Mi a helyzet a tojással?

Semmi állati

Mi a helyzet a toj

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 16., szomb. 14:18

Azt hiszem, a veg.hu oldalon sem kerülhetjük meg a témát, és beszélnünk kell róla:

Mi a helyzet a tojásfogyasztással?

Ki miért fogyaszt, avyga nem eszik tojást?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: flower » 2004. okt. 17., vas. 13:13

A tojás nem kell. Egyszerűen ennyi. Én nem is szeretem,úgyhogy nem volt nehéz lemondani róla. Amúgy meg egy zigóta. Aki ilyet akar enni... Háát.. Nem tudom mit szólnának hozzá egyesek, ha a az ő petesejtjüket enné valaki.. kisütve, főzve. Hmmm.. :lol:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 17., vas. 17:13

Igen, számomra is az egyik legfőbb érv volt a tojás nem evés mellett, hoyg ez tulajdonképpen egy nagy petesejt.

Mindegy, hogy megtermékenyített, vagy meg nem termékenyített, de petesejt :cry:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 18., hétf. 10:42

Mindig is tetszettek a kertekben szabadon kószáló tyúkok, kakasok (azt olvastam, hogy komoly társadalmi életet élnek :D ) Nálunk csak egy probléma lenne a tyúktartással: mit csináljak a szaporulattal :?: mert le nem vágom, a tojást meg nem eszem, így valószínűleg elöbb-utóbb túlnépesedés következne be a kertemben. (eladás,elajándékozás esetén is részese vagyok haláluknak, úgyhogy ez sem megoldás)

Szóval csak az marad továbbra is, hogy jártamban-keltemben gyönyörködöm a fácánokban, és az egyéb madárfélékben (amíg még van belőlük :cry: ) és legalább annyit teszek ketrecbe zárt társaikért, hogy nem segítem elő a tojásipart :!:

szilvi

ui: ez most nem kapcsolódott kimondottan a témához, de jólesett leírnom
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 18., hétf. 11:17

Kedves Szilvi!

Maximálisan egyet értünk.

örök érv a húsevés mellett, hogy "úgy is ot van az a sok millió állat", így le kell vágni őket...

De azt elfelejtjük, hogy a "tenyészállatok " (milyen bizarr kifejezés) azért vannak ilyen sokan, mert mi emberek tenéystjük a szerencsétleneket...

Az idei Sziget fesztivlon valamely zöld szervezet osztogatot egy A/4-es nagyságú szórólapot, melyen egy tyúk lába volt látható:

ekkora helyen kell élnie az egész életét egy tyúknak.
Börtön, börtön...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2004. okt. 18., hétf. 18:15

Amit az ember az állattal művel, az már ---- itt nem találok rá szavakat.. ---------- . Na de ez itt a tojás a topik, bocs. Nem akarom belekeverni... de hát.. valahogy minden mindennel összefügg. :cry:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 18., hétf. 18:46

Ismerőseim (akik húst és/vagy tojást is esznek), mindig ledöbbennek, hogy a "hagyományosan" tojásos ételeket lehet tojás nélkül is elkészíteni.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 21., csüt. 17:44

Bámiről is mondjon le az ember, egy komoly ellenfélel kell megküzdeni, önmagunkkal. Szokás és íny. Pölö az orvostudomány már bebizonyította a növények emberi táplálkozásban való kizárólagosságát. Szerintem aki ezen túl is a hús nélkülözhetetlnségét bizonygatja, az 1. tudatlan, nem naprakész; 2. nincs elég önuralma, önkontrollja.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 22., pén. 11:04

Az önzuralom hiánya nagy probléma.

Sokszor azt hisszük, hogy a probléma "az ellenség" kívül van, pedig belül (is) kell keresni az okokat.
Ha (a témánál maradva
:D ) azt hiszi valaki, hogy a tojásról való lemondással valóban LE KELL MONDANIA valamiről téved.

Minden étel, süti elkészíthető tojás nélkül.

Így szinte feleslegessé válik a tojásipar...)
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 2., kedd 18:55

Hadd idézzelek nawesh, köszönöm.

"Ha azt hiszi valaki, hogy a tojásról való lemondással valóban LE KELL MONDANIA valamiről téved. "

Szerinted\szerintetek a "tojás" helyett a "valamit", vagy mondjuk a "mézet" is írhatnánk? ...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 3., szer. 19:07

igen, azt hiszem ez mindennel így van.

A húst, vagy tojást fogyasztó embertársaink sokszor sajnálnak bennünket.

"Jaj, nem ehetsz meg egy sütit a boltból, mert tojás van benne?"

pedig eszem sütit (nem is keveset :wink: )

csakhogy tojás nélkül készül el.

Az igazi lemondás talán az, amikor már egyáltalán nem hiányzik az, amiről lemondtál.

vagy valaki megkívánta a húst, mióta vegetárius lett?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 4., csüt. 18:32

Már az említésétől is borzongok..
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 12., pén. 18:30

Inkább sajnáljuk mi őket.

-Te megeszel egy döglött (vagyis inkább megölt) állatot? Szánalmas vagy.

-Nem tudok a boltból enni (sütit)? Kell a francnak. Szemét szemétbe csomagolva. Azt se tudod miből van. Gyümölcsízű poharas termék (állítólag tej-termék) fafűrészpor (gyümölcs) - darabokkal. Jó étvágyat! Inkább egy kis mazsola, vagy körte.

...nem így járna?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 13., szomb. 7:06

A legújabb őrület, amitől lehidaltam

zselés poharas üdítő.

Láttátok már?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 17., szer. 13:44

Én még nem láttam. Milyen lehet az a zselés poharas üdítő? Kiváncsian várom, megint mit találtak ki? Hol lehet kapni? Hadd röhögjek... :lol:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

Következő

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron