80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 7., vas. 15:48

Egy érdekes tapasztalat adalék a méz témához:
- régen rendszeresen ettem a virágport, szerettem is, olvastam sok értékes tápanyag tartalom van benne (ilyen szempontból értékesebb a méznél)

811 két hetes evés után 1! evőkanál virágpor evése tök durva gyomorsavat csinált...

Szóval számomra a tapasztalati tanulság: inkább méhészeti termékeket se!


A virágport ne keverjük a mézzel!

Virágpor: "A virágpor tulajdonképpen a virágos növények hím jellegű ivarsejtjeiből áll." wikipédia
Kétségtelen, nagy biológiai értéket tulajdonítanak neki de nem tudom hogy az emberi szervezet hogyan birkózik meg vele (emészthetőség szempontjából).
A világporról egyelőre nem érzem úgy hogy a 811-et ki tudná "jól" egészíteni.

Méz: "A mézelő méhek (Apis mellifera) a virágok nektárjából és mézharmatjából gyűjtik a méz alapanyagát az elő gyomrukban. Ott a gyomornedvekkel keveredve vegyileg átalakul." wikipédia

Ne vegyük egy kalap alá a virágport a mézzel.

Méhészeti termékek pl. méz :), virágpor, propolisz, méhpempő
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös


HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 7., vas. 16:07

Persze a méz csak idézőjelben "üres" kalória , mert vannak benne ásványi anyagok, vitaminok s még enzimek is , s meglehetősen hiányos fehérje is van benne kevés, de azonkívül más nincs benne. Valójában mégis üres kalória, mert kalóriát 3 fő tapanyag ad, a fehérje, szénhidrát, zsír. Ezekből csak cukrot tartalmaz, az ásványi anyagok , vitaminok nem adnak energiát.


Az "üres kalória" és a gyümölcsök határán van, nem lehet egy kategóriába tenni a kristálycukorral. Annál több. Sőt meglehet, hogy teljes értékű? Hiszen a természetben megtalálható, nem készül semmilyen eljárással, nem finomítják. :idea:

Ennek ellenére szerintem is inkább a határon van, mintsem teljes értékű :)

Nem laksz jól vele. Azt kell megérteni, hogy a mennyiségi nyers gyümölcs és zöld kozmikus csomag ami az ember legideálisabb tápláléka, benne van minden a napenergiától kezdve, a roston energián, fitoenzimen, koenzimen, fehérjén stb stb minden.


Egyértelmű, első a gyümölcsök és a zöldek. Minden más már csak második lehet...

A mézet azért nem lehet a magas víztartalmú, nyers édesgyümölcsökkel egy lapra tenni, mert azok többek között rostokban, organikus vízben is komplettek, melynek eredményeképpen a tápanyagok , köztük az említett egyszerű szénhidrát az emésztés természetes folyamatának megfelelően lassan használódik fel, nem okoz egyensúlyzavart. Azonkívül a méz nem ad egészséges eltelítődést szemben az előbbiek mennyiségi fogyasztása.


Igen, ha lenne benne rost akkor olyan egyszerű lenne ez a kérdés :), de nincs ami lassítaná a felszívódását.

A kérdés az, hogy ha 6 banán mellé megeszel egy evőkanál mézet az valóban kiegyensúlyozatlan állapotba hozza a szervezetet (811 étrend mellett) :?:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 16:20

Nyugodtan egyed a mézet, csak kis mennyiségben, keverve zölddel,vagy gyümölccsel, ha szükségét érzed, később úgy is meglátod, hogy nem oszt nem szoroz semmit, nem leszel tőle jobban. Csak az a lényeg, hogy az ember közelítsen az ideálishoz a saját maga tempójában. Én úgy vagyok vele, hogy hiszek a természet bölcsességében, hogy a nekem való táplálékokból mindent, s olyan mennyiségben , arányban megkapok ami tökéletes nekem. Pl. Anyukámat az istennek nem tudom rávenni a kizárólag nyersre, pedig elismeri a 100% igazamat. Ő még nem tart ott, előbb végig kell mennie bizonyos főtt növényi korszakon. Mega fiatalabb korosztály jobban vált, mint az idősebb.
Ez egy fizikai , értelmi, lelki folyamat, időt igényel a megértése s ülepednie kell.
És még valami eszembe jutott, a mai hamisítási időben, jól válogasd meg a mézbeszerzést, nehogy tényleg üres kalória legyen, s a vélt előnyők ne is létezzenek.
:D
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 7., vas. 19:02-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 7., vas. 16:35

Fiatalabb se igazán, nagyon sok korombelitől hallom hogy őő húú csak húst hússal meg mittomén, ez főleg egy lánytól számomra iszonyatosan kiábrándító :?
Amúgy a méz témával kapcsolatban, szerintem ennyi gyümölcs mellett nem nagyon tart rá az ember igényt hogy még több édeset egyen, főleg az elején, első két hétben sokszor édes-íz undorom volt, mostmár szerencsére nincs :)
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 17:00

Keverd, vagy edd egymás után( én pl. sokszor eszem édesgyümölcs után némi zöldeket, kitisztítja a szájüreget is) az édeset a zöld , sósabb ízévél, úgy komplettebb s élvezetesebb is. Lehet rágcsálni, vagy a levüket inni, zsengébb gumósoknak, karalábé, zeller, fehérrépa, sárgarépa, csicsóka, cékla( nem ideálisak a 811 en de ilyenkor szegényebb választék esetén jó kompromisszum). Azonkívül szintén szoktam ilyenkor táplálóbrokkolit, karfiolrózsát, sütőtököt. Rágcsáljunk, csak nyerset, ez a lényeg, ha kicsitt változatosabban akarunk étkezni, ilyen szegényebb időben is, vagy ha megkísértenek a régi főtt ízek, akkor is jó technika ez. És ha pedig éhesek maradtunk , az a biztos jel, hogy nem ettünk elég gyümölcsöt a nap folyamán. Ilyenkor együnk banánokat, vagy más édesgyümölcsöt.
:D
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 7., vas. 20:07-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 7., vas. 17:02

Itt nem arról van szó, hogy én mindenáron mézet akarok enni, nincsen rá szükségem csak egyszerűen felmerült ez a kérdés. Vagyis az hogy:

Valaki kétnaponta eszik mondjuk másfél evőkanál mézet amivel 2-3 banánt kivált akkor a szervezet egyensúly szempontjából (vagy vitalitas szempontjából) ugyan ott van mint egy normál 811-es ember vagy jobban megterheli a szervezetét?

vagy másképp, ki lehet-e váltani néhány gyümölcsöt (pár százaléknyi kalóriát) mézzel úgy hogy azzal nem rontunk az energiaszintünkön?

És ha igen akkor mekkora az a mennyiség ami még nem mozdítja a "mutatót" negatív irányba. :roll:

Remélem nem viszem túlzásba :)
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 7., vas. 17:03

úgy szoktam enni, de mostmár egyre jobban esik minden gyümölcs :)
amúgy AIDS-ből hogy lehet gyógyulni ezen az étrenden? csak mert valaki amikor meglátta hogy AIDS is a múlté azt mondta hogy ez azé má kamu, könyvben meg nem emlékszem most hol van erről szó
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 7., vas. 17:11

Nincs egy olyan táblázat ami magyar viszonylatban összegyűjti a gyümölcsöket és zöldeket (zöldségek, ehető zöld levelek) kalóriatápanyag arány vagy kalória érték leosztásban???

Talán, extrákkal:
- pl kategorizálja a gyümölcsöket (édes, savanyú.. stb)
- szénhidrát/fehérje/zsírok aránya, értéke
- a gyümölcsök, zöldek szezonja

Nagyon megkönnyíteni a 811-esek dolgát a kezdetekben.
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. dec. 7., vas. 17:13

könyvben van ilyen táblázat úgy emlékszem, én azt nemtom most eldönteni hogy az ananász édes vagy savanyúak közé tartozik, de mondjuk cirusféléket is savanyúak közé soroljuk, pedig a jó érett mandaring vagy narancs nagyon édes :P
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 17:14

Az aids-ot a majomtól kapta meg az ember, a természetben sok majom faj hordozza, csak mivel vibrant egészségű immunrendszere van természetes közegében, természetes nyers táplálékát fogyasztva, ezért nem tudja megbetegítani az anyaszervezetet. Ebből kifolyólag privát meggyöződéses véleményem, hogy ez a betegség sem fejlődik ki a nyerseket evő vibrant testben , de legalább is kordába tartható, de az aids lenyege pontosan ez, hogy ott van, de kordában van tartva az erős immunrendszer álta.
Mint ahogy meggyőződésem, hogy a rák sem tud kifejlődni s visszafejlődik , ha már van, a nyers 811 en. Főtteken szaporodó rák kísérletet már sok éve igazolták, de a nyerseken elhal a ráksejt.
Meggyőződésem, hogy a betegségek oka a helytelen táplálkozás, azon belül, hogy nem kizárólag nyers, s nem kizárólag gyümölcs és zöldség, mert a többletanyagbevitel is okoz betegséget, igy rákot, pl. a mennyiségi növényi magbevitel. Persze a legnagyobb rizikót a főtt mindenevők szenvedik el, de vajon miért halltak, hallnak meg vegetáriánusok (főleg lakto, és ovo-lakto)is rákban, mert a főtt magbevitel, és tejtermékek nem állítja meg a betegségeket csak némileg lelassítja. A totális védettséget s minden betegség felszámolását gyökerestül a 811 adja, a legidálisabb emberi táplálkozás. S persze a leges legidálisabb pedig az lenne, ha a dzsungelben a fáról szednénk le nem a kényszerérett gyümölcsöket frissen, nem szívnánk szennyezett levegőt........... stb stb stb. De a legerősebb faktor a táplálkozás , igy ennek ideálissá tétele már gyógyít mindent. A túlzó anyagbevitel is káros, ezért mondom, hogy a nagy magzabálók is veszélyeztetettek, mégha nyers is a bevitel, a főttről meg nem is beszélve.Ilyenmódon minden betegséget gyógyít a helyes táplálkozás legyen az cukorbetegség, candida, aids , rák, stb.
:D
www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 7., vas. 17:43-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 7., vas. 17:20

úgy szoktam enni, de mostmár egyre jobban esik minden gyümölcs Smile
amúgy AIDS-ből hogy lehet gyógyulni ezen az étrenden? csak mert valaki amikor meglátta hogy AIDS is a múlté azt mondta hogy ez azé má kamu, könyvben meg nem emlékszem most hol van erről szó


Az hogy AIDS-ből meg lehet gyógyulni nem kérdéses, Meg!

Hogy 811 -el meg lehet gyógyulni AIDSből? Szerintem szintén meg! Logikus gondolkodásom ezt súgja.

Az AIDS is olyan mint a candida túlszaporodás, az általános cukorbetegség és hasonló nyavalyák. Buta gondolkodás, ezáltal helytelen táplálkozás és így élősködők okozzák ezt is.

Ennyi, aki -szerintem- ezt megérti, megérti az összes betegség (kivéve a genetikai) alapját és annak kialakulásának miértjét.

:wink:
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 17:23

Péter!

Semmi trükk nincs. Számold át a gyümölcsök és zöldek súlytápanyagtartalmát kalóriára. Magyar viszonyokban a súlyra vetítenek, de az értékeket át lehet számolni könnyen a súlyra vetített tápanyagszámokból kalóriára is.. Van egy számítási példa a honlapomon a meglepő számok tényei rovatban. Én is egy csomó számítást végeztem abban a lázas korszakomban amikor azt kutattam mibe milyen anyag van, mibe milyen értékű fehérje stb, de ma már kb. -ra tudom mibe mi van s sok szám meg bennem van még. Ez akkor volt amikor igazolásokat kerestem a mindenevés helyettesíthetőségére, s féltem még az egyes beviteli hiányoktól.
De nem kell mindenkinek tudományosan viszonyulni a kérdéshez. Lényeg a lehető legváltozatosabban bevigyük a mennyiségi nyers gyümölcs s zölddel a napi kalória igényünket, s akkor minden anyagot, a legtökéletesebb sűrüségben megkaptunk ami kell nekünk.
Bízzunk a szerző több évtizetes tapasztalatában, kövessük s bízzuk magunkat a 811-re.
:D
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. dec. 7., vas. 19:02-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. dec. 7., vas. 18:02

"Egy betegség létezik és ez az életműködés összhangtalansága, mely a törvénysértések száma és fokozatmérve arányában különféle tünetek alakjában mutatkozik." /Bicsérdy Béla/

Ez mindent elmond. :)
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 18:10

Tökéletes idézet. Béla bá tudta mitől döglik a légy!
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. dec. 7., vas. 18:57

Péter!
Rengeteg tápanyagtáblázat van még az interneten is, ahol az értékeket meg lehet nézni a táplálékoknak. Üsd be hogy tápanyagtáblázat a googleba.
Írottan pedig ez az egyik legismertebb:
Dr. Lindner-Dr. Bíró: Tápanyagtáblázat (1998) alapján.
külföldi komplexek:
nutritiondata.com itt még fehérje biol. érték adatok is vannak sok táplálékhoz, s mivel ez amerikai itt kalóriatartalomra is lehet keresni
nutridiary.com

A gyümölcsök osztályozásának is utána lehet nézni, de a lényeg röviden, az embernek mennyiségben édes, érett gyümölcs az ideális. A savas gyümölcs is, pl. narancs, mandarin is éretten jó. Ami jól esik, azt kell enni, fanyar citrom, grape, pirosribizli, egres, kökény, savasabb zöldalmák stb. kilószámra nem jó választás, de egyet-egyet ezekből is lehet enni. Az igazi édesgyümölcsök(füge, édesszőlő, banán , datolya, mangó stb) s egyébb trópusi édesgyümölcsök képesek önmagukban is hosszú ideig kizárólagosan táplálni az embert, de nekünk azért kell a zöldek kiegészítése, mert ezekhez korlátozottan s kényszeréretten jutunk csak hozzá. Az érett hazai mérsékeltövi gyümölcspalettát kiegészítve egy pár déligyümölccsel az évnek ezen időszakában is megfelelő a gyümölcsellátottságunk, s áprilistól okt. végéig még a banán sem kell aki nem aktív sportoló, mert kánaán van hazaiból.
A JELENLEGINÉL LÉNYEGESEN NAGYOBB FAJ, ÉS FAJTAVÁLASZTÉKRA VOLNA SZÜKSÉG MAGYARORSZÁGON, még a hazaiból is. ÉN EGYÁLTALÁN NEM VAGYOK AZ ÉVES ELLÁTOTTSÁGTÓL ELÁJULVA MAGYARORSZÁGON SEM A GYÜMÖLCSÖK SEM A ZÖLDSALÁTÁK VONATKOZÁSÁBAN még nyáron sem , amikor roskadoznak a piacok. TÖREDÉKÉT ESSZÜK JELENLEG A VILÁG ZÖLD ÉS GYÜMÖLCS FAJVÁLASZTÉKÁNAK, PEDIG EZT TERVEZETT IMPORTTAL, illetve itthoni honosítással LEHETNE NÖVELNI, KÜLÖNÖSEN MAGYAR VISZONYOKBAN EZ NOV.-TŐL ÁPRILISIG LENNE FONTOS.. A zöldekből is nagyobb választék kéne, spenótfajta több tucat van, és a gyümölcsökből is. Pl. Még a banán is beérik magyarországon, ha télen átteleltetik a rizómáját.
Azonkívül a fügetermelést nálunk fel kéne futtatni, mert tökéletesen megoldható , évi 2* 3* terem nálunk. stb.
Ha az emberek zömmel gyümölcsevők lennének akkor nem a húspolcok roskadoznának a választéktól, hanem a gyümölcspolcok.
Itt lehet utánanézni mik vannak a világban: Szabó Lajos
Trópusi–szubtrópusi gyümölcs- és élvezeti növények földrajza
http://www.dialog-kiado.hu/index.php?pa ... es&kid=397

:D
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég

cron