Vega 80/20

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2010. ápr. 23., pén. 15:15

demmo depreszsióval kapcsolatba, anno én nagyon sokat küzködtem vele és az orvos még el is küldött pszihiáterhez, mit mondjak nem segített semmit. Amióta vegá vagyok főleg yners vegán nem vagyok depressziós, ezzel nem azt modnom hogy nincs egy-két nap amikor valami lelomboz vagy ilyesmi, de nem fekszek fél napot az ágyamba azzal hogy megakarok halni. És mondta az orvos is hogy jó rám nézni mert sokat mosolygok és jó a kisugárzásom, és meg volt lepődve hogy a véreredményem teljesen rednben.

Zsu nálad sem okés valami, itt a külön topic, akkor miért nem tudsz Ivánról leszakadni és miért gúnyolódsz rajta? Pl a spenót miatt. Hiába a külön topic akkor is csak lovagolsz azokon amit írsz és ott kötsz bele ahol tudsz, ez sem okés teljesen.
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 23., pén. 15:56

Jaaaaj Te, nem értesz semmit, ez miért lenne egy különc topic?
a 811-egy inkább az, Iván meg elvan felejtve már régóta, nem értelek mi történt veled hírtelen, azt mondtad hogy ki vagy akadva és apukád mindenevőként is tutibban néz ki mint Ő- :?: nem gúnyolódás inkább aggódás az a sok spenót... oké már azt sem fogom mert nincs értelme.

Lehet hogy máshol sokat mosolyogsz és jó a kisugárzásod de itt régóta nem ez jön le.

Tegnap még teljesen zavarodott voltál, írtál privat mindent, most hírtelen változtál, talán már mindent tisztán látsz? olyan kétszínű és depis az egész ami lejön tőled. De szerintem inkább privat mocskolódj velem ha akarsz,
mindent kibirok, ( ne bántsátok hiszen nem tudja mit mond és mit cselekszik, mondá jézus) ez többekre jellemző itt. Akár rám is :lol: :lol:
senki sem tökéletes csak jézus volt, ha tényleg volt, kitudja ezt is :roll:
bár én érzek valamit és ez a fontos, nem vagyok vallásos egyébként.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 23., pén. 16:02

komolyan már itt is veszekedni fogtok? :)

én sajna jobban szeretem a spenótot megfőzve,de nyersen is eszek csak az pár levél többet nembírnék megenni.a gyümölcs meg a salik jók nyersen és a paprika karalábé karfiol brokkoli,paradicsom is,de ezek a ződ levelek magukban iszonyatosak szerintem,pedig nekem kell a spenót a sok folsav miatt,de :x nemjóóóó.


én szívesen találkoznék veletek de rám nem kiváncsi senki.na meg én csak nagyon ritkán vok az országban,de szeretek veszekedni,bár gondolom végig röhögném a találkozót:))))))
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 23., pén. 16:12

Én már lezártam a 811 topicot, jó lenne ha ide nem jönne olyan aki sérteget.

Ribizli igazad van pld. a spenót nyersen nem fini, az turmixólva valami gyümivel jó, alma banán stb, petreselyem levél elveszi ha valaminek nincs olyan jó íze, lehet gyümi nélkül is csinálni a spenótot, mángólddal és petrezselyem és vízzel.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 23., pén. 16:21

zsu!!

itt nem az a kérdés hogy ő élt e az már biztos hogy élt a történelem során,hanem az hogy az volt e aki,ill.isten fia volt é,különben meg artic nagyon téved bár általában 1et értek vele,de most nem,ugyanis már nem materialista világban élünk,hanem egy gnosztikus világban ahol mindenki valami oriási zsuga.értem:jósok asztrológia,szellemgyogyi,stb...............................................................

a vallás pedig nagyon hasznos,mint minden ha betartják a szabályokat,és szívből teszik,persze az má kevésbé jellemző.


Kedves c.hun,nem mintha válaszoltál volna nekem tehát talán mégis haragszól rám.Én arra gondoltam hogy neked jó lehet egy ilyen biztos pont az életedben ami kitartásra sarkall,és főleg a depresszió miatt.de nagyon figyelj oda mert a szélsőség sosem jó,minél fanatikusabban csinálunk valamit annál nagyobbat lehet bukni.hidd csak el nemakarlak bántani.remélem nem veszed okoskodásnak,s ha neked tetszik,bejön a 811csináld csak bátran főleg ha jól érzed magadat,viszont ha van némi kétséged az nem jó,akkor csak óvatosan,esetleg beszélj nyersevőkkel,akik már leszoktak,meg akik nem és jól vannak,ne csak 1 vonalon menny.

ja és bár lehet hogy nem érdekel a téma de én egész életemben sportoló voltam,és sok embert sikerűlt már főlhízlalnom izomban:)köztük magamat is pedig nem vok az a típus.te is lehetnél nehéz,és izomtömegre több :lol:
csak lehet hogy valamit nem jól csinálsz,nekem is apám segített ugyan ez volt a bajom bár én nő vok.ő3 olimpián volt,és diplomás,ért ám hozzá mi a dörgés az ember testével.
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 23., pén. 16:34

ja,és ha ilyen fura hangulatváltozásaid vannak ahogyan zsu mondja akkor pihenésre volna szükséged.gondold át a dolgokat,csak magadban.attól hogy valakit megvédessz,vagy épp megsértessz a te életed nem lesz se jobb sem rosszabb.
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 23., pén. 16:58

Igen ribizli a vallás főleg az hogy mit vallok az fontosabb a hitnél, hinni sok mindent lehet, az én vallásom ill vallom ami a legjobb nekem, értem minden téren, jól csak a szívével lát az ember, a szeretet az ami elvezet az utadra.

Az én példaképem Jézus, egyenlő volt mindenkivel és sugárzott a szeretet belőle, csak adott és adott, nekem mind egy hogy ha csak egy kitalált történet, de imádom Őt, sok videóm van Jézusról, sokszor néztem meg mert jó ott lenni ahol Ő van, az csak egy film de olyankor én is ott vagyok,
olyan nagy töltést ad olyankor hogy szinte forr bennem a szeretet érzés.
Sajnos az emberek nem élik érzelmi életüket, pedig mindenél fontosabb lenne, nem is kéne sokat beszélni, érezni kéne.... :oops: :P
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. ápr. 23., pén. 17:26

1 - Mindennek az alapja a HIT
Hiszem, hogy holnap is felkel a nap..
Hiszem, hogy tökéletes vagyok...
Hiszem, hogy lehet még egészségesebb...
Hisezm, hogy én is képes vagyok rá...
stb.stb.

2 - Ha van HITünk legyen olyan a KÖRNYEZETünk is
BIZTONSÁG > legtöbbször az anyagi jólléttel egyenlő, tehát pénz, élelem (táplálkozás) és "hajlék" megléte
SZEXUALITÁS > ez a legnagyobb energia, megfelelő partner, partnerek vagy éppen nélkülözésük, ahogy tetszik, ahogy élvezed, szereted, szeretnéd, ma már eléggé változatos a paletta

3 - ezekután testileg, lelkileg magabiztossá válunk jöhet a szellem
Ismereteink bővítése, tudásszerzés, tanulás, tanítás stb.

Három különböző rész de nem szétválaszthatók.

Összefoglalva:
(1) LÉLEK + (2) TEST + (3) SZELLEM = ÉN VAGYOK

Ennyi, ez recept a gyógyulni vágyóknak, az életút keresőknek stb...
Kell ennél több?
:wink:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. ápr. 23., pén. 17:29

Egyébként nagyon valószínű, hogy Jézus evett halat is, ivott bort is ... :idea:

:lol: :lol:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 23., pén. 17:47

Oké Peti, én is hiszek, ez a hit olyan relatív...önszuggesztizálás a sok filozófálás és misztifikálás nem lehet okés, az élet oly egyszerű, az emberek bonyolítják. Igen hiszek dolgokat főleg amit érzek és ami jó is.
Jézus is egyszerű volt, az egyszerűségben van az igazság, biztosan Jézus egyszerű ételeket is evett, nem kavart kutyult mindent össze, így nem is dúlt benne háború, mármint a pociba :lol: :lol:

2 test= 1 lélek ahhhh :dance:
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 23., pén. 18:23

Meggyőződésem,hogy tisztán,fényben születünk erre a világra.Soha nem értettem egy gyermeknek miért kellene megtisztulnia a keresztség által?(Bocsánat,ha valakit megsértenék hitvallásában,leszögezem tiszteletben tartom mindenki vallását)
Egy gyermek még kapcsolatban van a tiszta pozitív energiával és el tud képzelni magáról mindent,nincs számára lehetetlen,képes és mer álmodni! Látnak olyan dolgokat,amire mi felnőttek simán rávágjuk: Ugyan szamárság,nem létezik és ehhez hasonlókat! Ha ezt sokat hallják tőlünk egy idő után elveszítik ezt a képességüket.Erre természetesen rátesz egy lapáttal az óvoda az iskola a folytonos kritika az összehasonlítás a tanároktól,rokonoktól,ismerősöktől és még a szülőktől is.
Aztán kilépnek az életbe és jönnek a bizonyos társadalmi elvárások,aminek meg kellene felelni,ami vagy sikerül vagy nem,maximum kényszer és nem érzi jól magát benne.Ez történt velünk is.

Tisztán,értékekkel születünk,de mire felnövünk tele vagyunk kétségekkel önmagunkat illetően.Ránk aggattak olyan dolgokat,melyek nem mi vagyunk,de olyan sokat hallottuk,hogy elhittük és ezer sebből vérzünk.
Az alapján ítélnek meg bennünket ,hogy milyen kocsink van,márkás ruhákban járunk e,milyen házban lakunk,mennyit keresünk?
Csakhogy ezek nem mi vagyunk,mégis ezekkel a dolgokkal azonosítanak,s ha nincsenek meg,máris kisebbségi komplexusaink lesznek. A belső értékeinket csak nagyon kevesen látják meg.Olyan emberekkel kell körülvenni magunkat akik valóban LÁTNAK MINKET és elhinni Nekik azt amit látnak,mert olyan tükröt tartanak,amely nem torzít,és akkor talán elindulunk azon az úton,melyen újból fel tudjuk építeni magunkat.
És mindig jönnek az életünkben ilyen emberek,mert az Egyetemes bölcsesség gondoskodik Rólunk,csak nyitva kell hagynunk az elménket,észrevenni a jelzéseket, lehetőségeket, egy kicsit figyelni belső hangunkra,nem süniként viselkedni!
Aztán ha kezünkbe tudjuk venni életünk irányítását újra,elkezd nőni az önbizalmunk .Ha pedig ezután tudatosan éljük életünket és nem a körülmények által hagyjuk befolyásolni magunkat, kialakul egyfajta lelki béke,harmóniába kerülünk önmagunkkal,a külvilággal,még több hasonló gondolkodású emberrel találkozunk.
Egy kicsit őrület ez az egész! Tisztán születtünk,rendben vagyunk magunkkal,aztán jól elrontanak bennünket és a fél életünket azzal töltjük,hogy felépítsük újra azt,amit eleve megkaptunk.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. ápr. 23., pén. 20:52

Vitára bocsátom az alábbi témát: PALEOLIT TÁPLÁLKOZÁS, Szendi Gábor írt erről a témáról. A lényege, hogy az étrendből el kéne hagyni a gabonákat és a tejtermékeket és a fennmaradó alapanyagokra építeni a táplálkozást.
Kíváncsi lennék a véleményetekre.

Amúgy a könyv online formában olvasható itt, aki esetleg még nem ismerné a témát:

http://egyklikk.com/index.php?section=download&id=12350

RAR kibontási JELSZÓ: " big "
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára giyandeva 2010. ápr. 23., pén. 21:41-kor.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. ápr. 23., pén. 20:57

És kontra itt van a MAKROBIOTIKA, amire szintén millók esküsznek :)

http://tau.hu/files/kushi-rakdieta.pdf
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 23., pén. 21:14

erre muszáj reagálnom.a keresztség egy igen bonyolúlt dolog,abba nem mennék bele,de ha valaki olvasta Szent Ágoston vallomásait tudja miről van szó.Én nemhiszek az önmegvalósításban,és a nirvanában való megsemmisülésben sem,azthiszem a kettő között sokkal szimpatikusabb.
Abban biztos vagyok,hogy sok szent volt a történelem folyamán aki megértette azt hogy ha hiszel,hegyeket mozgathatnál meg.csak egy kis hit morzsával is.ugyhogy lehet templomba járni minden vasárnap,és hányni a keresztet,mint a jó farizeus,ha közben köztünk és az isten között oriási szakadék van.ugyanis a bűneinket nem elég meggyónni,azt megbánni is kell sőőőőőőőőőőt meg kell érteni,hogy miért cselekedtük,hogyan gyógyulhatnánk meg mert mind betegek vagyunk,és a hit nélkűl semmik.nem csak önmagungban kell hinni mert az már a gnoszticizmus önmegvalósítása,hanem valami olyan erőben egy olyan istenben aki ösztönöz hogy minden helyzetben csak előre menjünk de ne a cél felé csak szépen a tapasztalat útján előre leengedett kézzel hogy akit csak tudunk fölemeljünk magunk mellé.ha mi igazán hinnénk bármiben is,kurvára nemérdekelne senkit hogyan néz ki,hány kiló mit eszik hanem mennénk előre mint teréz anya,mint 2.János pál,és pió atya de nem néznénk a sorsunkba csak teljesítenénk azt.így viszont marad mindenkinek az önszeretet,a pótlékok amivel az egymás iránti szeretetet foltozzuk ki,mert ugye a lukakat be kell tömni,és vállon veregetjük magunkat mennyire jól csináljuk.pedig az igazság az hogy azért a betegségektől félünk a halálról nembeszélünk,és javítjuk a testünket ami így is és úgy is el fog rohadni csak hogy megnyugtassak mindenkit,és miért tesszük ezt?mert valahol mindenki ott legbelűl érzi hogy valami mégsem stimmel,ez aki visszanéz a tükörből még sem olyan jó,és mégsem biztos hogy bármelyik percben meg mer halni mert ha tényleg létezik az Isten ki a fene mer elé állni,akár már holnap.és ez itt a baj kéremszépen.aztán amíg ez nem tudatosúl,hogy minden nap újra lehet kezdeni,és nem kel félni,mert nincs amit igaz hittel és szeretettel isten meg ne bocsájtana nekünk,meg ugye mi magunknak,addig se béke se,egészség se szeretet,csak ezeknek a bebeszélt tükörképe marad.


a halat az1ház nem tekinti húsnak,de az engem is megzavar ha isten teremti a halat,akkor utána mért eszik meg ez olyan mintha megenném az öcsémet,talán egyszer remélem lesz lehetőségem megkérdezni tőle.aki pedig depressziós az gondoljon arra,mennyi ember látja meghalni a saját gyerekét,2-3-4évesen rákba,vagy menjen el önkéntesnek és rögtön hálás lesz csak mert él,mert neki jobb,mert fogalmunk sincs mennyit is lehet egy embernek szenvedni amíg nem velünk történik ilyesmi.
adjunk hálát a sorsnak ha az a legnagyobb bajunk mit mikor mér együnk,vagy ne együnk meg!!!!!!!!!

NA.
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 23., pén. 21:31

a másikhoz nemértek,de a makrobiotikát nagyon jónak hallottam,és olyanról is hallottam akinek oriási daganat volt a ciciében,és már nem adtak neki 4hónapot,fől se vette a kemót mert nem lett volna értelme .és meggyógyult teljesen!én sokáig hezitáltam hogy kipróbálom de én nem álltam messze tőle soha asszem.neked mi a véleményed?
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron