80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2017. feb. 11., szomb. 19:50

Ja B vércsoportú vagyok!
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00


Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2017. feb. 11., szomb. 20:50

Hmm kemény dolog ez a csíra kérdés 100/95 helyen az überegészsséges mivolta van ,mint itt is ez érdekes lehet neke dis bár szerintem képbe vagy az összessel:)

http://www.termeszetterapia.hu/taplalkozasrol
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2017. feb. 15., szer. 18:55

Szia Laci!
A vércsoport sok mindent megmagyaráz.
Az A, és 0-ás gyorsan üríti a jódot, a B-s, meg az AB-s nem igényli annyira a jódot, de ha valaki rendszeresen fogyaszt jódozott sót, akkor a vegyi jellegű jód (ezt egyetlen orvos sem ismeri el, hogy különböző volna attól, ami az algában van pl.) a szervezetben felhalmozódik, viszont közben meg hiányzik az organikus jód! Mint mondtam, a keresztesvirágúakkal kell vigyázni, de meg kell nézni a vércsoportos könyvet, hogy a B-sek esetében mit mond közelebbről ezekről. Ugyanakkor a d"Addamo is "csak" orvos, tehát ő sem különbözteti meg, legalább is a könyvben ezt a kétféle jódot. Biztosan másképp fogadja a szervezet, mintha nyers algát ennél.
Csak ezt tudom felhozni a golyvához, mert a test nem úgy működik, mint ahogyan az orvosok elképzelik.
Az érdekes, hogy több B-s és AB-s panaszkodott cisztákról a pajzsmirigyben.
A hormonrendszer a legtitokzatosabb szervrendszer az embernél, főleg amiatt, mert nem természetesen étkezünk, és viszonylag rövid az evolúciós történetünk.
A máj nem kedveli a fűszereket. Meg lehet nézni a Graham-nél, mert igen kerüli. A máj dolga a mérgező vegyületek lebontása. Talán azért okoz neki gondot, mert az irritáció sok gyulladt szövetet okoz, és ez külön bonyolult feladat, a többi (zsír, fehérje, szénhidrát) funkció mellett. Az állatoknak tilos fűszeres ételt (házi kosztot) adni. Vajon miért? Sót is valamilyen rögeszme miatt adnak az állatoknak. Ettől elvizesedik a húsuk.
A csírákról én is csak mostanában olvastam, hogy alkaloidákat (mérgeket ) is tartalmaznak. Közben gombák is részt vesznek a csírázási folyamatban. A műtrágya épp azért káros a talajnak, mert eléggé agresszív vegyi anyagokat tartalmaz, nem természeteset, mint az istállótrágya.Az is normális, mert a csírázás során a növény próbálja életben tartani a kis kezdeményt, hogy ne dézsmálják meg, mielőtt fejlett növény lenne. Egyébként minden növény tartalmaz alkaloidákat (is) Ezért nem ajánlatos egyből sokat enni. (lásd káposzta)
Erről többet csak a radiesztéziás állapotfelmérés mondhat. Eddig még sokat meg lehet tudni belőle.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2017. feb. 15., szer. 21:43

Köszönöm Gabi bá! Mondjuk azt sem tudom,hogy alul vagy felül működik a pajzsmirigyem vazze:) de hogy kiegyensúlyozott legyen ahoz kéne a kék jód nem? Az a baj kicsit elvesztettem a fonalat minél többet olvasok és kutatok annál inkább nem tudom,hogy a régi alapigazságok vagy a legújabb kutatások nyomnak nagyobb súllyal a latba! Ha csomagba nézzük a dolgokat akkor nem az a fontos,hogy minek van több pozitív tulajdonsága mint negatív,vagy ha mondjuk a csíráknak az alkaloid tartalma az egyetlen baja( hülye megfogaalmazás) és kiscsillió jó tulajdonsága van akkor ez az egy felülírja? mit lehet tonnaszámra enni? mindenből a mértékletesség kell? radiesztézia állapotfelmérés pl megállapítja hogy az adott embernek mik a leghasznosabb táplékai( vércsoportdiéta pl megmondja,de azzal meg az a bajom,hogy az is csak egy paramétere az embernek van mellette még millió más is ami fontos) és mik azok amit kerülnie kell?
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2017. feb. 19., vas. 17:33

Szia Laci!
Most tapintottál a lényegre. Mikor az ember megismeri a különféle szempontokat, akkor már képes közöttük mértéket tartani. Akik nem járnak utána, csak rámondják, hogy azért nem érdemes semmit változtatni, mert az egyik ezt mondja, a másik meg azt, ezzel csak az ostobaságukat és a fegyelmezetlenségüket árulják el.
A megoldás, amit az orvosok is használnak: "szükséges kockázat" vagy ilyesmi. De az orvosoknál olyanokat is megcsinálnak, ami egyáltalán nem volna szükséges, ha az emberek legalább annyit tudnának, hogy a zöldek egészségesebbek, mint a főtt és az állati termékek. A másik, hogy az arányok nem egyformák, mert nem mindegy, hogy a bélflóra csupa toxikus baktériumból áll-e, vagy mondjuk az ember hetente egyszer eszik káposztát, vagy minden nap.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2017. márc. 19., vas. 20:03

Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2017. ápr. 15., szomb. 16:47

Szia Laci!
Jelentem: igen.
Rég jártam erre. Elkezdtem a H2O2-vel foglalkozni. Érdekes. A kisöreg nem egy félresikerült alak... Akárhogy is csűrjük-csavarjuk, az "egészségügy" árt a legtöbbet az embereknek. A legnagyobb hiba a megelőzésre való buzdítás hiánya. Még mindig élnek azok a hiedelmek, hogy az étkezés és a súlyosabb betegségek (rák )között nincs összefüggés. Érdekes, hogy úgy kezelik a zöld evést, mint valami műló divatot. Túl nagy a reklámok hatása az átlagemberre. A rengeteg vonzó küllemű és ízű étel fogva tartja az embereket.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2017. ápr. 19., szer. 12:51

Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2017. ápr. 20., csüt. 23:02

Gabi bá ez a túlélő homlapra is elférne:
http://szemleletfejlesztes.hu/?p=mt-paleo
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2017. júl. 31., hétf. 9:19

Szia Laci!
Az én szemléletem némileg más. Ha olvasol megtudod.
Rég jártam erre, a nyár megdolgoztat rendesen.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2017. aug. 14., hétf. 22:15

Nemrég olvastam a Gerzson-terápia továbbfejlesztett változata kapcsán,hogy a vad zöldek( podagarafű,csalám,gyermekláncfű stb stbs) 50*szer!!!!!!! több cucc van mint a bió zöldségekben!!!! Nem kéne akkor ezt erőltetni
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2017. szept. 4., hétf. 7:29

Szia Laci!
Nincs új a nap alatt, legfeljebb nem hittétek el, amit már néhány évvel ezelőtt írtam. A titok az energiában van, és az ellenálló képességben. A vad zöldeknek sok a konkurensük, ezért csak az erősek maradnak meg és szaporodnak. Az erő átkerül az őt evő állatba-emberbe. A sötét színű levelek sokkal több klorofillt tartalmaznak, mint a halványak. A klorofill az egyik leghatásosabb antioxidáns. A növény az UV ellen fejlesztette ki ezt a védelmet. Az embernél a zöldek fogyasztása a bőrben felhalmozódó karotin származékok révén fejti ki a hatását az UV ellen: nem ég le a bőr. A klorofill - mint tudjuk - a "zöld vér", csak abban különbözik az emlősök (stb.) piros vérétől, hogy a molekula közepén nem vas áll, hanem magnézium. Pont.
Az utóbbi időben több figyelmet fordítok a fák leveleire is. A szeder, feketeribizli, eperfa, vadszőlő, hárs (a sor biztosan végtelen hosszú...) leveleit teszem (a gyermekláncfű, fehér libatop, disznóparéj, mentavirág és levél stb.) mellé a reggeli turmixba. Sajnos, elég keveset lehet olvasni erről.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2017. szept. 4., hétf. 20:07

Annyi még Gabi bá hogy viszont sok vizitormát ettem tavasz végétől,egyik ha nem a legjobb cucc a Földön kár hogy nem tudom kg-számra enni:(
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2017. nov. 26., vas. 7:20

Szia Laci!
Eléggé mellőzöm ezt az oldalt...
Hol találtad a vízitormát?
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2018. feb. 27., kedd 13:45

Piacon lehet kapni palántában elültettem otthon,és lelegeltem igaz sokkal gyorsabban ettem mint nőtt.Nagyon finom de nagyon,idén valahogy készen fogom venni kazalszámra:)
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron