Simon Judit - Burrritóóóó

A Civil Rádió vegetáriánus műsorának találkahelye.

Simon Judit - Burrritóóóó

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2016. jún. 23., csüt. 15:35

:bravo: A recept a Kanál forradalma - vegetáriánus életmód magazinban hallható :bravo:


Hozzávalók:
A tortillához: 4 személyre
- fél kiló tönköly vagy graham liszt
- egy kis mokkáskanál só
- egy evőkanál chia mag
- fél deci oliva olaj
- egy késhegynyi szódabikarbóna
- langyos víz

A babkrémhez:
- 20 dkg vörös bab
- 3-4gerezd fokhagyma
- 1 vöröshagyma
- néhány szál koriander
- egy kis hidegen sajtolt olaj
- egy kis szódabikarbóna
- só, bors, pici füstölt paprika

Salsák
Paradicsomos, csípős:
- 4 nagyobb fej paradicsom
- 2 gerez foki
- egy szál zöld hagyma
- két szálkoriander
- néhány karika csípős paprika
- fél lime lé
- két kanál azték zsálya
- só, bors

Guacamole:
- egy érettebb avokádó
- fokhagyma
- só, bors, lime lé

Pirított tofus töltelék:
- 1 füstölt tofu
- 1 padlizsán
- 1 fej hagyma
- olaj
- só és mexikói fűszerkeverék
Ezeken kívül pedig zöldségek felkockázva vagy ki hogyan szereti.


Nálam volt még saláta , uborka, hagyma, amiből sosem elég, csipőspaprika pedig a tűzimádóknak.
A mi kis manufaktúránkban nagyon jól haladtunk az elkészítéssel! jó kis csapat építő tevékenység a javából!
Akkor vágjunk is bele!
A babkrémhez a babot érdemes előző este beáztatni, majd lassú tűzön ő az első a főzéssel. Amíg fő a babunk, addig elkészülnek a tortilla lapok is, mivel őket még sütögetni is kell.

A lisztbe bele öntöm az olajat, beleszórom a sót, a zsályánkat és a szódabikarbónát és annyi langyos vízzel öntöm fel óvatosan, hogy jól összeálljon nyújtható legyen, olyan kellemes nem tapadós gyurma állagú .
Majd egy kövérkés hurkát formázok belőle és annyi felé vágom, ahány lapot szeretnék, nekem nyolc jött ki belőle. A kis lapos hengereket pedig ügyesen kerek, 2mm-es palacsintákká nyújtom és már mehet is a felmelegített palacsinta sütőbe. Mindkét oldalát megsütöm és tányérra téve lefedem egy másik tányérral, hogy a meleg gőz alatt kicsit bepuhuljanak, mert így tudom egyszerűen hajlékonnyá tenni a meleg levegő segítségével.

Közben már készül is a guacamole, míg én sütögetem alapokat. Ez az Öcsém feladata. Lehúzzuk az avokádó héját, aprítógépbe tesszük, mellé ugranak is a fokhagymák, a só, bors és a lime lé. pépesítés, krémesítés és kész.

Lassan megfő a bab is, amiből a krémet én készítem. Aprítóba megy a bab, mellé a hagyma, fokhagyma, koriander, olaj, só, bors, és egy kis lime lé. Pici füstölt paprika, és egy mokkáskanál szódabikarbóna, ami az emésztést teszi még hatékonyabbá. És kész is a gyönyörű mély bordó krém.
Aztán a csípős salsa következik, ismét az öcsém segítségével: a Paradicsomok pattanak a már bemelegedett aprítóba, mellé, a fokik, a zöldhagyma, koriander levél, só bors, pici olaj és ízlés szerint a lime lé. Krémesítjük és a végén bele tesszük az azték zsályát, hogy jó felszívja a paradicsom folyós levét és így kevésbé folyjik majd ki a burrítónkból.

Mindeközben Zsuzsim már meg is tisztította a további zöldségeket,uborkát, salátát, a tofu és a padlizsán is felkockázva vár. Így már csak az utolsó simítások vannak. A padlizsánt jól megrozsdásítom olajon, után mellé a tofu is kicsit megpörkölődik, hozzá a hagyma, a mexikói fűszersó és készen is vagyunk .
Tyűűűha sok apró fázissal, ezek voltak az előkészítő lépések a kis batyunk megtöltéséhez. S most már, hogy készen van minden kis alkotó rész, elkezdhetjük becsomagolni a finomságokat. Én először kicsit megkentem a guacamolével a lapot, rá a saláta, aztán a babkrém, arra a pirított tofu, erre egy kis salsa, rá a választott zöldségek és csomagolás.

Csábító kis tekercsek születtek!
S hogy legyünk stílszerűek!
Frissítőként egy közeli ország, Kuba tradicionális italával pihenhetünk meg a tekercsek elfogyasztása után, mégpedig egy jó kis alkoholmentes mojítóval!
Remélem mindenki kedvet kapott a csapatépítéshez! A receptetet meghallgathatjátok a Civil Rádió archívumából. Szép nyári napokat!
:director: Találkozunk, júliusban! :vacsi:

13432417_10209904317188346_8324434332102408268_n.jpg


13512157_10209904311028192_1958720213602611361_n.jpg
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00


Vissza: Kanál forradalma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég

cron