem az a bajom hogy a reiki ha jól tudom egy egységes energia én pedig istenben hiszek,a katolikus egyház pedig minden ilyesmit gnosztikusnak tart,bár hozzáfűzném hogy vannak nekik is hibáik bőven,én mindíg félek,hogy valamit nem jó erő vezérel.Jézus aztmondta hogy "jönnek majd szemfényvesztők,de ti ne higgyetek nekik"Lehet,hogy most bolondnak tartassz,de én komolyan félek mindeen olyan dologtól ami belemászik más ember tudatába lelkébe szellemébe,mert aggaszt hogy a pokolra jutok,főleg mert voltam már jó sokszor gonosz is meg írígy hát meg sorolhatnám,bár azthiszem minden embernek voltak hibái.Tudod kissé bonyolúlt vagyok,teljesen végletes vagy nagyon jó,vagy nagyon rossz ember,és ez nehéz mert mindent csak nagyon tudok csinálni,nemtalálom az arany középutat soha semmiben,bár 1et elismerek ha valaki ingyen tud gyógyítani,és önzetlen akkor talán az nem lehet valami ördögi dolog de csakis ha nem bízza el magát,és a szentekhez hasonlóan csak közvetítő nem pedig Isten szerepet játszik.Sajnos hajlamos vok a hiúságra is,és próbálom ezt leküzdeni,hogy ne legyen az ÉN főszereplője az életemnek.Na nem fárasztalak tovább.
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. ápr. 17., szomb. 15:52

Szia Ribizli!

A reiki kezelő különféle érzetek formájában érzékeli a problémák energetikai lenyomatait mint pl. melegség, forróság, bizsergés, lüktetés, hideg, fájdalom érzet. Általában "látás"-ról nincs szó, hacsak valakinek nem fejlődött ki ilyesféle képessége. Az intuíció viszont segít, hogy hol kezeljem a beteget. Az intuíció mindenkinél más formában jelentkezik.

A páciens általában csak meleget/forróságot, kellemes ellazulást érzékel a kezelés alatt, van hogy lelki blokkok oldódásakor valaki könnyezik, vagy sóhaj hagyja el a száját. Ezek mind természetes dolgok. A reiki nem irányított dolog, egyszerűen spontán történik meg a gyógyulás.

Egy rövid megjegyzés a katolikus egyház és reiki kapcsolatáról. Valószínűleg azért mond annyi rossz minden a reiki módszeréről, mert nem ismeri és csak a teológia felől közelíti meg a módszert. Ezzel szemben a reiki főként megtapasztalás útján lehet megismerni.

A reiki nem placebó, és nem is szemfényvesztés. Nagyon is valós dolog, amit bárki képes megtapasztalni és elsajátítani is. Nem szükséges hozzá semmilyen extra képesség. A reiki beavatás után bárki a módszer hatékony alkalmazójává válhat.




ribizli írta:szia
Hát az érdekelne hogy mit érez aki ezt csinálja,illetve lát bizonyos dolgokat amit esetleg más ember nem?mert én sajnos már sok dolgot láttaam és üldöztek is ezzel,de ezt azért nyilvánosan nem írnám le.Szóval amióta erőszakkal nemfigyelek a környezetemre meg a fura dolgokra azóta semmi bajom,de aki reikizik az biztosan lát vagy érzékel dolgokat,és én attól menten kifutnék a világból,és hidd el nem küzdök mentális problémákkal,ez így van sajnos:)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Akupunktúra

HozzászólásSzerző: Atomreaktor » 2010. ápr. 19., hétf. 13:11

Sziasztok!

Nekem is van élményem az akupunktúrával kapcsolatban. Néhány éve, esténként vettem először észre, mikor elcsendesedett minden, hogy "súg" a fejem. Persze előbb elmentem fülészetre, hogy biztos fülzúgásról van szó, de nem. Végül az egyik orvos a térdem megkopogtatása és hasonlók után felírt egy gyógyszert nagy titokzatosan. Otthon rákerestem a neten, hogy mi is ez, mielőtt kiváltanám. Valamilyen "dilibogyó" volt, depresszió, meg idegesség, stb. esetére. Elfojtottam magamban néhány káromkodást, hogy itt tartanak a dokiaink (tisztelet a kivételnek és a kivételes eseteknek, sebészetben pl. állítólag világszínvonalúak orvosaink). Magyarul azt gondolta, hogy én beképzelem magamnak, hogy súg a fejem...

Budapesten találtam egy intézetet, ahol egy ázsiai doktornőhöz kerültem. Kaptam akupunktúrát és csontkovácsot is, mert az is egy lehetőség volt, hogy vmelyik nyaki ér egy kicsit elszorult és az idézte elő a súgást. A csontkovács végül csak jól esett:)

Az akupunktúra 10-15 alkalmas kezelés lett volna, talán olyan 8 körül hagytam abba. Az első "bökdösés" után csökkent a súgás. Amúgy nagyon jó érzés, a tűszúrás nem fáj, bár van több-fajta bökési mód és az egyik kicsit kellemetlen (megtekeri a tűt). De utána mikor fekszel és érzed a hatását az nagyon kellemes. Kísérletezett is a doktornő, az egyik alkalom közben erősödött a súgás, de a következő alkalommal "visszacsinálta". Mondta, hogy lehet, hogy később ismét felerősödik, de azóta olyan minimális szinten érzem, hogy nem éreztem szükségét az újbóli kezelésnek.

Én csak ajánlani tudom. Ha azt gondolja valaki, hogy már semmi nem segít, érdemes kipróbálni. Sokkal nyitottabbak, mint a nyugati orvosok, mivel várják a hagyományos leleteidet is (vérvétel, stb.), hogy átfogó képet kapjanak.
Avatar
Atomreaktor
Inkább olvas
 
Hsz: 12
Csatlakozott: 2010. ápr. 19., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 27., kedd 14:32

ezek szerint akkor az tényleg másnak is jó.én elmennék kínába körbenézni
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

jikiden reiki szeminárium 2010 novemberében

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. szept. 4., szomb. 18:04

Japán reiki tanulási lehetőség Magyarországon, 2010. novemberében:

http://reiki-fehervar.hu/jikiden-reiki-tajekoztato.PDF
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég