Vega 80/20

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

Vega 80/20

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. márc. 9., kedd 21:10

Vega, semmi állati, ez nagyon pozitív, de ettől még nem lehetünk egészségesek, sok vega elhízott és vannak testi és szellemi problémái...
Én már 26 éve "jó vega vagyok" és soha nem vagyok beteg, még pici nátha sem kapott el...)) Szívesen segítek és elmondom tapasztalataimat, mit és mennyit eszek...de lehet kérdezni bármiről, nyitott vagyok mindenre.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. márc. 10., szer. 10:20

Az étkezési lehetőségeknek határt szab a pénztárca is... pl. aki nincs jó anyagi körülmények között vagy muszáj spórolnia és pl. 5000 FT / hét/fő jut kajára ez elég lekorlátozza a lehetőségeket. Én úgy látom hogy ez min. ami mellett még viszonylag több nyers étel kerülhet az asztalra elsősorban olcsó szezonális termékekből.

Aki nem képes, vagy nem tudja megfizetni a nyers étrendet (tapasztalataim szerint ősztől késő tavaszig tart ez az időszak) az relative elvegetálhat a téli hónapokban, hisz számos dolog rendelkezésre áll: alma, retek, répa, cékla, kínai kel, káposzta... ki lehet fogni akciós narancsot is... egyébként meg relative egyszerű vegán étrenddel melyben olcsó gabonákra és krumplira, hüvelyesekre támaszkodunk gond nélkül átvészelhető a tél is.

Úgy gondolom, ha az ember nem fogyaszt tejterméket, feldolgozott készételeket, drága déli gyümölcsöket, olcsón tartható az élelmiszer költség az épp ész keretein belül, amibe belefér a teljes értékű pékáru (kenyér, pelyhek) is.

Amikor beindul a magyar gyümölcs szezon és zöldekből is a dömping, olcsón, akkor eltűnik a nyers étrend drágasága és megéri a meleg nyári kora őszi időben sejtszinten megtisztítani a testet.

Persze mindenkinek fel kell mérnie saját lehetőségeit és céljait, hogy fizetése hány %-át képes a táplálkozására fordítani és mennyit akar megspórolni havonta egyéb más célokra.

Egyébként szerintem ha az étrend több mint 50-60%-a nyers akkor már fenntartható a jó fizikai egészség. Persze az egészség a fejben is fontos: kiegyensúlyozott gondolatok és harmonikus érzelmek szükségesek a mindennapi életben. Ehhez pedig fontos hogy rendben legyenek a kapcsolataink, jusson idő a sportra, lazításra, tudjuk elengedni a mindennapi stresszt!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. márc. 10., szer. 14:28

Gábor nagyon jókat írtál, igen az a 50-60% nyers is már nagyon jó, sajna sok vega még annyit sem eszik, azt hiszi ha elhagy minden állatit akkor már tuti minden. Ismerek a bio piacon egy Nőt aki mindenevő de rengeteg nyerset eszik, a rostonsült húsikájához is egy adag salátát eszik, szerintem azért is eszik annyi nyerset mert bio termesztők, Ők árúlják a bio piacon a legtöbb zöldféléket, amikor szezonja van akkor nálluk van a legnagyobb választék, van egy zöldsalátája aminek olyan csipkés a levele és tormás ízű,
az nagyon fini, hasonlóan mint a rukkola, nyáron Ő ezekből képes egy kilót is megenni, már a kertben munka közben is legelészik :lol: :lol: hát ezért is jó egy saját bio kertecske, én epret és rukkolát ettem a kertben, már alig várom megint :P Mi hárman napi 4000 ft-ból biot kajálunk, de lehetne többet is költeni, de lehet kevesebből is el lenni, ha tele lesz a kert minden finomsággal akkor már annyit se költünk, ha a "pénztárca" engedi akkor
néha többet költünk s akkor veszek bio ananászt, elég egy karika mert nagyon fini, ami rossz ízű és beltartalom hiányos abból ehetek én bármennyit...Az elöző kis Nőre vissza térve még csak annyit hogy a látványa nem semmi, nincs elhízva, soha nem beteg, nagyon szép az arca olyan pirospozsgás, sugárzik belőle a szeretet és az egészség,
mindenkivel vidám...nagyon jó eladó is, pozitív az egész jelenség, mindenki csak lesi és ámúl...))
Nyáron biztosan lesznek napok amikor csak nyerseket eszem, sőt már régóta szoktam nyáron csak gyümi napot tartani ami jön magától és nem
kényszer.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Arctic » 2010. márc. 13., szomb. 8:18

Szia Zsu, látom megnyílt a topikod! :lol:

Akkor ezennel bepofátlankodom ide is, meg majd figyelem 8)

Vannak nagyon jó, elfogulatlan könyvek a táplálkozás-mizériában. Pl. a Szigorúan bizalmas c. könyv, ahol különféle népek táplálkozási szokásairól írnak. Vannak köztük nyersevők, rizsevők, babevők, húsevők, mindenevők, sőt vannak, akik nyers húst esznek, vannak, akik egyáltalán nem esznek gyümit, vannak akik sajtokat, zöldséget, kenyeret, stb...
A lényege annyi, hogy bemutatják: tök mindegy, min él az ember, mert az egyes népek, ahol a civilizáció még nem ütötte fel a fejét, 90-100 évekig élnek, és kb. ugyanolyan egészségi szinten vannak: erősek, szikárak, strapabírók, fittek, jók a fogaik, jó az emésztésük, nincsenek hiánybetegségeik. :lol:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Arctic 2010. márc. 13., szomb. 15:18-kor.
Avatar
Arctic
Grafomán
 
Hsz: 733
Csatlakozott: 2009. márc. 30., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: virag » 2010. márc. 13., szomb. 13:54

Zsu,

mi a 80/20 arany?
Avatar
virag
Néha írogat
 
Hsz: 43
Csatlakozott: 2010. feb. 13., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. márc. 13., szomb. 14:34

Ahhh Arctic ne hozz zavarba :oops: nem akarok én itt semmiben sem különb lenni de "kevesebb" sem, (az egyenlőség és a szeretet vezéreljen bennünket...)) ezt a topicot nem azért nyitottam mert valamiben érvényesűlni szeretnék netán valamilyen táplálkozási vonalat leverni...
Nem tudok csak magamra gondolni...s ezért szeretnék a vegáknak segíteni
ill. elmondani tapasztalataimat milyen "jó" vegának lenni, de dumcsizhatunk bármiről, az ember örökké tanúl, nem csak testünk van, van lelkünk is...))
Arctic nagy szeretettel várunk ide és mindenkit :P
( nyugottan és sokszor "bepofátlankodhatsz ide :lol: :lol: :lol: )

Nagyon jókat írtál megint, hááát igen, régen az emberek TISZTA és EGYSZERŰ kajákat ettek és MÉRTÉKLETESEN ill.keveset, és sokat dolgoztak-mozogtak a szabadban, ebben az esetben még a stressz sem tud el úralkodni az emberen.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. márc. 13., szomb. 15:11

Kedves virág, a 80/20 nem szetírás, az egy jó vega vonal lehet bárkinek,
én most azon nagyon jól érzem magam :P 80% nyerseket eszem, amiben a gyümölcs a legtöbb, a 20% vega kaja, de olyanokat eszem ami ízlik is és nem okoz semmi problémát, tudom mi jó nekem, ami nekem pld. fini az lehet hogy a másiknak nem jön be, vagy ami nekem (testemnek) jó az a másiknak "méreg", pld. a diótól ég a gyomrom hát nem eszem, van akinek pedig jó, mindenkinek tudnia kell hogy mi a legjobb neki, nem lehet csak azért enni valamit mert az fini vagy egészséges, az a fontos hogy neked mi a legjobb amitől semmi bajod, de ha éppen eszel valami olyat ami nem a legjobb mert éppen valamiért az van, akkor sem kell témázni és csak arra
koncentrálni, mert akkor a pocidban még inkább kavarogni fog, olyankor jobb ha teljesen kikapcsolsz és elfoglalod magad valami kellemes dologgal s nem a testedre koncentrálsz, ha valami kaja nem okés neked azt úgy is érezni fogod, attól függetlenűl hogy nem koncentráltál rá.
Én úgy gondolom hogy ha sok ember csak tiszta kajákat enne, több nyerset is bevinne, mind egy hogy éppen milyen evő, no meg persze többet kinn lenne és mozogna a friss levegőn s nem témázna a kis agya semmin annyit, már igen jó egészségi szintet eltudna érni, bár tudom hogy ebben a "degenerált" és főleg váltságos időben minden olyan nehéz, na de akkor is...nem lesz jobb ha mindenen görcsölünk, sőt inkább rosszabb :P Kérdezz bármit bármiről, segítsük egymást :P
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: virag » 2010. márc. 15., hétf. 5:30

Jelenleg en is valahogy ezt az utat csinalom, mert ugy erzem, meg tul nagy valtas lenne a mindenfele fottol valo elfordulas, hiszen masfel honapja meg mindenevo voltam. De a celom a 811 elerese lesz.

Azert mar most is sok javulast ertem el, van amit meg nem is merek elhinni. Az utobbi idoben elmult a hajam korpassaga es lenyegesen kevesebb hajam hullik (hajmosasnal latom csak).

Az emesztesem javulasat sokkal objektivebben meg tudom itelni. :)

Zsu, te milyennek latod a ringlet.org-os Janie-t?
Avatar
virag
Néha írogat
 
Hsz: 43
Csatlakozott: 2010. feb. 13., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. márc. 15., hétf. 8:54

Csinos csaj férfi szemmel... és mázlista, hogy a trópusokon él, ahol gondolom fillérekből állítja össze a nyers étrendjét :) És láthatóan jót tett neki , hogy elkezdett odafigyelni az étrendjére.



virag írta:
Zsu, te milyennek latod a ringlet.org-os Janie-t?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: virag » 2010. márc. 15., hétf. 13:37

pedig nem mai csirke :)
Avatar
virag
Néha írogat
 
Hsz: 43
Csatlakozott: 2010. feb. 13., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. márc. 17., szer. 0:21

bocsi virág hogy nem voltam, sok volt a dolgom :P
ki az a Janie?
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: virag » 2010. márc. 17., szer. 6:46

811-es. Graham konyveben van a tortenete. A weboldala pedig www.ringlet.org
40 korul van a csajszi :)
Avatar
virag
Néha írogat
 
Hsz: 43
Csatlakozott: 2010. feb. 13., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. márc. 18., csüt. 1:24

http://www.ringlet.org/photos/adventure ... chelle.jpg

Itt ahol 4-en állnak, Janiének furcsák a szemei, és az arcbőre tele van valami piros aprokkal, kb tudom mi az ...:roll: itt kinéz annyinak...
2005-ben volt az a felvétel...Ha jól láttam Ő kövér volt kicsit és 2001-2002 ben kezdett nyersevő lenni, szépen lefogyott. A képeket néztem csak
mivel sajna de nem tudok Angolul, Spanyólt tanulom mostanában....

http://www.ringlet.org/photos/adventure ... onMorn.jpg

itt is az arca.... :roll: mind egy, már nem akarok nyersevőkön témázni,
rajtam kívül is láttam már jó vegákat akiknek az arcbőrük mindig csodaszép,
főleg az arcon jelentkezik valami , ha valami nem okés, belülre meg nem
is látunk, háát ja, kitudja mi van odabenn, még akkor is ha nincs fájdalom.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. márc. 19., pén. 16:28

Mai kajám: reggel kb 8-kor 2 bio narancs, 10 után 1 bio alma jégsalival+
pici brokkolicsíra és olyan kis fini csípős csíra :wink:
2-kor ettem bio illatos jázmin zöldséges rizst ami kb egy pohárnyi+ egy kis adag vegyes bio saláta, ma még eszek egy kis gyümit, este pedig magamcsinálta bio müzlit, szezám-mandula tejjel, fehérje és kalcium bomba

Nem óra szerint eszem..én pld-ul lefekvés előtt is eszem picit, akkor jól alszom, de van aki nem, az emberek nem egyformák... :P
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2010. márc. 20., szomb. 22:34

Zsu mi alapján kategorizálod a gabona féléket hogy mi jó és mi nem? Mert úgy emlékszem régen azt mondtad hogy pl a köles nem jó, de ahogy most látom rizst meg eszel, meg úgy tudom tönkölyös dolgokat is, kipróbálod hogy neked mi válik be vagy valami más alapján?

Most nekem úgy tűnik mintha teljesen az ellensége lennél a nyers étkezésnek

Mivan Janie arcával szerinted?

Tonya Kay-ről hallottál már? Ő is nyersevő, alacsony zsírtartalmú, mármint leginkább gyümit eszik sok zöldet, de asszem fogyaszt tengeri algákat ilyesmit is
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

Következő

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron