Védő?oltás?

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

V

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 12., szomb. 14:51

(Védő)oltás?
A modernkori védőoltások felfedezőjének Edward Jenner angol orvost tartják. Jenner az, aki a himlő elleni védőoltást kifejlesztette, és a saját tíz hónapos kisfián próbálta ki. A gyermek szellemileg visszamaradott lett, megnyomorítva élt 21 éves korában bekövetkezett haláláig. Maga Jenner, nem sokkal halála előtt mondta a következőt: "Nem tudom, hogy nem követtem-e el mégis borzasztó hibát, és nem csináltam-e valami szörnyűséget?" Jenner munkáját Louis Pasteur folytatta, akit a mikrobiológia atyjának tekintenek. Pasteur a szervezetbe kívülről bejutó mikroorganizmusokat tartotta felelősnek a betegségekért. A közelmúltban előkerült naplójából azonban fényderült rá, hogy kísérleti jegyzőkönyveit némiképp kozmetikázta a sikeres eredmény érdekében. A halálos ágyán így szólt kollégáihoz: "Uraim, tévedtem. Nem a mikroorganizmus, hanem a táptalaj, a táptalaj a minden?"

A védőoltás nagyüzem azonban beindult és napjainkban éli reneszánszát. Egyre több védőoltást tesznek kötelezővé hazánkban is. Az eredmények kétségesek, a mellékhatások gyakran veszélyesek. A magyar jogszabályok nem ismernek pardont. Mindenki tűrni köteles, hogy a testébe manipulált kórokozókat jutassanak...

Milyen tényleges védelmet jelentenek az egyes védőoltások?

Egészségesebbek-e az immunizált emberek a nem immunizáltaknál, avagy hajlamosabbak-e egyéb, még súlyosabb betegségek megszerzésére?

Nyitott Kapu néven alapítvány kezdte meg működését a védőoltások körüli kérdések tisztázása céljából.

"Szeretnénk elkerülni, hogy a járványoktól való félelmet a védőoltásoktól való félelem váltsa fel. Még akkor is, ha erre joggal lenne ok. Fontosabb azonban, hogy korrektül tájékoztatva legyünk a témáról. Ne valamiféle félelem vagy előírás, hanem a valós tények ismeretén alapuló, józan belátásunk alapján dönthessünk arról, hogy mely védőoltásokat kérünk vagy nem kérünk."

Hajdu Ráfis Gábor és Buda Erzsébet
Postacím: 1037 Gyógyszergyár u. 59.
Tel/fax: 06 26 337123, 06 60 324137



Utolsó frissítés dátuma: 2004. augusztus 13., webmaster@vegetarianus.hu
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 12., szomb. 14:53

Kíváncsi volnék, mi a véleményetek erről a borzalomról?
Én tuti nem fogom tűrni, hogy a gyerekembe ilyen anyagokat adjanak be!
És kötelesek vagyunk tűrni? ???????? :evil: :twisted: :evil: :twisted: :twisted:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 12., szomb. 18:51

Amennyire tudom, a mai mayar törvények szerint kötelesek vagyunk tűrni :?

Amikor Sára megszületett, mi is komoly dilemmában voltunk. Sára három s fél éves és gyakorlatilag életében kétszer kapott nagyon magas láznál lázkúp gyógyszert, egyébbként minden nyavalyájára homeopátiás szereket kap.

A védoltásnál sokat dilemmáztunk, végül beadattuk neki a kötelezőeket, de a gyerekorvos előtt-utána a negatív hatásokat kompenzáló homeokat adott neki.

nem is lett semmi baja, láz, kiütés, stb.. mely sokszor kíséri a védőoltásokat.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 12., szomb. 19:13

http://www.vegetarianus.hu/ujsagok/vegh ... kedva.html
ebben a cikkben a cikk írója nem engedte beadni a gyerekeinek...
lehet hogy van olyan hogy a szülő felelősségére...?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 14., hétf. 13:46

Nem volt kérdéses a téma megjelente a fórumon (az indítója sem igazán :) ).

Ajánlom elolvasni a témában az Egészségügyi maffia című könyvet, valamint a Védőoltások című is hasznos lehet. lásd még: www.ezvan.hu és www.ketezeregy.hu

rövid időmből egyelőre ennyi tellett, ....
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 15., kedd 12:51

Sziasztok!

Oltásellenes vagyok! Az igazság mellettünk van. Öntsön belétek is leket (és információt) Ghislaine Lanctot Egészségügyi maffia című könyve. Néhány kiragadott idézet, gondolat:

FEJEZETCÍM: A HAZUGSÁGOK TRILÓGIÁJA

A HATÓSÁGOK HAZUGSÁGAI
"Az oltások megvédenek minket."
"Az AIDS fertőző."
"A rák egy rejtély."

"A beoltott gyerek megfertőzött gyerek" - Kalmar

"A legjobb immunitás a természetes immunitás. .. A mesterséges immunizáció a rendellenességet növeli."

"Bizonyos oltások haszontalanok: Tuberkulózis..., tetanusz..., Rubeola..., Diftéria..., influenza..., hepatitis B..."

"VESZÉLYES
1. az oltásoknak megszámlálhatatlan sok SZÖVŐDMÉNYE lehet..."

SZÜLŐI LIGÁK ÉS EGYESÜLETEK...

Félelmetes és előre nem látható hatások...

"Oltás, társadalmi erőszak és bűnözés - támadás az amerikai agy ellen." - Harris Coulter

VEGYÜK ÉSZRE, HOGY:
Amit a hatóságok mondanak, az a legtöbbször nagyon távol áll a valóságtól.

A védőoltások megakadályozzák a járványtokat -> ILLÚZIÓ
A valódi járvány az oltás -> VALÓSÁG

Oltsd be a világ összes gyerekét...
Szent WHO - pénzemberek, gyáriparosok, és militaristák összegyűlnek, hogy megmentsék a világ gyerekeit. Milyen megható!

"...leginkább a világ pénzemberei irányítják egészségünket, a tiszteletre méltó Szent WHO mögé bújva."

"'Szabadítsuk meg magunkat a Betegségügyi Világszervezettől"

MIÉRT EZ A HALÁLOS KÖNYÖRTELENSÉG?

"Könnyebb kettéhasítani egy atommagot, mint megtörni egy előítéletet" - Albert Einstein

"Irányíts vagy téged irányítanak"

"Minden ember joga, hogy lelkiismeretére és kötelességtudatára hallgasson, és annak megfelelően cselekedjen, amit az diktál." - Albert Einstein

bővebben a könyvben. http://www.ezvan.hu
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 15., kedd 17:00

Megnéztem az oltásos könyvet, legközelebb vmi jobb könyvesboltba utána is nézek. Ha jól tudom, mi a suliban annak idején "csak" BCG-t kaptunk..
Az én gyerekem(eim) tuti nem fog(nak) kapni semmi oltást! ! ! :!:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 16., szer. 12:10

Az én védenceim sem!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 16., szer. 18:17

Nawesh! Mik voltak a kötelező oltások? Mert nem is tudom manapság mi a kötelező..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. feb. 16., szer. 21:31

Sabin cseppek (kiskanálbam)...
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 17., csüt. 7:28

A sabin csepp és még egy-vagy kettő. meg kellnéznem az oltási könyvét a lánynak :?: :idea:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 30., szer. 11:31

gondolom hallottátok a legújabb borzalmakat oltás-ügyben. egy vidéki házaspár hallott a védőoltás "fizikai" mellékhatásairól, utána elmélyült a szakirodalomban, és elhatározták, hogy nem engedik beoltatni a négy gyermeküket. de eztán jött a feketeleves: megtudták a drága jó hatóságok, és azzal fenyegetnek, hogy gyámot neveznek ki a gyerekek fölé, aki majd beoltja vagy beoltatja őket a szülők helyett... sőt, van olyan is, hogy kimegy egy "oltókommandó", és erőszakkal beoltja a gyereket. erre kérdezik azt, hogy nooormááááááális??? :x
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 30., szer. 14:42

Pedig az én gyerekeim sem lesznek beoltva. Majd szólok az ügyvédnek. Hát nehogy má! MIcsoda gusztustalan. Puszta kézzel ölném meg az ilyen oltókommandósokat!! Oltsák be a pöcsüket! Oda fecskendezzék a mérget! Meg bele a szemgolyójukba!!! Úgy ám!!
(Bocs, de most ez nagyon kellett!)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. márc. 30., szer. 19:21

Huh, flower, benned aztán van indulat! Én is ki vagyok akadva és az én gyerekeim sem lesznek majd beoltva! Még mit nem! Egy vegán gyerek immunrendszere olyan ütős, hogy csak na! Miféle béna lény az ember, hogy be kelljen oltani!! A természetben vajon miért nem pusztulnak sorra az állatok?? Persze ha az ember természetellenesen táplálkozik, naná, hogy könnyen beteg lesz! Nem engedünk a gyógyszermaffiának és társaiknak! Ez még a szocializmus maradványa is lehet. Olvastam, hogy olyan oltásokat is rákényszerítettek a szülőkre, amelyeknek a beadása Ausztriában pl. SZAKMAI HIBÁNAK minősül, annyira elavult és már rég kiderült, hogy káros!!! Sötét középkor van itt még, kedves bajtársaim!
De ha harc, hát legyen harc!

Mostanság jelent meg könyv az oltásokról, ami megkérdőjelezi azok szükségességét! Olvasta valaki?
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 31., csüt. 10:56

Én nem olvastam,de hallottam róla, meg akarom venni, de eddig még nem találtam meg sajna. Teljesen egyetértek veled Jablko!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

Következő

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég