vegan

Semmi állati

HozzászólásSzerző: ata » 2007. máj. 25., pén. 6:09

Két hete vacsoráztunk egy kedves idősebb házaspárral. Csodálkoztak, én miért nem eszem húst. Szerényen mondtam, mert nem szeretem többé. Nejem "beárult", hogy vegetariánus vagyok. Ó igen, mennyivel egészségesebb is az - válaszolták

Tehát, sok ember tudja, sok szeretne változtatni, de legtöbben mégsem. Nem fejek tehenet, amelyik nem akar tejet adni.


Vajjon mi a jobb:

Erőszakoskodni, hogy valaki erőszak nélkül éljen, és a nem ártás elvét kövesse,

vagy erőszak nélkül élni, hogy más a példádat kövesse szabadon, erőszak nélkül, hogy a nem ártás elve szerint akarjon élni.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 27., vas. 3:45

Akkor én vagyok a gonosz lakto-vegetáriánus. :)

Már egyre kevésbé hiányoznak a megszokott ízek, joghurtot, tejfölt, bóti tejet már nem is tudom mióa nem vettem, sajtot is egy évben kb. háromszor.
De nekem most nem olyanok a körülményeim, hogy magamra főzzek minden nap, mert itthon csak úgy lehetne megoldani a vegán étkezést.
Persze ebben nyilván benne van a kényelmesség is, de egyszerűen nem lenne rá időm, hogy minden nap főzzek.
És Parika, itthon egyáltalán nem olyanok a vegetárius, vegán lehetőségek, mint Németországban. Ha bemész itthon egy Lidlbe, és németben, elképesztő különbségeket tapasztalsz. Semmi vegán termék, semmi bio, de még natúr termékek sincsenek itthon. A németről mást hallottam.
Szóval csak azt akarom mondani, hogy itthon teljesen mások a lehetőségek.

Üdv.: a gonosz lakto-vega. :D
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 27., vas. 4:20

Mentségemre legyen mondva, elég sok olyan nap van, amikor vegánul étkezem. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 27., vas. 17:00

gega, te nem vagy gonosz :)
szerintem mindenki, aki elkezdett valamikor nem csak magára godolni az jó uton halad! csak ne hagyja abba!
ezért kivánom mindenkinek, aki esetleg kényelmességböl néha vagy rendszeresen elvei ellen cselekszik, hogy legyen ereje vagy elhatározottsága azt azon az úton járni, amit elvileg elkezdett :)

látom az irásom megint direkt volt. ata, én nem itélkezek, hanem véleményt közlök, és tényeket tudatok. semmi több.

a Lidl-be nem megyek. mert ember, környezet és állat kihasználó "cég"
kerülök mindenféle nagy cégek termékeit és boltjait.
inkább veszek a környezetemben termelöktöl és keresem a személyes kapcsolatot az emberekkel.
különben én se fözök minden nap. egy egy nap nyers ételes nap jót is tesz a kilóknak :)
tudom hogy milyen a helyzet ugy álltalában magyarországon. utóbbi évben voltam párszor egész magyarországban szétszorva. nagyvárosban mint az utolsó faluban amit még a térképen se nagyon lehetne megtalálni. ahol gondoltam, hogy nem lesz nekem megfelelö vásárlási lehetöség, vagy idöm, akkor elöre "bevásároltam". söt, egy kisfaluban még jobban hozzájutottam vegán ételhez mint a fövárosban. persze hogy nem a vegabond termékeit kerestem mindenhol és a szuper becsomagolt kényelmes félkész kajákat. azok se nem környezetkimélök, se ember és állatkimélök legtöbbször.

az embernek* mindig van lehetösége abba az irányba menni, amerre szeretne. persze hogy nem minden nap minden percben minden cselekedetünk mindig százszázalékos. viszont én fontosnak tartom, hogy az ember arra törekedjen, minnél kevesebb "negativ" cselekedetet hajtson végre. a kényelmesség az nem ok arra, hogy a környezet, állat és emberek a lustaságom miatt szenvedjenek, haljanak meg.

és persze hogy örülök, ha egyere többen "csak" minimálják a húsevést. dicsérem is öket. VISZONT nem hagyom abba a kritikát és információ-közlést mert tudom hogy akkor nagyobb a valószinüsége, hogy az emberek nem dölnek hátra elégedetten magukkal, hogy most akkor ök minden tölük telhetöt megtettek.

különben miért is nem tudsz otthon komplett vegán kajákat fözni? ha már fözöl? legtöbbek inkább otthon vegánok, és munkahelyen nem. -> kényelmességböl. nálad mi az oka hogy otthon magadra kell fözzél?
talán tudunk segiteni?

üdv
parika

* az "gazdasági jólét-társadalomban" élö emberekröl irok. mert a mi "pénzproblémánk" az nevettséges azokkal szemben akik miatt mi ilyen "jól" élhetünk. az ipari országok jóléte a szegény emberek hátán van kihordva. jó lenne, ha elkezdenénk a jólétünket felfogni. és végre azoknak segiteni, akik tényleg rászorulnak. mert ha én az utcán élnék és a szupermarket szemeteseiben -ami egyébként tele van friss és zamatos élelmiszerrel stb...- szerezném be az életemhez szükséges dolgokat, akkor is nekem még mindig sokkal de sokkal jobb lenne a dolgom, mint az embereknek a harmadik világban és sok szegény államokban.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 27., vas. 17:53

Na, látom nem jött át amit írni akartam.
Azért nem főzök itthon, mert nem nagyon van rá időm. (Rendes meló mellett maszek, plusz állatvédő egyesületeknél tevékenykedek, sport meg hasonlók, elég sok időt elvisznek.)
Sajnos elég soka mindent csinálok egyszerre, és most ez látja a kárát.
Ha magamnak főzök, az mindig vegán, de ha nem tudok aznapra rendelni magamnak olyat, amiben nincs tej, akkor sajnos olyat kell, amiben van.
De köszönöm hogy noszogatsz, és nem csak engem, hanem midnenkit, mert különben tényleg eltunyulnánk. :)
Viszont én 20 évig éltem úgy-ahogy, és nem megy egyik napról a másikra az átállás.
Ha ismernéd a régi életvitelemet, és a mostanit, az ég és föld.
Perszen me vagyok tökéletes, de elkezdtem, és még csak 1,5 éve, szóval elég jól sikerült az átállás.

Most amúgy is azon fogok dolgozni, hogy többet főzzek magamnak, ami opersze áldozattal jár, de megéri.
Amúgy a nyerseket én is nagyon támogatom, mostanában egyre több nyerset eszek. :)

(Amúgy nem panaszkodni akartam, csak leírtam a körülményeket, amik kifogásnak is tűnhetnek, de hát most ez van :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gega23 2007. máj. 27., vas. 21:06-kor.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

k

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2007. máj. 27., vas. 20:20

Gega

Mi van a börfivel :?: :D
Az :nagyonfinom: :vacsi:
:D :D :D
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

Re: k

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 27., vas. 21:07

Köszöni jól van, már vagy 3 hónapja nem találkoztam vele. :D
Amúgy lehet növényi tejből is készíteni. :-)

Boldogsag írta:Gega

Mi van a börfivel :?: :D
Az :nagyonfinom: :vacsi:
:D :D :D
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

Re: k

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 27., vas. 21:40

Gega23 írta:Köszöni jól van, már vagy 3 hónapja nem találkoztam vele. :D
Amúgy lehet növényi tejből is készíteni. :-)

Boldogsag írta:Gega

Mi van a börfivel :?: :D
Az :nagyonfinom: :vacsi:
:D :D :D


mi az a börfi? *csodálkoz*
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 27., vas. 21:46

Burfi az egy indiai édesség, és tényleg nagyon finom.
Csak kár hogy tejből csinálják.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. máj. 28., hétf. 9:13

BÖRFI
http://www.krisna.hu/vim/vim06/Borfi.html

Vegánul meg így képzelném el:
-növényi tej
-szója tejszín
-cukor

Bár valjuk be, nem valami egészséges, így se :S
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 28., hétf. 21:11

Nem hangzik rosszul. :D
Csinálsz nekem? :)
Mondjuk a cukor helyett el tudnék képzelni valami természetesebb ízesítőt.

Más.
Ma eléggé kivoltam, sok minden miatt, és útközben láttam egy fagyist.
Csak a szemem kívánta, megálltam, néztem egy darabig, aztán továbbmentem.
Mit szólsz Parika? :D
Amúgy még egy dolog van, ami miatt nehéz vegánnak lenni.
Nálunk a cégnél negyedévente van a részlegünknek céges vacsi, amire perszen em kötelező elmenni, viszont ez csapatépítő jellegű.
Most nem mondhatom a srácoknak, hogy bocs, de nem eszem semmit, mert az hülyén venné ki magát.
Vegán étterembe nem akarnak menni, de még így is próbálnak olyat választani, ami nekem is jó.
Szerencsétlenek azt se tudják, hogy mi az a lakto-vega, nem azt hogy mi az a vegán. :)
Szóval itt most az a kérdés, hogy megszokok vagy megszökök.
Ja, és év végén van az évzáró vacsi, ott viszont kötelező megjelenni.
Most ott is mondjam azt hogy nem eszek semmit?
A múltkorira sikerült összeütniük rántott sajtot (persze tojásos rántással) fényezett rizzsel azon a helyen, ahol voltunk.
Te mit (t)ennél Parika? :)

giyandeva írta:BÖRFI
http://www.krisna.hu/vim/vim06/Borfi.html

Vegánul meg így képzelném el:
-növényi tej
-szója tejszín
-cukor

Bár valjuk be, nem valami egészséges, így se :S
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 28., hétf. 23:49

Gega23 írta:Nem hangzik rosszul. :D
Csinálsz nekem? :)
Mondjuk a cukor helyett el tudnék képzelni valami természetesebb ízesítőt.


az egészséges cukrosoknak is ajánlott "cukor" az a STEVIA növény.
van nekem itthon a növény. akinek kell, hozok legközelebb kis csemetéjét ültetésre. csak élje túl az utat.

az interneten is meg lehet rendelni.
ja, és 0 Kaloria!
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 29., kedd 0:03

Gega23 írta:Ma eléggé kivoltam, sok minden miatt, és útközben láttam egy fagyist.
Csak a szemem kívánta, megálltam, néztem egy darabig, aztán továbbmentem.
Mit szólsz Parika? :D


nagyon hösies voltál :) én megkérdeztem volna hogy nincs e gyümölcsfagyijuk, ha nagyon vágytam volna rá. abban csak szinezékek lehetnek. és csak néha tejesek. vagy néztem volna egy vizes-fagyi után.
különben ma voltunk fagyizni :) vaniliás, csokis és mogyorós szója fagyit ettünk sok sok gyümölcsel :) nyjam... magyarban még találnom kell egy ilyen jó fagyizót ahol szójafagyit is lehet venni :)

Gega23 írta:Amúgy még egy dolog van, ami miatt nehéz vegánnak lenni.
Nálunk a cégnél negyedévente van a részlegünknek céges vacsi, amire perszen em kötelező elmenni, viszont ez csapatépítő jellegű.
Most nem mondhatom a srácoknak, hogy bocs, de nem eszem semmit, mert az hülyén venné ki magát.
Vegán étterembe nem akarnak menni, de még így is próbálnak olyat választani, ami nekem is jó.
Szerencsétlenek azt se tudják, hogy mi az a lakto-vega, nem azt hogy mi az a vegán. :)
Szóval itt most az a kérdés, hogy megszokok vagy megszökök.
Ja, és év végén van az évzáró vacsi, ott viszont kötelező megjelenni.
Most ott is mondjam azt hogy nem eszek semmit?
A múltkorira sikerült összeütniük rántott sajtot (persze tojásos rántással) fényezett rizzsel azon a helyen, ahol voltunk.
Te mit (t)ennél Parika? :)


nagyon egyszerü. felhivnám az éttermet, és elküldetném az étlapjukat. vagy elmennék személyesen, megnézném az étlapot és egy ételt tuti hogy találnál, amit veganizálnának.
én eddigi üzleti tárgyalásokon és egyéb hivatalos vacsorákon mindig találtam valami vegán kaját. még a legelmélyetteb húsos étteremben is. söt, még egy vadász-étteremben is összeütöttek nekem egy wok-zöldséges tálat rizsel. ne mondja nekem senki, hogy egy szakács ne tudna sok sok zöldséget összevagdosni, hagymán megpárolni, füszerezni és rizsel tálalni. egy jó nagy adag salátával szezontól függöen természetesen :) komolyan mondom, hogy eddigi magyarországi látogatásaim során sehol nem maradtam éhen. még pizzát is lehet vegán módra készittetni. persze sajt-pótló nélkül nem az igazi, de ezért van mindig nálam élesztö-pehely. njam....
mondd meg a kollégáknak, hogy kinaiakhoz szeretnél menni. ott mindig van vegán kaja. még tofu is!

go vegan - because the animals don't need your excuses
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. máj. 29., kedd 8:33

Én amikor "kötelező" céges vacsora van, akkor "grillezett zöldséget" kérek, valami rizskörettel, salátával. :D

Azt néznek rám, mint borjú az újkapura - "ez köreten él!" :D
De kibírható, még ha nem is változatos és nem valami extravagáns.
Ennek ellenére: Vagány a Vegán! :D
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 29., kedd 10:19

:D
Csak sokszor még az sincsen ahova megyünk.
Ráadásul tavaly év végén még választásom sem volt, volt 2 fajta menü, és nekem külön főztek. Nem választhattunk, mert egy egész lovasparkot béreltünk ki.

giyandeva írta:Én amikor "kötelező" céges vacsora van, akkor "grillezett zöldséget" kérek, valami rizskörettel, salátával. :D

Azt néznek rám, mint borjú az újkapura - "ez köreten él!" :D
De kibírható, még ha nem is változatos és nem valami extravagáns.
Ennek ellenére: Vagány a Vegán! :D
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron