Betegségek - okok és megoldások

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

HozzászólásSzerző: Apropo » 2006. dec. 22., pén. 13:17

Szakítsatok rá időt, érdemes:

http://www.eletadotv.hu/index.php?l=ar&k=eletmod

:lol:
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00


csontritkul

HozzászólásSzerző: Tori » 2008. jún. 16., hétf. 14:00

Sziasztok!
Én még új vagyok itt. A véleményeteket szeretném kérni egy dologgal kapcsolatban.
Tavaly október óta mondom magam vegetáriánusnak, bár tejet és tojást is fogyasztok. Van két gyermekem, a kisebbik most múlt egy éves, és még szoptatom. A nagyobbik 32 hónapos koráig szopizott, akkor még ettem húst.
31 éves vagyok. A múlt héten az orvos megállapította, hogy az egy éve tartó csuklófájdalmaim oka csontritkulás és kopás. Az első dolga az volt, hogy lebeszéljen a szoptatásról, és rábeszéljen a húsevésre.
A szoptatást még csak-csak el tudnám fogadni indokként, de kétlem, hogy a vegetáriánus életmód okozója lehet a problémáimnak. Egyébként az is jellemző, hogy az orvosok nem tudnak mit kezdeni a kismamákkal. Bármikor, ha gyógyszert kell szedni, a szoptatás abbahagyása tűnik számukra kézenfekvőnek.
Avatar
Tori
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2008. jún. 8., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. jún. 17., kedd 9:22

Kedves Tori!

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha egy orvos megtudja, hogy vega vagyok, azonnal rá akar beszélni a húsevésre. Akár van valami bajom, akár nincs. A legjobb ezt a dolgot előttük nem is említeni.
Ne húst egyél, hanem sok mákot, őrölt szezámmagot. Sok zöldet, zöld levelet, lehetőleg nyersen.
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: ata » 2008. jún. 17., kedd 13:40

Kedves Tori

Nézz utánna a tej valódi hatásának, akkor megtudod miért veszítesz kalciumot. Bemásolok egy hírlevelet, nagyonjó recept kalcium pótlásra:

" Egy másik kedves Olvasómtól, szintén kedves levelezõ barátomtól, ma kaptam egy olyan levelet, ahol külhoni, Okinawa szigetérõl (Japán), származó kálcium jó tulajdonságáról zemgedeznek.
Ami teljes mértékben igaz is!
De! A szomszédban kapírgáló tyúk éppen olyan jó minõségû kalciumot szolgáltat, mint az okinawai.
Aminek a héját valószínúleg Te is kidobod.
Nem kéne. Az alábbiakban ismertetek egy receptet, hogy odahaza miként tudsz Te magad is olcsó, és hatásos csontritkulás elleni szert varázsolni magadnak, vagy családodnak.
Íme a válasz, amit írtam kedves barátomnak:

Kedves Éva,
nagyon jó dolog ez az Okinawai Korall kálcium.
Nem tudom az árát.

De talán tudok mondani egy sokkal olcsóbbat és talán jobbat is.
Végy öt citromot. Facsard ki, Végy három tojást. Jól mosd meg a héját kívülrõl. Nagyon jól!
A tojásokat, a belsejét edd meg, vagy használd el bármire.
Majd belülrõl is jól mosd ki a megmaradt héjakat. Szárítsd meg.
Majd tedd bele a citromlébe. Pár nap után kezdheted csepegtetni magadnak a folyékony kálciumot.
Vigyázz, nagyon tömény lesz. És finom is.

Még egy fontos dolog.
A kálcium sokkal jobban fog felszívódni, ha hordasz magadon valamilyen vörösrézbõl készült dolgot.
Gyûrû, karkötõ, vörösrezes zokni, vorosréz-szálas fehérnemû, stb.

Ugyanis, ha elegendõ vörösréz van a szervezetedben, akkor fel is tud szívódni a kálcium. Teljesen mindegy, hogy azt a szomszéd tyúkja tojta, vagy Okinaváról származik.
A vörösréz az egyik olyan fém, amelyik bõrön keresztül is fel tud szívódni.
Igaz megszínezi az ember bõrét. De azt hiszem már feltalálták az õseink a szappant...

Más.

A vörösréz azért is kell a szervezetünknek, ugyanis a vérképzéskor, a vörövértestecskékben az utolsó lépésig réz van, s csak az utolsó lépésben, (kb.) cserélõdik az ki a vasra. Tehát ahhoz, hogy valakinek jobb legyen a vérképe, nemcsak vasat kell szednie, hanem vörösrezet is.

Szeretettel
Pelejtei Prihoda András"


Én kipróbáltam, isteni.
Üdv, ata
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: baraka » 2008. jún. 17., kedd 18:08

Minden betegségnek lelki oka van.

Csontritkulás:

Nagyofokú önbizalom-hiány. Önértékességbe vetett hit megrendülése.
Általában a változókorban alakul ki. Tehát, bár fiatal vagy, olyan korszakot élsz lelkileg, ami a változókorra jellemző. Gyanítom, hogy a gyerekek születésével, az anyasággal van összefüggésben. Eltűntek a régi célok, álmok, örömök, és nincs helyettük új. Az anyaságot tehernek, nehézségnek érzed, éled meg, olyan valaminek, ami ellopta az álmaidat, ami eltüntette a régi éned, akit ismertél és aki tényleg te voltál. Kiúttalanság érzés, leleáncoltság-érzés.
Azt hiszem, nem vagy egy anyatípus. Nem mindegyikünk az. Hallgatni kellett volna a belső hangodra... Nem hiszem, hogy az anyaság volt az álmod, és életcélod. Megértem. Én sem vágytam soha gyerekre. Egy csöppet sem.
Viszont, most már a helyzet adott. Talán azon érdemes elgondolkodnod, hogy az adott helyzetben mi az ami örömöt, új célokat adhat neked. Mi az a nehézség, amit le kéne tenned, vagy meg kéne osztanod. Mi lehet az az adott helyzetben, amiben újra megtalálhatod, kifejezheted és megélheted: önmagad.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

Előző

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég