Vega 80/20

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. ápr. 27., kedd 23:43

"mi van akkor ha valaki érzelmi csődbe jut azért mert a saját szülei nemszeretik,és ezt tudja 15éve mégis csak próbál adni,és adni,de csak bántást kap,és egyszer csak ugy dönt hogy ,nyílván nem véletlenül telik be a pohár,szóval hogy akármennyire fél is tőlük,ettől a perctől többé nem számítanak,nem keresi őket,és vége,nincs!

ez majd beteggé teszi őt,vagy épp hosszú vívódás után felszabadítja? "


Élje az életét! Keressen pénzt, alapítson családot, lásson világot, szórakozzon! De azért soha nem mondja h soha! :wink:
( :arrow: Segíts magadon és Isten is megsegít!)
A szülők gondolkodásmódján változtatni ő és más úgy sem tud.. majd idővel.
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös


HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. ápr. 28., szer. 0:07

Másik: "nem KELL tennem semmit"? Aki így gondolkodik, az csak lusta vállalni a felelősséget és kibújik alóla. Igenis az egyénnek kell tenni, senki sem fog helyette. Nem lustulni vagyunk itt, és bemesélni magunknak, hogy minden frankó. A feladatunk, hogy magunkat tökéletesítsük, kijavítsuk a hibáinkat, dolgozzunk magunkon. Nem másért, hanem magunkért. Behazudhatjuk ugyan, hogy tökéletesek vagyunk, de szerintem százszor jobb az igazságot felismerni és elfogadni (még ha nehezebb is, és kevésbé rózsaszín).


Tanulás, javítás, hiba, bűn, betegség...
inkább Tökéletesség, Egészség, Szépség, Élvezet, Szórakozás (számtalan eredmény bizonyítja, h ha még betegek is vagyunk akkor is a gyógyulásban, az egészségben stb. kell hinni -> lásd agykontroll pl.)
Hogy lusta lenne így az ember?? Oh szerintem nem-nem.. Az élet természete a mozgás! Nagyobb élvezet, szabadság > nagyobb életerő > több mozgás, aktivitás (Gondolja bele, milyen nyomás lehet azokon akiknek a gondolatai meg vannak kötve pl. a vallások miatt -> "ha húst eszem akkor Isten megbüntet"? "ha a miniszoknyát hordok akkor már tuti nem lesz mennyország"... "a szexualitás bűn jajj nekem" stb)

Igen felszabadíthat, de csak ideiglenesen, mégpedig azért, mert ez hazugság. Akkor lepleződik le, ha pl. az ember olyat tesz, amit a következő pillanatban megbán (hibázik). Ez mindenkivel előfordul. Mindenki életében vannak ilyen pillanatok, és ekkor érzi meg, hogy milyen tökéletlen is valójában.
Ha te hibázol valamiben, akkor is azt meséled be magadnak, hogy te milyen tökéletes vagy és milyen jól cselekedtél? Nem hiszem. Ez csak önámítás. Épp ezzel ismerjük el, hogy tökéletlenek vagyunk, mert képesek vagyunk hibázni. Nincs olyan, aki sosem hibázik, legfeljebb olyan, aki nem ismeri el
Nincs ebben semmi rossz. Nem szégyellni, elnyomni kell, inkább felvállalni és elfogadni. Egyedül az igazság elfogadása a felszabadító!


Igazság-hazugság feltételezi hogy van -> helyes (jó) és helytelen (rossz döntés) Hm és ki dönti el hogy valami jó vagy rossz döntés volt?? Ki bírál? És mi lenne az ítélet? Örök kárhozat? Ez kissé középkorú nézetre vall. A világ így ahogy van tökéletes, mindennek megvan az oka és célja! (Hogy ezt a nézetet vallannám akkor is ha pl. éhező gyermek lennék Afrikában...?- érdekes felvetés lenne...lehet)
:wink:

A szócséplés csak energiavesztés. Igyekszem tömören és lényegretörően átadni a gondolataimat. :wink:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. ápr. 28., szer. 0:14

Ez eddig oké, de én nem tudok csak magamra gondolni, igen is van akinek segítség kell, nem állatok vagyunk a dzsungelben...együttérző érzelemgazdag ember igen is segít másokon.......

Vidd hírét az igazaknak!- ajánlom nagyon e könyv kiolvasását....
"ott az emberek szavaknélkül is értették érezték egymást..."


Az igazi, önzetlen segítség az emberi természetéből fakad mégpedig akkor, hogy ha az illető teljes harmóniában van önmagával! Különben könnyen ego-csapda lehet :) -> hogy ez "jó" vagy "rossz" dolog? :) (előző hozzászólás)

Ha segíteni akarsz akkor tedd azt, (csak ne azért tedd mert azt kell...). Ezen a témán kár is tovább filózni :D

Köszönöm az ajánlást! Én is ajánlom minden kedves (és "gonosz") embertársaimnak mert hasznos könyv! 8)
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. ápr. 28., szer. 0:36

Miért nem növesztem ki újra? már nem akarok maximálni semmit,
nekem jó amit teszek, nem akarok túlzásokba sem esni, lehet hogy van akinek kinől újra a foga főleg ha tejcsifogat ejtett ki, de én még nem láttam olyat bár elkébzelhető bár mi is, itt most az is a kérdés hogy akarom e,
szerinted mit kéne tennem hogy újra ott fogacska nőljön, önszuggesztáljam magam és erősen higgyem "beduma" hogy igen is nőljön már oda egy fog,
vagy legyek tán egy 811-es nyersevő? oké de most komolyan, Te tudod mit kell tenni ezügyben?


Viccnek gondolod - akkor az is számodra
Lehetetlennek tartod - akkor az is számodra
De
ha látsz benne fantáziát akkor olvass tovább :D

1. Hiszed-e hogy képes vagy rá?
2. Vágysz rá?
3. Ha a válaszok Igen-ek akkor a Test-Lélek-Szellem egyensúlyba hozása

Test -> ez nálad nem probléma :wink:
Lélek -> itt, ez maga a vágy és az érzelmek "látod h milyen büszke vagy az új fogadra?" "Látod, hogy az emberek megcsodálnak, és kérdezik, hogy hogyan lehetség ez?" Boldogság tölt el, ha belegondolsz.. stb.
Szellem -> ez a Hit és tudás "Elhiszem hogy ez lehetséges!" "Tudom, hogy képes vagyok rá!" stb.
Talán ez a rész ami egy kis megerősítésre szorulhat. Összeállítottam egy néhány oldalas leírást regenerációs gyógyulásokról és lehetőségekről csakis a Hit és Életenergia által (van benne példa fog újboli kinövésére is! de sokkal cifrábbakat is lehet olvasni :) ). Holnap feltöltöm!

Hajrá és kápráztass el minket egy kisebb csodával! :wink:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: Arctic » 2010. ápr. 28., szer. 7:01

Szia gpeter!

Egyáltalán nem mondtam, hogy nem kell hinni! Hinni lehet Istenben, vagy abban, hogy ha megszolgálom (tökéletesítem magam), majd én is ~tökéletes leszek. De a hit nem jelenti azt, hogy hazudozom magamnak a tapasztalás ellenére. Ha valaki tapasztalja, hogy tökéletlen (mert hibákra hajlamos), akkor miért kéne elhitetnie magával, hogy tökéletes? :)
A vallások miatt csak azok gondolatai vannak megkötve, akik félreértik (mint az általad írt példákban). Az ősi vallások/tanok az embert felszabadítják, mert elmagyarázzák neki, miért van itt, mi a teendője, stb. Amíg evvel valaki nincs tisztában, addig csak rab.
Amikor én ezekkel találkoztam, akkor éreztem, hogy milyen jó és felszabadító ezt megérteni.

"Hm és ki dönti el hogy valami jó vagy rossz döntés volt?? "

Nem kell ezt eldönteni. Minden döntés jó is és rossz is egyben. Rossz, mert ha valami mellett döntünk, akkor elutasítjuk azt, ami ellen döntöttünk. Ezért a döntés eleve egy tökéletlen cselekedet, mert mindig valami mellett foglalunk állást a másik aspektus ellenében. Adjak pénzt a hajléktalannak, mert ez etikus, vagy ne, mert ő épp sorsát szenvedi el, és nincs jogom megfosztani ettől? Mindkettő lehet jogos, de döntenünk kell - és ezzel az egyiket el is kell utasítanunk (az elutasítás a bűn, a befogadás a szeretet)
Ugyanakkor minden döntés jó is, mert általa tapasztalást nyerünk, amiből tanulhatunk. Bár ezt sztem te vágod :wink:
Csak szubjektív jó és rossz létezik saját magamra nézve.

"mindennek megvan az oka és célja!"

Ezzel egyetértek! :D
Avatar
Arctic
Grafomán
 
Hsz: 733
Csatlakozott: 2009. márc. 30., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 28., szer. 10:09

Ribizli én már Velence-Sukorón vagyok, egy gyümölcsös kertben ahol
tervezem és építjük a 70 cm magas ágyásokat, terméskőből ami még szép is, Velencei hegységben van sok Kő, van egy bánya és ott tök olcsón szerzem, imádok ott lenni, bár régóta ott akartam élni, ott a tó víz közelben
és benne a tájban, sok ott a csipkebogyó és sok más, közel a Vértes amit bejárok majd sokszor....az alföldet én nemtudtam megszokni, sík és kevés a tájban a növényzet fák stb, nem egy vadregényes, ha kevés a csapadék rettentő szárazság tud lenni, nemgyőzől locsolni, a homok nyeli a vizet..
6 évet voltam ott és elég is volt, én az ózondúsabb növényekben gazdag természetben érzem jól magam igazán, az alföldi élet nehezebb is és nekem unalmas is volt az egész környék ami körűl vett, alaposan gondold át hogy választod e, én Spanyolba csak a munkáimat viszem-viszik és néha ott is dolgozok rendelésre ha extrább dolgokat kérnek.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2010. ápr. 28., szer. 11:11

Tegnap ígértem hogy feltöltöm:
http://www.petergerman.hu/enero.pdf
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 28., szer. 11:54

zsu :lol: én csak ott tudok élni mert ott vannak a szerelmem szülei,és rokonai barátai,vagy pest.ugyhogy inkább kunszmiklósra megyek.
maradhatnék itt is ,sőt talán ha a baba,1éves lesz visszaköltözünk ide mert boltot akarunk nyitni,és igen csak jól keresnénk ,csak nekem már tehén undorom van.pedig imádni valóak,de mindenhól csak marhák tömkelege :lol: .nekem se tetszik a puszta,de valami szabadsá is szorúlt belé és ez nekem nagyon jó érzés,meg azt vallom hogy a paradicsom ott van ahol te akarod és megtudod teremteni.télen meg gyönyörű!el látsz messzire,és látni a nyulak,és őzikék tömkelegét. :lol:


én is spanyolországba akartam menni,de nem kaptam ott munkát :cry:
vagy tihanyba,vagy környékére de ahol nincs ember.
10évet úsztam,szeretem a vizet,főleg a tengert olyan csendes belülről,és titokzatos.

igazán születhettem volna balira,hawaira,vííííííííííííííííííííííííííz
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Arctic » 2010. ápr. 29., csüt. 8:56

gpeter:
Bár nem nekem címezted az alábbi pdf-et, azért beleolvastam, ha már nyilvánossá linkelted :)

Mindig szkeptikus vagyok, amikor ilyen "csodagyógyulásokról" hallok. Azt egy percig sem kétlem, hogy ezek valóban megtörtént esetek. Kérdés inkább az, hogy mit nyerünk és veszítünk vele.
Tudom, hogy sok embert ez nem érdekel, mert sokan csak JELEKET, csodákat akarnak látni, itt és most, és ha látnak, akkor az már rossz nem lehet- gondolják. Pedig sokszor nem tisztázott ezeknek az eredete. Egyes gyógyítók honnan/kitől kapják az energiákat, ki/mi áll a csatorna elején, stb. Mert lehet, hogy most kinő 1-1 ujjperc, vagy megnövesztenek egy női mellet, és ez valami hasznot hoz az illetőnek, de mivel fizet majd mindezért? Ezt senki sem tudja.
Én inkább maradnék ujjperc nélkül, minthogy egy ismeretlen eredetű energiának/lénynek szolgáljak.

Mint ahogy ezt itt lejjebb egybehangzóan elmondtuk, "mindennek megvan az oka és célja!" . Ez vonatkozik arra is, amikor valaki egy baleset következtében elveszíti az ujjpercét. Mint ahogy nem véletlenül betegszik meg valaki, így ez sem történik véletlenül. Egy tünet (akár megfázás, akár rák, akár baleset) mindig arra figyelmeztet, hogy valamit nem jól csinálunk, letértünk a helyes útról, nem dolgoztunk fel valamit kellőképp (lásd új medicina)

Idézek az írásodból:
"Tény, hogy az immunrendszeretek nem működik valami jól! Számos, a bolygótokon megtalálható komoly betegség és vírus egyszerűen megkerüli. Vajon észrevettétek? Még egy egyszerű megfázást sem tudtok megállítani."

Egyrészt nem mindig kerüli meg olyan egyszerűen és akármikor... csak ha az immunrendszert a tudat szándékosan leblokkolja, csak akkor tud a vírus "megtámadni".
Másrészt nem értem, miért kéne megállítani bármit is. :? A tüneteknek mindig jelzőfunkciója van. Miért kapcsoljuk ki ezt a figyelmeztetőt? Ha kikapcsolnánk, akkor nem tudná jelezni, hogy valamit rosszul csinálunk. Azt hiszem, a tünetek kiiktatása katasztrófális lenne az emberiségre nézve.

"A test nem akar öregedni! Élni akar!"

Ez nem igaz. A test egy anyag. Az anyag nem akar semmit. A lélek az, ami élni akar (és nem is hal meg soha). A test csak addig él, amíg a lélek/tudat benne van és a testi funkiókat információval látja el. Haláleset után ez az információ, ami az anyagi különbözőségeket irányítja eltávozik a testből, és a test nélküle működőképtelenné válik, elbomlik.

"De a te immunrendszered nem fog riasztani téged"

Dehogynem! A tünetek pont ezt teszik: kellemetlen mivoltukkal felhívják a figyelmedet... 'figyelj már oda magadra az ég áldjon meg, nem jó úton haladsz!' :lol:

"A tengeri csillag képes új kart növeszteni magának, ti pedig nem."

Ja, mi meg képesek vagyunk gondolkodni, a tengeri csillag meg nem. Mi nem állatok vagyunk. Az állatok és az emberek célja (így eszközeik is) teljesen más.
Avatar
Arctic
Grafomán
 
Hsz: 733
Csatlakozott: 2009. márc. 30., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 29., csüt. 9:54

igen!!!!és majmok sem vagyunk!!!:)

tudom hogy már a fületeken jön ki,de Jézus aztmondta:jönnek majd szemfényvesztők akik csodákat tesznek,de ti ne hagyjátok magatokat megtéveszteni.jó lehet hogy nem pont így volt,de ez a lényege!!!!!
én sem bízom semmilyen idegen erőben,bár nem zárom ki azt sem hogy néha meggyógyul egy ember egy másik ember álltal ha ez Isten akarata,ti nevezzétek bárhogy én így hívom,és hiszek benne hogy ő létezik.
aztán ki tudja eldönteni hogy mi isten műve és mi nem?pl:terézanya,és 2.j.pál a kedvenc szentjeim bár még nem azok,de amit ők tettek az irígylésre méltó,ha attól meggyógyulnék mert ők pl rám tették volna a kezüket,nem tartanék semmi rossztól.de megmondom őszintén hogy másban nembízok.
azért sosem lehet tudni mit él át akiről kiderűl hogy megfog halni!amíg nem vagyok olyan helyzetben könnyen osztom itt az észt.
aztán ha a gyerekem haldokolna talán én szaladnék legelőször az első szarospistához varázsolni.sajnos az ember ösztönlény,tudom ez sokatoknak nem fog tetszeni pedig így van.de nem állat!!!!!!!!!!
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 29., csüt. 11:50

ma este hazautazom,ugyhogy pár napig nem vok,mindenkinek jó hétvégét,és egyebeket,de estig még lehet hogy írok azért.
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Arctic » 2010. ápr. 29., csüt. 12:58

Zsu! Te elég járatos vagy elmondásod szerint a gyógynövények alkalmazásában.
Valamiért az van gyakorlatban, hogy kiszárítják a gyógynövényeket és teákat főznek belőle. Te hogy alkalmazod ezeket? Te is kiszárítod, vagy frissen préseled ki a levüket? Csak külsőleg használod (vagy javaslod másnak), vagy meginni is?
Avatar
Arctic
Grafomán
 
Hsz: 733
Csatlakozott: 2009. márc. 30., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 29., csüt. 13:58

Maria Treben: Egészség Isten patikájából! ez a könyv minden háztartásban ott kéne lenni. Ez a Nő nem csodával gyógyított, Isten adta hatóanyagokkal,
de nagy alázattal és szeretettel ajánlott ill. felhívta a figyelmet sokféle dolgokra ami az egészséges életmodra vonatkozik stb.

Ő is mint én amíg van friss növény jobb azt használni, teának és a préselt leve stb, szárítani azért is kell hogy legyen növényünk amikor már nincs friss, ez tartósítás is mint pld. a tinktúra és krémek.
Én használom őket főleg frissen, nem betegségre mert az nem vagyok soha,
csak néha és inkább védelem és szépűlés céljából, ételben az orvosság :lol:
Nekem nem elég egyféle kaja csak gyümi szinte, és napi félkg. zöld, de látom már zöldekből is van aki már 2 kg fele tart, JÓBÓL is megárt a sok,
egy idő után mindent megszokik a szervezet és már nincs valami olyan hatással vagy éppen besokall a test, ez van akár a gyógynövényekkel is.
Nem kell túlzásokba esni, ezt értem mindentéren.... :P

Mivel nem csak beszélek az emberekkel hanem nézem és "látok is" és
érzem is őket :idea: sokszór mondom a véleményem amit észre veszek rajtuk, és segítségként ajánlok nekik dolgokat, sokan csak néznek 8O és köszönik szépen.., nemrég egy Nővel itattam zsálya teát aztán a nyelőcsövével nem volt többé gondja, letisztította gondolom a rátapadt dolgokat, mint kiderűlt sok tejet is iszik, talán ha picit piálgatna akkor az alkohól lemosta volna, na jó ezt nem kívánom neki, ez csak megfigyelések, a férje piálgat egy kicsit de annak nincs ilyen baja, megfázva sem volt, a pia öli a bacit :lol: :lol: én arra inkább néha iszok erős zsálya teát.
Vannak dolgok tünetek-betegségek amikre ráérzek és tudom milyen növénykéne rá, mint pld. a fiamnál az a daganat ami kezdett előjönni a nyakán, már igen nagy volt, valami kisördög belé szállt, vírus vagy bárminek nevezzük, akkor a jó erős gej zsálya teát választottam, nehezen de megitta, félórán belűl lement a nagy daganata, de ezt már írtam, a hatóanyagban hiszek inkább de hogy ott voltam vele és hatással is voltam rá lehet az is számított, bár van amit én erősebbre készítek mint ami elő van írva, sokmindenre ráérzek- megérzek stb.
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: AngelZsu » 2010. ápr. 29., csüt. 14:24

Köszi Peti az infókat, húúú van ám ott minden, igazándiból ami megfogott az az Új Medicina, mert tapasztaltam és magam is használom magam módján már régóta, nem önszuggesztálom magam inkább más van, már írtam dolgokat itt hogy nem is igen tudom szavakba foglalni hogy én mit érzek és tudok, már Rattinak is mondtam hogy pszichésen ...még az öregedést is tudom késleltetni, lehet hogy most szugerálás nélkűl rákattanok az ínyemre és nagyon fogom akarni hogy nőljön egy fogacskám, nem kell senki segítsége, Istenke (vagy hívjuk bár hogy is) különben is mindig velem van,
mert érzek valamit, nem járok templomba de semmi gyülekezetbe sem, és nem is fogok, nekem már maga a nyitott világ "terep" a gyülekezeti hely,
az emberekben akarom meglátni az Isteni szeretetet, nem skatulyázom be magam sehová, és nem kérek segítséget senkitől, nekem segít Ő és általa segítek mindenkinek, nyílj meg magad előtt és akkor megnyílsz másokfelé is, bár én igen ösztönös és korlátólt vagyok, gyerekként is az voltam, szabadnak születtem és sokmindent nemfogadtam el, igazság érzetem nagy,
bár az is relatív...az utadat neked kell megtalálnod, nem lehet más agyával gondolkodni s cselekedni, ebben a nagy szeretet vezéreljen inkább és ne más. Tudja itt valaki mi az az Adamantinrészecske?

Na jó elég volt a "hittanból" -Vidám Május Elsejét! én spec. a Vértesben leszek :P
Avatar
AngelZsu
Grafomán
 
Hsz: 743
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2010. ápr. 29., csüt. 14:37

nekem is megvan a könyv a gyerekbetegségek is,nagyon szeretem olvasgatni,és meg is fogadom amiket javasola szülés előtt iszogatni,már ugy várom a szülésemet nagy buli lesz. :lol:


én is boldog május1-et kívánok mindenkinek,külön artic neked is!!!!!!!!!!!!

gondoltam sértegetlek ma is hátha írsz nekem valamit:),de sietek
pedig szeretek diskurálni
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron