vér

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

v

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 26., pén. 16:27

Nem a vércsoport szerinti diéta, hanem a véradás.
Onna jött a topic nyitás ötlete, hogy most voltam véradó ünnepségen.

Ki, hogy viszonyul a véradáshoz.
Tapasztalat, motivácció, stb...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 26., pén. 18:39

jó, hogy megnyitottad ezt a topikot nawesh

amikor még mindenevő voltam, 2-szer adtam vért

már nem adok, rengeteget agyaltam rajta, hogy adjak-e

talán az az érvem, hogy inkább előzzük meg a vérigényt

jó, persze, én is részt veszek olyan dolgokban, amelyek szerencsétlenebb esetben vért igényelnének

nagyon fontos vezérelvem a következetesség, itt most bajban vagyok

bár bízom döntésemben, és tudomm mit teszek, az élveboncolást elítéllem, mint Gandhi
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 26., pén. 19:14

Nem minden esetben lehet megelőzni a vérigényt. Például egy makkegészséges ember balesetet szenved... vér kell neki.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 26., pén. 23:47

gondolom, mindenkinek más és más a motivációja.

Én 7. éve adok vért.

ha valamitől rettegek :cry: az a tűszúrás.

Dolgoztam pár hónapig egy szívsebészeten, ahol láttam, hogy mennyi vérre van szükség a műtétekhez. Beteghordó voltam és nekem kellett minden nap átmenni a véradó állomásra.

Aztán a műtétnél vagy elhasználtk, vagy sem az összes áthozott vért. ha nem, akkor az intenzív osztály mellett betettük a hűtőbe, hátha kell még. Ha nem kellett, akkor 2 napon belül vissza kellett vinni a véradó állomásra, hoyg másnak oda tudják adni...

Viszont láttam itt, hogy VALÓBAN rengeteg vérre van szükség. Pl. egy szívműtéthez 6-8 egységet is elhasználhatnak, és ennek csak kisebb része a levett saját vér.

természetesen elgondolkodtató, hogy pl. szívműtétre az emberek nagyon nagy százaléka helytelen életmódja miatt jut el. S szörnyű látni, ha frissen műtöttek pl. dohányoznak, húst esznek, stb..

Ám (számomra) a véradás egyfajta önzetlen cselekedet, hiszen abszolút nem tudom, kinn fog segíteni a vérem.

Eddig 24 véradásom volt.

majd szívesen leírom a véradóállomással kapcsolatos negítav tapasztalataimat is :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 29., hétf. 11:50

Jaj ne, akkor majd nem figyelek oda. Épp most gondolkoztam, hogy vért kéne adnom néha.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. nov. 29., hétf. 12:02

Sziasztok!
Én is szoktam vért adni, bár az utóbbi 1,5 évben nem voltam. :( Általában nagyobb cégeknél házhoz jönnek, csak a legutóbbi pár alkalommal pont nem voltam bent. A vérigényt nem lehet megelőzni szerintem (csökkenteni az igényt persze lehetne).. Vagy mindentől távol kell élni, nem kell közlekedési eszközre szállni, nem kell modern eszközöket használni..
Azon kivül, hogy a vérem segít másokon, saját szervezetemnek is jót teszek. Serkenti a vérképző sejtek működését, kontrollt kapok a testem állapotáról. Ezen kivül pl. férfiaknak ez az egyetlen módja, hogy a túl magas vas szintet csökkentsék a szervezetükben.. Kicsit mindig úgy érzem utána, hogy "megújul" a szervezetem.
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 2., csüt. 18:42

" A vérigényt nem lehet megelőzni szerintem (csökkenteni az igényt persze lehetne).. Vagy mindentől távol kell élni, nem kell közlekedési eszközre szállni, nem kell modern eszközöket használni.. " gilice

Szerintem az embernek, ha következetességre törekszik a természeti törvényeit illetően, mindenképpen el kell gondolkodnia a modern eszközök használatán, annak mértékén. Nem azt mondom, hogy mindent dobjunk el, hanem válasszuk a legjobbat, a legkevésbbé ártalmasat. Igaz ez ettől még természetsértő, de hát ugye nélkülözhetetlen... :(
-------
"Van élet mobil nélkül" Kukabúvár 2004
gilice, ez téged biztos mellbe vág... :\ ?

A mobilt sem kellene beszüntetni végleg, csak ezt a pénzközpontúságot, ezt a "harcot" (vagy piacfelosztást és népátverést?), stb. Szerintem. :)
-----
Be kellene olvasztani a sok fegyvert, autót, stb, felhasználni őket, és mondjuk ásóvillákat, szecskázókat, vasúti kocsikat és síneket, gyümölcsaprítókat, malmokat és darálókat, stb készíteni.
Egy csomó dolgot megoszthatnánk. Jó, maradhat a vasaló, de minek mindenkinek?...
Nem újabbat és újabbat kell csinálni, hanem a meglévő megfelelőt tökéletesíteni, bizoságosabbá, természetbe illeszthetőbbé tenni, amennyire csak lehet, pl a vasútat.
----------
"saját szervezetemnek is jót teszek. Serkenti a vérképző sejtek működését, kontrollt kapok a testem állapotáról. " gilice

Nem éppen természetes a vérveszteség. Vagy nem jól gondolom? A szervezeted próbálja gyógyítani magát, serken az új vér. Ezesetben sikerrel. Ez a beavatkozás jótétemény? Hát... :)
Állapotfelmérésnek sok eszköze van, erre is jók az érzékszervek, pl szimat a toaletten, vagy a homlok megtekintése lázfelismerésre is egy ilyen "népi" vizsgálati mód... :)
------------
"Ezen kivül pl. férfiaknak ez az egyetlen módja, hogy a túl magas vas szintet csökkentsék a szervezetükben.. " gilice

Mitől lenne túl magas? Szeges almától? :D Vasgyári munkásnak? Azt el is hinném. Környezetszennyezéstől? :(
A nőknek nem hiába van vérveszteségük, nekünk nem hiába nincs, illetve más "veszteségünk?" van. (Lehet hogy ez egy visszaadás?) Azt hiszem nőknek sem a vasvesztésről szól a dolog akkor.
-------------
"természetesen elgondolkodtató, hogy pl. szívműtétre az emberek nagyon nagy százaléka helytelen életmódja miatt jut el. S szörnyű látni, ha frissen műtöttek pl. dohányoznak, húst esznek, stb.. " nawesh

Igen, ez a betegség és\vagy baleset (amely vért IS igényel) a büntetés, amelyben az ilyen valóban önzetlen emberek segítségét (vérét, ...) HASZNÁLJÁK (ki). Segítünk, hogy aztán folytatódjon a rossz? Megmentjük a halálraítéltet...
------------
Szerintem a fejlődés folyamán eljutunk egy olyan segítő házhoz, ahol nem gyilkosok, meg büntetetteken lehet segíteni, hanem ártatlan baleseteseken, öröklötten betegeken, akik még jó útra térhetnek, ha még nincsenek rajta. Már várnak is a véradásra...
(Egy konkrét példa nyilván szemléletesebb lenne, mit gondolok erről.)

Egyszerűen: elítélem az élveboncolást. Így követve Gandhit.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 2., csüt. 19:53

Amiről írsz Parsifal, egy ideális(abb) világ. Haladunk feléje :? remélem....

időröl időre írnak a művérről, majd kiderül, kacsa az egész....

Furcsa dolog:

Ha pl. nincs meg a szívműtét lehetősége és nem adnak emberek vért, akkor édesapám már 16 éve nem élne.

Neki a szívműtét (és az esetleges halál esélye) kelett, hogy 40 év után leszokjon a dohányzásról (hoppá :wink: új topicötlet :D ), ám pl. húst azóta is fogyaszt. És nagyon beteg... Ennek ellenére :cry: nagyon örülök az "ajándékba" kapott éveknek.

tudom, hogy minden mindennel összefüg...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. dec. 3., pén. 0:58

Sziasztok!
Szerintem amit leírtál Parsi az utópia. A megvalósításához legalább 1 világháború kell, de legalábbis valami nagy világméretü társadalmi összeroppanás. Belátható időn belül nem hiszek ennek a megvalósításában :(
Vérveszteség meg lehet természetes. Az őseink nem arról voltak híresek, hogy nem kellett megküzdeniük az életben maradásért, nem kevés sérülések mellett.
A magas vas sok minden miatt lehet, de főleg a sok hús miatt :( Itt viszont igazad van. Ha természetesebben élnénk, ez nem lenne probléma.
Mobil nélkül, hmm :) Valóban lehet. De nagyban segíti az életet bizonyos értlemben. Bár én is úgy gondolom, hogy tulságosan is felgyorsultunk.. Népátverést nem érzek ezen a téren ill. nem nagyobbat, mint bárhol máshol.
Az éveboncolás példát viszont nem értem. A vérvétel élveboncolás?
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 2., szer. 19:41

"Unfortunately, the body has no way to rid itself of excess iron. Believe it or not, the only way to predictably reduce excessive iron stores is by donating blood. So this altruistic act can have health benefits for the donor as well." / Iron: The Double-Edged Sword/

http://www.pcrm.org/health/cancerprojec ... .html#iron

Szóval,aki nem tud angolul,annak mondom, hogy itt az áll, hogy nagyon jó hatású a véradás a felesleges vas kiürítésére. Illtve csak így lehet megszabadulni tőle, főleg az van veszélyben,aki állati kajából fedezi a vasat.. mert az nem tud kiürülni. "Ezért jelentkezik a húsevő embereknél a veszélyes betegségeket produkáló vasfelhalmozódás, a hemokromatózis." -részlet a http://www.vegetarianus.hu/ujsagok/vegh ... vasii.html cikkből
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 3., csüt. 11:21

Hát milyen vér jut így a "vérre éhező" betegnek? Beteg vér... Vagy nem? Létezett régen ilyen, hogy érvágás. Mi is volt ez? Mindenesetre nem betegeknek adták be... Ja, és ittak is, vérszerződés, ... :idea:
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 3., csüt. 11:46

lehet, de én nem is sajnálom azt aki 130 kiló és by pass-ra kell neki a vér..
azért balesetben pl hasznos ha van vér. Asszem elmegyek vért adni...
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 3., csüt. 12:03

javadra és más javára válik, jól teszed
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 24., csüt. 18:16

Kaptam egy levelet, de nem jártam utána. Komolynak tűnik...

Kedves Userek!
Egy sajnálatos hírt kell közölnöm veletek és ez nem olyan, mint egy
sablonlevél amit szoktak küldözgetni a neten!!!
Egy ismerősről van szó, akinek egy hete derült ki a kislányáról, hogy
leukémiás. Eddig úgy néz ki, hogy egy gyógyítható esetről van szó, de
vérre lenne szükség.
Leírom a szöveget amit jó lenne ha továbbítani tudnátok amerre ÉS AKINEK
csak lehet!!!!!

KÉRÜNK MINDENKIT, AKI AB RH NEGATÍV VÉRCSOPORTBA TARTOZIK, ÉS SEGÍTENI
TUD ISMERŐSÜNK, ERDEI ILDIKÓ, 16 ÉVES KISLÁNYÁN, STAMPFER ANITÁN,
JELENTKEZZEN VÉRADÁSRA, A XI.KER-I VÉRELLÁTÓNÁL ( DARÓCZY U. ÉS KAROLINA
U. SAROK), ELŐZETES BEJELENTKEZÉS ALAPJÁN A 372-41-00 TELEFONSZÁMON!

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET ELŐRE IS!!!
Sziasztok!
Kérek mindenkit segítsen!
Aki tud vérrel, aki nem az küldje tovább!!!
Köszönet előre is. [OP]Team
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: litta » 2005. ápr. 4., hétf. 19:21

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek valami jó ötlete, hogyan lehet megemelni tartósan a vérnyomást. Mert ok, ha az ember mozogni kezd, akkor feljebb megy, de pár óra múlva megint a mélységekben van.
Szóval anyám mindíg ilynkor példálózik , ha nem lennék vegetáriánus akkor csak megennék egy kis szalonnát...
... de még a gondolattól is rosszul vagyok.
A vöröshagyma állítólag felviszi, de én ezt nem tapasztaltam, a kávé meg mérgező.
Szóval van olyan növényi étel ami felnyomja a vérnyomást, és nem mérgező?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron