B12 vitamin

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. márc. 7., kedd 11:45

Köszönöm pitypang a válaszod. Na így már sokkal jobban érthető, mit miért csinálsz.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 9., csüt. 10:47

Szívesen. Igen, néha azt is tudom, hogy mit miért csinálok. De az a legjobb, ha a szívemre és az érzéseimre hallgatok. Ebből baj nem lehet!
Vagy ha mégis, hát belehalok egy kicsit! Legközelebb még jobban fogok szeretni! EZ A LÉNYEG!
:P
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. okt. 11., szer. 23:38

Sziasztok! Hú de régen írtam már a fórumba...

Találtam egy idevágó érdekes infót:

"...A gyümölcsök közül a piros színanyagot nagy mennyiségben tartalmazó feketeribiszke, feketeáfonya, feketeszeder telítetlen zsírsavak mellett B12-vitamint is tartalmaznak..."

Dr. Duschanek Valéria
élelmiszerkémia-doktor
táplálkozás-biokémikus

Forrás: http://www.vital.hu/themes/health/oliva1.htm
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. dec. 18., hétf. 17:24

Többek között a sörélesztőről is találtam egy jó leírást, de több természetes étrendkiegészítő is van itt.
http://www.halasinfo.hu/modules.php?nam ... e&sid=1635

Érdekes, nem is tudtam, hogy a sörélesztő tartalmazza az összes esszenciális aminosavat. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Apropo » 2007. nov. 5., hétf. 16:23

Angolul tudóknak rendkívül hasznos az alábbi oldal:

http://www.veganhealth.org/

A vegán táplálkozás híve, de szerinte a B12-t nem lehet fedezni kizárólag növényekből. Amerikában azért nem B12-hiányosak a vegánok, mert pl. a szójatejet (is) dúsítják B12-vel. Amíg Mo-on ezt nem teszik meg, tablettát kell szedni, különben nagy baj lehet. Nézessétek meg a B12-szinteteket...
:roll:
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. nov. 9., pén. 11:43

nem jut eszembe, hogy mi az, de már hallottam a b12 vitamin hiány lelki hátteréről. talán itt kéne kutakodni, mert ha a lelki rész rendben van, a szervezet megfelelően felveszi, beépíti, hasznosítja, stb. a b12-t.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: dakota » 2008. márc. 9., vas. 18:58

Apropo írta:Angolul tudóknak rendkívül hasznos az alábbi oldal:

http://www.veganhealth.org/

A vegán táplálkozás híve, de szerinte a B12-t nem lehet fedezni kizárólag növényekből. Amerikában azért nem B12-hiányosak a vegánok, mert pl. a szójatejet (is) dúsítják B12-vel. Amíg Mo-on ezt nem teszik meg, tablettát kell szedni, különben nagy baj lehet. Nézessétek meg a B12-szinteteket...
:roll:


Sziasztok !
8 évig voltam vegás . Igaz amikor én voltam vegás 1987 írtak , akkor még nagyon szegényes volt az információ . Akkor körülbelül 70-72 kg ( 177 cm .) mikor elkezdtem . Nagyon jól éreztem magam lelkileg . Ahogy teltek az idők drasztikusan elkezdtem fogyni úgyhogy 94-95 -ben 57 kg voltam . Testileg akkor is fittnek éreztem magam , csak idegrendszerileg taccs lettem . Az orvosok vissza állásra tanácsoltak , így a vegás életnek vége volt . Ők is B12 re gyanakodtak ….
Az a igazság megint vissza szeretnék állni , de ott van a félsz bennem . Most már azóta sokat fejlődőt a vegetarianizmus , egész iparága lett . Jaj máskülönben kos vagyok . Szerintetek , hol kezdjem megint ?
Béke veletek László
Avatar
dakota
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2008. márc. 9., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. márc. 9., vas. 22:51

Szerintem nyugodtan állj vissza a vega étrendre, ahogy a vegás éveidben csináltad. Ha nem vegán étrendet tervezel elvileg a tejtermékben és/vagy a tojásban van elég B12, amire szükséged van.

Vegán étrend mellett / vegán nyers étrend mellett a tudomány megoszlik abban hogy van e növényi forássa a B12 nek, én úgy tudom hogy a savanyított káposztában, csírákban... de ha meg szeretnéd nyugtatni a lelkiismereted szedjél B12 -t (a vitaminkiraly.hu (Puritan's Pride B12 vitamin terméke 100% ig vegán)

A legfontosabb a jól összeállított, kiegyensúlyozott étrend, amiben szerepel sok zöldség, gyümölcs, sokféle gabona, hüvelyesek, olajos és csonthéjas magvak, hidegen sajtolt olajak, csírák, préselt levek, aszalványok, (szójatermékek, húspótlók, stb...)

A többin felesleges aggódni, a lélek legyen rendben és minden OK. :)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Norci » 2008. márc. 10., hétf. 16:08

Szia Laci,

szerintem is nyugodtan "fuss neki" újra a vega életmódnak, most már tudsz szerezni annyi infót róla, hogy máshogy, teljesebben csináld, mint korábban! Én 3,5 éve vagyok vega, abból 3 éve vegán, és egyáltalán nem fogytam le. Akik a környezetemben vegánok, többségében szintén nem tapasztaltak fogyást, ezért azt javaslom, nézesd meg a lelki okát bizonyos módszerekkel, pl. kineziológiával. Vagy a biorezonanciás tesztekkel be lehet méretni a hiánybetegségeket, és fel kell tölteni a szervezetet, ha lemerültek a tartalékai.

Nem tudom, hogy anno mit, hogyan ettél, de a kiegyensúlyozott étrend nagyon fontos, ahogy Gábor is írta. Oda kell figyelni a sav-bázis egyensúlyra, a napszakokra (pl. délig gyümi, délben gabona, este zöldség), az évszakokra (idénygyümölcsök, zöldségek előnyben), a tisztításra, és az összes lelki dologra is, ami befolyásolja a szervezet állapotát, pl. düh, félelmek, agresszió, stressz, túlterheltség, hajszolt életmód, szomorúság, negatív gondolatok, stb. ezek ugyanúgy megbetegítenek, mint az állati eredetű dolgok, csak nem az anyagon keresztül...

üdv,

Nóri
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. márc. 11., kedd 11:30

A témában rengeteg sok jó könyv jelent meg, mint Norci is említette ma könnyű bekanalazni a sok infót. Ajánlok pár könyvet:
-Testkontroll 1 és 2
-NEWSTART
-Váradi Tibor:
Az egészséges életmód alapjai
Napfényes receptek 1-3
-Biblia a helyes táplálkozásról
-stb.

A vegről irományok:
http://veg.hu/modules.php?name=vegiwiki ... tt%E9r%E9s
http://veg.hu/modules.php?name=vegiwiki ... E1lkoz%E1s
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: dakota » 2008. márc. 11., kedd 12:29

Kedves giyandeva és Norci !

Köszönőm a bátorítást és az infókat . Lelkileg rajta vagyok , csak fizikailag próbálom puhítani magam . Gondolatot feldobtam a családnak is , konzultáltunk és arra konkrétumra jutódtunk , hogy az egész családnak ki kéne próbálnia . Az időpontot úgy húsvétra tettük . Remélem zökken mentes lesz az átállás . Mindenesetre köszönőm és továbbá várok hasznos infókat . Apropó mit tudtok a szójáról , állítólag régebben azt halottam az import szójákra vigyázni kell , mert megvannak kütyüzve ?

Szeretettel László
Avatar
dakota
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2008. márc. 9., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Gabi » 2008. márc. 12., szer. 0:34

Sziasztok!
Egyszer egy magyar professzor (Sebestyén Tamás)-aki most Németországban dolgozik- előadásán hallottam,hogy az indiai vegetáriánusok pl. azért nem szenvednek B12 hiányban,mert ott nyugodtan megehetik mosatlanul a gyümölcsöt,hiszen nem permetezik,nem megy át ki tudja hány kézen,mire az asztalra kerül. A gyümölcsökön lévő hamv,ami pl. a szilván is jól látható, B12 vitamint tartalmaz. Természetesen,ha elköltöznek pl. Amerikába,ahol elkezdik mosni a gyümölcsöket és ugyanúgy táplálkoznak,mint azelőtt,náluk is kialakul a B12 vitaminhiány.
Egyébként a professzor és a családja is vegetáriánus, délig csak gyümölcsöt esznek. Ha jól emlékszem,bizonyos táplálékkiegészítők szedését javasolta,de ,hogy mik legyenek azok,azt nem árulta el.
Avatar
Gabi
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2008. márc. 5., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: timadri » 2008. ápr. 10., csüt. 19:04

Kedves Fórumozók!

Azok akik rendszeresen fogyasztanak csírákat, töltsék ki az alábbi kérdőívet!


A szakdolgozatomhoz kellene és nagyons sokat segítenétek!

http://www1.sztaki.hu/servlets/voting/csirak

Köszönöm!
Avatar
timadri
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2008. ápr. 10., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. jún. 6., pén. 22:06

Kombucha gomba is állít elő B-12-őt, és lucernába is található :)
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

Előző

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég