80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2016. júl. 15., pén. 19:23

Szia Iván!
Én is úgy látom, hogy a sárgabarack nem sikerült túl jól. Igaz, hogy a növényházban ezért van egy valódi sárgabarack fácska, amin kb 70 szem volt, elég nagyok. A kertben azon a helyen, ahol légmozgás volt, szintén 7 db. Nem nagy termés! A vásároltak közül ma vettem talán egy 3/4 kg-t az a tapasztalatom, a a kereskedelem jól teljesít, tehát szinte nincs érett barack. A minősége, fajtái is gyenge és kevés. Általában a gyümölcskínálat, talán a cseresznyét kivéve rossz, Az eper gyönyörű, de ehetetlen, sok pénzért. Nincs más, mint a saját termesztés. Az almák is szenvedtek a fagy miatt, és kevés, hibás termett, egy fát kivéve, ami a patakparton van. A ribizli és josta is gyenge volt, de finom. Az időjárás a barackot mindig megviselte, de nem adom fel. Egy oltott khaki már erősödik, és talán 2 év múlva terem is. Elviselte a fagyokat, de a biztonság kedvéért még jövőre takarni fogom.
Egyébként, kösz, jól vagyok!
Sziasztok
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00


Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2016. júl. 16., szomb. 11:00

Örülök, hogy jól vagy Gábor! Kicsit más szinten csinálom most a 811-et. Több magot viszek be. Az a célom, hogy tartsam a súlyom felső határát és a formám a nyersen ill. picit megpróbálom növelni, ami nem egyszerű, mert inkább kicsit lemegy a súly a tiszta nyersen. Nyers magok közül ehető vagy simán áztatva, vagy csíráztatva a teljesség igénye nélkül: hajdina, kopasz zab, nyers finom zabpehely, quina, amarant, beluga fekete lencse, zöld lencse, egész csíraképes vörös, mango bab, csicseri, szegletes lednek, adzuki bab,vörös és bíborhere, lucerna, összes olajos és csonthéjas mag különösen, lenmag, kendermag, tökmag, szezám, napraforgócsíra,chia, mandura, s ajánlom most enni a sárgabarack magot. ha valakit érdekel sárgabarck magot árulok is. És természetesen a csemege kuki szezonban vagyunk, azt is most kell enni. Biztos kihagytam sokat. Amikor olajos magot eszünk kopasz zabbal, zabpehellyel, kukoricával lényegében nyers diós vagy mákostésztát eszünk. Lehet magokból nyers magtejeket is csinálni, ez nagyon tápláló. Tehát mondandóm lényege, hogy aki alulsúlyos az próbáljon meg kicsit nagyobb arányban magokat és azok készítményeit bevinni. S ne felejtsük el, azért lehet kicsit lentebb a súlyunk, mert nincs bennünk puffervíz a mérgek semlegesítésére, nincs a beleinkben emészthetetlen szemét. Ez kg-ba 4-6 kg is lehet azonnal, mihelyt elhagyjuk a hőkezeltek evését.
Igazából a testet meg kell építeni fizikálisan a kívánt többletsúlyra. Ti mit tapasztaltatok, milyen technikákkal lehet a súlyt kicsit növelni, vagy legalább is megtartani természetesen a sportot leszámítva? A másik kérdésem, hogy mely magok esetében , vagy magkombinációkkal, zöldek alkalmazásával érdehtünk el hasonló eredményt. Ratti, Stóner mi a vélaményed?
VE.
Bő, változatos gyümi és zöld.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2016. júl. 16., szomb. 11:04

Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2016. júl. 18., hétf. 10:42

Szia Iván!
Én nem bírom ezeket a magokat nyersen, ezért eszem 1 kis szelet Napkenyeret. Ezzel tartom a 60 kg-t rengeteg gyümölcsöt eszem, de idén nem eszem kukoricát. Eszem a sárgabarack magját. Mikor friss, nem keserű. De van már egy csomó "corpus delecti", jelzi, hogy mennyi barackot ettem már meg... Régi magok is vannak valahol, szóval ez már be van ütemezve. Nálam a favorit a reggeli zöldturmix, ami már egyre többféle zöldet tartalmaz, és kb, 7-8 banánt. Elég gyorsan érik, úgyhogy muszáj enni, de este nagyon kapar, ha nem iszom utána egy kis desztillált vizet kortyonként elosztva, 1 óra alatt. De megbeszéltem magammal hogy 1 darabnál többet nem fogok enni este. A déli "ebéd"nél eszem a kis kenyeret. A feleségem 2 hónapja nem eszik és nagyon szép az alakja. Egyáltalán nem sovány, hanem formás. Tegnapelőtt megevett egy szeletet, de tegnap megint nem kért. Sok tekintetben jobban csinálja, mint én. Pl a reggeli zöld levet csak natúr issza és nem is tud mást enni legalább 2-3 óra ideig. Ami a +, a Török féle kék jód, mivel 0-ásként (a feleségem A-s) nekem és a feleségemnek szükségünk van rá. Egy kis új adalék az eddigi Wakame algán kívül a kovaföld. Kezdetben a Peruit kerestük, de dettó ugyanaz a többi is, mint kiderült nagyon közönséges és egyforma, mert az adott földtörténeti korban mindenhol üledék formájában lerakódott, nagyjából ugyanolyan mélységben. A hatása már érződik, főleg a bélműködést normalizálja, amivel egyébként se volt bajunk.., de más az "eredmény", sokkal "szabályosabb". Nálunk nem sok mindent tud már kitakarítani, de ártani biztosan nem árt. A zeolittal (neurosan) szemben, ebben nincs alumínium, és ugyanúgy katalizál, szóval jónak tartom.
A zöld lében: gyermekláncfű, útifű( a közönséges, kereklevelűből egy rétem, amit korábban kaszáltak, és most a nyesedéket hordják, akkorák vannak, mint a tenyerem, és ma is szinte a fele útifű volt), fodormenta, borsmenta, (mind vadon), bakszakáll virág, katáng hajtás/levél, lucernavirág, vadszőlőlevél, fekete ribizli levél, zsenge hárslevél, (virágzáskor virág is) hólyagos habszegfű levél, porcsin, sőt most ezen a réten van pár tő parlagfű, (jellemzően csak ott található, ahol már forgatták a földet, vagy valamilyen géppel mentek rá, esetleg műtrágyázták), cickafark virág és levél. Nem mindig van minden, de a tegnapi és a mai adagban a menta nagyon jól harmonizált. Megiszom ebből kb. 2 litert (Az elején kb. 8 deci forrásvizet teszek bele), mostanában leszűrve+banán. Szóval ezzel eléggé bespájzolok az építőanyagokból. Délben, az ebéd előtt, amiben van egy kevés nyers repceolaj is, paradicsom, pirospaprikával. Sajnos ezek idén nagyon pocsék ízűek. A paradicsom képtelen végre piros is meg édes is lenni. Savanyú, és néha még kifejezetten rossz is. A pirospaprikával meg az a helyzet, hogy az a termelő, akitől vettük, abbahagyta a kereskedést, és nyugdíjba vonult.. Egészen a déli határig kéne menni utána. Amit úgy árulnak a piacon, hogy "makói" olyan rossz volt, hogy a többivel kell kevernem, amit próbaképpen vettem, de egyik se az igazi. Szóval bajban vagyok. Se a paradicsom, se a paprika.. De az enyém még nagyon zsenge és lassan érik be. Általában akkor érett, mikor már dől ránk a piacon is 150 Ft-ért. De azt hiszem - ha ez így megy tovább - azokat se lesz érdemes megvenni. Megpróbálok kevesebbet enni belőle, ami nehéz lesz...

Korábban írtam a cisztás fibrózisról. Sokáig tartott, mire fölfogtam, hogy nálunk is családi bélyeg. De a nyersekkel nagyon jól karban lehet tartani. Csak a papír zsebkendő fogy jobban, mint másoknak. Minden változás után használni kell. Eszem - törlés - iszom - törlés, lefekszem - orrfújás, felkelek - orrfújás. Már kezd fárasztani, de nátha már 3 éve elkerül. Ez mutatja, hogy a tünetek (a sóból a klór ionok gyors kiürülése) miatt, ha valamiben sók vannak, (minden zöld, alga stb,/nátrium klorid, magnézium klorid, kálium klorid/kivégző só...)azonnal nyálkatermelődés indul meg. Az ilyen betegek a végén oxigénpalackot húznak maguk után. Ez nálam nem lesz. A gyerekkorom állandó légúti betegségekkel telt, és a nagyobbik fiam is állandóan köhögött. Mostanában elkezdte ő is a nyerseket, és nálunk néha levet is iszik natúr. Le is fogyott egy kicsit, majdnem elérte a normál súlyát. A nyálkatermelődés fokozódása lehet az első jel, amire oda kell figyelni. A konyhasó tilos! Hiába ajánlják az orvosok! A só fokozza ezt a mirigyműködést és a végén a sűrű váladék okozza a tüdővizenyőt, hasnyálmirigy elhalást. Közben rengeteg a baktériumos "fertőzés", egyedül ettől, mert a sűrű váladékban mindenféle betegségokozó baci és vírus vígan él. A középfülgyulladás (gyerekkoromban minden évben kiszakadt a dobhártyám, 25 éves korom óta a bal fülemben sípolást hallok - szörnyű...) és a homloküreg-gyulladás , meg a többi "nátha" ennek a számlájára írandó. Persze, a főtt ételek, meg az állati dolgok fokozzák, amikkel rengeteg sót is esznek az emberek. Ha valaki sok ásványvizet iszik, nem elég, hogy a palackok veszélyes vegyszereket tartalmaznak, az oldott ásványi anyagok sóval nyomatják tele a testet. Újból desztillált vizet iszom. Ennek érzek igazán víz ízét. A nyers étkezés mindenképpen hígítja a nyálkát, és ezáltal javítja az emésztést-felszívódást, nem beszélve a rengeteg értékes anyag szinte azonnali felszívódását. Az is valószínű, hogy a túlsúlyban is szerepet játszik a sűrű váladék, mert az lassítja az emésztést és a zsírok felhalmozódását fokozza. A bolti zöldekből készített turmixokban a különböző "növényvédő szerek" is sok különféle sót hagynak a zöldekben, ezért jobban ártanak!
Én a vad zöldekben látom a megoldást.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2016. júl. 18., hétf. 19:07

Szia Gábor!

Ja, hozzászoktál ehhez az étrendhez, de ha a tüneteidet kordában tartja , akkor az jó. Csak azért figyelj, hogy meglegyen a fehérje bevitel. Persze úgyis fogysz , ha nincs meg.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2016. júl. 19., kedd 6:24

Szia Iván!
A fehérje a sok zöld és a szuper gabona révén megfelelő. Épp az a lényeg, hogy az adott számú aminosav meglegyen. A paradicsom és a kenyér, meg az avokádó teljesen fedezi a napi szükségletet, de a saláta, paprika, cukkini, uborka, és a reggeli zöldek... Ha hiányozna valami, nem tudnék melózni, nem bírnám a napi fent létet, gyenge volnék és elfogynának az izmaim. A komplettálás fordított igazolása, ha az ember jól van, és tartja a súlyát. Amit már korábban írtam, hogy a "pillangós" bélflóra kialakul a zöldevés következtében (Szigorúan bizalmas). Ezt megtapasztaltam, mikor a májtisztítást csináltam. Csak valamilyen "zöld pehely" jött ki belőlem, semmi más. Pedig a szöveg szerint a májból "koleszterin dugóknak" kellett volna ürülni. Gondolkodni is elég jól tudok, szóval, szerintem minden a helyén van. Sőt, a feleségem, aki tényleg régóta nem eszik kenyeret és nem fogy... De a reggeli tömény zöldek mindent adnak. Ráadásul ő még a paradicsomot se eszi. Az olajos magok is csak ritkán hiányoznak, akkor is csak pár szemet eszünk. A májat kell rendbe hozni, és a bélflórát, akkor minden a helyére kerül. A legfontosabb a kitartó, türelmes, és nagyjából egyforma táplálékbevitel. Nálam talán a reggeli zöldben levő banán is komplettnek tűnik. Amellett a feleségem inkább a dinnyéket kedveli. Vannak dinnyenapjai, mikor mást nem is eszik. De utána a zöldebéd olyan, mintha a Gundelben enne egy komplett adagot. Szóval, aggodalomra nincs ok. A belső "irányítóközpont" gyakorlatilag mindent fuzionál, ha valami hiányozna. A fogyasztói meg a mechanikus gondolkodásmód okozza a legnagyobb problémát az embereknél, . A "...kenyér és uborka az ebédjük mára, jót harap s hozzáharap megint..." Ezen is lehetett aratni - nem véletlenül. Az össze-vissza kapkodást nem tudja a szervezet megszokni. Mi is végigmentünk ezen, de most már nem kell változtatni. Volt itt lassú főzőtől kezdve minden kütyü és adalék, és mégse volt jó. A vércsoportos diéta (nálam a fél avokádó számít kivételnek) se ostobaság, mert a nem megfelelő ételek okozta vérproblémák, immungyengeségek nem engedik beállni a rendszert. A hormonrendszer egyensúlya fontos kritérium.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2016. júl. 19., kedd 11:03

Ok, ha így érzed. Én abban változtattam a korábbihoz képest, hogy nem spórolok a magokkal. Korábban nagyon betartottam a max. 1-2 unciányi mag bevitelt per nap, és sokszor meg kísérleteztem a nulla magbeviteles étrendekkel, ami nem ad megfelelő energia szintet, ha az ember sportol, hiába eszel sok sok gyümit és zöldet, mi nem vagyunk képesek gorilla mennyiségeket enni. Ezért sovány a nyersevő, de láttál már sovány gorillát? A soványság egyensúlytalanság. Most a magokat tálka mennyiségben eszem, tegnap pl. ettem csicseri csírás szezámot turmixban krémesítve, isteni. Mellé csináltam csíráztatott hajdina krémet zöld turmixban turmixolva, de aztán felfedeztem , hogy maradtak csemege kikik is szombatról amit meg kell enni, és ezért a fele cuccot leaszaltam, amit ma eszek meg. A kísérő az a zöld turmix maradéka volt ezekhez. Szeretem kicsit erősre csinálni a zöld turmixot, imádom az alma paprikát és a bogyiszlóit, de legjobban a csípős fűszerpaprikát , de az később lesz. Szerintem nagyon erősít az erős,na meg a gyömbér és a kurkuma is, jó lenne gingszenget is találni.
Szóval semmi sem változott, a magbevitelt emeltem, de a hangsúly a nyersen van továbbra is, mert abban szentül megvagyok győződve, hogy csak az a jó az embernek. Az arányaim ilyen módon eltolódnak, azaz nem igazán vagyok már 811-es, hanem annak általam továbbvitt vonalát gyakorlom most. De persze nem kell ezt tenni, ha valaki megelékszik szerényebb tömeggel, azonban én úgy gondolom, hogy az alúlsúly az egyensúlytalanság, amit meg kell szüntetni. És persze más tényező is lehet, mert van aki nem tolerál jól nagyobb mennyiségű magbevitelt, de ha belegondolunk ez hülyeség, mert lényegében a hőkezelők még ennél is több magot esznek. Azt figyeltem meg, hogy sokkal kevesebb nyers mag elég, mivel táplálóbbak és kisebb bevitelnél leadnak egy sokkal nagyobb táplálkozási kielégülést, mint annak aki tonnaszámra zabálja a hőkezelt magokat.
:D
VE.
Bő, Változatos NYERS gyümi, zöld és mag.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2016. júl. 20., szer. 7:59

Nagy lehetőséget látok a zöldségek savanyításában is, jó lenne só nélkül s a botulizmust kizárva, de azt még nem tudom, hogy lehetne bevállalni. Zavar az ecetes és mesterséges sós íz, ami ennek gátat szab, nem tudom ezt is tovább kell gondolni, hogy lehet legalább az ecetet illuminálni ezekből, na meg a só kérdés van még itt mint megoldatlan dolog. Marinálás, mint étel feltárás is játszhat a csapatban , azaz a cél azon ételkör behozása, ami nyersen kemény, vagy ehetetlen, vagy éppen a gátló anyaga miatt nem, vagy nem könnyű élvezni, pl. krumpli, padlizsán stb. A mennyiségi magbevitelt nem napi szinten csinálom, s szeretnék behozni az étrendbe marinált és savanyított olyan cuccokat, amik nyersen nem igazán ehetőek. Kísérletezem bizonyos gabonák(csak korpátlanítottak jöhetnek számításba) olyan irányú puhításával és feltárásával, ami megtartja a nyers vagy majdnem nyers állapotukat, de ugyanakkor már kellően élvezhetőek lesznek ez által. Pl. fehér rizs, krumpli savanyítás, kemény zöldségek pl. krucik,brokkoli jobb ehetővé tétele stb. Mindamellett pl. a hüvelyesek nyers ehetetlensége sincs még lefutva ugyanis erre is kell lenni valamilyen megoldásnak. És természetesen továbbra is vallom, hogy a tejes vagy félviaszos érett gabonák(rizs, zab, búzák(un. zöld búza a bulgúr alapanyaga)), amik ugyan jelenleg nem kaphatóak a kereskedelemben, egyedül a csemege kuki kapható ezek közül, rendkívül jó alternatíva lenne számos mag behozható lenne az étrendbe általa, persze erre kell technológia és termék előállítás. Izgat a pasztőrizációs hőfok(62 C) alatti lassú melegítési eljárások, és azok megmaradó enzimtartalma, a vákumban történt melegítés(lecsökken a forráspont)) Itt kísérleteztem sokat, de nem találtam meg még a megoldást mivel pl. alacsony tartós hőn a krumpli s brokkoli is megkeményedik, azaz az ellenkező hatás jön mint várnánk. Az olajos magokat tényleg csak 5-15dkg mennyiségben lehet alkalmazni, mert nagyon koncentráltak még a tejes állapotban is, lsd új dió , mogyoró, mandula stb. Nem is kell hatalmas mennyiségekre gondolni mivel mint említettem negyed annyi nyers mag is többet ér mint egységnyi hőkezelt. Meg kell kreálni bizonyos tápdús, koncentráltabb ételek nyers megfelelőit, pl. nyers tofu, nyers gabonakolbász, nyers szejtán, nyers vegán rud stb. Mindemellett izgatnak a növényi sajtok is. Szóval akkor leszek elégedett majd ha ezek kiforrnak hovatovább majd megjelennek a kereskedelemben is. Nyers éttermek, nyers "burgerek" nyers receptúrák ezrei lesznek majd. Fagyasztás kérdése. Fagyasztással pl a brokkoli és karfiol megpuhul, de érdekes mellékízt kap, nem igazán jön be nálam, de egyébként könnyen ehető ilyen formában. Rengeteg a kérdés még. :D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2016. júl. 21., csüt. 8:23

Szia Iván!
Mint mondtam, én is eljutottam ebbe a fázisba és a lassú főzés egy télen át sikeresen felvitte a súlyomat, miközben egyre rosszabbul voltam. A savanyítás még kb 15 évvel ezelőtt volt téma, só nélkül, de egy megkeseredett lila káposztás kísérlet elgondolkodtatott. Annyira rosszul lettem, mikor a lila káposztát próbáltam reszelni, de végül megkeseredett, erre párolni akartam, mert sajnáltam kidobni, és krumplival akartam megcsinálni, ezután kb. 2 órát töltöttem a feleségemmel, miközben vártam rá az autóban. Alig értünk haza iszonyú hasmenés jött rám, és úgy lehűltem, hogy az ágyban zoknit kellett húzni és nyakig betakarózni. Este 9 felé megettem egy almát és reggelre már semmi bajom sem volt. Ez alapjaiban rengette meg a káposzta környéki ábrándjaimat. Egyébként még egy káposztás emlékem van, ami a jódhiánnyal kapcsolatos. Ez még régebbi, kb 20 évvel ezelőtti. Egyszer halivadékot kellett szállítanom 150 km-re vittem magammal 1 egész káposztát és az úton szinte csak azt ettem. Néhány nap múlva kinőtt a golyvám. Megmutattam Ferencsik Istvánnak:" Ez bizony golyva!" - mondta. Akkor szerencsére olvastam a z akkori Természetgyógyászatban dr. Török Szilveszter cikkét a jódhiányról és a káposzta általi jódvesztésről. Szereztem, az akkor még barna jódcseppekből és pár nap múlva elmúlt a golyva. Ugyebár a golyva nem szokott elmúlni... Egyszer mégis sikerült savanyítanom is só nélkül (Egyébként talán érdemes zeolittal is meggátolni a rothadást..) akkor egy 3 literes üvegben kövekkel nyomtam le deszkadarabok alatt a reszelt káposztát és megsavanyodott, de eléggé ecetes íze volt, és hamar meg kellett enni. Anyám a kovászos uborkát kedvelte (kenyérkockákat rakott az uborkához és feldunsztolta.) Akkor még párolt dolgokat is fogyasztottunk, de nem volt valami nagy durranás, többet nem is sikerült a dolog. Na tehát azóta vigyázok a káposztával. Egyszer mégis sikerült savanyítani só nélkül, de eléggé szenvedés volt fogyasztani. Mindebből és másokból az a következtetés jött le, hogy nekem nem érdemes nagyon újítani, mert az egyszerűség mindig beválik. Amit én is régóta próbálok elérni, azok a zöld magok. Amíg nem alakulnak ki azok a zárt szerkezetek, ami a magoknál nehézzé teszi az emésztést számunkra. A zöld tönköly egyszer valamilyen svájci adalékban volt, de azóta se láttam. A magok induló formái biztosan jól harmonizálnak velünk. Különösen a fehérjék vonatkozásában. A korpa nélküli gabonák B vitamin és fehérjehiányosak, és a szénhidrátból sokkal többet tartalmaznak. Nekünk éppen az a fontos, hogy a szénhidrátot a gyümölcsökből fedezzük. Szerencsére a kutatásaim során megtaláltam a tönkölynek azt a formáját, ami ezeket a problémákat elfogadhatóvá változtatják. De ebből sem jó nagyobb mennyiség. Az a fázis, amiben most te is vagy nem ismeretlen a nyers evők világában, és egyenes utat csinál a minden evés felé. De ne legyen igazam! Én szerencsére, vagy, mert eléggé beteg voltam hozzá, hogy ne tegyem, de maradtam az egyszerű úton. Aki csak kíváncsiságból vagy, mert azt hiszi megtalálta a Szent Grált, vagy a Bölcsek Kövét, próbálkozik az egyszerű és olcsó étkezéssel, mellette a kemény paraszti munkával, hozzáteszem e nélkül a dolog eleve csak valamiféle unaloműző, vagy extrém játék lehet, az soha nem juthat el a lényeghez. De tudom, hogy te nem tartozol ezekhez.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2016. júl. 21., csüt. 8:26

Szia Iván!
Mint mondtam, én is eljutottam ebbe a fázisba és a lassú főzés egy télen át sikeresen felvitte a súlyomat, miközben egyre rosszabbul voltam. A savanyítás még kb 15 évvel ezelőtt volt téma, só nélkül, de egy megkeseredett lila káposztás kísérlet elgondolkodtatott. Annyira rosszul lettem, mikor a lila káposztát próbáltam reszelni, de végül megkeseredett, erre párolni akartam, mert sajnáltam kidobni, és krumplival akartam megcsinálni, ezután kb. 2 órát töltöttem a feleségemmel, miközben vártam rá az autóban. Alig értünk haza iszonyú hasmenés jött rám, és úgy lehűltem, hogy az ágyban zoknit kellett húzni és nyakig betakarózni. Este 9 felé megettem egy almát és reggelre már semmi bajom sem volt. Ez alapjaiban rengette meg a káposzta környéki ábrándjaimat. Egyébként még egy káposztás emlékem van, ami a jódhiánnyal kapcsolatos. Ez még régebbi, kb 20 évvel ezelőtti. Egyszer halivadékot kellett szállítanom 150 km-re vittem magammal 1 egész káposztát és az úton szinte csak azt ettem. Néhány nap múlva kinőtt a golyvám. Megmutattam Ferencsik Istvánnak:" Ez bizony golyva!" - mondta. Akkor szerencsére olvastam a z akkori Természetgyógyászatban dr. Török Szilveszter cikkét a jódhiányról és a káposzta általi jódvesztésről. Szereztem, az akkor még barna jódcseppekből és pár nap múlva elmúlt a golyva. Ugyebár a golyva nem szokott elmúlni... Egyszer mégis sikerült savanyítanom is só nélkül (Egyébként talán érdemes zeolittal is meggátolni a rothadást..) akkor egy 3 literes üvegben kövekkel nyomtam le deszkadarabok alatt a reszelt káposztát és megsavanyodott, de eléggé ecetes íze volt, és hamar meg kellett enni. Anyám a kovászos uborkát kedvelte (kenyérkockákat rakott az uborkához és feldunsztolta.) Akkor még párolt dolgokat is fogyasztottunk, de nem volt valami nagy durranás, többet nem is sikerült a dolog. Na tehát azóta vigyázok a káposztával. Mindebből és másokból az a következtetés jött le, hogy nekem nem érdemes nagyon újítani, mert az egyszerűség mindig beválik. Amit én is régóta próbálok elérni, azok a zöld magok. Amíg nem alakulnak ki azok a zárt szerkezetek, ami a magoknál nehézzé teszi az emésztést számunkra. A zöld tönköly egyszer valamilyen svájci adalékban volt, de azóta se láttam. A magok induló formái biztosan jól harmonizálnak velünk. Különösen a fehérjék vonatkozásában. A korpa nélküli gabonák B vitamin és fehérjehiányosak, és a szénhidrátból sokkal többet tartalmaznak. Nekünk éppen az a fontos, hogy a szénhidrátot a gyümölcsökből fedezzük. Szerencsére a kutatásaim során megtaláltam a tönkölynek azt a formáját, ami ezeket a problémákat elfogadhatóvá változtatják. De ebből sem jó nagyobb mennyiség. Az a fázis, amiben most te is vagy nem ismeretlen a nyers evők világában, és egyenes utat csinál a minden evés felé. De ne legyen igazam! Én szerencsére, vagy, mert eléggé beteg voltam hozzá, hogy ne tegyem, de maradtam az egyszerű úton. Aki csak kíváncsiságból vagy, mert azt hiszi megtalálta a Szent Grált, vagy a Bölcsek Kövét, próbálkozik az egyszerű és olcsó étkezéssel, mellette a kemény paraszti munkával, hozzáteszem e nélkül a dolog eleve csak valamiféle unaloműző, vagy extrém játék lehet, az soha nem juthat el a lényeghez. De tudom, hogy te nem tartozol ezekhez.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2016. júl. 21., csüt. 12:40

Gábor meg tudnád adni a tönkölyöd beszerzését, nyersen én is enném, vagy napon aszalva. Hugomék eszik az őstönkölyt, lehet én is kipróbálom. A jód rengeteg van a napraforgó csírába.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2016. júl. 22., pén. 8:50

Szia Iván!
Azt hiszem, ezzel nem mész semmire, mert az illető a Bakonyban, Hárskúton van, biotönkölyt termeszt. Mindig személyesen megyek a búzáért. Szerintem interneten nem küld.
A nyers mag inkább problémás, mint a feldolgozott, bár a valamikori ÖKO 10 tönköly, amit azután mindenki a licencdíj lefizetése nélkül vetett, és végül a céget padlóra vitte, olyan minőségű, hogy az összes B vitamin megvan benne, ez azt is jelenti, hogy a B12 is. A teszteknél a fehérje-összetétele elsőrendű volt az ember számára. Az igazi az volna, amit tényleg lehetne nyersen is enni, ha a háromnegyed érettségi foknál,vagy kezdve a mag kialakulásától, egyes fejlődési fázisokban összetételt és étrendi hatást vizsgálnánk. Ha tudsz szerezni jó minőségű tönkölyt, vagy pláne alakort, az még jobb, akkor érdemes vele kísérletezni. Az a magyar és világszerte bevett módszer, hogy a megszokott kenyérrecepteken túl senki nem foglalkozik ilyesmivel.
A napraforgó csíráztatás még menne, de a biomag és a macera, meg azután az omega 6 zsírtartalma miatt félek tőle. Korábban fogyasztottam, de nem bio minőségben. Lehet, hogy szerzek és megpróbálom megint. Ez a csepp viszont növényi eredetű és eléggé kényes, ami azt sejteti, hogy nem valami szintetikus szemét. Régóta ismerem a természetgyógyászt.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: jocó » 2016. júl. 23., szomb. 1:08

Én is növelnék egy kis tömeget mert kicsit kevesellem az 52 kilót (bár nálam a főttel is nehezen ment fentebb). Azt sajnálom, hogy a magvakkal gondom van, többször próbáltam beilleszteni, valahogy nem érzem magam jól tőlük. A gabona meg az izületeimnek nem jó, egyenlőre marad az, hogy a szénhidrát-dózist próbálom tovább növelni a 811FRV-ben. Plusz zsíradékbevitelt inkább plusz zöld-levelekkel találom előnyösebbnek. Most néztem az USDA adatbázisát, a szőlőlevélnek kimagasló a zsíradéktartalma, nagyon jó a gyermekláncfű is, nekem a spenót sem tűnik rossznak.
Táplálékkiegészítőket most kerülöm, később algákban gondolkozok még a b12 miatt is, meg majd meglátom.
Avatar
jocó
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2014. júl. 10., csüt. 21:20

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2016. júl. 23., szomb. 17:25

Szia Gábor. A gabonáknak hátránya a korpa tartalom. Emiatt a kopasz zabot alkalmazom időnként. Két formába használom az egyik kezeletlen nyers finom zabpehely a másik pedig az egész szem puhítása és turmixolása. Mivel sok bio magot eszem és bio gyümölcsöket csírákat a jódbeviteltől nem tartok. A zöldségek újítására két eszközt vetek mostanába be az egyik a savanyítás a másik pedig a marinálás és természetesen az aszalásnak is van puhító hatása. Valószínűleg a savanyításnál alkalmazandó só kiiktatására is van valami megoldás hovatovább a só nélküli savanyításnak is megvannak a technikai és valószínűleg a butulizmustól sem kell mindenképpen tartani amennyiben megfelelő tisztán és oxigénmentesen végezzük a folyamatot. Azaz ez is csak gyerek szinten megkutatott mint sokminden más. Nem fogadom el hogy egyedül a mongo bab az egyedül jól csiráztatható bab alternatíva. Nem fogadom el hogy ugyan miért nincs a kereskedelemben kapható tejes vagy legalább is viaszos állapotú bébi gabona mint rizs zab rozs árpa stb. És miért csak a csemege kukoricát ehetjük de sajnos annak is csak az idióta cukrosítót kinemesített hibrid változatát. Ezen fajta számomra nyersen maga az utálat nem véletlen főzésre teremtetett. Számos nagyon finom ősi csemege kukorica fajta létezik de sajnos szinte már csak génbanki szinten. Az embernek a növényi DIVERZIFIKÁCIÓra adott ilyen kegyetlen válasza nem fog reakció nélkül maradni az anyatermészet részéről. Igazából mint említettem volt egy kis kitérőm a nyers étrendben azonban mára kikristályosodott számomra az egyedüli utam mindenképpen a tiszta nyers növényi étrend. Kikérőim tapasztalatait számba véve mindig és mindig arra a következtetésre jutottam a megégetett étel nem étel semmilyen élő szervezet számára. Olyan érezhető biokémiai folyamatokat indukál(emésztési leukocitózis) melyik károsítja a szervezet működését ebből kifolyólag az egészségét. Józsihoz is szólok most amikor azt mondom súlyt a leromlott szervezetű ember kicsit nagyobb magbevitellel és táplálék bonyolítással érheti el többek között a sport mellett. A 811 továbbfejlesztését én abban látom hogy nem ragaszkodunk magához a 811 számhoz. Ki kell lépni abból a keretből hogy kizárólag a gyümölcscukor a fő energia beviteli forrás és nem lehet benne 10 %-nál nagyobb mértékben összetett szénhidrát zsír és fehérje. Én azt tapasztaltam hogy jólesik ha csak kevés gyümölcsöt eszem pár nap és a gyümölcs helyett pl. nagyobb mag hányadot illetve bonyolultabb étkezés csinálok. Nem gondolom, hogy gorilla izmokat lehet ezen építeni sajnos már. Vegetálni lehet rajta persze, de kinek mi a cél. Nagyobb magbevitellel a súly is sokkal jobban tartható nagyobb lesz a komfort gazdagabb a változékonyság és valójába több anyaghoz jutunk. Figyelni kell azonban, hogy azért átlagosan 30%-nál nagyobb ne legyen a zsír bevitel azaz az olajos magokat itt is kontroll alatt szabad csak alkalmazni. Természetesen a másik oldalt is meg kell vizsgálni azaz milyen antagonisztikus hatások épülhetnek így meg. Pl. A nagyobb fehérjebevitel azt mondják savasít amihez ugye több kalciumra van szükség hogy semlegesítse. Véleményem szerint a nyersfehérje ha többletben kerül be legalábbis kevésbé savasító. Ezt majd egyébként reggeli első közép vizelet pH mérésével meg is fogom vizsgálni.Azonban vegyük figyelembe hogy itt jön be a tudományosan megválasztott étrend. Például ilyenkor tudatosan törekszünk magasabb kalciumtartalmú étrend bevitelre szezámmag több zöld. Nem fogadom el továbbá azt az érvelést sem hogy 43 vagy sokak által 47 celsius fok felett kampec az enzimeknek és a dolog fehérből egyből feketébe megy át. Ezzel persze nem a hőkezeltek létjogosultságát emelem ki és tudjuk én a hőkezeltek ellen vagyok hanem csak azt próbálom megfejteni meddig mehetünk el a hőfokkal illetőleg milyen jellegű hőfok(tartóssága tartalma formája) lehet élni hogy az élő a lehető legkevésbé károsodjon. Mondom ezt azért mert pl. a Föld legmelegebb tájain gyönyörűen süthető lágytojás napon élet létezik és nem hal meg még extrém hatására sem. Azaz felépítették az emberek különböző étrendeket mindenki esküszik valamilyen általa jónak ítélt étrendre. Hasonlóan vagyok én is igazából körvonalazódik hogy mi lenne az én utam csak sajnos az még nincs teljesen megalkot a jelen szintjén nem létezik a fentiek miatt. Tehát a jövőben azon kell dolgozni hogy ezen említett problémákat tovább gondoljuk először megvalósítsuk domesztik szinten majd fel mutassuk mintegy új véleményem szerint sokak számára hiányzó alternatívaként. Elnézést kérek a helyesírási hibákért főleg a veszőnk hiánya miatt mert a “titkárnőmnek “diktálva(macBook pro diktáló program) írtam ezt a szöveget és még nem jöttem rá arra hogy mit kell mondani a gépnek hogy beírja Veszőt a szövegbe. Egyet sajnálok Ratti nem kapcsolódik a beszélgetésbe. Remélem majd olvassa. :D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2016. júl. 23., szomb. 17:58

Igazából nem eszem minden nap több magot mint a 811 en korábban, csak időnként. Túlzásokba nem esem.
De most aktívan kísérletezem.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron