Vega 80/20

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 29., csüt. 14:47

Drága ribizli tudod hogy lehet fájdalom nélkül szűlni, nem arra gondoltam hogy beadnak fájdalom csillapítókat, ha lehet akkor ne fekvő helyzetben szűlj, erről van a neten több alternatíva, jobb vízben...én ha szűlnék a mai ezsemmel és tudásaimmal pld-ul szűlni a drága szerelmem karjaiban tenném, állva térd picit behajlítva a szerelemtűzében fájdalom nélkűl természetes működéssel akár gátrepedés nélkül nyomnám ki könnyen gyermekünket, hogy fájdalomnélküli legyen a szűlés ahhoz tisztának kell lennie a Nőnek a vérének, igen azzá leszel amit eszel.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00


HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 29., csüt. 14:53

A szeretet a törvény,és minden törvény csak addig érvényes, ameddig a szeretetben gyökerezik.

A szív már tudja az igaz élet felé vezető utat.A szívnek nem kell olyan témát tanulmányoznia, amely vele együtt született meg.Az ész ugyanakkor sohasem képes az igaz jóság megismerésére.
A jóság igazi alapja a szeretet,majd az élet tisztelete az intuitív felismerés alapján,valamint az odaadó szolgálat,mindenkinek szándéka szerint.Intellektuális megközelítéssel nem értheted meg jó és a rossz fogalmát.Ez csak akkor kerül a helyére,ha te magad vagy a szeretet.A szeretet hiányát semmiféle jótétemény nem helyettesíti.A lélek a szeretetet táplálja,és nem is fog csalatkozni ebben a szeretetben.A szeretet az etikán felül áll,és mindig is fog,egyébként hogyan létezhetne a megbocsátás.Az igazi etika a szeretet kövéből van kirakva.
Amikor eszünkkel próbáljuk felfogni mi a jó és mi a rossz,amit csinálunk,az csupán belebonyolodás az ítélkezés az elítélés fogalmaiba,az akadályokba,és száműzünk mindenkit,akivel nem értünk egyet.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 29., csüt. 18:33

én nem szülnék állva :)
nem tetszik:(olyan undi.szerintem járkálni fogok,sosem tudtam egyhelyben ülni de ez még ki tudja mikor lesz,messze van 8)
igazából nincsen gondom a szülési fájdalmakkal cseppet sem zavar,éva és mária is így szült.bár éva lehet hogy állva de nemtudom csak így képzelném,

gátmetszést én szeretnék mert szeretném mindenem olyannak utána mint most,és nem lötyizősnek.persze tudom van gátizomtorna amit használok is majd ha szükségem lesz rá de már találkoztam fiatalokkal,akik gátvédelemmel szültek,és csak panaszkodnak.remélem értessz?

neked nincs lányod?
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 29., csüt. 20:57

most komolyan mondom hogy nem fogjátok elhinni mi történt velem!!
apáméknál maradtak az utlevelek,de elküldték ma reggel apu magával vitte a munkahelyére,és otthagyta de biztos helyen.a szerelmem beugrott érte és hazahozta,én meg bepakolva stb.....................
és képzeljétek az utlevél az1ik tök üres.ki van tépve a bele :cry: :cry: :cry: :evil:
totál kivok.erre készültem két het.most így maradok,merta a gyereké hiányzik és ő személyigazolvánnyal nem rendelkezik.sírt vagy 2órát.na ez a sors,de azért érdekelne hogy vajon miért kell itt rohadnom.nagyon szomorú vok.ki veszi el egy 4éves kislány útlevelét?és miért csak a belét?azt használni se lehet.ti értitek ezt?
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 29., csüt. 22:15

Ha szűl a Nő miért vannak fájásai-fájdalmai? bibliában olvastam kb azt hogy fájdalommal fogod szűlni gyermekedet a bűneidért, de nem hiszem hogy mindenkinek kéne, ahhoz hogy beindul egy természetes szűlési folyamat
nem természetes egy állapot ha van fájdalom, fájdalom akkor van ha van betegség, a vajúdási-tágulási idő és a baba beágyazódása a szűlőcsatornába
az egy természetes folyamat, ha nincs fájdalom az a babának is jó, Ő sem szenved, a Nő természetesen könnyen tágúl, medence- hűvej stb

Akkor ott amikor a fiam buksija már látszott és én akkor épp. mondjuk otthon vagyok vagy bárhol, akkor olyan ingerszerűen mint székeléskor vagy vizeléskor szokott, kinyomom a babámat, nem kell ahhoz kisérő fájdalom jelzés hogy nyomjál, akkor ott reggel 10 órakkor semmi fájdalom nem volt, sőt egész éjjel sem, kipihent és vidám voltam,
amit ott lenn éreztem olyan ingerszerű valamit és azt hogy nem zártan van a
hát ahonnan a baba kibújik :wink:

Ribizli olvasd el amit még itt írtam a szűlésről. A mai napig is boldogan
gondolok rá és még mindig csodálom mert az előző két fiút nem így szűltem, és nem voltak olyan szépek amikor megszülettek, ez a baba sem szenvedett és akkora haja volt hogy olyat még nem láttak, nem voltam elhízva vele picit sem, mert ott benn többszőr keveset ettem és sok nyerset is, állatit nem és főt kaját sem, de írtam hogy miért is kajáltam már így, a babának sem volt nagy súlya, 3 kg tízdeka volt.
Minden Nőnek vannak fájásai még akkor is ha nem visítózik, kinek milyen erősségű, akinek a menszesze teljesen észrevétlen nincs vele semmi gondja akkor a szűlés is olyan, teljes fájdalom nélküli szűlés
csak tiszta vérrel lehetséges. Kíváncsi lennék Graham felesége hogyan szűlt.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 29., csüt. 22:19

Ahimsa akkor elmondom itt hogy hogyan születtek meg a 3 fiúk,
jobb ha több ember olvassa.....mindenből lehet tanulni...

Mostanában már jobban terjed és ismeretes az otthon szülés,
apás szülés, vizben szülés s egyebek.
De a legtermészetesebb és csodás akkor lenne, ha egy Nő fájdalom nélkül,
(ahoz teljesen tisztának kell lennie a vérének) otthon vizben szül, a párja
is ott van, akinek nem is rémisztő mert kedvese nem is szenved, egy
bába meg esetleg lehet valahól távol "tartalékban" haa esetleg.....
köldök zsinór ügyben a kedvesünknek már mindent tudnia kéne pld. de
ez a világ nem erről szól....))

Én a két fiamat akkoriban ahogy mondtad "futószallagon" szültem,
háááát az maga a menyország vólt.....))
Ez után Én már nem akartam több gyereket, még hallani sem akartam arról hogy gyógyszert szedjek, nem is szedtem sose, védekezni kezdtünk
a magunk modján, gumi ami nem jött be...kiszállás és egyebek....
nem értettünk még hozzá....aztán terhes lettem töbször is, és abortusz lett a vége, nagyon kikészített mindig, sajnáltam a végén a babát....
Elegem lett mindenből...nem volt szex 4 hónapig, de más szeretetet adtam, utánna nagyon vigyázva de mégis terhes lettem, egészen érdekesen derült ki, ugyanis Én otthon nagyon bevéreztem és az apróbb
alvatt vér és egyebek mellett egy kb. 3 hónapos baba ment el tőlem,
tenyeremben fogtam és nagyon sajnáltam...nemsokára elált a vérzés is teljesen és jól éreztem magam, semmi bajom nem lett, ez spontán vetélés-elabordálás vagy mi volt, de mint kiderült a végén ez azért volt mert sok volt az abortuszom, akkor Én rögtön nem mentem orvoshoz
mert utánna semmi bajom nem volt, állva ment minden... ki jött minden aminek ki kellett jönnie, igen ám de valami mégis csak fenn akadt, egy
másik baba ami nagyon is benn akart maradni, ezt csak akkor tudtam meg amikor az eset után egy jó hónap mulva elkezdtem vérezgetni,
mindennap és sok ment tőlem,csodálkoztam is hogy ha menstruálok akkor nem szoktam olyan sok vért veszteni, egy hét múlva már szédelegtem, akkor elmentem a dokihoz aki megvizsgált, és azt mondta hogy jó a baba szív hangja, 4 és fél- 5 hónapos körül van a baba, akkor
nevettem és sírtam is, na akkor mondtam el a dokinak hogy egy jó hónapja elment tőllem egy baba ami 3 kb. hónaposnak nézett ki,
Ő azt mondta, olyan nincs, akkor a másiknak is ki kellett volna jönnie,
meg hogy akkor mért nem jöttem el és mutattam meg....akkor Én
örültem annak hogy nem kellett még egyszer abortuszra mennem,
de ezt nem mondtam a dokinak, de mint kiderült hogy sok abortuszom vólt, Ő mondta is hogy a méh fala gyenge a placenta nem jól tapad és ezért van a vérezgetés, meg hogy ezt a gyereket már nem veszik el, és hogy máris hív mentőt és be kell mennem a korházba, és végig a szülésig
bent fogok lenni, azt kértem tőlle hogy ha lehetne akkor Én inkább otthon szeretnék lenni, mert van két kicsi fiam akiket nem akarok otthon hagyni,
akkor nem tudtam másra se gondolni csak rájúk, de a doki azt mondta hogy ez az állapot veszélyes is lehet, és hogy máris nem ártana vért kapnom, azért is szédelgek, nem magam féltettem, hanem már azt aki bennem volt, megnyugottam és beletörödtem abba hogy lessz még egy gyerekem, és az tuti hogy lány lessz. Razz
A lényegre térve, a korházban többször is bevéreztem, néha csak úgy folyt belőllem mint a csapból a víz, sokszor adtak vért, az sűritmény
tisztított vér volt, közben ment az infúzió is.
Elmondta az ottani doki hogy az Én állapotom ritka egy " placenta prévia"
több fokozata is van, nállam a legveszélyesebb, minnél nagyobb felületen vállik le a placenta (méh lepény) annál nagyobb a vérzés, olyankor Én
is de a gyerek is veszélyes helyzetben van, a gyerek kevesebb oxigénhez jút, a szívének sem tesz jót..., de ha a kritikus időszakot kibirjuk, a terhesség-poci nagyobb, akkor akár már nem is fog leválni a placenta, úgy is lett, de elötte volt egy félelmetes vérzés, kb 7 hónapos lehettem, az orvosok elvoltak rémülve, gyorsan rám rakták a vért infúziót
alúl ment felűl jött a vér, közben figyelték gépen a babát, szív hangja
épp hogy volt, többen is oda jöttek...Én sírtam és mondtam hogy a babát mentsék meg legalább, idegesek voltak nem tudták hogy mit is kéne gyorsan csinálni, ha gyorsan megcsászároznak akkor koraszülötten veszik ki a babát, már épp hogy véreztem, olyankor a placenta visza
tapad, szerencsére, mert ott már csak a szerencse úralkodott, a baba szív hangja is jobb lett.
Akkor nap a doki később oda jött hozzám és kérte hogy írjam alá hogy a saját felelösségemre végig hordom a gyereket, ugyan is Ő már nem vállal semmi felelősséget, legszivesebben azonnal megcsászározna és kivenné a gyereket, mert nem Őt, engem félt hogy esetleg jöhet egy olyan levállás hogy elvérzek, nem tudják el állítani, és meghalok,
akkor engem nem érdekelt semmi csak arra gondoltam hogy az a baba
tartson ki és szülessen meg, de Őket is megértettem valahól mert
ilyen veszélyes placenta levállással még nem találkoztak, akkor Én
még nyugottabb lettem...már csak picit véreztem párszór, s aztán már régóta nem is jött semmi, állítólag már 8 és fél hónapos lehettem.
És most jön a lényeg, eggyik reggel 10 órakkor valami fúrcsát éreztem ott lenn, de nem éreztem semmi nedvességet, megnéztem magam és nem volt semmi vérzés ilyesmi, mondtam az eggyik Nőnek hogy légyszi hívjon ide egy dokit mert valami ott lenn fúrcsa, a doki megnézett és
rögtön azt kérdezte hogy vannak e fájdalmaim, Én nevetve azt mondtam hogy nincs, de ő akkorát nézett..kérdezte hogy éjszaka sem? mondtam
hogy akkor sem, Ő azt mondta utánna hogy látszik a baba feje, na erre Én jókat nevettem és arra gondoltam hogyha nincs fájás akkor hogy fog az a gyerek onnan kijönni, de a doki is erre gondolhatott mert rögtön hoztak egy kocsit és vittek is a "futószallagra", és adtak pár inyekciót, valami mesterséges fájdalmatokozó és toló inekció vagy mi a szarság,
de nem sokára olyan fájdalmakat okozott hogy azt hittem majd szét szakad mindenem, morogtam is mint egy állat, vágtak is tapostak is, minden volt, nehezen de ki jött belőlem egy sötétbarna nagyhajú kis
"majom" mert akkora volt a haja hogy még olyan babát nem is láttunk,
a sok vitamin és tiszta vér miatt lehetett? hm, de nem kislány lett,
fiú és már akkor nem is bántam, csak őt szerettem....gyorsan elvitték tőlem inkubátorba rakták megfigyelésre, de nem volt semmi baja,
Most sincs, szép és formás kis izmos testalkatú, de a sok oxigén hiánytól
az agya ott bennem akkor picikét károsodott, mert kiskorában nehezen ment a tanulás neki, de ezt mondták is.
Ha akkor Én reggel 10 kor nem ott a korházban vagyok hanem otthon, akkor pik pakra megszültem volna azt a gyereket, s a dokik meg vissza fogták a természetes szülést.
Akkor még nem voltam vega, de ott benn a korházban azt mondták hogy mivel bármikor megcsászározhatnak jobb ha nem eszek olyan kajákat ami sokáig a gyomorban van, mert akkor ki kell hogy mossák a gyomromat és ahoz le kell hogy dugjanak a torkomon egy csövet, húúú
ettől Én jól meg ijedtem, tudtam hogy kb. milyen kaják emésztödnek tovább, de a páromnak mondtam hogy keressen gyorsan könyveket hogy tudjam pontosan, akkor volt köztük a vegaságról is, Én ott akkor sok gyümit, salátákat és kevés müzlit, kekszet, sütit, stb ettem, a párom szinte mindennap hozta a kajákat, a benti konyhai kaját nem is ettem
meg soha, mindig is undorottam az üzemi kajáktól, már a szaga is irritált,
de nem csak ettől a kajáktól szültem fájdalom nélkül, hanem a teljes
tiszta vér csere is számított. Amikor haza mentem eldöntöttem hogy
változtatni fogok a táplálkozásunkon, benn a korházban már éreztem
hogy jobb voltak azok a kaják, valahol mindig is éreztem hogy nem jók az állatiak s egyebek, nemsokára vegák is lettünk.
De a védekezést komojabban is vettük, oda már még véletlenül se engettük, de ha már ezt az elején jól tudtuk volna csinálni akkor nem lett volna 1 abortuszom sem, de nem is kerültem volna olyan veszélyes állapotba, de viszont azt meg nem is bántam, hogy nem szedtem semmi gyógyszert, Én azt gondolom hogy a szülöknek kellene mindenről felvilágosítani a gyerekét, Én mindent elmondok a fiúknak, ha kell bármit részletesen, az tuti hogy ha lessz csajuk Én mindenben fogok segíteni, nem fog szenvedni semmiért, már ha Ő is akarja.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: demmo » 2010. ápr. 30., pén. 10:30

Szia Zsu!

Köszi,hogy megosztottad velünk ezt a személyes tapasztalatot!

Nekem az a véleményem,hogy szüléskor a fájdalom egy teljesen természetes dolog, fájdalom nélkül én el se tudnám képzelni a szülést. Az,hogy mennyire vannak fájdalmai a nőnek persze,biztos,hogy ha tiszta a vére,akkor kevésbé. A szülés hossza,a fájdalom mértéke viszont teljesen egyénfüggő. Egy 40 éves nő nem fog tudni úgy szülni mint egy 20 éves nyilván.

A szülőpóz meg olyan dolog,hogy kinek mi esik jól. Ki lehet próbálni ezt is, azt is, aztán ami a legkényelmesebb.

Az abortuszt én mélyen ellenzem. Ha valaki nem védekezik megfelelően aztán abortuszra megy, az a lehető legrosszabb dolog. Ha besikerül a baba, akkor is megtartanám. Persze, én nem ítélem el azokat sem, akik megteszik,de én nem tenném.

Az otthon szülést én nem támogatom,a mi családunkban sok volt a komplikált szülés,így ezt figyelembe kell vennem sajnos, ezért én biztos,hogy kórházban szülnék.
Avatar
demmo
Írogat
 
Hsz: 184
Csatlakozott: 2010. feb. 6., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Veszprem

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 30., pén. 12:51

Azért is lennék kíváncsi Graham felesége vajon mit mond Ő hogyan szült,
ami fájdalommal jár ott betegség is van, ha egy jó vegának menszeszkor semmi fájdalma és azon kívűl sincs semmi gondja akkor a szűlése is olyannak kell hogy legyen.
Nem hinném hogy Isten arra teremtette volna az embert hogy fájdalmai legyenek, ha fájdalom van akkor törvényt vétettünk, ezért is mondja hogy fájdalommal szülöd a gyermeked. 24 éves voltam amikor szültem azt a nagyhajú babát, természetesen folyt le minden amíg a baba feje látszott,
aztán a dokik bepánikoltak mivel nem voltak fájásaim és természetellenes beavatkozással póz stb nyomatták ki velem a babát.

Igen egyre több a komplikált szülés...., a neten sokat lehet olvasni erről miért is van.

De még van egy érdekes dolog is, pelenkázás hejett kommunikávió a babával.

Ha szex van akkor sok esetben terhesség is, igen akkor azt a babát megkell hagyni és nem "megőlni", vagy ha nem akarunk gyermeket akkor védekezni kell, a legjobb ha mind a kettő megtanúlja az időben való kiszállást, hiszen emberek vagyunk és nem állatok. A nőgyógyásznak is ezt kéne reklámoznia és nem a fogamzásgátló mérgeket, jobb esetben jöhet az óvszer a gumi, már aki hozzátud szokni és elfogadja muszájból, én ha Pasi lennék nem választanám a "zokniban"
játékot :lol: buta kényelmesek teszik, na meg a Nőnek sem jó egy vibrátorhoz hasonló műszer, bár mindent meglehet szokni :lol:
Én már sok tudást tapasztalatokat szereztem, ezeket adom át gyerekeimnek is, nekem nem segített senki, és a társadalom is csak a mocsokba tereli a fiatalokat. Már iskolában kéne tanítani az Új medicinát,
az egészséges táplálkozást és akár a szexualitásról védelemről stb.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Arctic » 2010. ápr. 30., pén. 15:08

"Nem hinném hogy Isten arra teremtette volna az embert hogy fájdalmai legyenek, ha fájdalom van akkor törvényt vétettünk, ezért is mondja hogy fájdalommal szülöd a gyermeked."

Mózes I. 3.16.: "Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szülsz magzatokat"

Mikor is mondta ezt nekik Isten? Amikor ettek a tiltott fáról, tehát amikor bűnbe estek. Ez a történet természetesen némileg szimbolikus, úgyhogy minden emberrel megtörténik a bűnbeesés, aki tudni akar. Épp ezért kerülünk ide: hogy óhajunk meglegyen a mi akaratunk szerint, és megismerhessük, milyen Isten nélkül élni, azaz kilépni az egységből, sebezhetővé, tökéletlenné válni. Nem emlékszünk ugyan arra, amikor így döntöttünk (megvan az oka), de attól az még megtörtént.
Mint ahogy ebben a világban megtapasztalhatunk jót és rosszat, boldogságot és szenvedést, örömöt és fájdalmat -hisz pont ezt akartuk: tudni, tapasztalni-, ezért nem meglepő, hogy a fizikai fájdalmakról is képet kell kapnunk. Ilyen a fizikai lét: fájdalmas. Ezért vannak a betegségek, ezért van a halál - és ezért van gondolom a nőknél a szülés fájdalma is. Én persze könnyen dumálok, mivel férfi létemre nem fogok szülni :lol:
Biztosan léteznek kivételek (mint mindenben), akiknek esetleg nem fáj. Nem hinném, hogy ez a kaja miatt van, de nem is tudhatjuk, mi miatt. A többség azonban akármit eszik, nem mentesül. Ez a törvény. A fizikai lét gyötrelmes, fájdalmas (is), és végsősoron halálos.
Ha a fizikai lét "totál hepi" lenne, akkor nem tudnánk mi a fájdalom, ezért van rá szükség. Mindig csak akkor kaphatunk fogalmat valamiről, ha mindkét aspektusát megtapasztaljuk. Honnan tudnánk pl. milyen a finom és a rossz kaja közti különbség, ha soha életünkben nem ennénk rossz kaját, csak finomat?...
Bármit fel lehet fogni így is, úgy is. Van az a mondás, hogy a jóért meg kell szenvedni. Én ugyan nem vagyok nő, így erről nem lehet fogalmam, de szerintem egy nőnek az az öröm, hogy gyereket szül, és aztán a karjaiba foghatja, simán megér némi szenvedést, ami a szüléssel jár. Így valósul meg a kettősség: először fájdalom, majd utána az ellazulás, fellélegzés. És ez szép. Ez a női lét kiváltsága. Így kap képet az ember arról, mi a fájdalom és mi az öröm. És hát pont így akarta: meg akarta ezeket ismerni (tudás fája).

A jó szülő sem tiltja el a gyereket attól, hogy kipróbálja a cigit. Minél jobban tiltja, annál jobban ki akarja majd próbálni, hisz a gyerek tapasztalni akar. A belátásnak belül kell megszületnie (nem más unszolására és parancsára), akárcsak a bölcsességnek - ehhez viszont tapasztalni kell, nem tiltani. 8) :D Aztán ha a gyerek kipróbálja, elkezd köhögni és elmegy a kedve normális esetben a dologtól egy életre, hiszen látja, milyen kellemetlenséget okoz neki a cigi.
A szülő nem azért enged, mert azt akarja, hogy a gyereke szenvedjen. Hasonlóképpen nem Isten akarja, hogy az ember szenvedjen, hanem saját maga (ő akarja kipróbálni a cigit - a földi életet). Ő csak lehetőséget ad rá, hogy megtapasztalhassuk, amit akartunk. Isten e cselekedete (is) a jó szülőség iskolapéldája.
Avatar
Arctic
Grafomán
 
Hsz: 733
Csatlakozott: 2009. márc. 30., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: demmo » 2010. ápr. 30., pén. 16:39

Hát Zsú abban igazad van,hogy a suliban kéne ilyesmikről többet oktatni.
Avatar
demmo
Írogat
 
Hsz: 184
Csatlakozott: 2010. feb. 6., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Veszprem

HozzászólásSzerző: Arctic » 2010. ápr. 30., pén. 17:56

Gondolkodtam azóta az Új medicina- elvről és változott a véleményem.
Az április 25-i hsz-emmel már nem értek egyet. Akit érdekel, annak privátban elküldöm, nem fárasztok itt senkit a hülyeségeimmel. :lol:
Avatar
Arctic
Grafomán
 
Hsz: 733
Csatlakozott: 2009. márc. 30., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 30., pén. 18:36

Arctic azon gondolkodtam én is bár nem sok az eltérés, de mondanék több mindent is, no meg amit igy vagy úgy értelmeznek a bibliából, mert ott
nem egyértelmű minden, én tapasztalatokból beszélek...most mennem kell máris, jöttek és megyek Tihanyba....holnap jövök estére, sajna de nemsokáig fogok a neten dumcsizni, nem lesz már az életem része, néha valahol azért bekuk és lehet akár kérdezni is, sőt lehet velem találkozni is majd, de most sok a dolgom és Spanyolba is mennem kell, a fiam Ausztráliából küldött pénz hogy építsem a "paradicsomunkat", befogom bizonyítani hogy a kis szerelme fájdalom nélkül fog szülni :P

Vidám Május 1-et nektek :cuppp:

Ja és semmi sem hülyeség valójában, jobb itt kommunikálni mint prívat,
mindent ki kell mondani...mindenből lehet akár tanulni levonni stb
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. máj. 2., vas. 9:31

A napokba néztem meg a "Joshua" c. filmet, szívből ajánlom mindenkinek :!:
Épp arról (is) szólt amiről mostanság itt a fórumon témázgattunk. :)

"Joshua-t (Tony Goldwyn) egyszeru asztalosként ismerik egy kisvárosban. Elismerik emberi értékeit, senki sem kérdezi, hogy honnan érkezett. Addig a pillanatig nem is volt ez fontos, amíg Joshua el nem követte az elso csodát. Hogyan lehet egyszerre valaki négy helyen? Neki sikerül. Gyógyítania is sikerül, sot életet, házasságot és gyermeket menteni egyaránt. Hirtelen hisztérikus érdeklodés kezd kibontakozni körülötte. Joshua fullasztó légkörbe kerül, egy ido után bénítónak érzi az emberek heves közeledését, csodavágyát. "
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. máj. 2., vas. 9:36

Mind ahányan akik itt vagyunk ezen a fórumon, igazából ugyanarról a dologról beszélünk csak legfeljebb más nézőpontból. Mint abban a mesében amikor a király tudósai bekötött szemmel próbálják az elefántot "összerakni"...
Ha valaki maximálisan jól érzi magát a bőrében, boldog akkor nincs miről beszélni, ha valami meg zavarja akkor olvass, gondolkodjon, járjon utána, beszélgessen másokkal stb. 8)
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. máj. 2., vas. 9:40

AngelZsu 8)

Ha tőled megkérdezik a lány-nő ismerőeid, hogy mi a titkod, hogy nézel ki 10 évvel (de egyébként tényleg? :) ) fiatalabbnak akkor mit válaszolsz nekik?
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

ElőzőKövetkező

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron