80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 6., szomb. 18:01

Aldiba ma 99Ft/kg volt a mandarin, hoztunk is 10kg-t :) ebédre megettem 1,5kg-t 2-őt akartam de több nem fért belém :lol:
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 6., szomb. 19:11

99ft az bomba ár a mandarinra! Biopiacon 1000-1200 ért láttam ma. Ezt nevezik rablásnak. Az a helyzet nálunk ez el van szállva, mármint az árak. Bécsbe már a legtöbb bio szorzója 1,2-1,5 csak, nálunk nem ritka a 3- 4 szeres ár sem.
Ma vettem finom , zsenge spenótot, benyomtam vagy fél kilót, ettem reggel csipkebogyó pépet, érett lénarancsot. Délbe banánt meg almákat. Délután almák. Este meg fogok csinálni egy zöld lecsót, petrezselyemmel, meg egy kis tökmagot hozzá. Meg rágcsálok sütőtökbelet, de a maira rácsesztem mert nem olyan jó ízű, kicsit sápadt, de a múltkor vettem nagyon finomat. Mindíg, minden nem jön össze sajna. És gondolok a finom fügékre, barackokra, sárgadinnyékre, dinnyékre, fekete cseresznyékre, édes szílvákra, szőlőkre, illatos petrezselymekre, finom paradicsomokra, napenergiával feltöltött millió salátára.
Ha időnként tartunk egy kis szünetet a folyamatos táplálkozásban, annál jobban fog esni utána bármilyen nyers.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. dec. 6., szomb. 21:29

Kedves Smanag!

A csipkebogyó pépet hogy csinálod? Kibányászod a szőrös belsejét és ledarálod? Vagy szőröstül-bőröstül? :) Mert én még csak dércsípte csipkét ettem, de annak könnyen ki tudtam nyomni a belsejét.
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. dec. 6., szomb. 22:45

akralgob írta:Köszönöm a válaszokat, és bocs, hogy eltereltem a témát kicsit.
Gitta, én senkinek nem mondtam el hogy vega vagyok, de senki nem is kérdezte. 8)


Jól tetted!!
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 7., vas. 13:02

A méz szerintetek megy a 811-hez?

Szinte csak szénhidrát (egyszerű szénhidrátokból áll; glükóz, fruktóz többnyire), igaz nincs semmi rost benne.

kb. 2 evőkanál 300 kalória és emellett elég sok vitamint, és ásványi anyagot tartalmaz.

Kérem az érveket ellenérveket a mézzel kapcsolatban, a 811-hez :wink:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 13:05

Csipkebogyó elkészítése: Előnyei többek között, csontépítő(önmagában, zöldekkel vagy gyümölcsökkel) , óriás immunerősítő(C vit), E vitamin, magas energiatartalom. A csipkebogyót a természet téli koncentrált gyümölcsként adja a vadaknak.

Érett csipkebogyó , puha használható, a kemény, éretlen használhatatlan. Megmossuk, majd turmixba forrásvízzel elkeverjük. Közepes durvaszűrőn egy keverőbottal átpaszírozzuk(műanyag 20cm átmérőjű). A magos pépet mégegyszer átturmixoljuk s újra kipaszírozzuk. A mavos végzaccot kidobjuk. Édes naspolyával ugyanezt csinálom, lehet keverni a 2 pépet, a naspolyapép kellemesen megédesíti a keveréket. Nagyon finom mindkét gyümölcs narancslével, mandarinlével, almalével vagy pépükkel keverve.

:D
www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 7., vas. 13:27-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 13:09

A méz üres kalória, feldolgozott étel, méhek táplálására teremtődött. Asványi anyag vitamintartalma koncentrált ugyan, mivel koncentrált ételről van szó, de a közhiedelemmel ellentétben meglehetősen hiányos. A vércukorszintet, a szénhidrogén háztartást felbotítja. Kis mennyiségben, 1-2 kiskanál, higítva esetleg, de mennyiségben nem enném. Kis mennyiségben fogyasztva viszont nincs értelme, mert nem ad elég energiát s az ásványi anyag, vitamin, feh. stb bevitelt meg a mennyiségi gyümölcs és zöldekkel sokkal jobban , teljesebben bevisszük. A méz s az aszalványok evése után a fogakat kórokozó inváziónak tesszük ki, ha esszük ezeket higítva, s utána fertőtlenítsük, tisztítsuk ki a szájüreget magas víztartalmű zöldek rágásával, fogmosással. Ez is bizonyítja, hogy nem természertes emberi tápanyagok ezek. De ha valaki szükségét érzi apró kompromisszumok lehetnek a táplálkozásban, még mindíg jobb mint állati termékekkel vagy hőkezelt ételekkel kísérletezni. A lényeg, mindíg közeledjünk az ideális felé szerintem.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 13:38

Fontos megérteni, hogy a gyümölcsök, köztük az erős csontépítő gyümölcsök, narancs, csipke, füge, kivi stb csak és kizárólag a nyers zöld és gyümölcs fogyasztáson fejtik ki,a zöldekkel együtt kedvező hatásukat. Ha vegyes mindenevő kosztot, rossz keveréseket, főtteket eszünk akkor ezen gyümölcsök egyik alapvető szerepüket a csontépítést már nem tudják képviselni, ezen szervezeteket ezek savasítják, mert nem tudnak akadálytalanul végigmenni egy természetellenes , akadályokkal teli közegben, bolygatnak, erjednek, savasítanak. Ezért hibáztatják a gyümölcsöket a vegyes , fötteket evők. A gyümölcsök ilyen szervezetben kettős alapfunkciójukat a táplálálást s tisztítást nem tudják kifejteni, csak a tisztító szerepük akarna működni , de az sem tud.

Ezért mondom mindíg, nincs kompromisszum, mert a NEM tiszta gépezet nem ÚGY MŰKÖDIK AKKOR , HA NEM CSAK AZ ODAVALÓKAT ESSZÜK,azok előnyei elvesznek számunkra.
FONTOS MEGÉRTENI, IDEÁLIS TESTKÉMIÁT CSAK IDEÁLIS ÖSSZETEVŐK ADNAK S A GÉPEZET EGYENSÚLYA OLYAN MÉRTÉKBEN BOMLIK MEG , AMILYEN MÉRVŰ AZ ELTÉRÉS AZ IDEÁLIS, LEGJOBB 80/10/10-TŐL.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 7., vas. 14:01

A méz üres kalória, feldolgozott étel, méhek táplálására teremtődött.


Esszénus evangélium - 1. könyv: "Egyétek tehát mindig az Isten asztaláról: a fák gyümölcseit, a mezők növényeit és magvait, az állatok tejét, és a méhek mézét."

(A tejet most hagyjuk...)

Tudom ha az evolúciót nézzük ezek csak "tegnap" történtek de mégis:

"Az ember már az ókor előtt is ismerte és fogyasztotta a mézet. Ezt bizonyítja egy 16 000 éves Spanyolországi sziklarajz, amely egy lépes mézet gyűjtögető embert ábrázol." Wikipédia

"Az Ószövetség is ír a méhek tartásáról, és a méz szüreteléséről." Wikipédia

Saját vélemény: a természetben megtalálható, "nyers" formában, elődeink hozzájuthattak.

Asványi anyag vitamintartalma koncentrált ugyan, mivel koncentrált ételről van szó, de a közhiedelemmel ellentétben meglehetősen hiányos.


Wikipédia (talán az adatok mentesek a marketingesek érdekeitől)
Méz
Tápanyagtartalom 100 g-ban
Energia 300 kcal 1270 kJ
Szénhidrátok 82,4 g
- Cukrok 82,12 g
- Rost 0,2 g
Zsír 0 g
Fehérje 0,3 g
Víz 17,10 g
Riboflavin (B2-vitamin) ,038 mg 3%
Niacin (B3-vitamin) ,121 mg 1%
Pantoténsav (B5-vitamin) ,068 mg 1%
B6-vitamin ,024 mg 2%
Folsav (B9-vitamin) 2 μg 1%
C-vitamin 0,5 mg 1%
Kalcium 6 mg 1%
Vas ,42 mg 3%
Magnézium 2 mg 1%
Foszfor 4 mg 1%
Kálium 52 mg 1%
Nátrium 4 mg 0%
Cink ,22 mg 2%

A vércukorszintet, a szénhidrogén háztartást felbotítja.

1 Azt beszélik, hogy mai gyümölcsök cukortartalma magasabb mint mondjuk 50-100 évvel ezelőtt (erről mit gondoltok?) és ha így van akkor a méz csak egy kis ráadás lenne...

2 És ha megdobja a vércukorszintet az valóban probléma lenne a 811 mellet hiszen nincs a vérünkben olyan sok zsír ami gátolna a sejtekhez való eljutását.

Úgy érzem, hogy a méz sem hasonlítható az üres kalóriákhoz (de persze ezt sem szabad túlzásba vinni, ha egyáltalán érdemes fogyasztani...)

:?:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 7., vas. 14:07

Én hívő vagyok, de azért mert as biblia valamit leír nem kell úgy lennie, Noé idejébe hús evést is megengedte Isten a TÚLÉLÉSÉRT.
Amúgy meg Harley Jhonstone szavaival élve:"i dont do honey either..messing with pollenators that produce my fruit and veg aint smart..."
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 7., vas. 14:26

Én hívő vagyok, de azért mert as biblia valamit leír nem kell úgy lennie, Noé idejébe hús evést is megengedte Isten a TÚLÉLÉSÉRT.


Én nem vagyok hívő, senkinek sem hiszek, a bibliának sem. (Amiből idéztem egy apokrif irat, a hívők többsége nem is hisz a létezésében sem.)

De szívesen meghallgatok bárkit akiről úgy gondolom, hogy tapasztalt az adott témában, és Dr. Graham nagyon bejött :wink:

A 811-et választottam de ez nem jelenti azt, hogy ezután nem fogok többet olvasni pl. az egészséges táplálkozásról, így jutottam el a mézhez is tegnap.

Jézus tanácsait érdemes - szerintem - egy kicsit jobban átgondolni.

Nem akarok kötözködni, egyszerűen csak kíváncsi vagyok.
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 7., vas. 14:29

Amúgy meg Harley Jhonstone szavaival élve:"i dont do honey either..messing with pollenators that produce my fruit and veg aint smart..."


ja, Kérlek fordítsd le magyarra mert ez meghaladja a szintem, aztán a szotar.sztaki-val sem mentem semmire.

Köszönöm!
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 7., vas. 14:46

"mézet sem fogyasztom....olyanokkal szórakozni akik beporozzák a gyümölcsöket és zöldségeket amit megeszem nem bölcs dolog"
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 15:24

Péter!

Persze a méz csak idézőjelben "üres" kalória , mert vannak benne ásványi anyagok, vitaminok s még enzimek is , s meglehetősen hiányos fehérje is van benne kevés, de azonkívül más nincs benne. Valójában mégis üres kalória, mert kalóriát 3 fő tapanyag ad, a fehérje, szénhidrát, zsír. Ezekből csak cukrot tartalmaz, az ásványi anyagok , vitaminok nem adnak energiát. Nem laksz jól vele. Azt kell megérteni, hogy a mennyiségi nyers gyümölcs és zöld kozmikus csomag ami az ember legideálisabb tápláléka, benne van minden, olyan mennyiségben, arányban, biológiai értékben, ami tökéletes az embernek, a napenergiától kezdve, a roston energián, fitoenzimen, koenzimen, fehérjén stb stb minden. Minden más amit az ember ezeken kívül megeszik, az már nem A TÖKÉLETES az emberi fajnak, megbontja a harmónikus testkémiát.
Ha összehasonlítod a mézek tápanyagtartalmát kalóriatartalomra a nyers zöldekkel meglátod hogy annak császárai KALÓRIATARTALOMRA vetítve a zöldek s utána bizonyos olajos magok s gyümölcsök.
Kalóriatartalomra kell számolni , nem mennyiségre, pontosan ez a 80/10/10 egyik lényege, a könyvbe benne van.
A mézet azért nem lehet a magas víztartalmú, nyers édesgyümölcsökkel egy lapra tenni, mert azok többek között rostokban, organikus vízben is komplettek, melynek eredményeképpen a tápanyagok , köztük az említett egyszerű szénhidrát az emésztés természetes folyamatának megfelelően lassan használódik fel, nem okoz egyensúlyzavart. Azonkívül a méz nem ad egészséges eltelítődést szemben az előbbiek mennyiségi fogyasztása.
Ha magasabb a gyümölcs cukortartalma szintén nem probléma az említettek kísérőanyagok miatt. Az kétségtelen, hogy terjedőben vannak sok génkezelt GMO-s növények, és előnytelen keresztezések a világban, de próbáljuk választani nem ezeket, legjobbak az ősi fajták, de ezekhez ma már nehéz hozzájutni. Én pl. szívesen ennék Bicserdy által állandóan emlegettett batul almát, amiket Ő istenített.
Régen ettem a mézet, virágport is , de ma már nem eszem mert Dr Graham megtanította, hogy bármely szuperkütyü egyensúlyzavart ad csak. A többlett anyafbevitel is legalább olyan káros mint a hiánybevitel.

Az említett korokban, amiket írtál az ember már rég nem a paradicsom ösvényét taposta, de már Jézus idejében sem.
Ismerem az Esszénusokat, s Székely doktor könyveit, színtén a paradicsomi út után vagyunk jóval időben. Az emberiség ezen korokban már rég tévútját taposta.
:D
www.vibranegeszseg.lapunk.hu
A hozzászólást 8 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 7., vas. 16:08-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. dec. 7., vas. 15:30

Egy érdekes tapasztalat adalék a méz témához:
- régen rendszeresen ettem a virágport, szerettem is, olvastam sok értékes tápanyag tartalom van benne (ilyen szempontból értékesebb a méznél)

811 két hetes evés után 1! evőkanál virágpor evése tök durva gyomorsavat csinált...

Szóval számomra a tapasztalati tanulság: inkább méhészeti termékeket se!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég