homeopátia

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

homeop

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 1., kedd 20:27

No, akkor nyissunk az egészséges életmód jegyében egy homeopátia topicot is :wink: :wink:

Kinek mi a tapsztalata :?: ki milyen nyavalyára mit szed :?:

az én legnagyobb bajom, hogy Szegeden (persze lehet, hogy máshol sem9 nincs homeopátiás háziorvos :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 2., szer. 11:17

hellobello!

én a lépemre szedek homeopátiás golyócskákat (én cukorkának hívom) :-))
természetesen az apósomtól van, győrben praktizál, de állítólag az ország egész részéből mennek hozzá a páciensek :büszke: :D a páromnak általános immunerősítőt adott.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 2., szer. 20:03

Sára lányOm is mindig vidáman ropogtatja a golyócskákat.

Feleségemnek meg azt mondta az orvos a homeókra: ja, azok placebók :cry:

Hozzátehetném:

placebó :?: e használ?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 2., szer. 20:16

Hozzánemértő! Az a doki.
Nekem a fogdokim homeopátiás. Amikor ki akart bújni a bölcsességfogam, és fájt,meg feszült felette a hús,az íny, akkor megecsetelte,meg homeo cuccot adott szopogatni. Olyan frankón elmúlt tőle a fájdalom és a fogam is kibújt. Olyan cukik azok a kis golyócskák.. :)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

Re: homeop

HozzászólásSzerző: litta » 2005. feb. 10., csüt. 21:00

nawesh írta:No, akkor nyissunk az egészséges életmód jegyében egy homeopátia topicot is :wink: :wink:

Kinek mi a tapsztalata :?: ki milyen nyavalyára mit szed :?:

az én legnagyobb bajom, hogy Szegeden (persze lehet, hogy máshol sem9 nincs homeopátiás háziorvos :?


Én csak a reklámot láttam, szóval nem teljesen biztos az infó, de úgy tudom, hogy Újszegeden a Kállai Albert utcában,a volt Hotel Petroval szemben van egy homeopátiás orvos, vagy csak természetgyógyász, nem tudom
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Re: homeop

HozzászólásSzerző: litta » 2005. feb. 10., csüt. 21:00

nawesh írta:No, akkor nyissunk az egészséges életmód jegyében egy homeopátia topicot is :wink: :wink:

Kinek mi a tapsztalata :?: ki milyen nyavalyára mit szed :?:

az én legnagyobb bajom, hogy Szegeden (persze lehet, hogy máshol sem9 nincs homeopátiás háziorvos :?


Én csak a reklámot láttam, szóval nem teljesen biztos az infó, de úgy tudom, hogy Újszegeden a Kállai Albert utcában,a volt Hotel Petroval szemben van egy homeopátiás orvos, vagy csak természetgyógyász, nem tudom
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 11., pén. 16:10

Kedves litta!

Köszönöm az infót.

Sára lányom gyermekorvosa magánrendelt ott és ő valóban homeopta orvos, ám elköltözött a Bakonyba :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 19., szomb. 6:34

Olvastam, hoyg Nagy-Britanniában a háziorvosok majd fele használja a homeopátiáta a gyógyításban!

hahó Magyarország!

gyógyszerzabáló nemzet!

Hol vagyunk még ettől?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 19., szomb. 9:43

hát igen. és az hagyján, hogy nem használunk homeopátiás szereket, de annyi sok antibiotikumot eszünk, hogy többet ártunk vele, mint használunk. volt múltkor egy kimutatás, hogy fejenként egy átlagember évente hány kiló gyógyszert esz meg... döbbenetes.

ahhoz képest, hogy nemrég megint megjelent egy könyv arról, hogy a gyógyszeriparnak milyen jó biznisz újabb és újabb betegségeket kitalálni, hiszen így még többet vesznek a gyógyszerükből... manapság már mindenre beveszünk valamit. ha fáj a fejed, csak dobj be egy bogyót, és elmúlik. nem számít, hogy annak van valami oka is, amiért fáj, a lényeg, hogy ne érezd a fájdalmat...

tavaly ősszel iszonyatos derékfájás jött rám, se ülni, se hajolni, se feküdni, járni, semmit nem tudtam. ordítottam volna legszívesebben a fájdalomtól. kiugrottak a csigolyáim, és hiába tette vissza őket apósom, másnap megint kint voltak. ez ment vagy 10 napig, így utaztam végig portugáliát. mégsem vettem be egy hülye bogyót sem, mert tudtam, hogy máshogy kell rá megoldást keresnem. miután hazajöttünk, úgy elmúlt, mintha soha sem lett volna... közben azt tudtam meg, hogy a derék magasságában lévő csigolyák (3-4) voltak a ludasok, amik valamilyen életfeladattal, vagy hasonlóan súlyos dologgal vannak kapcsolatban. valamit ott megcsúszhattam... az apósom már megígérte, hogy előkeresi nekem a könyvet a testi-lelki párhuzamokról.

ha valaki tud valami közelebbit, pls szóljon, mi lehetett ez! thx
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 17., vas. 9:50

Hasonlót a hasonlóval: 250 éve született a homeopátia atyja A világszerte népszerű alternatív gyógymód megalapítója a malária gyógyszerével kísérletezve tette első jelentős felismeréseit. A kísérleti alany saját maga volt.

http://www.geographic.hu/index.php?act= ... =2&id=4591

A minap beteg volt Sára lányom elmenünk orvoshoz. Belenézett a torkába, mondta, tüszős mandulagyulladás

Felírt vagy öt gyógyszert.

Kapott belladonnát, 3 napig, majd visszavittük azz orvoshoz. Mondta az orvos: szépen javul, szedjük még az általa felírt gyógyszereket :wink: 8O

:wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 17., vas. 14:44

Gondolom a belladonna egy homeos szer,amit nem a doki javasolt.. :lol:
(mert nem vagyok jártas a homeos nevekben) 5 félét írt fel? Ez igazi egészségügyi maffia!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

Re: homeop

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 17., vas. 15:12

nawesh írta:No, akkor nyissunk az egészséges életmód jegyében egy homeopátia topicot is :wink: :wink:

Kinek mi a tapsztalata :?: ki milyen nyavalyára mit szed :?:



Egyszer kellett volna, kb. 3-4 eve, lazra. A baj az volt, hogy a minusz husz fokban tul oltoztem, igy nehanyszor jol leizzadtam, a vizes ruhaban meg megfaztam. Kb. 3 napig szedtem a homeopatias feher bogyokat, eredmenytelenul, tulajdonkeppen semmit sem ert. Aztan bekaptam ket hagyomanyos lazcsillapitot, amitol egybol jol lettem.
Az elmult 10-15 evben ezzel nagyjabol ki is merult az emlekem a gyogyszer szedesrol. Talan egy ketszer volt amikor ettem szemicilin kapszulat, 1-2 napig, dehogy mikor, azt mar meg nem mondom.

A homeopatias bogyok szerintem gyengek, nekem ez a tapasztalatom veluk. Ha tunetet kell eltuntetni, nem is biztos hogy hasznal, mig a rendes gyogyszer fel nap alatt elintezi a problemat.

Ha valaki immunerositesre hasznalja, vagy hosszu tavon hogy egeszseges legyen, biztos jo, nem tudom. En biztos nem fogok szedni, helyette inkabb tisztito kurakat alkalmazok, egeszsegesen etkezek, es elek. A test kitakaritasat a homeopatias szerek se fogjak szerintem megcsinalni.

Tamas
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 17., vas. 15:21

Norci írta:hát igen. és az hagyján, hogy nem használunk homeopátiás szereket, de annyi sok antibiotikumot eszünk, hogy többet ártunk vele, mint használunk. volt múltkor egy kimutatás, hogy fejenként egy átlagember évente hány kiló gyógyszert esz meg... döbbenetes.



Kiderult hogy egy 25-30 eves ismerosom nyugtatokon el. Ez az orvostudomany, idaig terjed az orvos tudasa, hogy nyugtatot ir fel. Ha nem hasznal, akkor erosebbet.
Elmagyaraztam neki, hogy szerintem ez nem fogja megoldani a problemajat, aztan elmondtam, hogy a megoldas szerintem hogy nezne ki. A vegen azt mondta logikus amit mondtam (nyilvan, plane hogy logikusan jol felepitve mondtam el), hat, azt hiszem egy ertelmes muvelt gondolkozo emberbe botlottam.
A szornyu az, hogy ezekrol a modszerekrol, hogy hogyan lehet vki egeszsegesebb, az atlag honpolgar, orvos, de sokan az ezoterikus emberek kozul is egyszeruen nem tudnak.

T.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 17., vas. 19:48

persze, a homeos szerek sem csodaszerek, ez tény. de a lényeg nem az, hogy antibiotikummal elnyomjuk a betegséget, tök mindegy, hogy milyen oka volt, mert abban gondolom egyetértünk, hogy mindennek van valami oka. hanem az, hogy segítsük a szervezetet a megoldásban. ha úgy vesszük, olyan ez, mint egy mankó. és pont ebben rejlik a veszélye is: ha sokáig használod, függővé válsz tőle, elsorvadnak az izmaid, ha nem dolgoztatod a lábadat... ezek a szerek arra jók, hogy megtanítják a szervezetedet felépülni a betegségből azzal, hogy információt közvetítenek, és ha tényleg komolyan gondolod a váltást, és egészségesebben élsz utána, nem fogsz újra olyan helyzetbe kerülni, hogy szükséged legyen rá.

van egy mondás, nem próbálkoznék az idézéssel, de a lényege az, hogy nem halat kell adni valakinek, mert akkor max aznap este jóllakik, de másnap megint ott áll, ahol a part szakad, hanem meg kell tanítani halat fogni! ez egy nagyon mély gondolat, én soxor elgondolkozom rajta!
a más gondolat: valamelyik nap nagyon hirtelen belázasodott a párom, de akármennyire is a természetes módszerek híve vagyok, azért megnéztem, hogy van-e itthon valamilyen lázcsillapító, még mielőtt nekiláttam volna a saját módszerem szerinti kúrálásnak, hátha bebukom a dolgot. hál' istennek nem volt, mert soha sem szedünk semmi ilyesmit :-) dehát ezek a régi berögződések kemény diók, nehéz velük megmérkőzni.

tehát jöhetett a drága jó hideg borogatás, tea, vizes ronggyal való testtörölgetés. és pár óra múlva nyoma sem volt a láznak! :D 8)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 19., vas. 3:22

A homeopátiás szerek persze hogy nem csodaszerek, másképp is működnek.

Ahhoz hogy eredményesek legyen hosszabb ideig kell szedni őket és napont jóval többször azokat a megfelelő anyagokat.

Nekem is döbbenetes tapasztalatom van a gyógyszermaffiaval kapcsolatban. Egy kis köhögésre mit fel nem írnak? És a legszőrnyübb hogy az orvos sokszor antibiotikumot ír, még akkor is ha influenzát kaptál, pedig a vírus ellen nem jó a baciölő tabletta! :)

Szerintem a gyógyteák is hatékonyak, vagy csak akár egy kis méz vagy, jó forró gyömbértea, az aztán kipucol! istenigazából. Minél töményebb annál jobb.
én betegségkor bevetem a fokhagymalúrát is. kivétel nélkül használ, persze a szervezetem nem szoktatom hozzá, csak akkor eszem fokit ha beteg vagyok! :)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Következő

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég