vér

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

HozzászólásSzerző: east » 2006. dec. 18., hétf. 23:36

Vér és plazma "adásról" kinek mi a véleménye? Kiváncsi vagyok Rátok pro és kontra. Én rendszeres véradó vagyok, s halottam már ellenzőktől-pártolóktól sok-sok mindent.

Más.
A napokban a vérképem elemzésének alkalmával a doki kb. 2 másodperc után megmondta h vega vagyok. Leesett az állam. Rákérdeztem, honnan tudja. Azt mondta ha legközelebb megyek, elmondja. (ui. emgem úgy kell noszogatni h félévente-évente menjek egy rutinvizsgálatra a sok mozgás miatt)
Tippek?
-Ostobák ezek a Zen történetek! - kiáltott fel egy ember. -Egy szót sem értek belőlük.
-Tökéletesen igazad van - felelte a mester.- Ahol nincs víz, ott nem kell félni a hullámoktól.
Avatar
east
Néha írogat
 
Hsz: 25
Csatlakozott: 2006. dec. 2., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. dec. 19., kedd 8:44

Szerintem a kiváló vér-értékeid alapján tudta, hogy vegás vagy, de hogy konkrétan mely értékek?... mind ;)

Én is voltam a véradás ellen, de már újra adok. ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. dec. 19., kedd 11:59

Én sajnos nem adhatok vért, egy régebbi problémám miatt. :(

Majd írd meg, hogy honnan tudta a doki ezt. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. dec. 20., szer. 7:45

én múlt héten voltam 27. alkalommal. a doktornú újra azzal fogadott: MÉG mindig vegetáriánus? Mivel pótolja a vasat?

Menjen a rákba :cry:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. dec. 20., szer. 11:50

Miért nem mondtad, hogy csavarkulcsot nyalogatsz? :D

nawesh írta:én múlt héten voltam 27. alkalommal. a doktornú újra azzal fogadott: MÉG mindig vegetáriánus? Mivel pótolja a vasat?

Menjen a rákba :cry:
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: east » 2006. dec. 20., szer. 21:21

Mindenkinek ez a vas a mániája...
-Ostobák ezek a Zen történetek! - kiáltott fel egy ember. -Egy szót sem értek belőlük.
-Tökéletesen igazad van - felelte a mester.- Ahol nincs víz, ott nem kell félni a hullámoktól.
Avatar
east
Néha írogat
 
Hsz: 25
Csatlakozott: 2006. dec. 2., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. dec. 21., csüt. 18:59

csavarkulcs :oops: jó ötlet

gyerekkoromban anyukámtól szögekkel átszúrt almát kaptam, de csavarkuilcs :wink: egyébbként jó a vasam
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: east » 2006. dec. 23., szomb. 21:53

Brokkoli, mazsola,bab, azt hiszem a spenőt főleg....
nincs olyan vega aki ezeket ne enné.. akkor miért problémáznak még mindíg ezen?? neeem értem :)
-Ostobák ezek a Zen történetek! - kiáltott fel egy ember. -Egy szót sem értek belőlük.
-Tökéletesen igazad van - felelte a mester.- Ahol nincs víz, ott nem kell félni a hullámoktól.
Avatar
east
Néha írogat
 
Hsz: 25
Csatlakozott: 2006. dec. 2., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. dec. 25., hétf. 17:27

+ mák, lencse, piros gyümölcsök...
Igazából jobban kellene félteni a vashiánytól azokat, akik húst esznek és nem ezeket :wink:
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: east » 2006. dec. 26., kedd 0:47

A mák úgy néz ki ebből a szempontból kiment a fejemből.

Ez jó, mert mákot mákkal eszem, főleg karácsonykor. Mondjuk egyébként is. A desszertek királya.
Ez jó. Mi őket féltjük, ők meg minket. Ebből az egyik tévedés. Melyik?? :twisted:
-Ostobák ezek a Zen történetek! - kiáltott fel egy ember. -Egy szót sem értek belőlük.
-Tökéletesen igazad van - felelte a mester.- Ahol nincs víz, ott nem kell félni a hullámoktól.
Avatar
east
Néha írogat
 
Hsz: 25
Csatlakozott: 2006. dec. 2., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. dec. 28., csüt. 23:34

Nekem is a mák(os) a király! Imádom. Nekem ez, és egy kis cékla kihagyhatatlan "mindennapi".
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: ata » 2007. jan. 2., kedd 1:24

Mint minden évben, most is kivizsgáltattam magam tetőtől, talpig. Egyenlőre senki nem szólt, hogy bajom lenne.
Vérnyomásom évekóta tökéletes, annak ellenére, hogy kölyökként szívritmuszavarom volt.
Jóatyám pont az én koromban élte túl első infartusát, anya meg 20 évre rá. Rengeteg "szívbarát" margarint esznek, hiába világosítottam fel őket annak "jótékony" hatásairól. Persze, magas a koleszterinszintjük.
Én maradok a vajnál.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. jan. 2., kedd 10:02

...így is lehet.

Meg szoktam vizsgálni magamat tetőtől talpig. Nem szól semmi sem életmódom ellen. Vegán vagyok. Tudatosan próbálok választani az életben. Keresem a jobbat, a legjobbat.
Úgy érzem, vérnyomásom rendben van, ezt bizonyítják legutóbbi mérési eredményeim is (véradásokkor), gyermekkoromban ha jól emlékeszem "kinőhető" szívzörejem volt. Volt? Kinőttem? Régen voltam EKG-n... Nem tervezek menni. ;) Azthiszem, nincs mitől félnem.

Szeretem a szívbarát ételeket. Szerintem az ipar meg az általuk támogatott, így nem is igazán független orvos nem tudja hitelesen megmondani, melyik a "tényleg szívbarát". Én azonban a rendelkezésre álló ismereteket mérlegelve igen.

Anno szerettem a vajat, az íze miatt. Aztán megtudtam, hogy milyen hálátlanok vagyunk az állatokkal, hogy mennyit szenvednek szegények miattunk, ezért nem kérek belőle. Ez az érv egyedülállóan a legfontosabb, de jó tudni, hogy egy második érv is elég lenne a vaj kerülésére, vagyis az, hogy a zsiradékban rengeteg vegyszer halmozódik fel. Továbbá a lehetőségek: az alsan biomargarin, ami 100% növényi, ökológiai gazdálkodásból származik, és még az íze és felhasználása is hasonlít a vajéhoz, létezik, és elérhető. Úgyhogy ezt ajánlom mindenki figyelmébe. De más tisztán növényi, bio margarinok is jók (olykor azokból is eszek).

Én a bio margarinra szavazok! ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Apropo » 2007. jan. 2., kedd 14:26

Tóth Gábor (alábbi linken látható/hallható) egyik előadásának a címe: Vaj, vagy margarin - szívinfarktus, vagy rák? Ő a kisebbik rossznak a margarint tartotta. :roll:

http://www.eletadotv.hu/index.php?l=ar&k=eletmod
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: ata » 2007. jún. 25., hétf. 2:10

Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

Előző

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég