Testápolás

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

HozzászólásSzerző: molnaran » 2006. máj. 21., vas. 20:12

csak lakto-ovo vegáknak:

"Tápláló tojássampon
Egy csésze langyos vízbe lassan keverj bele egy tojássárgáját! A keveréket hajmosáskor jó alaposan dörzsöld bele a fejbőrödbe! Ugyanúgy kell öblíteni és szárítani, mint sampon után. Csillogóak és egészségesek lesznek tőle a hajszálaid.

Tojás-citrom sampon
Egy citrom levét keverd össze egy tojássárgájával, és használd az előbbi módon! Természetes fényt ad a hajadnak. "
Avatar
molnaran
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. máj. 16., kedd 0:00


HozzászólásSzerző: gabola » 2006. máj. 22., hétf. 14:11

Örülök hogy ez is téma! Számomra is fontos kérdés hogy "kívül" se mérgezzem magam!

Most biztosan nagyon fanatikusnak fogtok tartani, de kipróbáltam, működik (én sem hittem el, amíg nem próbáltam ki!) Fél éve párom rábeszélt, hogy ne kenjek a hajamra semmit hajmosáskor, csak tiszta vízzel mossam! Bevált! A víztől lesz tiszta, nem a kemikáliáktól. Eleinte zsíros volt, meg csúnya, néhány hetet át kell vészelni, amíg megszokja a fejbőr az új állapotot, de azóta szép, csillogó, egészséges. Ja, derékig érő, sűrű, hullámos hajam van, olyan samponreklámba illő! :-))))
És soha nem volt ilyen szép!
Tényleg elég neki a víz!!!!

Illatosításra, ruhaöblítésre pedig illóolaj! Van egy virágpermetezőm, amit erre használok, vízzel keverek benne pár csepp illóolajat, függönyre, száradó ruhákra, vagy magamra fújok belőle :-)
Vegyszermentes, és olcsóbb is bármi másnál. Hajöblítésre is jó.
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: flower » 2006. máj. 25., csüt. 23:15

Igen, ez nagyon jó ötlet. már én is csináltam, és most is néha csak vízzel mosom, és utána nem száll ezer felé a hajam, mert különben amikor samponnal mossom, utána nagyon gáz, tök sok és sűrű és hatalmas, és hülyén néz ki.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. máj. 26., pén. 12:38

Ha ez a hajmosásos dolog működik, akkor ezek szerint szappant se kéne használni a mosakodáshoz???
Csak egy felvetés...

És mi a helyzet a dezodorokkal pl?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: flower » 2006. máj. 26., pén. 19:03

A szappan kell. Leoldja szaruréteget, nem hagyja a bőrt megvastagodni és ezáltal ragyogóan szép lesz, fellélegzik. És természetes anyag.
olvasd el ezt: http://www.ilcsi.com/suggestion_page2.p ... b7a1cb19fd
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. máj. 26., pén. 20:18

Dezodor helyett esetleg meg lehet próbálni az almaecetet vagy a szódabikarbónát (nem egyszerre). Bár nem biztos, hogy olyan tartós, mint a dezodorok.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. máj. 26., pén. 20:32

Hajmosáshoz sampon helyett mondjuk csalántea? Megérné a próbát...
Mintha a mosódiót is lehetne hajmosáshoz használni, de nem hallottam még, hogy valaki ezzel mosná.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: molnaran » 2006. máj. 26., pén. 22:39

dezodornak nekem bevált a levendulaolaj is - de így nyáron valami frissebb illatra vágytam, és nemrég vettem egy Oxeo Cube fantázianevű szódabikarbónás dezodortömböt Lush-éktől - fincsi! :)
ezt felváltva használom a mandulaolaj+citromolaj kutyulmányommal, ami szintén hatásosnak bizonyult (páromon is teszteltem), de mivel az izzadást csak kicsit fogja vissza (pórusösszehúzó), izzadósabb időben naponta 1-szer újra kell kenni (de az is lehet, hogy csak a koncentrációt kéne növelnem...)
Avatar
molnaran
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. máj. 16., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. máj. 31., szer. 11:01

dezodor helyett, igaz, ez sem 24 órás, de a "sziszegős szappan"-nal ellentétben még tisztít is: nedves zsebkendőre (vagy bármilyen textilre) pár csepp citromolaj, vagy bármi, ami tetszik, és ezzel áttörölgetni az izzadós részeket! :D

tisztít-frissít-illatosít....húúú, mint egy reklámszöveg :lol:
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: flower » 2006. máj. 31., szer. 11:13

http://www.bionsen.com/main_bionsen.html
én most ilyet használok. teljesen természetes, kristálydeo. Csak vízzel kell feltölteni és lehet is fújni. 5 alakalommal lehet feltölteni.
Szagtalan. És te is az leszel, ha befújod vele magad. :)
Nekem bár bizonyított.. :D biciklizés közben..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. máj. 31., szer. 11:24

biciklizés közben??? húúú az meggolndolandó :) bringával járok dolgozni (is) hát, bizony elég gyakori, hogy nem vagyok szagtalan mire beérek :oops:
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: molnaran » 2006. máj. 31., szer. 13:59

nem "ammonium alum" a hatóanyaga véletlenül?
mert ha igen: kristálydezodor formában is lehet kapni
pl. dm-ben van 2 féle is: balea (ha jól emlékszem, tavaly nyáron 500,- körül volt :) ) meg valami "márkás"- kétszer annyiért (herbaházban is láttam ilyeneket)
a teljesség kedvéért: kristálysó tömböt is ajánlják dezodorként
Avatar
molnaran
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. máj. 16., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: molnaran » 2006. máj. 31., szer. 14:02

ja, kristálydezodor elhasználhatatlan :D
Avatar
molnaran
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. máj. 16., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: molnaran » 2006. máj. 31., szer. 14:19

sajnos nem tudom, hogy a következő cikknek mennyire lehet hinni, de azt több helyen olvastam, hogy az alumínium-származékok nem tesznek nekünk jót - elvileg alu edényeket se kéne használnunk... :?
* * *
Antiperspirants, even so-called "natural" ones contain aluminum that work to clog our pores and stop us from perspiring. Aluminum is a poison. It has been linked to Alzheimer's disease. There is new research which indicates that there may be a link between breast cancer and antiperspirants. In particular, studies are showing that it travels more freely into our lymphatic system when underarms are shaved. Look on your antiperspirant label for aluminum as:
aluminum chloride
aluminum chlorohydrate
ammonium alum
ammonium aluminum sulfate
potassium alum
potassium aluminum sulfate
mineral salts or crystal
* * *
akkor inkább mégsem ajánlgatom a kristálydeot... :(
Avatar
molnaran
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. máj. 16., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. máj. 31., szer. 15:06

Hát ez szívás.
Akkor miért 100% natural??? A natural is káros? vagy nem is natural (úgy értem természetes)?
a f@szom már ki van, nem lehet méregmentes deot kapni!!!
fogom magam és csinálok egyet..
van is egy könyvem, természetes szépség titka vagy mi a címe.. csak eddig lusta voltam megcsinálni-
leírom nektek is hogy kell:
250 ml vodka
50 g szárított levendulavirág
50 g rózsaszirom
10 csepp levendula illó-olaj
10 csepp rózsa illó-olaj

öntsük rá a vodkát az összetevőkre, hagyjuk 3 hétig állni, majd szűrjük le és kiürült pumpás deo flakonjába (ami előtte kimostunk) töltsük. vagy másba is lehet,csak pumpás legyen.

:D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron