Nyersétel-találkozó

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

Nyers

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2008. okt. 26., vas. 17:05

Ezúton szeretnék köszönetet mondani Gittának a lehetőségért, hogy nála találkozhattunk.
Huszonketten gyűltünk össze, és nagyon sok finomság került az asztalra, amiből kóstoltunk, és ötletet meríthettünk.

Remélem lesz folytatása!

Képek a találkozóról:
http://gitta-egeszseg.gportal.hu/gindex.php?pg=28712409
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. okt. 27., hétf. 10:05

Szia Szilvi!
Szerintem is remekül sikerült a találkozó. Nem számítottam ennyi vendégre, nagyon meglepődtem én is, hogy ennyi embert érdekel a nyers vegán táplálkozás. És mindez egy 4 napos ünnep kellős közepén, sokan el is utaztak, azért nem tudtak jönni.
Legközelebb egy nagyobb helyet kell keresni, hogy még kényelmesebben elférjünk. És azt is javaslom, hogy a rendezés is több ember kezében legyen, mert akkor lesz, aki a recepteket gyűjti össze, lesz, aki az ételek szép tálalásáért felelős, és lesz, aki a fényképeket készíti (pl). És mondjuk még minden vendéggel is szót kell váltani, köszönteni, megismerni. Nekem ez egyedül nem ment.

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki eljött. Nekem is nagy élmény volt.
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. okt. 27., hétf. 10:26

köszönjük a beszámolót, fantasztikus!!! :D
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2008. dec. 1., hétf. 10:28

Sziasztok!

Sajnos nem tudtam szombaton elmenni a találkozóra, de szívesen olvasnék róla azoktól, akik ott voltak :D

A találkozóra a párommal készítettünk rengeteg hajdina kolbászkrémet, ami már majdnem elfogyott, a sütőtök pudingnak pedig már nyoma sincs...

További szép napot!

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. dec. 1., hétf. 14:10

Szilvi én is nagyon sajnálom, hogy nem jöttél el. Remélem a kisfiad jobban van már.
A képeket elkezdtem már rendezgetni, ha lesz egy kis időm fel is teszem. A recepteket pedig megkapod!
Nem voltunk olyan sokan, mint a múltkor, nem tudom miért nem jöttek el. Viszont sok új embert ismerhettem meg, köztük giyandeva-t is!

A hangulat annyira elvarázsolta a vendégeket, hogy hárman (!!) jöttek vissza, mert itthagyták a táskájukat. Elmentek táska nélkül! Hárman!

Érdekes, hogy édességből most szinte több volt, mint zöldséges ételből. És csíra pedig egyáltalán nem :( volt.

Jót beszélgettünk, jót ettünk, és Saci felajánlotta, hogy legközelebb is tarthatjuk nála. Így nem kell megint helyet keresgélni.
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2008. dec. 3., szer. 13:01

Gitta oldalán vannak a hétvégi találkozó képei, érdemes végignézni!

http://gitta-egeszseg.gportal.hu/gindex.php?pg=28712409

Azért sajnálom, hogy nem tudtam elmenni, mert egy-egy ilyen találkozón az ember bátorítást kap, és kitartóbb lesz otthon a szürke hétköznapokban :D

Másrészt nagyon sok nyers ételes recept olvasható már magyarul, angolul, de sokszor egy elkészített étel látványa, íze az, ami tényleg ösztönzi az embert!

(Én odáig jutottam, hogy ténylegesen akkor kívánom a főtt ételt, amikor ideges vagyok, mint ma is, hogy a cukorbeteg fiamat be kellett vinnünk a kórházba :( )

Köszönet a szervezőknek: Gittának,Sacinak, Ritának

Szép napot!

Szilvi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szilvi 2008. dec. 3., szer. 13:04-kor.
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2008. dec. 3., szer. 13:04

Boldogságot!

Szívesen készítenék egy riportot, a Kanál forradalma műsoromba erről a témáról.
Kivel lehet?
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2008. dec. 3., szer. 14:05

Szilvi, köszi az infókat. Megkeresem öket.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. dec. 3., szer. 20:29

Sziasztok!

A képek nem sikerültek olyan jól, valamit nem jól állítottam be ezen a masinán :(

A képek közvetlen címe:
http://gitta-egeszseg.gportal.hu/gindex ... id=2480585

Az ételek viszont nagyon finomak voltak, ez nem tudom mennyire látszik...
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

Nyer potluck február 21-én!

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. feb. 17., kedd 12:00

2009. február 21-én 15 órakor ismét Potluck!

Urbán Vali szervezésében ismét találkozhatunk, beszélgethetünk, és ehetünk finom, élő, egészséges ételeket.

A helyszín ezúttal a Világközepe: 1137 Budapest, Katona József u. 39. 1. emelet. Kapucsengő: 10
http://www.vilagkozepe.hu/

A helyszín ismét bérelt, így mindenki számítson 1000 forint részvételi díjra.

A potluck alapszabályait olvasd el itt

A helyszínen SEMMILYEN evőeszköz, tál, pohár, kancsó nem lesz. Mindenki hozzon magával a tálaláshoz szép edényt, az evéshez pedig saját tányért, kanalat, villát, poharat. Lesznek eldobható eszközök, de védjük a környezetünket azzal is, hogy nem termelünk annyi
szemetet!

Program:

15 és 16 óra között érkezés, az ételek elrendezése, kipakolása, kötetlen beszélgetés

16 óra: egy gyors bemutatkozás, rövid előadás valamilyen témában

Az étvágyunktól és a beszélgető-kedvünktől függő időpontban: a hozott ételek elfogyasztása

Kérem jelezzétek nekem a részvételi szándékotokat, mert a várható létszámtól függően 1 vagy 2 termet fogunk bérelni, hogy kényelmesen elférjünk. (gitta@wisoft.hu vagy info@nyersetel.hu)

Az általad készített étel receptjét hozd magaddal, vagy küldd el nekem e-mailben, mert a potluck után szeretném mindenkinek elküldeni az összes receptet. Azt gondolom, így tanulhatunk egymástól a legkönnyebben.

Ha még nem vettél részt ilyen összejövetelen, és kérdésed van, kérlek hívjál fel a 06-30-98-48-931 telefonszámon!

Ha úgy érzed, hogy te még csak érdeklődő vagy, és gondod van azzal, hogy mit hozz, hívjál fel, és megbeszéljük.

Mindenkit szeretettel várunk!

forrás:
http://gittarawfood.blogspot.com/
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron