80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 21:18

A kereskedelem még nyáron is a hazaiból is a kényszerérett vagy éretlen gyümölcsöt árulja, pedig ezt sürgősen meg kéne szigorítani, mármint hogy ilyen gyümölcs fogyasztásra alkalmatlan. Tehát a folyamatban s az ellátásban is vannak hibák bőven. Egy mindenevőnek aki kompótot főz belőle nem lényeges, mert nem főtáplálékként tekint a gyümölcsre , de egy érzékeny gyümölcsevőnek felforr a vére mikor ezt látja, s elfogadhatatlan. Egységes vásárlói nyomás s nagyobb propaganda kellene ennek megszüntetésére.
:D
www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett


HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 8., hétf. 15:52

Uhh, ma úgy felpuffadtam, két dologra gondolok a rengeteg mandarin vagy a kínai kel, mert én a turmixot nem szoktam átszűrni, de lehet átkéne mert elég durvák voltak a levelei :?
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. dec. 8., hétf. 18:10

Egyetértek Ivánnal, elég szánalmas ami választék megjelenik a piacokon, pl. almából is alig 1-2 fajta kapható pedig sok 10-100! fajta almafa létezik. Én is gyakran találkozom azzal, hogy a gyümölcsök éretlenül érkeznek a piacra, még nyáron is!
A déligyümölcsök érettségéről meg jobb nem is beszélni... Ez alól talán a kiwi meg a narancs a kivétel... Legalábbis ezzel nem volt eddig problémám. De a többi...
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 8., hétf. 18:46

hát a kiwi az mindig kőkemény, és sokat kell várni még otthon beérik, narancs meg egyszerűen úgy szar ahogy van sajnos, mandarnok szerencsére eléggé jók
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 8., hétf. 21:48

Szárzellert gyakran alkalmazzátok.100g tartalmaz: feh,. 0,9g Na! 140mg energia! 38kcal, Ca 52mg, vas 0,8mg. Tehát elég jók az összetevők Recept: turmixba paradicsommal s lehet átnyomni durvaszűrőn vagy az egész pépet enni. Lehet édesgyümölcsökkel is.
:D
www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 8., hétf. 22:59

Kérdés: arról mi a véleményetek ha pl. aszalt sárgabarackot vízbe beáztatunk és úgy esszük? Mondjuk így én nem is szeretem de megkérdezték tőlem :roll: Végül is így pótoljuk a vizet, a rost is megmarad.

Egyébként a Hunza törzs egyik legfontosabb étele, az aszalt sárgabarack!

Méz: :) A könyvben ezt találtam: "nem javaslom az állati eredetű ételek fogyasztását, még a méz és a tej fogyasztását sem, és ennek vannak egészségügyi, ökológiai és "állatbaráti" okai is." De ennek ellenére sem vagyok meggyőzve a méz nem evéséről...
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 9., kedd 17:33

hát ha vízbe áztatod az már nem ugyanolyan mint ahogy eredetileg van a gyümölcs
de most miért lovagolsz ezen a méz témán ennyire? ha úgyse eszed ennyi gyümölcs mellett nem mind1? :D amúgy meg szerintem jobb békén hagyni őket és nem borogatni a természet rendjét
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 9., kedd 23:55

hát ha vízbe áztatod az már nem ugyanolyan mint ahogy eredetileg van a gyümölcs


Igaz, igaz de azért jó lenne tudni, hogy a nyári aszalt sárgabarack télen, áztatva mennyire jó vagy nem éppen jó.

de most miért lovagolsz ezen a méz témán ennyire? ha úgyse eszed ennyi gyümölcs mellett nem mind1?


Bocsi, nem akarok szőrszálhasogató lenni de (1) szeretek utánajárni a dolgoknak (így jutottam idáig)

(2) a család sokáig méhészkedett

(3) "már" Jézus is erről beszélt (elvileg az ez esszénus iratokban)
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. dec. 10., szer. 8:49

gpeter írta:Kérdés: arról mi a véleményetek ha pl. aszalt sárgabarackot vízbe beáztatunk és úgy esszük? Mondjuk így én nem is szeretem de megkérdezték tőlem :roll: Végül is így pótoljuk a vizet, a rost is megmarad.


Szerintem nagyon finom és értékes gyümölcs az aszalt sárgabarack. Akár szárítva, akár vízben beáztatva. Én ajánlanám mindenkinek.
Az más kérdés, hogy a 80/10/10 nem ajánlja az aszalt gyümölcsöket. Ennek ellenére azt gondolom, hogy ilyenkor télen, amikor nincs friss barack, ehető.
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 10., szer. 20:16

Keresgéltem a neten cikkek, fórumok után amelyek nyers evéssel vagy netán a 811-el foglalkoznak de egyszerűen nem találtam másikat (Ivan, Gitta, Vali és egy-két ember saját fórumán kívül). pl. a forum.index -en semmi és így tovább... :roll:
Ennyire gyerekcipőbe járna ez az egész?
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. dec. 10., szer. 21:08

Kedves Péter!

A 811 itthon valóban gyerekcipőben jár. A nyerskoszt már nem annyira. Írd be így: "nyerskoszt". Erre a google 339 találatot fog kidobni. :) Az Indexen egyébként van egy nyerskosztos fórum.
A gyerekcipőről annyit, hogy a spanyolviaszt újra és újra fel kell találni. :) Nem tudok rá elégszer hivatkozni, de Bicsérdy Béla már 80-90 évvel (!!!) ezelőtt hirdette, hogy a főtt étel az: Halál! Bár maga nem kizárólagos nyerskoszton élt, mert kenyeret, meg tejtermékeket evett, de a végső célt ő is a gyümölcsevésben jelölte meg! Csakúgy, mint Maximilian Bircher-Benner, aki orvos létére állította (!), hogy az ember természeténél fogva gyümölcsevő! Aztán szépen elfelejtették őket, annak ellenére, hogy pl. Bicsérdy egy jó ideig világhírnévnek örvendett és több tízezer (!) követője volt az USÁ-tól Hongkongig!
De jöttek újak: Dr. Ann Wigmore, Prof. Dr. Norman Walker, Dr. Douglas Graham és még sokan mások.
Ha tudsz németül vagy angolul, annyi cikket találhatsz a nyerskosztról, hogy életed végéig sem fogod elolvasni őket. :)
De szerintem teljesen felesleges is! A kezdő nyerskosztosoknak óriási kegyelem, ha először Dr. Graham könyve kerül a kezükbe, mert sok olyan csapdától megkímélhetik magukat, amibe rengeteg nyerskosztos /köztük jómagam is :(/ beleesett már!
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 10., szer. 21:59

tavasz végén/ nyár elején én is próbálkoztam nyerskosztal de csak tragédia volt az egész, 80/10/10-en sikerült eddig betartanom
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. dec. 11., csüt. 9:53

Azért azt ne felejtéstek el, hogy a 80/10/10 is nyerskoszt!
És a helyesen összeállított, sok gyümölcsöt és kevés olajos magot tartalmazó nyerskoszt is tartható és egészséges.
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 11., csüt. 10:12

Sziasztok!

Azt kell megérteni, hogy az emberi sejtrendszernek finoman erezett hálózata van csakúgy mint a föld valamennyi teremtményének hasonló eres testfelépítése, s az ÉLŐ ételeknek is hasonló eres felépítésük van(fák, levelek, gyümölcsök), természetes nyers állapotukban teljesen megfelelnek egymásnak. Az élelmi anyagok akadálymentes KITALÁLT, természet által megalkotott áthasonulása az organizmusok testépe csak és kizárólag nyers táplálékok előzetes aprítása, rágása által történhet meg. A HŐKEZELT ÉTELEK SÚLYOSAN BETEGÍTENEK, MERT megszűnik a hasonlóság, átalakulnak visszafordíthatatlanul, az élőlények számára használhatatlan anyaghalmazzá. EZEN AKADÁLYMENTES EMÉSZTÉSI FOLYAMATBÓL EGY KÍNLÓDÁSOKKAL, MÉREGFELHALMOZÁSSAL TELI NYŰGLŐDÉS LESZ. NE ESS CSAPDÁBA A FŐTTEK FINOM ÍZÉNEK, SZÁMODRA AZOK AKKOR IS MÉRGEK MARADNAK. A FINOM, ÉSZREVÉTLEN HALÁL KÉPÉBEN ALATTOMOSAN PUSZTÍTJÁK TESTED.
:D
WWW.VIBRANTEGESZSEG.LAPUNK.HU
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 11., csüt. 23:49-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 11., csüt. 11:19

Egy kis érdekesség:
tegnap olvastam Drunvalo (Élet Virága) könyvében, hogy jelenleg nagy változások menne végbe a Földön, többekközött emberi DNS mutáció is. Az emberis bizonyos százaléka pl. már immunis a HIV vírusra, és pl. az új gyerekek mája jobban képes megemészteni a "junk food"-ot, a tipikus amerikai kaját. Érdekes, elgondolkodtató...
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég