80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2015. júl. 2., csüt. 8:17

A súlymegtartás eszközei:
-több mag és avokadó alkalmazása az étrendben, mint az ajánlott 3-5dkg. Lökésszerű alkalmazás, nem állandó.
-több zöld turmix (tápláló zöld) bevitel és kompaktabb táplálkozás (több zöldség és zöld alapú magos aszalvány alkalmazása, tehát aszalt állapotban), koncentrált, nyers lapkenyerek. Lehet enni kevert zöld és zöldség salival, vagy zöld turmixxal. Általában önmagukban desszikálnak ezért szerves növényi léhordozóval együk, akkor kevésbé leszünk szomjasak.
-lizin tartalmú magok bevitele pl. csíráztatva hajdina, csicseri, beluga fekete lencse, zöldborsó, borsó, és minden zöld.
-több kompakt édes gyümi és bogyós gyümi(banán, füge, édes cseresznye, bogyósok(málna, goji)
-bonyolúltabb összetételek, nyers gabonák, pl. kopasz zab, hajdina, csemege kukorica
-fehérje szempontból táperős magok és zöld és zöldség alkalmazása. Ilyenek, tökmag, chia mag, kender mag(talán a legtáplálóbb), dinnye mag stb. Spenót, kínai kel, római sali, mángold, cukkini.
-dinnyék bő alkalmazása szezonban úgy, hogy a magjukat átturmixoljuk , finomszűrőn átkeverjük és pépüket, tejüket megesszük. Magnélküli bármi az zsákutca és kerülendő. Most hallottam, hogy terjed a magnélküli dinye. Idióta az ember sajna. Ez a magtalanságra és meddőségre segít rá.
:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2015. júl. 2., csüt. 20:47-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett


Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. júl. 2., csüt. 10:10

Épp a napokban rendeltem ezt a háromféle magot, Iván, a chia, kender és tökmagot. Jövő héten át is vehetem a Vegán Webáruházból. Eddig is többfélét ettem, kesu, mandula, dió, szezám. És szoktam olykor szárított (nem aszalt, csak levegőn száradó) lenmag-szezámmag lapocskákat gyártani.
A zöldeket is igyekszem emelni, kissé elhanyagoltam az utóbbi időben, mert a "sima" gyümölcsöt sokkal könnyebb megemészteni - és valljuk be, finomabb is... De a cél a lényeg.
A málna, meggy nem valami kalóriadús, és bár kilóg a helyes társításból, de szoktam egy kis datolyát melléturmixolni vagy enni, hogy felerősítsem az energiatartalmát. Nem nagyon szeretnék banánozni nyáron, legalábbis nem annyit, mint télen amikor úgyis kisebb a gyümölcs-kínálat.
Az még érdekes, hogy a korábbi pollen-allergiám a szimpla főtt + nyers vegán étrendtől megjavult, most a tiszta nyersen meg rosszabbodott. Valószínű kicsit sokkolja a szervezetet a váltás (kb. fél éve váltottam teljesen nyersre). Ezzel együtt megvannak a pozitívumok is.
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2015. júl. 9., csüt. 7:08

Szia Ratti!
Eléggé hosszan írtam, mi is megy el az embertől. Nem nagyon lehet mérni, de némi zsír biztosan távozott. Ennek a súlya nem jelentős, de főleg az a víz, amit tárol. Alapvetően az ember súlyának elég nagy része az, ami a belekben van. nem tudom, részletezzem-e? Amikor keserűsóval végeztem májtisztítást (?), két nap alatt lementem legalább 5 kilót. Ha 30x nem voltam a vécén, akkor egyszer sem. Semmi értelme nem volt, hacsak a szervezetem felesleges kínzása nem. A "kenyér" esetében is talán az a hatás, amit a belekre kifejt. De - mint korábban írtam - a feleségem előttem hagyta abba a kenyérevést, és többször kihagyja az "ebédet" is, ami pedig kobakosok, paprika, fél avokádó, zöld levelek. Ehelyett csak sárgadinnyét evett. És rajta nem látszik, hogy fogyott volna. Az, amit most fedeztem fel (cisztás fibrózis) nagyobb figyelmet érdemel! Persze, szerencsére ez egy igen enyhe változat, mégis eléggé megkínzott még vegyes étrendem idején. Ennek az egyik melléktünete éppen a fogyás. Bár, akkoriban egyáltalán nem voltam sovány, de főként azért, mert tömtem magamba a sütiket, az állati dolgokat, cukros italokat stb. A genetikai eredetű nyavalya oka - mint írtam - a mirigytúlműködés. Ez a fokozott nyálkatermelésben, és - átlagos esetben - ennek a besűrűsödésében nyilvánul meg, ami azt is jelenti, hogy állandó nátha, torokgyulladás, fülgyulladás, köhögés, idősebb korban 2-es típusú cukorbetegség stb. A "fertőző" betegségek a nyálkában szaporodó bacik miatt. A klór ionok szabálytalan kivezetése a tüdőhólyagok, és az összes szerv szétmaródását okozza. Persze, ez a horror is autoimmun, ehhez az RA amúgy is, szinte vele jár. Ezek a tünetek gyakorlatilag nincsenek a nyers ételekkel, mivel a nyálka olyan híggá válik és a (vegyi)sóhiány következtében egyáltalán nem okoz panaszt. Azonban a létfontosságú sók a nyers zöldekben , főleg a vad zöldekben extra mennyiségben és gazdag választékban vannak jelen. Annyi esetleg, amire más is odafigyelhet, ha egyes ételek után orrot kell fújni. (Hagyma, abban van a legtöbb só)) Sokáig azt gondoltam, hogy ez mindenkinél így van, de vélhetően csak ennél a genetikai zavarnál fordul elő. Így viszont elég könnyű visszakövetkeztetni az egyéb tünetekre is, és kialakul a kép. Lehet, hogy ez a kellemetlen közérzettel társuló dolog vezetett végül a változtatáshoz, de jó, hogy így történt. Általában sós étkezést és táplálékkiegészítőket, meg szteroidokat javasolnak az orvosok. Nem lehet véletlen, hogy ezek ellenkezője segít... Nem árt egy kis öndiagnosztika, hogy megértsük a szervezetünk reakcióit. Ez a kórság igen sok embert érint valamilyen fokon. Súlyosabb formáiban már korai halál is előfordul. A vége mindenképpen a tüdő szétmaródása. Mindkét szülőben ott kell legyen a hiba, csak akkor öröklődik. Férfiak-nők egyaránt meddőséget kaphatnak tőle, mivel a szűk járatok nem engedik át az ivarsejteket. Leegyszerűsítve. Nekik is a zöldkaja segít, mivel a nyák a sóhiány miatt híggá válik és ezáltal a járatok megnyílnak. Nem csoda tehát, ha valaki a növények hatására újból szülni tud (Gitta). Ez a felismerés is a véletlen (?) következtében került felszínre. Tehát itt az oka, hogy a feleségem miért nem fogy. De az ő szervezetében korábban ciszták képződtek, ezért neki is életmentő volt a zöld. A ciszták elmúltak. Ami ugyebár kész csoda - vagyis a természetes étkezés normális hatása!
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2015. júl. 12., vas. 23:32

Gabi bá mi lenne akkor ha fél évig nem irnál semmit csak azt hogy minden fasza és rendben van nincs nyavalyám nem fáj semmim az lenne az igazás fasza reklámja ennek a 811-nek de tényleg!!!!!
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2015. júl. 20., hétf. 7:23

Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2015. júl. 20., hétf. 12:31

Laci!
Látom, ugrasz, amiről azt hiszed érdemes.
Először is, semmi dolgom a reklámmal. Amiért ide írok, hogy, akinek hasonló tünetei vannak, esetleg utána nézhet, hátha tud meg belőle valamit. De elég ritkán jövök ide, nem panaszkodhatsz. Mellesleg, te miért jössz ide?
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2015. júl. 20., hétf. 21:59

Vigyázó szemeinket ide is vessük jelszóval Gabi bá,amig fasza normális dolgokat írsz nem szólok ha kezdődik a baromság akkor jövők ennyi:)
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2015. júl. 21., kedd 18:44

Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2015. júl. 21., kedd 21:09

A társadalomnak egyértelműen az az érdeke, h legyen 7 milliárd birka, akit terelget.. ÉS JÓL CSINÁLJA! Nem az oktatásunk rossz! A cél, h semmi értelmeset ne tanulj, haladj a mókuskerékben, vedd fel a svájci hitelt, egyél, hizzál, betegedj meg, költsd a pénzt az orvosra, gyógyszerre, és lehetőleg a nyugdíj után minél korábban távozz innen. Addig meg ne reklamálj. Ezért is van ez a rengeteg egymásnak ellentmondó egészségügy cikk. És ha körbenéztek, jól csinálják amit csinálnak. Az egészségével is elég kevés ember foglalkozik TUDATOSAN ( nem kamu vitamin szedés), és a többi dologról meg ne is beszéljünk.. Zsákutca.
Gabesz
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2015. márc. 31., kedd 7:06

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2015. júl. 23., csüt. 8:49

Laci!
Ezek szerint te vagy, aki a legfőbb tudást birtokolja.
A cikk igaz, bár az már csúsztatás, hogy később ehetsz, amit csak akarsz. Általában véve a finomított, mesterségesen megváltoztatott éltélalkotók nem tudnak kapcsolódni a test sejtjeihez. Az is tény, hogy van változás a test működésében (főleg attól, amit egész nap csinálunk), és reggel még nem megy elég olajozottan a gépezet. De az, amit ma cukornak ismernek az emberek, csak az illúzióvilágban (értsd: Rendszer) létezik.
Gabesz!
Én a "társadalom" alatt inkább a Rendszert szoktam érteni. Ajánlom a cikkeimet, melyekben ezt bővebben kifejtem: http://kovigabor.tulelo.hu
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2015. júl. 24., pén. 18:06

Stoner!
Részletesen tanulmányozni fogom az oldalad és utad, kíváncsi vagyok mások tudatossági szintjére.
1, Magam azt vallom, amíg nem másztam ki a gödörből, ne osszam az észt másoknak, mert még lehet, h visszaesem.. Buddha is csak a megvilágosodása után kezdett oktatni, és CSAK azokat, akik eljöttek hozzá..
2, CSAK azt a "bárányt" terelgetném, aki kéri a tanácsot, és nem foglalkoznék, és nem győzködném azokat, akik direkt kötözködnek, hisz mindenkinek az a jó, ami utat jár, az emberek nagy része szeret szenvedni, pesszimista lenni, és ha Ő ezt az utat válassza, tegye kedvére. Szép a búzavirág, de kell a bogáncs is a mezőre. És ne ítélj, h ne ítéltess.
De ezek csak SZÁMOMRA követendő célok, mindenki teszi a dolgát, és játszik a homokozójában azzal, amihez ért.
Gabesz
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2015. márc. 31., kedd 7:06

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2015. júl. 26., vas. 21:34

Gabesz írta:Stoner!
Részletesen tanulmányozni fogom az oldalad és utad, kíváncsi vagyok mások tudatossági szintjére.
1, Magam azt vallom, amíg nem másztam ki a gödörből, ne osszam az észt másoknak, mert még lehet, h visszaesem.. Buddha is csak a megvilágosodása után kezdett oktatni, és CSAK azokat, akik eljöttek hozzá..
2, CSAK azt a "bárányt" terelgetném, aki kéri a tanácsot, és nem foglalkoznék, és nem győzködném azokat, akik direkt kötözködnek, hisz mindenkinek az a jó, ami utat jár, az emberek nagy része szeret szenvedni, pesszimista lenni, és ha Ő ezt az utat válassza, tegye kedvére. Szép a búzavirág, de kell a bogáncs is a mezőre. És ne ítélj, h ne ítéltess.
De ezek csak SZÁMOMRA követendő célok, mindenki teszi a dolgát, és játszik a homokozójában azzal, amihez ért.


Gabesz normálisnak tűnsz akár szívesen is találkoznék veled úgy mint Ratival.smaanang etc etc,Én Budapesti vagyok bármikor bárhol találkozhatunk:) Gabivál egy nagy gond ha atúlélő lapot elkezded olvasni,meg amúgy az irásaid,kötelet kezdesz el kereseni,hol a f..ba van a jó kedv az életigenlés,a szeretet? tehát egy jó működö testben csupa móka kaacagás az élet míg Gabi bánál???? de ezek mellett órákig el lehet dumálni.mondjuk ha nyomsz be 14 banánt akkor lúzer vagy,na jó 5 Paulaner búzasörrel kiválthatod:)
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2015. júl. 26., vas. 23:11

borcsok1 küldtem egy privátot, nézd meg :-)
Gabesz
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2015. márc. 31., kedd 7:06

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Beni » 2015. júl. 29., szer. 22:05

Sziasztok, én még új vagyok. A nevem Beni, tíz éves vagyok (hamarosan 11), és születésem óta vegetáriánus, sőt, vegán :vacsi: . Az anyukámmal (Ági) olvassuk ezt a fórumot, és érdekel a nyersezés, meg hogy nekem mi lenne a jó, bár én nem eszem nyersen, de azért sok nyerset is eszek. :facelick: Sziasztok! :mrgreen:
Beni
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2015. júl. 29., szer. 21:48

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. júl. 30., csüt. 7:25

Szia, Beni! Gratulálok, hogy vegán vagy, ez (sajnos) még ritkaság nálunk, hogy ilyen fiatalon választja ezt valaki. De nagyon jól teszed!
Szerintem ne válts hirtelen teljesen nyers étrendre, nincs még arra kellő tapasztalat,hogy a növekedésben lévő szervezet hogyan reagál rá, és ilyenkor azért sokkal fontosabb a tápanyagok tökéletes bejuttatása, mint felnőttként. Azt viszont megpróbálhatod, hogy reggel és délelőtt csak gyümölcsöt vagy zöld turmixot (gyümölcs + leveles zöldség kevés vízzel összemixelve) fogyasztasz. Jó sokat, hogy legyen energiád. Aztán ebéd és vacsora lehet főtt vegán, sok nyers zöldséggel kiegészítve. Fontos, hogy figyeld magad, jó-e így az erőnléted, hangulatod stb. És biztatásként: a videóban a kissrác születésétől kezdve nyers vegán. Viszont ne őt vedd alapul, mert egész más, ha valaki csecsemőkorától így él, mintha főttről kéne átváltania. (És ő megteheti, hogy sok trópusi gyümölcsöt egyen, nekünk meg a hazai kínálat nem olyan tápláló).
https://www.youtube.com/watch?v=mwrZ952NWHw
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron