Éljenek az állatok !

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. feb. 22., szer. 21:26

Éljenek az állatok !

Spanyolul az állat szó "animal", a latin " anima ", lélek szóból ered.
Erre Jesús Mosterin, a Barcelóniai Egyetem tudományfilozófiai tanszékének professzora hívta fel legújabban a figyelmet Éljenek az állatok ! című Ortega Y Gasset-díjjal kitüntetett könyvében.
Emlékeztet az ókorban is közkeletű tételre, mely szerint az állatok gazdag lelki élettel rendelkeznek. Arisztotelész például hosszas fejezeteket szentelt a témának legelterjedtebb munkájában, a Kutatások az állatokról című művében.
Azt a felfogást, hogy az állatok nem rendelkeznek sem lélekkel , sem lelki élettel, Mosterin szerint a kereszténység terjesztette el azzal a céllal, hogy szakadékot nyisson Isten szülötte, a halhatatlan lélekkel rendelkező ember és az öntudatlan állat között . / Ma is ezt tanítják !!! /
Ezt a teóriát csak Charles Darvin támadta meg, amikor kijelentette, hogy nincs alapvető különbség az ember és az állat mentális berendezkedését illetően, illetve a különbség sokkal nagyobb- mondjuk a halak és az emberszabású majom között-mint a majom és az ember között." Csak aki süket és vak, az képes úgy együtt élni háziállatokkal és megfigyelni a vadállatokat, hogy közben nem veszi észre, miként fejezik ki érzelmeiket"-mondta Mosterin. Az etológia és a neurológia fejlődése mára tudományos módszerekkel is bizonyította mindazt, amit a puszta megfigyelés alapján mindig is tudni lehetett. Két etológus Cynthia Moss és Joyce Poole éveket töltöttek elefántok megfigyelésével. Elmondták, hogy a haldokló elefántot családtagjai és barátai körülveszik, halála után élesztgetni próbálják és napokig virrasztanak a holtteste mellett. Jane Goodal csimpánzokat figyelt meg. Egy fiatal állat anyja holtteste mellett nyöszörgött napokig, fogta a kezét ,simogatta, próbálta élesztgetni . Testvéreitől nem fogadott el élelmet és három hét múlva belehalt bánatába. A játékos és vidám delfinek-egyes idomításukra szolgáló praktikák alatt- súlyos stresszbe esnek, és agyműködésük azt bizonyítja, hogy pontosan ugyanazokon a biokémiai folyamatokon esnek át mint az ember. A boldogan játszadozó állatok agya is ugyanazt az anyagot-dopamint-termeli ki, mint a boldogságra,örömre, vagy eufóriára reagáló emberi . A spanyol tudós megfigyelése szerint az etológusok és az állatvédők között sokkal több a nő mint a férfi: a nők ui. inkább képesek az empátiára, arra, hogy egy másik lény érzelmeibe beleéljék magukat.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00


HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 2., csüt. 17:11

És minden élő részesül az áldásból

Kis antilop
Karcsú lábú,
Keskeny hátú,
Ritka szép.
Földre fekszik,
Úgy forog
A zöld fűben
Hempereg,
Így köszöni
Új életét,
Így mutatja
Szeretetét,
Így ad hálát
Istennek.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 16., kedd 20:31

Igazából nem tudtam hova tenni ezt a hozzászólásomat, ami most következik.

Van egy társulás, akik az állatokon akarnak segíteni, és környezetbarátok, természetvédők.
Mondjuk azt nem tudom hogy vegik e, de talán itt most ez nem is fontos.
Itt lehet róluk bővebb infot találni, de még az elején járnak a dolgoknak.
http://allatmenhelysegitok.hu/

Érdekes dolgokat írnak, de nekem nagyon tetszenek az öleteik.
Főleg, ezek:
Célunk egy állatvédelmi végrehajtó szerv kilobbizása, ami azt jelenti, hogy ne csak törvény legyen az állatvédelemre, de azt be is tartassák.
Környezet és természetvédő akciókat csinálunk országos szinten, ez mind az emberek mind az állatok egészségét óvja.

n megpróbálok segíteni neki, amennyire tudok, főleg nyomdaipari dolgokban, de keresnek pl. embert, aki csinálna neki honalpot. Fizetni sajnos nem nagyon tudnak.
De ezen kívül is minden segítséget elfogadnak.
Csütörtökön lesz találkozó, ha érdekel valakit a dolog.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 22., hétf. 21:34

Nincs valakinek kapcsolata híresebb együttesekhez?
A lejjebb említett ZZ Egyesület szervez jótékonysági koncertet, és a teljese bevételt a kutyusokra fogják fordítani.
Hely már van, mivel a Gödör tulaja állatbarát, ezért ingyen odaadja a helyiséget arra az estére, amikorra szervezzük. :)
Szóval kellenének együttesek, akik jötékony célból fellépnének.
Ha bárki tud valakit akkor szóljon lécci!
Sok kiskutyus élete múlhat rajta!

Köszi
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 9., pén. 21:14

Gega23 írta:Nincs valakinek kapcsolata híresebb együttesekhez?
A lejjebb említett ZZ Egyesület szervez jótékonysági koncertet, és a teljese bevételt a kutyusokra fogják fordítani.
Hely már van, mivel a Gödör tulaja állatbarát, ezért ingyen odaadja a helyiséget arra az estére, amikorra szervezzük. :)
Szóval kellenének együttesek, akik jötékony célból fellépnének.
Ha bárki tud valakit akkor szóljon lécci!
Sok kiskutyus élete múlhat rajta!

Köszi


ha tudsz németül akkor irhatsz ALBINO-nak

http://www.mcalbino.de.vu/

állatok jogaiért harcoló vegán együttes
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. jún. 10., szomb. 20:30

Szerintem mi is szívesen zenélnénk, ha van valami info a buliról, és lenne ránk igény, megtennéd, hogy írsz nekem 1 üzenetet, vagy akár az emilemre?

köszi!
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 11., vas. 0:03

Bocsi, hogy ezt mondom, de inkább híresebb együttesek kellenének, akik miatt megvennék az 1-2000 Ft-os belépőket. :P
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. jún. 12., hétf. 11:19

Akiket én tudok, de kapcsolatom nincs hozzájuk...(lehet, hogy van, közvetve, utánajárok) a Satöbbi együttes, elég híres a L'art Pour L'art -os Pethő Zsolt a frontemberük...ők tuti hogy állatbarátok, van egy zsiráfos számuk, meg a logójuk is zsiráfos, sőt, egy zsiráfot örökbe is fogadtak ezért a bp-i állatkertben :)

Ákosról úgy tudom, hogy vega meg állatvédő, a Tankcsapdás Lukács szintén!!!...de hogy mennyire érnek rá? Talán érdemes megpróbálni.

Csak egy ötlet: a Gödör tulajdonosa nem tud ebben segíteni, ötleteket, elérhetőségeket adni? Ha valaki, hát ő kell hogy tudja ezeket, nem?
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. jún. 13., kedd 8:52

Kovács Ákos vegi lenne??? :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. jún. 13., kedd 16:32

Ez még nekem is újdonság. híresvegi.uw.hu :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. jún. 14., szer. 16:06

Norci írta:Kovács Ákos vegi lenne??? :D


öööö...elbizonytalanodtam...a híresvegin nincs fenn, de ez még nem zárja ki...egy ismerőstől hallottam, aki rendezvényszervező, úgyhogy másodkézből az infó...
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. jún. 15., csüt. 5:58

Az biztos, hogy Ákos borbarát., hiszen létrehozott egy borházat.

Bocsi, tudom, hogy az alkohol szeretetet és a vegetárius életmód nem zárja ki egymást :oops: :wink: :idea:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2006. jún. 15., csüt. 14:32

Én is borbarát vagyok. :wink:
Hajrá vörösbor! :!:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. jún. 15., csüt. 14:33

A borban van alkohol, de nem hívnám alkoholnak. A bor az bor. Viszont a tömény piát nem szeretem.
Akkor hívjuk a parfümöket is ezentúl alkoholnak... :? azokban még több van mint a borban.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. jún. 16., pén. 23:04

Igaz! :oops: nem is iszunk parfümöt :wink: hiszen tele van alkohollal... :idea: :roll: :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron