Testápolás

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. júl. 25., kedd 10:51

katibar írta:Kedves Gabola!
Gondoltam kipróbálom ezt a tiszta vízzel való hajmosást, de sajnos lassan a második hónap telik el, és még mindig csúnya a hajam. Mióta elkezdtem minden héten eleinte egyszer, mostmár viszont kétszer vízzel átmosom a hajamat és hagyom megszáradni. Valamit rosszúl csinálok? Vagy sok hónap után alakul csak át?Válaszodat előre is köszönöm!


Igaza van flower-nek, nem mindenkinek egyforma a haja. nekem kb. 2 hónap volt az átállás, a második hónap vége-harmadik eleje táján volt, hogy elgyengültem és hajat akartam mosni "rengeteg samponnal" olyan ronda volt...de aztán beállt.

Az sem mindegy előtte mivel és milyen gyakran mostad, én előtte sem vittem túlzásba, kb másfél-két hetente mostam meg kevés samponnal.

Amit javasolni tudok, hátha átsegít a nehezén, és utána is hasznos, bár nekem nem nagyon kell, mert amúgy is szép erős a hajam, de pl. párom haja gyönyörű tőle: Tulasi hajöblítő olaj - növényi olajokból és illóolajokból készül, teljesen terméyzetes, növényi, és környezetbarát. Mosás után kell a hajba-fejbőrbe dörzsölni és rajta hagyni, szép fényes, selymes lesz tőle.
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó


HozzászólásSzerző: placid » 2006. júl. 27., csüt. 23:16

"parika"] itt van egykét figyelemre méltó anyag, ami sajnos mai napig is sok testápolo termékekben megtalálható: aluminiumsók, fluorid, sodium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate etc...

ezekröl én is tudtam már és kerülöm is! "

IGEN, SAJNOS A TULASI TUSFÜRDŐK IS TELE VANNAK SODIUM LAURETH SULFAT-TAL. ezt nem tudom elfogadni, miért kevernek még mindig ilyen mérgező, rákkeltő anyagokat az állítólag "bőrbarát" termékeikbe? csak azért, mert olcsó??? és itthon ezt találom minden bioboltban??? ez a vevők becsapása! :(
placid
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2005. ápr. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: placid » 2006. júl. 27., csüt. 23:19

"neways:
hehehe, újabb jó üzlet, vegyünk pár köztudottan brutál anyagot, majd reklámozzuk, hogy EZEKET a mi termékeink nem tartalmazzák :D
a brit oldalukon fent vannak a cuccok összetételei is, én csak 1 tusfürdőt néztem meg, de az is tele van kimondhatatlan anyagokkal, no meg parabenekkel, amiket ugye nehéz kikerülni, mert tartósítani, azt kell... milyen kár, hogy egyes kutatók különböző rákos megbetegedésekkel hozták összefüggésbe...[/quote]"

parabenek helyett a tényleg megbízható és vásárlóikat tisztelő gyártók tokoferollal, azaz tiszta E-vitaminnal tartósítanak minden olyan krémet amit tartósítani kell.

ezen kívül a magas illóolaj-tartalom önmagában is képes tartósítani.
placid
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2005. ápr. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: placid » 2006. júl. 27., csüt. 23:30

flower írta:A szappan kell. Leoldja szaruréteget, nem hagyja a bőrt megvastagodni és ezáltal ragyogóan szép lesz, fellélegzik. És természetes anyag.
olvasd el ezt: http://www.ilcsi.com/suggestion_page2.p ... b7a1cb19fd


szia Flower!
tudod te mit ajánlgatsz?
az ICHTIOL egy kátrányszármazék, teszi ezt annak ellenére, hogy az ilcsis kozmetikusok váltig állítják, hogy "halakból van". mert a hal az ichtys. nem mindegy?

persze biztos voltak ott halak is, még a pleisztocén korban a mocsárban, azokból lett a tőzeg, a lignit, a szén és a préselődések közben kipréselődött a kátrány.
ami mint tudjuk sejtméreg.
a kőolaj, és a petróleum rokona.
placid
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2005. ápr. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. júl. 28., pén. 11:39

Ismeritek a Geoproducht Zeodráj84 testpúderét?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. júl. 28., pén. 12:13

én igen, van is itthon. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. júl. 28., pén. 17:21

Én most találkoztam vele először. Eddig bevált. Neked hogy tetszik. Csak porfogónak van otthon? :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Parsival

HozzászólásSzerző: polaniko » 2006. júl. 30., vas. 12:44

Kedves Parsival!
Nekem is rengeteg amalgám tömésem van, amit szívesen kicseréltetnék. Biofogászt keresek. Olvastam a viszontagságaidat a töméseiddel. Ha nem baj, elkérhetném a címeket. A szegediét nem, ő nagyon távol van. Budapesten a III. kerületben lakom.
Köszi.
Anikó
polaniko@freemail.hu
Avatar
polaniko
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2006. júl. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Emese » 2006. júl. 30., vas. 20:59

Szia Anikó!

Az amalgám töméssel valami problámád is van? Allergiára gondolok.
Én ekcémás voltam, kicseréltettem az ilyen töméseimet. Közben kiderült, hogy fémallergiás is vagyok. Azt nem tudtam, hogy amit porcelán tömésnek hívnak, belülről az is fém. Ez már 10-12 éve volt. Azóta folyamatosan fájó, viszkető nagy duzzanatok (pattanások) jönnek ki az arcom alsó felén. Jártam én már minen orvosnál, senki se tudott mondani rá semmit. Most olvastan, hogy a fém töméstől is lehet. Elmentem fogorvoshoz (teljesen normális fogdokihoz), akinél elértem, hogy küldjön el fogászati allergia vizsgálatra.

Ha Neked, ill. másnak is ilyen problámája van, azt tanácsolom menjen el!!!

Majd írok, ha már voltam.

E
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. júl. 31., hétf. 9:31

hááááát... inkább csak porfogó... :D most nem használom, nem is tudom, miért. de tavasszal sokat használtam. viszont fog, mármint fehér ruha esetén nagyon jó, egyébként a ruhán látszik a por. és kicsit körülményes is a használata nekünk, akik az golyós-kenhető-stiftes dolgokhoz vannak szokva. :D :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

Emese

HozzászólásSzerző: polaniko » 2006. júl. 31., hétf. 12:15

Kedves Emese!

A www. biodent.hu honlapon (Dr. Csiszár Róbert a vezető fogorvos) találsz egy tesztet, melyet a program kiértékel. Nekem inkább a hajam hullik, és utálom az ízt a számban. Eddig összesen három fogorvost találtam Budapesten, aki biofogászattal foglalkozik. Mindenképpen ki akarom cseréltetni legalább a töméseimet. Ezért gondoltam, hogy Parsifalt megkérdezem, akkor még nem láttam, hogy nem budapesti, igy nem fog tudni a keresésben segíteni. Azért csináld meg a tesztet, és írd meg mi lett az eredmény.

Addig is szia!
Anikó
Avatar
polaniko
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2006. júl. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Emese » 2006. júl. 31., hétf. 13:25

Szia Anikó!

Azt írta, hogy 3-as, kezdődő higanymérgezés. Nálam ez már elmúló! :lol:

Ma voltam viszont bőrgyógyásznál, ugyan olyan tesztet rakott fel, mint 12 éve. Azt hittem, változott ez idő alatt az orvostechnika! Abból áll, hogy három ragacsot ragaszott a hátamra, amit minden fajta anyagok vannak. Vissza kell mennem szerdán és csütörtökön. Addig nem szabad vízzel érintekeznie a hátamnak. Nehéz lesz! Ráadásul a nővérke jó felragasztotta, nehogy eltakarja valami ruha. :(

Emese
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. aug. 1., kedd 10:35

Lehet, hogy esedékes volna egy allergiavizsgálat...Az amalgámmal nekem is sok bajom van. Két amalgámtöméstől megszabadultam, mert tavaly már nem lehetett mire magyarázni a pattanásokat, hajhullást... Az allergiavizsgálatot viszont ezek szerint külön kérni kell, nekem nem is mondták. Azóta sokkal jobb a helyzet, de még mindig van néhány tömésem, amit ki akarok cseréltetni.
Bár most megnéztem a tesztet, és csak azt írják, hogy a továbbiakban kerüljem az amalgámtöméseket.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Emese » 2006. aug. 1., kedd 13:10

Szia Mandula!

Nekem se ajánlották fel, pedig az összes amalgámtömésemet kicserélettem már porcelára (nem kis összegért), és most ezzel is baj van. Nem mondta volna az orvos, hogy menjek el allergiavizsgátalra. Szerintem kérd meg, hogy küldjön el.

Legjobb, ha nem ilyen rekkenő hőségben mész, mert nekem már az izzadság leoldotta a ragasztót.

Az amalgám nagyon rossz hatással van a szervezetre, akár (már) allergiás valaki, akár nem.

Sok szerencsét!
E
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Emese » 2006. aug. 5., szomb. 13:00

Sziasztok!

Gondoltam elmondom, hogy amalgámra már nem vagyok allergiás! :lol:
Sőt a most végzett bőrpróbán egyik anyagra sem. Ez nagyon jó!

E
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég

cron