olvastátok ezt?

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

olvast

HozzászólásSzerző: parika » 2005. márc. 28., hétf. 1:43

http://www.zug.hu/cikk/?id=62&r=12

hát ehhez meg mit szóljak???
és mit szóltok ti?

parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 29., kedd 0:21

Nos, igen, úgy tűnik, kis hazánk messze van még attól, hogy az állatok szeressenk itt élni...

Összetett dolog ez. Szeretem az állatokat, de mivel egy kis panel lakásban élünk, igazán eszemben sincs itt kutyát, macskát tartani. Hiszen az is felér egy valódi állatkínzással, ha nem tudok számukra megfelelő körülményeket biztosítani... :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 29., kedd 8:51

egyetértek, nekünk sincsen kutyink, pont ezért. viszont mindkettőnk szüleinek vannak állataik, kutyi, macsek.
mi azonban azzal a megoldással élünk, hogy egy rendszeres összeget utalunk havonta egy menhelynek, így mégis hozzájárulunk kutyik életéhez. szerintem városi embereknek ez a lehető legjobb módja a segítségnek. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. ápr. 28., csüt. 17:07

Norci írta:egyetértek, nekünk sincsen kutyink, pont ezért. viszont mindkettőnk szüleinek vannak állataik, kutyi, macsek.
mi azonban azzal a megoldással élünk, hogy egy rendszeres összeget utalunk havonta egy menhelynek, így mégis hozzájárulunk kutyik életéhez. szerintem városi embereknek ez a lehető legjobb módja a segítségnek. :D


igen én is igy látom!
de vannak még több gyajkorlati segitségek...
már megint elkevertem az internetcimet, de van egy oldal ahol be lehet jelenteni, ha repül az ember valamilyen déli országba és a visszaúton magával hzhat kutyákat.
magyarországról is mentik ki a kutyákat a németek. vannak kapcsolataim állatvédökkel akik rendszeresen visznek élelmet és takarókat, kutyaházakat a menhelyekre, és állatölö telepekre.
és visszafelé magukkal hoznak olyan sok kutyát ammennyit csak tudnak.

igy aztán ha bárhová utaztok. legyen az magyarból németbe, tudtok vinni kutyát magatokkal. persze a kutyák elötte fel lesznek készitve az utra. tehát egészségi vizsgálatok chip stb...mindenük meg van, mire az embernek átadják öket.

ha meg pl spanyolba vagy törökbe mentek, na meg görögök se hiresek az állatszeretetükröl, ott is nagyon sok önkéntes állatvédö van, akik onnan menekitik ki az állatokat. nekik még majdnem rosszabb a soruk, mint magyarban...ha lehet egyáltalán ilyet mondani.

ha megtalálom az oldalt ahol be lehet jelenteni, hogy hvá repül az ember és a visszaúton hozna magával egy kutyát akkor ide beirom.

a kutyáknak csak az útra kell kisérö tehát nem magatknak kell megtartani és gndoskodni az elhelyezésükröl!

üdv
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 29., pén. 0:20

persze azért szebb lenne, ha minden egyes nemzet (végső soron kisközösség) család - falu, utca
fontosnak tartaná, hogy tiszetsségesen bánjon az állataival.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2005. ápr. 29., pén. 2:57

nawesh írta:persze azért szebb lenne, ha minden egyes nemzet (végső soron kisközösség) család - falu, utca
fontosnak tartaná, hogy tiszetsségesen bánjon az állataival.


állatkinzás nem nemzeti jelenség...csak ugye országok mint magyarország nem olyan gazdag (még) hogy emlitésre méltó összeggel támogathassa a menhelyeket...
lehet hogy elfogult vagyok, de magyaro-ot nem tartom egy nemzetnek, aki nem törödik az állataival...jobban mondva a kutyákkal és macskákkal.
akkor görög, spanyol, török országi mentalitás azért durvább még!
ök csak ugy felakasztják a kutyákat, akik másnap németbe repülnének.
és ott azért megmérgezik öket akkor is, ha nincsen ebböl hasznuk...
nekik álltalában semmit se jelent egy állatélet.
persze ez most nagyn álltalánositás vlt, de a tendencia ebbe az irányban van sajnos...

még mindig keresem a linket, ahol jelentkezni lehet, flug pate-nek.

ciao
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 7., szomb. 19:13

találtam egy videot amit le lehet töteni és egy kis témáhozz illö beszélgetést nyomon lehet bkövetni...akkor is ha túl rövid, és a moderátor nö folyton félbeszakitja a politikust azért érdees megnézni.

én mindenképpen felveszem a kapcsolatot a dr. király péterrel...

parika

http://www.hirtv.net/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=getit&lid=419
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: ingoiringo » 2005. máj. 8., vas. 10:45

Nemcsak az a borzalmas, ahogy az állatokkal a menhelyeken bánnak.
Az idézőjelben értett jósorsú, otthoni állatok sincsenek a többségnél megbecsülve, gondolok most itt a divatból tartott csillogó-villogó kutyákra.

Alapvetően az a probléma, hogy az állatokat egy alacsonyabb rendű lénynek tekintik, aminek nincs lelke.

HA ez változna, akkor a menhelyeken sem lenne annyi szomorkodó kutyus.
Mindenestere szép gesztus a menhelyek támogatása. Már el is gondolkodtatott, hogy esetleg én is...

Ingo :wink:
Avatar
ingoiringo
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2005. ápr. 22., pén. 0:00
Tartózkodási hely: Sopron

HozzászólásSzerző: parika » 2005. jún. 8., szer. 15:41

megtaláltam a linket, ahol lehet jelentketzni, ha valami déli országból szeretnétek kutyákat menteni. semmi mást nem kell tenni, csak bejelenteni a repülés idöpontját, a repülötéren átadják a kutyát, a kutya ugy is a csomagokkal utazik, és az érkezés repülöterén csak el kell hozni amkutyát, és állatvédök elhozzák magukkal.
a kutyák chipesek, oltottak, minden papirjuk megvan...



http://www.flugpate.com/
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. máj. 27., szomb. 21:41

http://www.uno.hu/news/story/208102/

A vegetárius Pamela Andersonról :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. máj. 2., szer. 9:59

http://www.zoldmagazin.com/belso/orangu ... aolaj.html

A pálmaolaj sokak szerint a jószándékkal kikövezett, ámde pokolba vezető út, hiszen az egészséges étrend szerves részét képezheti, és bio-üzemanyagként a fosszilis üzemanyagok zöld versenytársa lehet a globális felmelegedés elleni harcban - ám eközben paradox módon egy emberszabású faj halálos ítéletét jelenti.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 3., csüt. 23:38

pont tegnap olvastam én is...
amit csak teszünk mindent rosszul csinálunk...
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. máj. 4., pén. 6:51

Ha bárki tud jó pálmazsír alternatívákat, kozmetikumokat, bármit, amiben pálmazsír nincs, de vegán, és egészséges, ossza meg velünk.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 4., pén. 7:40

Parsifal írta:Ha bárki tud jó pálmazsír alternatívákat, kozmetikumokat, bármit, amiben pálmazsír nincs, de vegán, és egészséges, ossza meg velünk.


Kókuszzsír?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. máj. 4., pén. 23:06

Toepler Zoltán nyilatkozata honlapján az Álszentről:
http://www.freeweb.hu/toepler/nyilatkoz.htm
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Következő

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron