Húsfogyasztás és cukorbetegség

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

Húsfogyasztás és cukorbetegség

HozzászólásSzerző: tami » 2011. ápr. 21., csüt. 8:32

Annak dacára, hogy a hús segít a vércukorszint szabályozásában, egy széles körű, dél-kaliforniai felmérés szerint, amelyet a hetednapot ünneplő adventisták körében végeztek, azok esetében, akik hetente hat vagy ennél több alkalommal fogyasztottak húst, 3,8-szor nagyobb volt a cukorbetegségből eredő halálozás kockázata, mint azok esetében, akik heti egynél is ritkábban éltek vele.

Más kutatások a húst és állati termékeket nem fogyasztó cukorbetegeknél még egy pozitívumot állapítanak meg. Az állati eredetű termékekben szinte semmi rostanyag nincs, ami pedig igen fontos szerepet játszik a vércukorszint szabályozásában. Egyesek szerint a bőséges mennyiségű rostanyag az egyik fő oka annak, hogy a vegetáriánus étrend előnyös a cukorbetegek számára.

Mostanáig azt mondták a cukorbetegeknek, hogy vércukorszintjük fenntartása, ellenőrzése végett ki kell küszöböljék étrendjükből a szénhidrátok többségét. Azt mondták nekik, kerüljék a cukrot, de az üzenet itt nem ért véget. A növényi táplálékok, amelyek természetes módon igen gazdagok összetett szénhidrátokban, szintén ott szerepel a listán. Ennek következtében a cukorbetegek nehéz húsétrendre lettek kárhoztatva. Az orvostársadalom nem ismerte fel akkoriban, amit mi már tudunk, nevezetesen, hogy a fehérjében gazdag étrend vesekárosodást idéz elő. A nehéz húsételek fogyasztásával a koleszterin és a telített zsírok fogyasztása is megnőtt. A heveny ateroszklerózis aztán elvégzi a többit. "A fától nem látja az erdőt" mondás bizonyára erre is igaz. A hasonlatban szereplő fa a magas vércukorszint, az erdő pedig a páciens, mint egész. A szénhidrogénszegény étrend fogyasztása (húsban gazdag étrend) ugyan leszorítva tartja a vércukorszintet, viszont a cukorbetegek között a halál első számú kiváltó oka a szív- és érrendszeri megbetegedés.

Kutatások nyilvánvalóvá tették, hogy a magas rosttartalmú ételek lassítják a vércukorszint emelkedését, így kevesebb inzulin is elég az ételek feldolgozásához. A rostanyag, különösen az oldódó rostok, mint a pektinek és a gyantafélék, lassítják az ételnek a gyomorból való távozását, és lassítják az egyszerű cukrok felszívódását a vékonybélben. Ez éppen ellentétes azzal a folyamattal, amit a magas zsírtartalmú húsok okoznak, mivel húsfogyasztás után öt órán át magas marad a vércukorszint.

Kapcsolódó könyv:

Dr. Neil Nedley:
Döntő bizonyíték . . .
http://golgotha.uw.hu/belsooldal2.html




Dátum: 2005. január 06. csütörtök, 08:00 Küldte: tami
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron