80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 13., csüt. 11:04

Turmixolás:
-legjobbak a fogak energetikailag, hasznosulás , felszívódás, ízélvezet stb
-Mivel a turmixolással energiát spórolunk(rágási), különösen ha dúrvábbakat(petrezselyem, kelkáposzta stb.) pépesítjük vele s ez nagyon hasznos. Vagy csinálunk csipke, naspolya pépet, zöld lecsót, stb.
Salátákat mivel zsengék könnyű rágni, valójában ezek a zoldek közül a legjobbak az embernek, zsenge zöldek, de mivel jónéhány kruciferous zöldség van, melyek anyagai bombasztikusak, ezert azok dúrva állományához jó, s hasznos a turmix.
- lassú turmix jobb, én csak gyors keverésre, alacsony fordulaton alkalmazok, nem kell "órákig nyomni
Bizonyos illóolajok károsodnak, de elenyésző bizonyos cellulózba zárt elemek feltáródnak. Ez egy hasznos kompromisszum , több az előnye, mint a hátránya.
-Green Star présgép, mágneshengeres alacsony fordulatú nagyon jó, de drága
Bátran turmixolj!
:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. nov. 13., csüt. 11:20-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett


HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 13., csüt. 11:09

Van egy receptkönyve az írónak, de csak az oldalán lehet megrendelni s csak angol nyelven. Tervezem majd a kiadását később, de előbb most a 80/10/10 nek kéne megtérülni, ha megvennék sokan. :D A könyvben vannak egyébként 4 évszakos recepttáblázatok.
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2008. nov. 13., csüt. 15:10

Ezen az oldalon Victoria Boutenko néhány fontos kérdésre válaszol a zöldturmixokkal kapcsolatban.

http://www.greenforlife.com/gsfaq.htm
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 13., csüt. 19:16

Köszi elolvastam, nagyon tanulságos. Kb 1 l zöld italt ajánl naponta, kezdetben lehet több is. S az tetszett amit a lovakkal kísérlet képpen leírt, hogy a lovak is kívétel nélkül mind a nyers zöldet részesítették előnyben a száraz szénával szemben, ha választani kellett.
Azonkívül érdekes, mert azt írja, hogy a turmixokból jobban beépülnek az anyagok mint rágáskor, mert valamennyi sejtfal feltöretik, míg a rágás nem ad olyan hatékony eredményt. És a turmixokat a rostjukkal együtt együk, így komplexek, ne csak a levüket, mert a rostjaik megkötik a mérgeket. Azonkívül könnyebb emészteni ezeket, mert jól fel van aprítva. Fel is teszem a linket az oldalamra. :D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. nov. 13., csüt. 19:22

ja, rágás, kár hogy régen ilyen hülye voltam, emiatt már 8 fogam bevan tömve amalgámmal :( mondjuk ahogy éltem annak idelyén, kb parizeres kenyeret ettem egésznap :?
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 13., csüt. 19:29

Ja nekem is van 2 amalgám tömésem, a 3. at 1 éve cseréltem le. Dr Graham szerencsére nem tulajdonít túl nagy jelentőséget ennek, de van egy haverom aki esküszik arra, hogy minden baj okozója. Hát nem tudom, én azért egy panaszmentes amalgám tömést nem cserélnék le egy bizonytalan fehérre annál is inkább mert fogvesztéssel jár a fúrása.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. nov. 13., csüt. 19:52

hát, higany állítólag oldódik ki belőle, szóval lehet van benne valami, eléggé mérgezheti a szervezetet
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 13., csüt. 20:26

Nehézfém kivezetés, higany. Se, és Zn a két fontos ellentéte. Selén és higany versenyeznek egymással, a fokozott Se a testben fokozza a higanykiválasztást.
Se , RDA napi ajánlás 70 mcg
100gr-okban
Brazil dió 1917mcg
hántolt fehér szezám mag 98mcg
napraforgó 53mcg
lenmag 25
kesu 20
zöldekben átlagosan 1-2mcg van

Zn RDA 15 mg
oldalamon írtam a forrásairól
Mák 10
dinnyemag 11
szezám 8
tökmag 7
De kalóriatartalomra vetítve a zöldekbe sok van.
Nehézfémek ellen jók még E vit. és C vit.

E vit. RDA 15 mg
tökmag 38
mogyoró 15
csipkebogyó 9
avokádó 2,7
kivi, mangó 1,1
petrezselyemzöld 2,9
spenót 2
cikória sali 2,3
sütőtök 1,4


http://vibrantegeszseg.lapunk.hu
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. nov. 13., csüt. 21:54

olvastam a könvybe hogy valaki sampont, tusfürdőt, fogkrémet ilyesmit nem is használ, csak vizet, ti ezzel hogy álltok?
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 14., pén. 10:11

Én tusolok s csak vízzel végigdörzsölöm magam, szappant nem használok, mert eltömíti a pórusokat, fejemre gyógyfüves samponokat használok, fogat forrásvízzel mosok fogkrém nélkül és lágy, vékonyszálas fogkefével(Meridol). Van egy Braun oral B elektromos fogkefém amivel időnként csak a maszír funkcióval alaposan végigdörzsölöm, s kitísztítom a foginyt s a hátsó fogakat s at eldugott felületeket.
Legjobb tisztítás és fertőtlenítés a fognak, szájüregnek a gyümölcsevés utáni zöld rágcsálása( kelkáposzta, petrezselyem, stb), este lefekvés előtt pedig az alapos fogmosás mikroszálas fogkefével napi 1 szer, és egy darab fogselyemmel végigmenni a fogközökön szintén az esti fogmosáskor 1 szer naponta.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. nov. 17., hétf. 21:59

Kedves smanag!

A gyógyfüves samponokat lehetne konkretizálni? És borotválkozáshoz mit használsz? És utána? Aftershave?
Amúgy meg tudnád saccra mondani, hogy ez az étrend mennyibe kerül egy hónapban? Mondjuk mostanában, télen.
Válaszaidat kelőre is köszönöm!
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 17., hétf. 23:38

Szappanozni nem ajánlatos, mert eltömi a pórusait a bőrnek, elég átdörzsölni a bőrt tiszta vízzel. A bőr olajozása, kenceficélése szintén többet árt mint használ az előbbi miatt.
Gyógyfüves shampont én apróbojtorjánt s csalánt használok felváltva, de bármelyik jó, lehet bonyolultabb keverékeket is használni, a lényeg, minél inkább természetes anyagokból álljon. Borotválkozáshoz hagyományos borotvahabot használok, itt is lehet használni kemikália menteset, ha valakinek érzékeny a bőre. Borotválkozás utáni kenceficét nem használok, csak lemosom az arcom, de aki akar lehet természetes kivonatokat használni, csak olajosakat ne. Ha ezen életmód hatására véglegesen, tartósan kilugozzuk a testnedveinket a bőrszárazság ismeretlen lesz, a bőrünk, üde, selymes egészségesen zsírozott lesz BELÜLRŐL fakadóan mindíg. A bőrszárazság egyik fő oka a dehidratált, főtteken tengődő savas test, és bőr. A 80/10/10 en a test s a bőr sejtjei lubickolnak az organikus, lúgos vízben. A 80/10/10 étrend költsége átlagos életvitelre(2000 kcal) attól függ, hogy mennyi biot kever bele az ember. Napi 1,5-2-3 ezer Ft-tól elmehetünk a csillagos égig a költségeket tekintve. Én a déligyümölcsöket, banánt igyekszem bioból megoldani, de sok kommerszet is eszem, főleg őstermelőktől a piacokon vásárolva. Télen ajánlok napi 1kg banánt minimum, kiegészítve mindenfajta édesgyümölccsel, naranccsal, almákkal, csipkebogyó, naspolya, szőlő(most pl. ezek a generálok), de lényegében minden gyümölcs jó ami érett, édes gyümölcs. Most sok zsenge spenótot, kelkáposztát, petrezselymet(turmixokba), eszem, de lehet brokkolit, karfiolt, kelbimbót, salátákat, káposzták, stb , stb amit az ember szeret s hozzájut. Télen hasznos a sütőtököt beiktatni , nagydobosi a legjobb. Maggal együtt belülről kívülre haladva az egész megehető, legfinomabbak a belső részek. A nyers ízek kezdetben ha furcsák, később megszokjuk, nagyon megszeretjük, ne keseredjünk el. SEMMIKÉPP SE HŐKEZELJÜNK, FELEJTSÜK EL A FŐTT ÍZEKET EGY ÉLETRE, SZOKJUNK ÁT A NYERS ÍZEKRE!!! A nyers, élő étel táplál, életet ad, a holt étel eltömít, betegít. Ezt sajna az emberek nem veszik komolyan, mert nincsenek felvilágosítva, pedig véresen komolyan kéne venni. A halálozási okok rovatába bele kéne venni a hőkezelt ételeket. Az a lényeg hogy együk bőven napjába az energiát adó érett édesgyümölcsöket annyiszor, s annyit amennyi jólesik, s egészítsük ki változatos zöldekkel vagy turmixukkal. Télen napi szinten, s különösen kezdők egyék az olajos magokat 1 uncia mennyiségben, aki sportol ehet 2-őt is, de ennél többet semmiképp sem szabad enni olajos magból. Nekem otthon a konyhám egy édenkert , tele van mindíg érett édes gyümölcsökkel, zöldekkel.
NAGYON FONTOS A RENDSZERES MOZGÁS , SPORT, MERT ENÉLKÜL NINCS TÖKÉLETES EGÉSZSÉG.
Télen figyelni kell a D vit. bevitelre természetes forrásokból, ill. szabadban tartózkodásal elősegíteni. Különösen febr. magasságában fontos, addíg a test megél a nyári tartalékból. A D vit. fontos, hogy a rengeteg Ca amita 80/10/10 en beviszünk beépülhessen, s a banánok, gyümölcsök K tartalma pedig segíti a Ca megtartását is.
Természetes forrásai, Napraforgó csíra, repce csíra, búzafűlé, árpafűlé, és bizonyos olajos magok pl. dió. Véleményem azonban az, hogy D2 növényi vitamint a nyersekből is önmagukban csodálatosan megkapjuk, csak még nincs ez megkutatva, dokumentálva.
:D
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. nov. 18., kedd 13:12

Köszönöm!

A karfiolt azt úgy ahogy van leturmixolod, vagy csak a levelét eszed meg? Tudom, hogy nem számít növénynek, de gombát eszel? Mézet? A böjtölésről mi a véleményed ilyen életmód mellett? Vagy tapasztalatod? Az egyik Bicsérdy könyvben olvastam egy teljesen gyümölcsevő németországi nyerskosztosról, aki még ezen életmódja mellett is fontosnak tartotta a legalább heti egy böjti napot és az évszakonkénti hetet. Te hogy állsz ezekkel a dolgokkal?
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: george22 » 2008. nov. 18., kedd 16:15

Sziasztok!

Kb. két hónapja próbálok főleg gyümölcsökkel étkezni. Előtte 70kg voltam, most 61 vagyok. Remélem visszajönnek a kilók normális testsúlyra. A túlsúlyosoknak talán azért könnyebb erre az étrendre átállni, mert amíg tart a fogyás, azalatt az idő alatt át is áll a szervezet. Viszont aki vékonyabb eleve, annak nincs annyi "ideje" fogyni amíg átáll a szervezet mert előbb utóbb vissza kell pótolni a kilókat.
Szóval mai kaja:
reggeli 6:30 , 6db körte, próbálkoztam a gránátalmával de nagyon kemény volt és összehúzta a nyelvem vagyis sok a csersav tehát nem érett még.
tízórai: 10:00, 2db banán és egy közepes mangó
ebéd: 12:20, nem egészen 1kg szőlő
uzsonna: 15:50, 2db narancs és 1db banán (mindjárt jön)
vacsora: feltehetően 20:30, 180g salátamix, 1/4liter ásványvíz, egyharmad kígyóuborka, 2db paradicsom és 2db banán
(majd meglátom hogy fér be a turmixgépbe)
talán utána egy marék diákcsemege mag (de ez nem biztos)

Megjegyzés: vacsora azért ilyenkor, mert délután jógára megyek és ugye előtte erősen nem ajánlott, viszont ma még ennem kéne.

Megjegyzés2: kipróbáltam turmixba a brokkolit, 4-5 tövet vettem a piacon, a száráról levágtam a virágokat és ment bele a saláta mellé, nem volt rossz de az édes ízvilágom még nem állt át a nyers zöldek fanyarabb ízére ezért mindig teszek a turmixba banánt is.

Sok sikert mindenkinek, üdv: Péter
:wink:
Avatar
george22
Írogat
 
Hsz: 156
Csatlakozott: 2008. nov. 18., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 18., kedd 16:36

Méz, gomba. Ezeket nem eszem. Méz feldolgozott étel a méhek táplálására teremtett, csakúgy mint a virágpor. Gombák közül aki szereti eheti nyersen a növényi maradványon nevelteket, de semmiképp sem az állati trágyán. A szerző sem javasolja a fogyasztásukat, de aki szereti nosza. A gomba tápértéke kicsi, csakúgy mint az ásványi anyag sűrűsége, fehérjéje élég hiányos, enrgiatartalma meg alig van, D vit. tartalma viszont magas. Bicsérdy könyveit ronygyosra olvastam kb 5-6 éve, A halál legyőzése, Az ember hivatása, A gondolaterők hatalma, Az élet könyve 2 kötet, s nagy követője voltam s lényegében tisztelem s becsülöm ma is mert fantasztikus ember volt, nagyot alkotott. Azonban még nem volt birtokában a mai felfedezéseknek, s ezért módszere nem volt tökéletes, nem látott a folyamatok fizikai mélyére, de ösztöneire, érzéseire hagyatkozva mégis majdnem jól csinálta. A 80/10/10 a mai kor elektromos autója, a Bicsérdizmus pedig egy gyengébb prototipus, de koránt sem tanulságmentes.
Böjti könyveket 10 et biztosan olvastam és gyakorlom a mai napig, s hiszek a böjtölés erejében. Eddigi leghosszabb böjtöm 11 nap vízböjt volt, de sok 3 és 5 napos vízböjtön túl vagyok. A lényeg, hogy rövidebb böjtök hasznosak és rendkívül jól hozzásegítenek az áttérésben s kitisztítanak, de 3-5 naposnál hosszabbra semmi szükseg. Már önmagában egyébként a 80/10/10 felfogható legalább egy 2 hetes vizes böjtnek éves szinten. Heti 1 böjtnap is hasznos, de ha valaki teljesen követi a 80/10/10 et, akkor nincs szüksége rendszeres böjtölésre sem mert folyamatosan tisztítja a testét.
:D
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. nov. 18., kedd 16:53-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron