Állatvédők-akik mindent megtesznek az állatokért

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 6., szer. 0:36

Azt gondoltam,nem fog ártani egy olyan topic,ahol állatvédő csoportokat,egyesületeket ajánlhatunk,mutathatunk be.
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00


HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 6., szer. 0:44

El is kezdeném:

Lelenc Kutyamentő Egyesület

Céljük a sintértelepekről mentett vagy sérülten talált kutyák testi-lelki rehabilitációja,jó gazdi keresése.
www.lelenc.hu



Noé Állatotthon

A legnagyobb állatotthonunk,ahol idilli békességben él együtt rengeteg,különféle fajú mentett állat.
www.noeallatotthon.hu



Minimenhely-ahol az ebcsont beforr

A Noé Állatotthon részlege,Ők is sintértelepi kutyák megmentését,gazdihoz adását végzik.
www.minimenhely.hu


Zakuszka Tanya,Balástya

Egy fiatal nő létesítette a menhelyet,vágóhídra szánt lovak mentésére.Egyedül,a rajzai árából tartja fenn a tanyát.
www.zakuszkatanya.hu


Egyelőre ennyi.Kérlek Benneteket,írjátok be az általatok ismert állatvédők ,menhelyek ismertetését.Sosem árthat egy ilyen adatbázisféle.
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. jún. 6., szer. 2:16

ancsapancsa írta:Zakuszka Tanya,Balástya

Egy fiatal nő létesítette a menhelyet,vágóhídra szánt lovak mentésére.Egyedül,a rajzai árából tartja fenn a tanyát.
www.zakuszkatanya.hu


itt olvasható az egyik lóról: "Vendégek alá érzékeny természete miatt nem nagyon szoktam odaadni, viszont nagyszerűen bevált afféle szolgálati bicikliként; autó híján vele járok boltba és postára egy tőlünk 5 km-nyire lévő kis faluba."

hm... szerinted elgondolkodott-e a nö már azon, hogy egyik ló se nyereggel a hátán születik? szoval ha nekem legközelebb tönkre megy a biciglim, azt hiszem én is nyitok egy menhelyet.

a lóvat egy rabszolgatartó a másiktól kimenekitette.
hm... de legalább itt ugye jól tartják a rabszolgát, tehát nem szabad semmit megkérdöjelezni.

a másik lóról aztán ezt irják: "A görbület miatt az orrjáratai megtörtek, így a csökkent oxigénbevitel miatt munkára nem alkalmas,"

szóval dolgozniuk kell a rabszolgáknak, hogy megérdemeljék, hogy megmenekitették öket...

"Boci és Pálma képviselik a menhely munkásosztályát; az ő dolguk, hogy lovagláshoz juttassák a Zakuszka-tanyára érkező lóbarátokat. "

lovagláshoz juttatni a lóBARÁTOKAT...
valamit akkor nagyon félreértettem. mit jelent a menhely akkor mégegyszer?
én emberbarát vagyok. vajon mit szólna egy ember akinek az életét megmentem, ha egyszer csak ráülök és még vendégeknek is kiadom szolgálatait?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

www.zakuszkatanya.hu

HozzászólásSzerző: ata » 2007. jún. 6., szer. 5:42

Átolvastam a honlapot, és én az alábbiakat szűrtem le:

OK, holgyeim és uraim. Egy csapat vagyunk, egy hajóban evezünk. Mindenki megteheti a tőle telhető legjobbat annak érdekében, hogy együtt maradjunk, és ne kerüljetek kés alá. Sajnos ezen az elb..tt világon senkinek sincs ingyen ebéd. Ki mit tud vállalni?
(És itt elhangzanak a néma vállalások)

Rendben, látom eltökéltétek magatokat. Mindenki képességeinek, és lehetőségeinek mértékében hozzá fog járulni az egész csapat túléléséért.
És azért, hogy mindeközben még jól is érezzük magunkat.
Egy mindenkiért, mindenki egyért. A csapat egyetértő, harsány nyihogással, ugatással, és nyávogással elvonul a dolgára.

Este összegyűlnek, és megosztják egymással mi mindent tettek a többiekért törött lábuk, eltorzult álkapcsuk, sántaságuk, öregségük ellenére. Jóleső melegség tölti el szívüket a vágóhídi menekülteknek viszagondolva az újabb AJÁNDÉK napra. És reménykedve várják az újabb napot, amikor mindenek ellenére a többiekért, és önmagukért "dolgozva" tölthetik a holnapot.

Mi ebben a rossz?
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. jún. 6., szer. 7:30

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. jún. 6., szer. 10:11

www.asopronibudapestert.hu
Ha regisztráljátok magatokat (kb. 1 perc), akkor szavazhattok különböző civil pályázatokra. Az első 3 helyezett megkapja azt a pénzt, amit Budapest és vonzáskörzetében vesznek Soproni sört.
Jelenleg a Lelenc és a Zöld Zebra verseng egymással. Szavazzatok légyszi. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 6., szer. 16:44

parika írta:
ancsapancsa írta:Zakuszka Tanya,Balástya

Egy fiatal nő létesítette a menhelyet,vágóhídra szánt lovak mentésére.Egyedül,a rajzai árából tartja fenn a tanyát.
www.zakuszkatanya.hu


itt olvasható az egyik lóról: "Vendégek alá érzékeny természete miatt nem nagyon szoktam odaadni, viszont nagyszerűen bevált afféle szolgálati bicikliként; autó híján vele járok boltba és postára egy tőlünk 5 km-nyire lévő kis faluba."

hm... szerinted elgondolkodott-e a nö már azon, hogy egyik ló se nyereggel a hátán születik? szoval ha nekem legközelebb tönkre megy a biciglim, azt hiszem én is nyitok egy menhelyet.

a lóvat egy rabszolgatartó a másiktól kimenekitette.
hm... de legalább itt ugye jól tartják a rabszolgát, tehát nem szabad semmit megkérdöjelezni.

a másik lóról aztán ezt irják: "A görbület miatt az orrjáratai megtörtek, így a csökkent oxigénbevitel miatt munkára nem alkalmas,"

szóval dolgozniuk kell a rabszolgáknak, hogy megérdemeljék, hogy megmenekitették öket...

"Boci és Pálma képviselik a menhely munkásosztályát; az ő dolguk, hogy lovagláshoz juttassák a Zakuszka-tanyára érkező lóbarátokat. "

lovagláshoz juttatni a lóBARÁTOKAT...
valamit akkor nagyon félreértettem. mit jelent a menhely akkor mégegyszer?
én emberbarát vagyok. vajon mit szólna egy ember akinek az életét megmentem, ha egyszer csak ráülök és még vendégeknek is kiadom szolgálatait?


Pimpa(a görbült orrú ló)NEM dolgozik!Azért került oda éppen,mert munkára nem alkalmas,és máshol vágóhíd lett volna a sorsa.Itt boldogan éldegél a legelőn,mindent megkap.Az a ló,akivel a lány a faluba jár,(nem minden nap)sétál kb.2 kilométert.Ez egy lónak semmi.
Boci és Pálma (szintén nem minden nap)gyerekek alatt sétál pár kört.
Ennyi mozgás minden lónak kell,bajuk nem lesz tőle.Összehasonlíthatalanul jobb életük van,mint a sportlovaknak,versenylovaknak,igáslovaknak stb.
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 9., szomb. 1:00

A Fővárosi Állategészségügyi Telep hivatalos,heti 2 alkalommal frissülő weboldala,rajta a bent lévő összes kutya kép,leírása:
www.illatosut.hu



Rózsa Katalin kutyavédő alapítványa:
www.kutyavedo-rka.uw.hu


Kaposvári állatvédők:
www.philipegyesulet.tripod.com


Gyáli gyepmesteri telep gazdikeresői:
www.gyalkht.hu/nyito/nyit.html


Biatorbágyi állatvédők:
www.koborka.hu


Szegedi menhely:
www.tappancs.szeged.hu


Ajka+környéke állatvédői:
www.vahur.hu


Ha valaki kutyát szeretne,előbb érdemes ezeken az oldalkon körülnézni.
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2007. jún. 9., szomb. 20:23

"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. jún. 12., kedd 13:31

Sziasztok!

Akit érdekel: a hétvégén debütál a Fauna tojótyúk kampánya.
A GlobFeszten lesz az első megjelenésünk, itt fogunk először kampányolni a 2012-es ketreces tojótyúk tilalom mellett.
2012-től ugyanis tilos lesz az EU-ban a tojótyúkokat ketrecben tartani.

Ha valaki kedvet érez, kijöhet lesz egy meglepetés is. :)
Ha szeretnétek esetleg segíteni, önkénteskedni, annak nagyon örülnénk.
Bővebben a fesztiválról: http://www.vedegylet.hu/globfeszt2/
Mi 12-21-ig leszünk kint.

Bővebben az egyesületről (aki még nem ismerné):
www.fauna.hu

Ha valaki szeretne önkénteskedni, itt tud jelentkezni:
fauna kukac fauna pont hu
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Rosinante » 2007. jún. 12., kedd 19:19

Kedves Parika,

én vagyok az a szőrösszívű rabszolgatartó, aki a Zakuszka-tanyát (www.zakuszkatanya.hu) működteti. Engedelmeddel reagálnék pár gondolatodra, ha már egyszer rám, illetve az állataimra vonatkoznak. :)
parika írta:itt olvasható az egyik lóról: "Vendégek alá érzékeny természete miatt nem nagyon szoktam odaadni, viszont nagyszerűen bevált afféle szolgálati bicikliként; autó híján vele járok boltba és postára egy tőlünk 5 km-nyire lévő kis faluba."

hm... szerinted elgondolkodott-e a nö már azon, hogy egyik ló se nyereggel a hátán születik? szoval ha nekem legközelebb tönkre megy a biciglim, azt hiszem én is nyitok egy menhelyet.


Bocsánat, de ezt a nyereggelahátánszületés-gondolatmenetet kapásból nem értem. A menhelynyitás egyébként nagyon dicséretes gondolat, csakis támogatni tudom, akár lovaknak, akár bicikliknek.

a lóvat egy rabszolgatartó a másiktól kimenekitette.
hm... de legalább itt ugye jól tartják a rabszolgát, tehát nem szabad semmit megkérdöjelezni.?


Ezt sem tudom, honnan vetted... A lehetőségeimhez képest igyekszem jól tartani az állatokat, de ki mondta, hogy nem szabad semmit sem megkérdőjelezni? Az építő kritikát, észrevételeket köszönettel fogadom, átgondolom, ha olyan, akkor megpróbálok változtatni. Kiváncsi lennék, mit szeretnél konkrétan megkérdőjelezni, a lehetőség adott, akár a honlap vendégkönyvében is.

a másik lóról aztán ezt irják: "A görbület miatt az orrjáratai megtörtek, így a csökkent oxigénbevitel miatt munkára nem alkalmas,"

szóval dolgozniuk kell a rabszolgáknak, hogy megérdemeljék, hogy megmenekitették öket...


Neeem, kedves Parika. A rabszolgák megmenekíttetnek, egészségi állapotuktól függetlenül, (esetleg a honlap olvasósarkában olvasd el Zakuszka történetét), és ha a későbbiekben a testi/idegi állapotuk lehetővé teszi, akkor alkalmanként bizony "dolgoznak", ki-ki lehetőségeihez mérten. Aki arra sem alkalmas, hogy egy 20 kilós kisgyerek 10 métert sétáljon rajta, az más munkát kap az ügyeletes főhajcsártól, azaz tőlem. Azt a szegény, jobb sorsra érdemes jószágot bizony megpucolják az idelátogató gyerekek, sőt van, hogy a füvet is le kell rágnia az udvaron, mert lusta vagyok a fűnyírót huzigálni, no meg nincs is, elvégre rabszolgákat tartok, vagy mi a szösz, nehogy má' én dolgozzak.
Pimpa esetében a "munkára nem alkalmas" azért lett kiemelve, merthogy a koponyatorzulása="használhatatlanság", nem tudták volna hátaslóként értékesíteni, tehát, ha piaci szempontokat vizsgálunk, ahogy az a lótenyésztésben lenni szokott, csakis kolbászba alkalmas. A tenyésztője megsajnálta, és ahelyett, hogy kaszált volna a kiscsikón pár tízezer forintot kolbásztöltelékként, ideadta nekem ajándékba, mert tudta, hogy nálam aztán élhet, amíg világ a világ, akkor is, ha nem tud dolgozni. Ha meg egyenes a feje és tud dolgozni, akkor nem kerül hozzám, ilyen egyszerű.



"Boci és Pálma képviselik a menhely munkásosztályát; az ő dolguk, hogy lovagláshoz juttassák a Zakuszka-tanyára érkező lóbarátokat. "

lovagláshoz juttatni a lóBARÁTOKAT...
valamit akkor nagyon félreértettem. mit jelent a menhely akkor mégegyszer?
én emberbarát vagyok. vajon mit szólna egy ember akinek az életét megmentem, ha egyszer csak ráülök és még vendégeknek is kiadom szolgálatait?

Huhh, hát ez hosszú lesz.
Ez egy olyan hely, ahol lovak vannak, és ezt a helyet az én munkám mellett az idejáró barátok segítsége, ideje, pénze és energiája tartja életben. Ezek az emberek alapvetően 3 okból járnak ide: szeretik a lovakat, szeretnének segíteni, és nem utolsósorban jól érzik itt magukat, elvégre visszajárnak, amikor tehetik. Ha önző dögként szemlélem a dolgokat (ami egy rabszolgatartótól simán kitelik), akkor elemi érdekem, hogy visszajárjanak; ráadásul finoman fogalmazva kedvelem ezeket az embereket, és szeretném lehetőségeimhez mérten viszonozni azt a rengeteg segítséget, amit kapok tőlük. Mivel itt lovak vannak, adja magát a megoldás, hogy ha van lovagolható ló, akkor talán taníthatnám lovagolni a barátaimat. Bár ha jobban belegondolok, tulajdonképpen építhetnék nekik plázát, páternoszterliftet vagy kisvasutat is, egyéb természetes ellenszolgáltatásokat már nem is említve... Érthetetlen módon mégis úgy döntöttem, hogy ha valaki idejön segíteni, és beilleszkedik a törzsgárdába, akkor bizony lovaglási lehetőséget kap, arra alkalmas lovon. Bár simán megtehetném, hogy csak zsebrevágom a sok segítséget és meg sem próbálom viszonozni, csak nem szeretem kihasználni a barátaimat, szorri. Pedig elhiheted, hogy fél óra futószárazás sokkal több munka nekem, mint a lónak, és kényelmesebb lenne sóhajtozni, hogy jajistenem, dolgoznék én többet a menhelyért, de nincs lovagolható lovam.

Tehát a menhely azt jelenti, hogy a vágóhíd, elaltatás, stb. elől idekerülő lovak biztonságban vannak, megkapnak mindent, ami a teljesértékű lóélethez szükséges (mozgás, ellátás, lóhaverok, stb.) Ha lovagolhatóak, és ezzel a menhely épüléséhez hozzájárulhatnak, akkor dolgoznak (jelenleg ez heti 3-4 alkalommal 20-30 perces futószáras munkát jelent, belegondolni is borzasztó), ha pedig nem lehet őket lovagolni, akkor egész nap tömik a fejüket, jól érzik magukat, és kész. Nem bérlovardát működtetek, egyrészt egyedül nem is bírnám (no meg nem is akarom), másrészt pedig itt nem a pénz diktál, hanem az állatok. Az más kérdés, hogy az eltartásukhoz pénz is kell, de ez nem azt jelenti, hogy bármelyik lónak fájdalmat kéne okoznom ahhoz, hogy kitermelje a tartási költségeit

Megjegyzem, a 6 menhelyes ló közül Nyüzügét lovagolom viszonylag rendszeresen,(heti 1-2 alkalom, ha mennem kell valahová), Zakuszkán ücsörögnek a 25 kg körüli gyerkőcök havi egyszer-kétszer negyed órát, a maradék 4 ló csak szeretgetésre van. Vadkapitalizmus, tényleg. :)

Várom válaszodat és kérdéseidet, üdvözlettel

Várkonyi Andi, gebbencsmenhelyi rabszolgatartó és okleveles lógyötrész, www.zakuszkatanya.hu

u.i.: Ancsapancsa, köszönjük, hogy megemlítetted a lómenhelyet. :)
Avatar
Rosinante
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2007. jún. 8., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 15., pén. 0:00

Megemlítettem,mert nem igazán számítottam ilyen reakcióra.Egyébként ha úgy nézzük,én is rabszolgatartó vagyok:a bullterrierem,míg egészségi állapota engedte,bizony velem jött biztonsági őri munkahelyemre,és még tizenakárhány évesen is lehúzott velem 24 órákat.A fűtött bódéban,míg én helyette járőröztem a zegernye télben,nehogy megfázzon,összetörje magát az építési területen,beessen a munkagödörbe stb.ami egy bullterriertől simán,bármikor kitelik. :lol:Egy ízben pl.bele akart fulladni a nekem térdig érő vízbe.A víz medrében ült szabályos,kutyaiskolában tanult ülésben és fuldoklott,én mentettem ki.

Szóval kissé túlzásnak tartom Parika beírását.A túlhajszolt ló pl.az a 8 éves galoppló,akinek a szíve egy edzésen állt meg,miután minden létező versenynap futtatták 2-8 éves kora között.A kedvenc lovam volt,múlt héten halt meg :cry: .
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. jún. 16., szomb. 17:10

Parika reakciója, kritikája szívből jövő, a következetesség és az igazság nyilvánul meg benne. Csak sajnos a világ nem ilyen, nem vagyunk még ilyen következetesek, lassabban fejlődünk, úgyhogy ha valami reform van asztalon, akkor azok többnyire kompromisszumos megoldások, de remélhetőleg fokozatosak. Minőségi fokozatok vannak, amiről ő beszél, az az abszolút. És más nézőpontból pedig relatív.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 16., szomb. 22:08

Jóval több,mint 20 éve dolgozom lovakkal,a szakképzettségem is lótenyésztő.Minden szempontból túlzásnak tartom Parika véleményét:szakmailag és állatvédelmi szempontból is.
Ezeknek a lovaknak szó szerint az életükről volt szó,azt mentette meg,hogy a tanyára kerülhettek.Vagy szerintetek jobb lett volna nekik olaszországi társasutazásra indulni sokadmagukkal egy kamionon,víz nélkül,sérülten,zsúfoltan,sokszor törött végtagokkal,90 órán át,útban egy vágóhíd felé?Furcsa megközelítése az állatvédelemnek!
Láttam ilyen halálkaravánokat személyesen,sírtam határállomáson,mikor ilyen kamionokat ellenőriztünk állatvédelmi szempontból.Hallottam a szállítók véleményét:"Ez már csak hús,4 lábon".Itt megtekinthettek pár ilyen témájú képet a Fotógaléria részben,német szervezet készítette őket.Nagyon profik a vágóállatszállítások ellenőrzésében,és sokat tettek az ilyen halálkaravánok ellen:
www.animals-angels.de

Hasonlítsátok össze az Ő képeiken szereplő lovakat Andi lovaival,és gondolkodjatok el a különbségen!
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. jún. 25., hétf. 15:34

Sziasztok!

Kinek lenne kedve részt venni a Fauna tojótyúk kampányában?
Hétvégére a Mezőtour rockfesztre (Mezőtúr) kellene pár ember, mert eddig 1 valaki van.
Ha szeretne valaki jönni, akkor írjon nekem.

Gega
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

Következő

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron