vér

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. ápr. 4., hétf. 20:17

A kérdés csak az, hogy van-e panaszod az alacsony vérnyomásod miatt. Mert ha csak azért szeretnéd emelni, mert az orvosok/környzet szerint alacsony, akkor rossz úton játsz. Az átlaglakosság ugye állati termékeket eszik többször naponta, amik felviszik a vérnyomást. Meg a só is.
Nekem 90/60 a vérnyomásom, szupi jól vagyok, sőt, olvastam, hogy nőknek ez a normális/jó. Férfiaknak lehet magasabb is talán.
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00


HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 4., hétf. 22:04

A fehér fagyöngy tea beállítja a vérnyomást, akár alacsony volt akár magas.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: cameleon » 2005. ápr. 5., kedd 9:55

Vagy az ujjak végigmasszírozásával, de nam ám akárhogy, mert ha visszafelé csinálod, akkor vérnyomáscsökkenést érsz el.

Fogalmam sincs, h ez igaz-e, de kipróbálni érdemes, ártani biztos nem árt.

Naszóvaltehát:
Felváltva ötször mindkét kézen, mint az öt ujjat egymás után, a hüvelykujjtól indulva. A tövénék megfogod és szorosan tartva végighúzod a tetejéig.

A felelősséget ezennel áthárítottam.
Ja, és sztem utána is lehet nézni neten vagy könyvesboltban bele lehet lapozni könyvekbe. Az Astoria és a Blaha között van egy Glóbusz vagy vmi hasonló nevű nagy könyvesbolt, ott még asztal is van székekkel, külön azok számára, akik csak olvasgatnak.

Sok sikert!
Avatar
cameleon
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2005. márc. 31., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. ápr. 8., pén. 22:48

Nekem is olyan 90/60 szokott lenni, de nekem zsibbadni is szokott a fejem tőle, és néha úgy érzem nem vezetek túl biztonságosan, de lehet, hogy csak túldramatizáloma dolgot.
A fagyöngyöt meg az ujjmasszázst kipróbálom :)
Köszönöm a javaslatokat!
Nem vagyok Bp-i , fde itt is van könyvtár, csak éppen mások tapasztalataira könnyebben támaszkodom, ha nem gond.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 9., szomb. 8:22

hideg végtagok előfordulnak valakinél? ezek is az alacsony vérnyomás következményei talám? szerintetek?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 9., szomb. 12:02

Ja,de lehet,hogy csak egyszerűen fázik az illető.. :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: cameleon » 2005. ápr. 9., szomb. 15:14

Hideg végtagok?
Hát lehet, h alacsony vérnyomás, nekem is szinte mindig hidegek, de mindig is azok voltak. Sztem nem kóros. De pl tök jó valaki hátát hirtelen megfogni, mindig ugranak két emeletet:-)
Avatar
cameleon
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2005. márc. 31., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. ápr. 9., szomb. 18:29

A hideg végtagok nekem is ismerősek, és a vérnyomásom is inkább alacsony , szerintem a kettő között van összefüggés. Ez télen kellemetlen tud lenni, amikor állandóan mozgatnom kell az ujjaimat, hogy ne fagyjanak le.
Régebben sok fekete teát ittam, olyankor szédültem is. Gondolom, egy idő után az is lejjebb viszi a vérnyomást, csak lassabban, mint a kávé.
Csipkebogyóteából - ezt most hallottam, és tapasztaltam is - szintén nem jó egyszerre sokat inni, mert az is csökkenti a vérnyomást.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 10., vas. 6:38

időnként hajlamos vagyok magam is arra, hogy a végtagjaim hidegek legyenek, az én vérnoymásom viszont magas!
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. okt. 8., szomb. 8:15

A WWF elkészítette európai felmérését, tucatnyi országban 13-13 család tagjait vizsgáltatta meg és összesen 73, emberi tevékenység révén keletkező szennyező vegyületet talált a családtagok vérében.

A felnőttekében átlagosan 63, részben már tiltott vegyület, például DDT nyomaira bukkant, a gyerekek esetében átlagosan 59 veszélyes anyagot mutatott ki a vizsgálat, nem egy közülük mindennapos használati tárgyakból származhatott. Veszélyes lehet egy ruhadarab épp úgy, mint a háztartásban használt berendezések.

A WWF első európai méretű, 12 országban végzett családi tesztre alapuló vizsgálatába magyar családokat is bevont.

WWF Magyarország

http://www.kuruc.hu/?q=awwfrengetegveszelyes
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2006. dec. 6., szer. 1:28

Bocsássatok meg,ha Off vagyok,de nem talátam jobb helyet a problémám leírására:
Amióta(tavaly szeptember ót)nem eszem húst,brutálisan megugrott a vérem koleszterinszintje.Amíg húsevő voltam,soha nem volt vele gond.Ilyet mások is tapasztaltak már,álítólag hiánybetegség.
Továbbra sem szeretnék dögevő lenni,de ezzel a koleszterinizével valamit kell csinálnom.Kemikáliákat sem szeretnék szedni rá.
Van valakinek ötlete,tapasztalata?
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. dec. 6., szer. 20:51

http://www.vitaminkiraly.hu/downloads/K ... z_Inet.pdf
Olvasd el, ettől megnyugszol. A koleszterin-para egy kitalált dolog.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. dec. 6., szer. 21:02

Parsifal írta:hideg végtagok előfordulnak valakinél? ezek is az alacsony vérnyomás következményei talám? szerintetek?

-vashiány jele is lehet, Schirilla egyik könyvében írta.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. dec. 7., csüt. 13:46

a hideg végtagok utalhatnak lépgyengeségre is.

a lép felelős a szervezet fűtéséért, valamint a bekerülő dolgok (táplálék, levegő, ingerek, stb) hasonitásáért - a lép "szabja át", teszi egyedivé ezeket az információkat úgy, hogy az egyedi szervezetünk be tudja fogadni, fel tudja dolgozni.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2006. dec. 8., pén. 1:02

Nekem kifejezetten magas a vérnyomásom,mégis hidegek a végtagjaim,sőt az orrom is.
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron