Betegségek - okok és megoldások

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

Betegs

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. nov. 10., szer. 10:04

1 hete derült ki, hogy az 5,5 éves fiam inzulinfüggő cukorbeteg (1-s típus). Kialakulásához a genetikai hajlamon túl shock, vírus illetve a TEJ fogyasztás járul hozzá. A tudomány mai állása szerint ez egy autoimmun betegség, ami gyógyíthatatlan. Az immunrendszer maga pusztítja el az inzulintermelő (béta)sejteket. Ez a betegség most az egész család életét megváltoztatja, vissza kell mennem gyesre. A napi ételadagját én készítem, így most már ő is vegás lesz. Még nem értem, miért kellett ennek bekövetkeznie, de úgy érzem, van magyarázat és megoldás - bár ez már nem étrendi, hanem vallási, spirituális oldala az életnek.

Úgy gondolom, hogy ez egy hasznos fórum lehet, hogy mely betegségek gyógyíthatóak az étrend változtatásával, melyek egyéb módon (a TERMÉSZET erejével)?

Másik felmerülő kérdés, hogy egy betegség a törvények áthágásának következménye (mostani vagy a karma), vagy tanító jellegű?

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 10., szer. 11:51

Kedves Szilvi! Az orvosok a betegségek 20%át tudják gyógyítani, a maradék 80%-nál tehetelenül állnak... És orvosoknak hívják magukat.
Én hiszem,hogy a te fiad meg fog gyógyulni a természet erejétől ebből a "gyógyíthatatlan" betegségből.
rengeteg módszer van... vegán kaják(ezt te istudod), makrobiotika, gyógynövények, agykontroll, ...stb..
Hajrá!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 10., szer. 18:24

Az erő legyen Veletek, Szilvi!

Ez a hír mellbe vágott... :O

Szerintem jó hely a vegi fórum az ilyen téma megbeszélésére. Sőt igazán nyíltan azt hiszem, csak itt lehet beszélni, ugyanis ha egy "hagyományos" fórumba beírnánk, hogy vegetáriánus, mindenki leköpne. Vagy nem?

Szerintem a természeti törvények áthágásának következménye a betegség, bármilyen legyen. Lehet, hogy nem is az ember hágja át a törvényt, hanem egy őse, valami ilyesmiről szól a genetika (de ezt ehhez nem kell ismerni). Így büntet a törvény. Lehet, hogy valaki megér mondjuk 90 évet, áthágva természeti törvényeket. Azonban az unokája, aki egy szennyezettebb környezetben nevelkedik (ez is örökség, következmény), meg mondjuk valamilyen autoimmun betegséggel születik. Ki gondolna erre az eredetre?

Van megoldás! Igen, a természetes életmód, ami már sokakon segített. Nem csodabogyók, masinák, drága dolgok, hanem egyszerű "gyógyszerek" és az elme.

Elsőnek kitartást kívánok, és még szólunk.
Addig is minden jót kívánok!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 10., szer. 20:23

Kedves Szilvi!

ne add fel.

Azt tudom, hoyg egyszer egy jógatáborunkban is felmerült a cukorbetegség kérdése és Swamiji HATÁROZOTTAN állította, hogy az igazi gyógyír rá a vegetárius étkezés!!!!
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. nov. 12., pén. 8:54

Köszönöm Mindenkinek a lelki segítséget, ez a betegség mindannyiunknak komoly tanulást jelent.

Rákerestem az interneten, még a vegi oldalak is gyógyíthatatlannak írják ezt a típust. Egyetlen egy helyen találtam bíztatót, a nyerskosztot javasolja a hasnyálmirigy terhelésének csökkentésére.

Tudtok tanácsot adni, könyvet javasolni a nyersevéssel kapcsolatban? (a statisztika alapján van köztünk nyersevő) és a hozzászólások alapján úgy látom, hogy Parsifal ilyen természetközeli életet élhet.

Köszönöm.

Navesh, úgy gondolom, a lányodnak egy gyengéd májtisztítás jót tenne (az allergiákkal kapcsolatban ezt olvastam)

szilvi

ui: szeretem a finom, főtt ételeket, nem szándékoztam a nyerskosztra áttérni... a TERMÉSZET másként gondolta
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 12., pén. 18:22

Üdv Szilvi!

Igazándiból én kettőt is bejelöltem, az egyik a vegán, a másik a nyersevő. 100%-ig én sem vagyok az, de ez az ideám. Sokat tanultam a nyersevésről, meg ezt érzem igazán nekünk rendeltnek, és próbálkozok. Már kapható magyarul is nyersevős könyv, Brian Clement írta, a címét legközelebb. De ha angolul olvasol, akkor itt az első forrásom: elolvastam majd az összes cikküket:

www.living-foods.com

"Gyógyíthatalan betegség nincs, csak gyógyíthatalan beteg." - mondta egy zseniális elme. Béke legyen Veletek!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 13., szomb. 7:00

Kedves Szilvi!

Érdekelne a májtisztítás.

Ezt hogyan kellene, lehetne végezni?

Úgy tűnik (mert a baj :? nem jár egyedül), hogy Sára lányom szójaérzékeny és érzékeny a rovarcsípésre is.

megcsípi valami és kijön rajta 20-30 viszkető pötty.

Bőrgyogynál voltunk és olyan (gyenge :?: :? ) krémet adott, mely mellékhatásaitól (bocs, lehetséges mellékhatásaitól) dobtunk egy hátast.


A hasnyálmirígy harmonizálásra pedig van egy egy-két nagyon egyszerű gyakorlat.

Holnap fél nap netközelben leszek, ha tudom, le fogom írni.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 13., szomb. 10:11

A kozmoterápiáról hallottatok? A szervezet kitisztítása után "újra" felépíti azt.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 14., vas. 17:20

éRDEKELNE A KOZMOTERÁPIA 8)
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. nov. 15., hétf. 9:09

A kórházban töltöm az időm nagy részét, így kevésbé vagyok aktív (sajnos). Köszönöm a névnapi üdvözletet.

Az "Élő ételek " című könyvet én is láttam, meg is kapom névnapomra.

A kórház legnagyobb csodája, hogy a fiammal sikerült megutáltatniuk a húst :D (miután vegetáriánus lettem, a családom bebeszélte neki, hogy ő húsevő)

Navesh! Én csak felnőtteknek való májtisztítási módokat találtam, lehetséges, hogy erre is van jógagyakorlat, ezt Te jobban tudhatod nálam. Én amit megbántam, hogy valaha is adtam tejet Gyuszkónak :!:

a KOZMOTERÁPIA engem is érdekelne

sziasztok

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 15., hétf. 19:28

Jobbulást mindenkinek!!!!

Én azt tapasztalgatom, hogy a sok-sok méreganyag csak gyűlik, csak gyűlik a szervezetben és egyszerre csak olyan sok lesz, hogy a szervezet nem tolerálja többé...

Tudom, hogy ezzel nem találtam fel újat, de keserű felsimerés...

Valaki mondta, hogy 100 éve nem voltak tejérzékeny gyerekek, pedig a nyers tejet itták (még én is gyerekkoromban, a frissen fejt tejet :wink: )a mai tejek, tojások, szóják :twisted: pedig lehet, hogy azért is váltanak ki allergisá reakciókat, mert a termesztésük, termelésük során milliónyi vegyi anyag épül beléjük.

tehát (lehet) nem is atejre vagyunk érzékenyek, hanem arra, ami benen van....
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 17., szer. 18:42

Aki veletek együtt él (párotok, családotok) vegetáriánus?

<Nem idevágó, de pont most olvastam a madáretetős cikket. Szalonna a madaraknak? Látott már valaki mondjuk madarakat a disznóra szállva annak zsírosabb felét csipkedni, enni? Ezt is a Törvénytől elszakadt gyilkos ember eszelte? ki.
Télire az olajos magok és a gabonamagok járnak nekik. Ne kukacoskodjunk, mert ez az ők dolguk, már amelyiké, tavasztól! :) >
--------------------------------------------------------------------------------
A kozmoterápiáról (le kellene írni az egészet ide, de hát jogsértő lenne; így inkább az előttem lévő könyvből "szemezgetek", a végén pedig a könyvről is szó esik)

a könyv címe: Természetes élet és gyógymód (2 könyv egyben) ára kb 2500Ft, több mint 250 oldal
I. Kozmikus élet és gyógymód

Néhány szó a szerzőről
A szerző előszava
Néhány szó a Nemzetközi Kozmoterápiai Expedícióról
Tahiti sziget leprásai és Székely Professzor expedíciója
Bevezetés a kozmoterápia alapfogalmaiba
A kozmoterápia társadalmi jelentősége
A korrelativista dialektika módszeres alapelvei
Szférák, Ciklusok, Ritmusok
A matematika és asztronómia szerepe a kozmoterápiában
Az Ember, a Világegyetem, és gyógymódok egysége
Kozmovitális sugárzások és külső kozmoterápia
A fő kozmoterápiai alkalmazási módok
Belső kozmoterápia
A kozmoterápiai étrend legfontosabb szabályai
Modern Tudományos étrend legfontosabb szabályai
(200 kozmovitális tápanyag)
Kozmoterápiai étrendi kategóriák
Az ételek elkészítési módja
Összhang a természet ciklusaival
A betegségekkel szembeni immunitás megszerzésének útja
Miért ne fogyasszuk a tiltott ételeket, italokat és izgató szereket?
Belső kozmoterápiai étrendi számítások
Az egyéni kezelési ciklusok étrendi számításai
A testi és szellemi élet higiéniája
Az új kozmoterápiai életmód során szervezetünkben végbemenő regenerációs folyamatok (itt van a 125.oldal)

II. Természetes élet és gyógymód
(Levegő, víz, Nap, diéta, növényi gyógyszerek, testkultúra, lélekápolás)...

A kozmoterápia előnyei a többi rendszerekkel szemben

14 pont, amit most nem írok le, de a Szilvinek legfontosabb

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Teljesen gyógyít. Véglegesen meggyógyítja a betegségeket. Nincs olyan betegség, amelyet meg ne gyógyítana."

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

megjegyzésként hadd: "Gyógyíthatatlanság. - Azt hiszi, hogy gyógyíthatalan? - Ön gyógyítható. Hála az utolsó néhány év tudományos felfedezéseinek, gyógyíthatatlan betegség nem létezik többé, legfeljebb gyógyíthatatlan beteg."

A Prof. Dr. Edmond Bordeaux Székely által alkotott alapos, mégis egyszerű "Természetes élet és gyógymód" című könyv foglalkozik a kozmoterápiával, mint komplex gyógyítási rendszerrel. A sokak által ismert Bicsérdy Béla, Ferencsik István és Dr. Oláh Andor természetgyógyászok sokat merítettek a Székely-művekből.
Magyarországon a halálos autóimmun-betegségekből kozmoterápiával gyógyult Szentesy házaspár terjeszti a Székely könyveket. Ennek központja az "Egészséges Jövőnkért" - Dr. E. B. Székely Könyvesbolt, amely felkereshető Budapesten a József körút 20. alatt (A Blaha Lujza tértől gyalog 5 percre). Továbbá más könyvesboltokban is kereshető a "Professzor" többi könyve. (Több mint 25 nyelven több millió példányban keltek el eddig könyvei, ezek egyik legsikeresebbike az Esszénus Béke Evangélium I.-IV.)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 18., csüt. 7:50

A családomról.

feleségem, vegetárius

leányom vegetárius (3 éves :)

Szüleim igazi húsevők (és idősek és rettenetesen betegek)

Anyósom (nagyon jó anyós :wink: )

vega volt egy ideig, de visszetért húsevőnek (ezt ugyan nehezen értem meg...)

Sógorom és párja vega.

Szóval a mi családunkban talán jobb az arány...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 18., csüt. 11:20

Mi a kozmoterápiás könyv címe?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 18., csüt. 11:20

jaj bocsi, kicsit figyelmetlen voltam.,
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

Következő

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég