Miért lenne jó nekem?

Vegetárius receptek és konyhai praktikák.

Miért lenne jó nekem?

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2011. aug. 10., szer. 21:30

Dátum: 2005. július 05. kedd, 13:24 Küldte: Boldogsag


Ez a kérdés-felelet, egy lelki vezető és egy érdeklödő ember között történt. Szeretettel adom közre, segitség reményében.

"Egy barátom mindig azt mondja nekem, hogy hagyjam abba a húsevést. Mi hasznom lenne abból, ha vegetáriánus vagyok?

A vegetarizmus olyan életmód, amely nagyon egészséges és bölcs. A vegetárius étrendből nem hiányzik semmi, nagyon finom ételek vannak, számtalan változatban.
Mindenkinek vegetáriusnak kellene lennie, hogy megőrizze és javítsa az egészségét. De az egészségen kívül van egy lelki előny is, a vegetáriust a nagy bölcsek és a világ vallásalapítói védelmezik. Mert, ha már vallásról beszélünk, ez latinul re-ligio, vissza-kapcsolás a teremtőhöz.
Azonnal tisztelnünk kell minden egyéb élőlényt is, akik a testvéreink, őket is ugyanaz az Úr teremtette. Ezzel kapcsolatos a mi felfogásunk a karma-mentes ételről. Ez olyan vegetárinus ételeket jelent, amelyeket nemcsak nagyon figyelmesen, tiszta, eredeti alapanyagokból készítettek. A felfogás lényege, hogy felajánljuk Istennek, látjuk, hogy Ő adja nekünk az erőt, az energiát, hogy éljünk, és ne tegyünk tönkre a földet azzal, hogy másokat kínzunk, szenvedést okozunk nekik. Minden hatásnak megvan a visszahatása. És nagy szenvedést fog hozni, ha azért ölünk meg élőlényeket, hogy kielégítsük az érzékeinket.
Ezért ha növényeket eszünk, gyümölcsöt és zöldséget, akik szintén élőlények, bocsánatot kérünk Istentől, kérjük, hogy adja nekünk a növény életerejét, hogy szolgálhassuk Őt, hogy a kívánsága szerint élhessünk: harmonikus módon, felkészítve a tudatunkat a valódi evolúcióra és kultúrára. Gondoljuk el, Isten azért adta nekünk ezt a szép világot, hogy felnőjünk, megtanuljunk különbséget tenni a jó és a rossz között. És ahogyan vannak ragadozók, kannibálok és olyanok, akik válogatás nélkül esznek, vannak olyan személyek is, akik értékelik a jóságot, szeretetet, a lelki hagyományokat, amelyek mind egyetértenek a következő pontban: a személyes és a kollektív haladás érdekében jobb, ha senkinek nem okozunk szenvedést, és tiszteljük mások életét.
A vegetarizmust védi a tudomány és a bolygó legrégebbi hagyományai, amelyek a szeretet üzenetével emelkedtek ki. Mindenkit megkérünk, legyen tudományosan vegetáriánus, és tájékozódjon jól.
Sok tudományos tény van az egészség, környezetvédelem és szociológia területén, amelyek bizonyítják, hogy a húsipar leállítása jelentős kihatással fog járni az emberiségre, a természetre és a kultúrára. A spektrum egyik végén ott vannak az elterjedt, modern betegségek, amelyek jelentősen hozzájárulnak az állami kiadásokhoz és adókhoz, ott van a víz megfogyatkozása, erdőpusztulás, tavak és föld szennyezése, ami ökológiai problémákat teremt, hozzájárul az üvegház-hatáshoz. A lelkiismeretlen ipar kihasználja az élőlényeket és az anyatermészetet, súlyos kárt okoz az emberek fizikai és lelki közérzetének.
Van néhány egyszerű lépés, ami segít abban, hogy azonnal megváltoztassa a táplálkozási szokásait. Az egészséges, tiszteletteljes és fejlett kultúra érdekében, minden élőlény örömére. Kellemes vegetáriánus tapasztalatot kívánunk, tartsa mindig az elméjében ezeket a szép gondolatokat: nincs agónia, egyetlen állatot sem áldoznak fel, nem kínoznak meg, nem bánnak velük rosszul miattam.
Már ez a cikk is segíthet abban, hogy vegetáriánus legyen, segíthet abban is, hogy demonstrálja, elmagyarázza, másokat is meggyőzzön a vegetáriánus élet nagy szükségességéről. Képviselje az ügyet mindenki javára."
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00


Vissza: Govinda konyhája

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég

cron