80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. dec. 17., csüt. 21:28

Szia, Jocó! Nézz át ide is, ha használsz Facebook-ot. Itt többen mozgolódunk:
https://www.facebook.com/groups/283498705014993/
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33


Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: jocó » 2015. dec. 17., csüt. 23:06

Végre valaki, köszönöm Dóra, hogy válaszoltál :-)

Ezek szerint csak kihalt ez a fórum.
A facebook fiókomat már töröltettem, nem akarok visszaregisztrálni.

Tudtad, hogy lehet kapni itt-ott-amott jobb minőségű banánt, mint amit a nagybanin veszünk?
Beszéltem egy piaci árussal, aki amit árul, azt szlovákiából hozzák, ahol nem rakják be gyorsérlelőbe a kiszállítás előtt.
Amit vettem tőle, az finom zamatos volt, sokkal jobb, mint amit a nagybaniról hozattam.

Van egy üzlet az Astória környékén, ott meg jelentős kedvezményt ajánlott fel az eladó rendszeres vásárlásra (azt nem tudom, hogy "nagybanis" e a termék, azt tapasztalom, hogy baromi lassan érik tovább nálam a banán, amit onnan vettem)

Szép ünnepközeli hangulatot!
Avatar
jocó
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2014. júl. 10., csüt. 21:20

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. dec. 18., pén. 11:49

Köszi az infókat, Jocó! Én leginkább Bp-en a Fehérvári úti piacon szoktam vásárolni zöldséget-gyümölcsöt (az Allee mellett), ott is ki lehet fogni olcsóbbakat, jobbakat. De ha kevés időm van, akkor csak a környéki zöldségeseknél.
Amúgy én sem bánnám, ha ez a fórum is "élőbb" lenne megint. Ha valamennyire értesz angolul, akkor érdemes ezt is nézni, a külföldi 80 10 10 fórum, ahol Graham is ír rendszeresen: http://the801010forum.com/
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: jocó » 2015. dec. 20., vas. 11:16

Egész komolynak tűnik ez az amerikai fórum-oldal, beregisztráltam, majd nézegetem (ha be nem is írok, nyelvi gyengeségek miatt :-) )
Köszi a linket!

Tegnap a lehel-piacon 200-ért volt banán több helyen (vasárnap is nyitva, úgyhogy még ma is megyek, talán van még), az egyik árusnál ráadásul biobanán is ennyiért :-)
Az astoriai Farm üzletben beszéltem a tulajjal, azt mondta ott is lesz 200-ért a jövő héten.
Gondolom az ünnepek miatt másfele is van ilyen.

Jó hogy írtad a Fehérvári piacot, épp a napokban gondoltam rá, hogy benézzek időnként (amúgy is van hogy járok arrafele).
Avatar
jocó
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2014. júl. 10., csüt. 21:20

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. dec. 22., kedd 8:27

Épp tegnap írta valaki, hogy az Aldi-ban 399 Ft a bio-banán, és szebb is, mint a nem bio. Hát, jó piacolást kívánok így év végére, és szép "gyümölcsöző" Ünnepeket!
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: jocó » 2015. dec. 23., szer. 23:36

Voltam is az Aldiban, egy keveset vettem a banánból, meg még 1 szép nagy mangót :-)

Egészséges ételekben gazdag szép ünnepeket!
Avatar
jocó
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2014. júl. 10., csüt. 21:20

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2016. jan. 2., szomb. 9:27

BUÉK mindenkinek!
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: jocó » 2016. jan. 2., szomb. 16:53

Viszont, legyen boldog 811rv éve mindenkinek! :-D
Avatar
jocó
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2014. júl. 10., csüt. 21:20

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2016. jan. 27., szer. 11:58

Sziasztok!
Hát.. igazából a szokott dolgok ismétlődnek. Az emberek azt hiszik végre megtalálták a Szent Grált, pedig csak olyasmi ér valamit, amiért megdolgozunk és kitartunk mellette. Lásd emberi kapcsolatok, hit, lelki fejlődés, elmeállapot, hogy csak a legtipikusabbat említsem. Részemről semmi sem változott. Az, hogy nem jövök ide, azt mutatja, hogy van mit csinálnom. Az értelmes témákért én sem sajnálom az időt. De azt tapasztalom, hogy az emberek már semmiben sem hisznek, és igazuk van, ha kétkednek, mert csodák nincsenek, csak kemény munka, és ami a saját (nem valami nagy dolog) aforizmám: az élethez elsősorban ész kell.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: jocó » 2016. feb. 7., vas. 14:00

Igaz Stoner, az élethez ész kell, én ehhez hozzáteszem, és önámítás :-)
Nyilván nem mindegy mivel.
Éljen a nyers!
Avatar
jocó
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2014. júl. 10., csüt. 21:20

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2016. feb. 7., vas. 16:39

Nem baj, ha nem hisznek az emberek semmiben, hisz a marketing, és reklám, és ezáltal a hitrendszerek 95%-a hibás. Én ezért sem hiszek el élből semmit! De nyitott vagyok, kipróbálom, megtapasztalom, és ha bevált, alkalmazom. Innentől ez már nem hit, hanem tudás. Ez a legegyszerűbb módszer, akár még megérteni sem kötelező, és egyénre szabottan működik, h kinek mi válik be, kinek milyen a szervezete, emésztése. De persze ezt mindenre alkalmazni lehet, nem csak az étkezésre.
Gabesz
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2015. márc. 31., kedd 7:06

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2016. feb. 13., szomb. 11:44

Szia Jocó!
Megfogtál az önámítással... Szerintem, ahhoz, hogy az ember önámítás nélkül is tudjon élni, szükséges az élettudás, amit sehol sem tanítanak. Kivéve persze a mestereket. De a mesterektől sem tud az ostoba tanulni, aki nem fogja fel saját érdekeit. Az érdek alatt az életérdeket, nem az anyagi érdeket értem. ezt mindig hozzá kell tenni, mert a fogalmak eredeti értelme torzult a züllés következtében. Ha visszagondolok, 5 évvel ez előttre, óriási különbség van a jelenlegi állapothoz képest. Pláne mekkora a különbség, ha 60 évvel ezelőttre gondolok. Ez az az értéktöbblet (nem gazdasági kategória), ami a romlás figyelésében segít.
Egy jó kis infó: Az egyik ismerősöm vett a kutyájának csirke farhátat, és betette egy fűtetlen helyiségbe. Este megnézte, de nem volt felkapcsolva a villany, és a csirke világított. A csontok mentén erősebben. Mi következik ebből? Beírtam, a neten, hogy világító csirke, és kijött egy bejegyzés, aminek gyakorlatilag az volt az értelme, hogy "nem számít, mert ez természetes jelenség..." Minden bolond tudja, hogy a csirkék világítanak. Nem? Nem írom ide az üzlethálózat nevét, ami egy szigetországi központtal működik, és fel se tételezném, hogy esetleg egy hamarosan lejáró termék volt az, amit újracsomagoltak és a biztonság (!!) kedvéért jól besugaraztak. Az igaz, hogy megöli a mikrobákat, de ezt ugyanúgy megteszi az emberben/kutyában is (lásd: bélflóra). Persze, a kutya az ember barátja, és ha elpusztul, vesz az ember másikat... Ezért a kutyakaja is olyasmikből készül, amiről jobb ha nem tudunk, pl darált tollból. Nem csoda, hogy szegény ebünk, csak kínjában eszi meg. Az meg szintén biztos, hogy a leölt testvéreit is megkapja granulált formában... Ehhez még csak annyit, hogy a kutyakajákat, kimondva úgy csinálják, hogy adott esetben az emberek is megehetik. Ebből meg az következik, hogy kb. ennyire vigyáznak arra is, hogy mit adnak a népnek. Lásd: világító csirke. Ez a folyamattudat, de nem az önámítás. Ha az önámítás helyett az önismeret épül be a személyiségbe akkor már a tudás elérhető lesz.
Még egy fontos dolog: mostanában sokakat vesződöm a vérnyomásméréssel, és egyszerűen begőzöltem, mert felment 150 higanymilliméterre a felső érték. Szerencsére a feleségem találkozott egy helyen egy gonggal gyógyító természetgyógyásszal, aki elmesélte, hogy neki is 190-es volt ez az érték, amire megijedt, és ő egy másik természetgyógyásszal beszélt, akinek 210 volt a felső érték. Na erre az elmondta, hogy nálunk rosszul mérik a vérnyomást, mert mindkét kézen egyszerre kell mérni, és ebből az derül ki, hogy a radiesztézia szerint a kozmikus energiahullámok a bal kézen jönnek be, és a jobb kézen távoznak. Eszerint a bejövő azt jelenti, hogy mennyit képes az illető befogadni, a jobb kéz meg azt, hogy mennyi távozik. Egymás után többször megmértem mindkét kézen, és először (éhgyomorra, felkelés után) a bal kézen normális volt (116) a jobb kézen 142. Aztán a következő mérés azonnal utána a két érték kiegyenlítődött. A vérnyomás pszichés változásai, többek között az "önámítás" fokától függnek.
Aztán be lehet írni azt is hogy vérnyomás mérés két karon. Az jön ki, hogy ilyen esetben, ha eltérő a vérnyomás, meg kell nézni a karok ereit, mert valószínűleg érszűkület van rajtuk. Mi sem bizonyítja ezt jobban (?), mint hogy ha a bal karon magas, akkor a bal kar erei tágak, ha a jobb karon alacsony, akkor azok szűkek. Vagyis, ha közben a bal karon alacsony lesz, azok szűkültek be (ki tudja miért és hogyan?). Vagy mégsem? Kedves doktorbácsik! Tudjátok, miről beszéltek?
Jó egészséget kívánok mindenkinek! Semmi csirke, sok ződ!
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2016. feb. 14., vas. 12:23

Stoner írta:Szia Jocó!
Megfogtál az önámítással... Szerintem, ahhoz, hogy az ember önámítás nélkül is tudjon élni, szükséges az élettudás, amit sehol sem tanítanak. Kivéve persze a mestereket. De a mesterektől sem tud az ostoba tanulni, aki nem fogja fel saját érdekeit. Az érdek alatt az életérdeket, nem az anyagi érdeket értem. ezt mindig hozzá kell tenni, mert a fogalmak eredeti értelme torzult a züllés következtében. Ha visszagondolok, 5 évvel ez előttre, óriási különbség van a jelenlegi állapothoz képest. Pláne mekkora a különbség, ha 60 évvel ezelőttre gondolok. Ez az az értéktöbblet (nem gazdasági kategória), ami a romlás figyelésében segít.
Egy jó kis infó: Az egyik ismerősöm vett a kutyájának csirke farhátat, és betette egy fűtetlen helyiségbe. Este megnézte, de nem volt felkapcsolva a villany, és a csirke világított. A csontok mentén erősebben. Mi következik ebből? Beírtam, a neten, hogy világító csirke, és kijött egy bejegyzés, aminek gyakorlatilag az volt az értelme, hogy "nem számít, mert ez természetes jelenség..." Minden bolond tudja, hogy a csirkék világítanak. Nem? Nem írom ide az üzlethálózat nevét, ami egy szigetországi központtal működik, és fel se tételezném, hogy esetleg egy hamarosan lejáró termék volt az, amit újracsomagoltak és a biztonság (!!) kedvéért jól besugaraztak. Az igaz, hogy megöli a mikrobákat, de ezt ugyanúgy megteszi az emberben/kutyában is (lásd: bélflóra). Persze, a kutya az ember barátja, és ha elpusztul, vesz az ember másikat... Ezért a kutyakaja is olyasmikből készül, amiről jobb ha nem tudunk, pl darált tollból. Nem csoda, hogy szegény ebünk, csak kínjában eszi meg. Az meg szintén biztos, hogy a leölt testvéreit is megkapja granulált formában... Ehhez még csak annyit, hogy a kutyakajákat, kimondva úgy csinálják, hogy adott esetben az emberek is megehetik. Ebből meg az következik, hogy kb. ennyire vigyáznak arra is, hogy mit adnak a népnek. Lásd: világító csirke. Ez a folyamattudat, de nem az önámítás. Ha az önámítás helyett az önismeret épül be a személyiségbe akkor már a tudás elérhető lesz.
Még egy fontos dolog: mostanában sokat vesződöm a vérnyomásméréssel, és egyszerűen begőzöltem, mert felment 150 higanymilliméterre a felső érték. Szerencsére a feleségem találkozott egy helyen egy gonggal gyógyító természetgyógyásszal, aki elmesélte, hogy neki is 190-es volt ez az érték, amire megijedt, és ő egy másik természetgyógyásszal beszélt, akinek 210 volt a felső érték. Na erre az elmondta, hogy nálunk rosszul mérik a vérnyomást, mert mindkét kézen egyszerre kell mérni, és ebből az derül ki, hogy a radiesztézia szerint a kozmikus energiahullámok a bal kézen jönnek be, és a jobb kézen távoznak. Eszerint a bejövő azt jelenti, hogy mennyit képes az illető befogadni, a jobb kéz meg azt, hogy mennyi távozik. Egymás után többször megmértem mindkét kézen, és először (éhgyomorra, felkelés után) a bal kézen normális volt (116) a jobb kézen 142. Aztán a következő mérés azonnal utána a két érték kiegyenlítődött. A vérnyomás pszichés változásai, többek között az "önámítás" fokától függnek.
Aztán be lehet írni azt is hogy vérnyomás mérés két karon. Az jön ki, hogy ilyen esetben, ha eltérő a vérnyomás, meg kell nézni a karok ereit, mert valószínűleg érszűkület van rajtuk. Mi sem bizonyítja ezt jobban (?), mint hogy ha a bal karon magas, akkor a bal kar erei tágak, ha a jobb karon alacsony, akkor azok szűkek. Vagyis, ha közben a bal karon alacsony lesz, azok szűkültek be (ki tudja miért és hogyan?). Vagy mégsem? Kedves doktorbácsik! Tudjátok, miről beszéltek?
Jó egészséget kívánok mindenkinek! Semmi csirke, sok ződ!
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2016. feb. 15., hétf. 14:17

Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: dodo_do » 2016. feb. 15., hétf. 16:31

Sziasztok!
Kezdő 80/10/10-es vagyok és az érdekelne, hogy hogyan tudom a 811-et (vagy ehhez legközelebbi étrendet) a mérsékelt égövön megvalósítani. Szeretném mindezt felltarthatóen, tehát nem szeretnék banán halmokat fogyasztani, hanem hazai gyümölcs zöldségeket (bár tudom, hogy az ember eredetileg a trópusra termett). Ha szükséges inkább hoznék olyan kompromisszumot, hogy nem csak tisztán gyümölcs zöldséget fogyasztok a téli hónapokban. Tudnákok ebbe segíteni? Ti hogy csináljátok? Nagyo köszönöm előre is!! :D :D
dodo_do
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2016. feb. 15., hétf. 16:23

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég

cron