80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. dec. 11., csüt. 11:19

Akarod mondani: organizmusok (!) :D Nem? :D
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. dec. 11., csüt. 11:20

Smanagnak címezve..:)
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 11., csüt. 11:52

:) ügyes észrevétel :)
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2008. dec. 11., csüt. 17:00

Kedves Péter!

Teljesen egyetértek Zolival, aki most akar nyers ételeket enni, és készíteni, már magyarul is nagyon sok mindent elérhet!

Éppen visszanéztem, hogy kik voltunk, akik már évekkel ezelőtt próbálkoztunk, és a mai tudásunkkal nézve milyen egyszerű kérdesekre kerestük a választ, és sokszor nem találtuk...

Néhány név, akiket már rég nem láttam a veg.hu-n, és próbálkoztak a nyers ételekkel (kiváncsi lennék, mi van velük :D ):

Parsifal: ha jól tudom, a az Esszénus Evangélium oldala, és a Híres vegi oldal is az ő nevéhez fűződik
Tigristomi
Ata
Flower
Nyerskoszt_egyedül
Jablko

Szép napot!

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 11., csüt. 18:20

Orgazmusom volt a nevetéstől!
:D
www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 11., csüt. 18:54

gpeter írta:Egy kis érdekesség:
tegnap olvastam Drunvalo (Élet Virága) könyvében, hogy jelenleg nagy változások menne végbe a Földön, többekközött emberi DNS mutáció is. Az emberis bizonyos százaléka pl. már immunis a HIV vírusra, és pl. az új gyerekek mája jobban képes megemészteni a "junk food"-ot, a tipikus amerikai kaját. Érdekes, elgondolkodtató...

Én pont azt olvastam hogy az ember anatómiája egyáltalán nem változik, így nem is vagyunk igazán hozzászokva ehhez a sok szeméthez...
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 11., csüt. 18:58

Ne dőljünk be a felesleges iparágak propagandájának!
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2008. dec. 11., csüt. 19:24

Úgy tűnik, ez az én gyermekeim májára nem igaz!
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 11., csüt. 20:47

Sajna nem élünk a trópusokon, ahol egész évben kánaán van friss, érett(nem kényszerérett) édesgyümölcsből, így bizonyos időszakokban, bizonyos kompromisszumok elfogadhatóak. Az lenne az ideális, ha télen is maximálisan követni tudnánk a 80/10/10 et, de ha valaki nem tudja megvalósitani ezt, akkor ajánlhatóak az alábbiak. És fontos, hogy az alábbi táplálékokat ne mennyiségbe alkalmazzuk, ne ezekkel együk tele magunkat, ezáltal az arányok a 80/10/10 en nem borulnak fel még lényegileg. Minél inkább kitartóan nyerseszünk annál tisztábban fogjuk érezni a nyersek közül is , hogy mi jó nekünk, és a főttek iránt is egyre nagyobb lesz az elutasítás.
Aszalványok revitalizálása tiszta vízzel, kisebb mennyiségben hasznos lehet.
További lehetőség ilyenkor a csicsóka eszegetése. Magas az energiatartalma, rendkívül hasznos anyagokat tartalmaz. Lehet enni sűrűbben karfiol és brokkoli rózsát, a zsengébbeket keressük, mindkettő nagyon tápláló. Sütőtök szintén bekapcsolható rendszeresen a változatosság növelésére. Cukkini is tápláló keverhetjük gyümölcsökkel, zségekkel. Ha hozzá jutunk jó forrású import sárga dinnyékhez az remek. 1-1 db Sárgarépa, zeller, fehérrépa, karalábét is rágcsálhatunk. Batáta megehető nyersen 1-1 db. Csinálhatunk leveket is ezekből, de szintén nem mennyiségben. Valójában ezek csak ízváltozatosságnak kerüljenek be, hangsúlyozom , nem ezekkel kell teleenni magunkat. A lényeg itt, hogy rá fogunk jönni idővel, hogy ezek kiábrándítást adnak, mert az igazi célt ezekkel nem érjük el. Ezek megízlelése újra és újra pontosan azért kell, hogy leszokjunk róluk végleg. Olyan ez amikor a főttekben csalódunk majd újra és újra, mert nem adják azt a teljességet vissza amit a nyersek adnak. Ezt kb. 3-4 év kitartó nyersevés után fogjuk átérezni, felfedezni. Ennél hosszabb idejű nyersevés esetén a főttek nem csak csalódást okoznak már, de fizikai tünetek is jelentkeznek, a kifinomult test jelez nem kellenek. Fenti táplálékok egyike sem ideális a 80/10/10 en, kivéve a dinnyét, de nyersen, téli szegényebb időszakban elfogadható kompromisszumok. A fentiekből nem kilószámra kell enni, csak rágcsálni, amennyi jólesik a téli szürkeség áttörésére, ha már unjuk az almát , banánt, narancsot. Jól nem is lakunk vele, mert jóllakni egyedül a mennyiségi édesgyümölcstől lehet, amikor az agy jelzi megkaptam a cukrot a működésemhez s a gyomor meg jelez, elteltem magas víztartalmú, oldható rostokban bővelkedő vitamindús gyümölcshússal. Megpróbálhatunk számtalanszor egyébbel jóllakni, a tiszta kifinomult test soha semmi mással nem tud úgy jóllakni, mint a mennyiségi édesgyümölcstől. A probléma lényege, hogy a friss, napon teljesen beérett, organikus, és bioenergetikailag feltöltött gyümölcs az igazi, teljességével ez ad maximális kielégülést, kiegészítve zsenge zöldekkel. A szervezetet ezekre lett kitalálva, nem lehet becsapni. De fontos tudni, ha érzünk is hasonló kielégületlenséget akkor a másik oka az lehet, hogy nem is vagyunk valóban éhesek, a test ilyenkor lelassul, alkalmazkodik az éghajlathoz, kisebb lehet az étvágy, megfáradt az emésztésben "unja kicsit a banánt". Ilyenkor értékelődnek fel a zöldek, télen a szerepük megnő, mert pótolhatják az említett hiányérzetet. Tarthatunk kis szünetet a táplálkozásban ilyenkor kihagyva étkezéseket, vagy egy -egy napot, s meglátjuk nagyon fogjuk kívánni újra a régi gyümölcsöket.
CSAK EGY NAGYON LÉNYEGES , SOHA NE ESSÜNK A FŐTTEK KÍSÉRTÉSÉNEK CSAPDÁJÁBA, INKÁBB ALKALMAZZUK A FENTIEKET HA MEGKÍSÉRT A FŐTTEK ILLATA, VAGY EMLÉKEZÜNK A RÉGI ÍZEKRE. HA VALAKI ELJUT ODA, HOGY MEGÉRTI A FŐTTEK ALAPVETŐ KÁROS VOLTÁT AZ EMBERI EGÉSZSÉGRE, S LE TUD VELÜK SZÁMOLNI EGY ÉLETRE, NYERT ÜGYE VAN. ÉRTSÜK MEG, HOGY A FŐTTEK ÉS NEM AZ EMBERI TESTBE VALÓ TÁPLÁLÉKOK OKOZNAK MINDEN BETEGSÉGET , BAJT A VESEKŐTŐL KEZDVE A SZÍVBAJON, AZ ALLERGIÁN, CUKORBAJON STB. ÁT A LEGEGYSZERŰBB NÁTHÁVAL BEZÁRÓLAG.
SOHA NEM LESZÜNK MÉG CSAK NÁTHÁSAK SEM HA LESZÁMOLUNK A FŐTTEKKEL. A NYERS ÉS EMBERNEK VALÓ ÉTELEK EGYIDEJŰLEG TÁPLÁLNAK, TISZTÍTANAK, ÉS ÉLVEZETET ADNAK, A KULCSOT ADJÁK A VIBRANT EGÉSZSÉG KAPUJÁHOZ, A TÖKÉLETES EGÉSZSÉG EGYEDÜLI TÁPLÁLÉK ESZKÖZEI.
:D
www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 11., csüt. 23:46-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 11., csüt. 23:13

Bátran újra és újra kísértésekbe eshetünk, mert úgyis rájövünk, nincs ezekre szükség, s tudni fogjuk, hol tartunk utunkon. Kisértéseink sikertelensége fog újra és újra visszatéríteni a helyes útra minket. Nyugodtan kísérletezzünk, s figyeljük érzékeinkre. A tiszta, higiénikus nyerseken tartósan táplálkozó test szelektálja a nyerseken belül is mi kell neki leginkább , a főtteket meg egyenesen elutasítja olyannyira, hogy sok esetben fizikai tünetekkel tiltakozik. A kifinomult, higiénikus testre vakon rá lehet bízni magunkat, csalhatatlanul azt fogja kérni leginkább táplálékul aminek befogadására legalkalmasabb. Saját utunkat járjuk mikor eljutunk az eltompult érzékű, főtt mindenevőkhöz szokott mérgekben vergődő testtől( mert legtöbbünk innen indul el) a tiszta, higiénikus, kifinomult, ideális nyersen több éve élő testig. Utunk során kísérletezünk, megbicsaklunk, vissza-visszanézünk, de ha folytatjuk az utat akkor kilengéseink kikopnak, mert magunktól rájövünk azok szükségtelenségére. A 80/10/10 azért mérföldkő, mert megmutatja az ideális utat, kezünkbe adja a kulcsot a know how-t, amit idáig a legtöbb nyersevő kudarcként élt meg, s ezért sok esetben feladott , és visszafordult a nyersevés szerteágazó ösvényének valamelyikéről, mert nem kapott teljes kielégülést, s mert nem ismerte az igazi utat.
www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 12., pén. 0:51

Bátran újra és újra kísértésekbe eshetünk, mert úgyis rájövünk, nincs ezekre szükség, s tudni fogjuk, hol tartunk utunkon. Kisértéseink sikertelensége fog újra és újra visszatéríteni a helyes útra minket. Nyugodtan kísérletezzünk, s figyeljük érzékeinkre. A tiszta, higiénikus nyerseken tartósan táplálkozó test szelektálja a nyerseken belül is mi kell neki leginkább , a főtteket meg egyenesen elutasítja olyannyira, hogy sok esetben fizikai tünetekkel tiltakozik.


Egyelőre én sem tudok 100%-osan nyers evő lenni, mert időnként nagyon megkívánom pl. a pirítós kenyeret, megaztán nem egyedül élek... Ritkábban becsúszik valami "nehezebb" étel is mondjuk a tipikus kínai cérnatészta a kínai éttermekben de miután megettem belőle egy adagot igazából rájövök arra, hogy inkább az érzelmi testem "lakott" jól mintsem a fizikai... Ilyen kis "bakikból" jön rá az ember, hogy mi a különbség egy igazi, friss gyümölcs és a főtt-fűszeres kaja között. pl. ma ettem egy kis főtt krupmlit de nem tettem bele sót és így valójában semmi íze sem volt. Tudom ezt mindenki tudja de nekem mégis jó volt ezt megtapasztalni.

A tervemhez tartom magam, jan 19től csak 811 :) most ha még van valami étel amit nagyon megkívánok akkor elbúcsúzok tőle. Pont ilyenkor télen, karácsony előtt a legnehezebb a váltás de sebaj.
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. dec. 12., pén. 10:14

Kedves Péter!

Én nem olvastam Drunvalo könyvét, de sejtem, hogy miről beszélsz, mert én meg más könyveket olvastam. :) Valóban óriási változások lesznek néhány éven belül a Földön (már most is vannak, csak nem mindenki veszi észre), de ennek kitárgyalására egy MÁSIK topikot kéne nyitni, mert ez egy nagyon nagy és szerteágazó téma!
A 811 azért (is) egy fantasztikus életmód, mert akik rátérnek, SOKKAL KÖNNYEBBEN FOGJÁK MEGÉLNI EZEKET A VÁLTOZÁSOKAT, amelyek már csak egy karnyújtásnyira vannak tőlünk!
Amúgy szerintem a legnagyobb hőstett, ha valaki télen tér át a nyerskosztra. :D Nyáron nem nagy kunszt. Ekkor viszont igazi kihívás! Én december 31-én fogok utoljára főtteket enni, utána csinálok egy pár napos böjtöt, aztán én is megkezdem a hazatérést a Paradicsomba. :D
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 12., pén. 10:21

Azért írtam az alábbiakat , mert tapasztalatból tudom, ilyenkor a legnehezebb kitartani, s hogy segítsek megérteni a folyamatokat. Egyszerűen meg kell érteni, a főttek nem emésztődnek ideálisan a testben, elszennyezik azt hátramaradó méreganyagaikkal, ezáltal megbetegítenek. Az ideális nyerseken eszményi és akadálytalan az emésztés, beépülés, és tökéletes a tápanyagellátottság s hasznosulás, lúgosak a testnedvek. Ég és föld a kettő , leginkább így lehetne összehasonlítani.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 12., pén. 10:50

Akik figyelmesen elolvassák a 811-et és akár az Élő Ételek Csodáját mellé rájönnek, hogy egyszerűen nincs más út az egészséges táplálkozás felé.

pl. ahhoz hogy a napi szénhdrát mennyiséget elérjük nincs más mód mint a gyümölcsök evése hiszen másfelől; gabonák, egyszerű cukrok stb rendesen megterheljük a szervezetet. ;)
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 12., pén. 10:52

Én nem olvastam Drunvalo könyvét, de sejtem, hogy miről beszélsz, mert én meg más könyveket olvastam. Valóban óriási változások lesznek néhány éven belül a Földön (már most is vannak, csak nem mindenki veszi észre), de ennek kitárgyalására egy MÁSIK topikot kéne nyitni, mert ez egy nagyon nagy és szerteágazó téma!


Nyissunk új topicot! :)
Annyi mindent lehet hallani, hogy ilyen-olyan változások lesznek. Hogy tervezzen így előre az ember? :)
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron