Mi a helyzet a tojással?

Semmi állati

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 18., csüt. 16:33

Tegnap újra találkoztunk:

én és a selés üdítő :?: :)

A nevére nem emlékszem, de egy REÁL boltban láttam.

megnéztem az összetételét: semmi természetes :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 25., csüt. 6:58

Még jó, hogy nem nyitottunk a zselés üdítőnek új topicot:
:wink:
Frissa a hír (ellentétben ezzel a szörnyülettel:

http://index.hu/politika/bulvar/bulvarh ... 24.&202566

Egsészégre ártalmas zselét tiltottak be

november 24. 20:39
[MTI]

A fogyasztóvédelmi felügyelősége betiltotta a Mini Fruity Gel TROPIKAL, Gyümölcsízű zselé és Trópusi mini poharas zselé (mini cups jelly) forgalmazását - közölte a hivatal az MTI-vel csütörtökön. A közlemény szerint a Vas megyei Közigazgatási Hivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelősége mintavétellel egybekötött ellenőrzést tartott a Csoki Savaria Kft. egységében. A mintán elvégzett vizsgálat megállapította, hogy a Brandmasters importált és forgalmazott termék nem felel meg az élelmiszerbiztonsági követelményeknek.
A mini poharas, úgynevezett jelly mini-cups zselék több kockázati tényezőt egyesítenek, és veszélyt jelentenek - hangsúlyozza a közlemény. A vizsgálat megállapítása szerint a torokban megakadva fulladást okozhatnak. A betiltást az indokolta, hogy a felügyelet megítélése szerint "a címkézésen elhelyezett figyelmeztetés nem elegendő az emberi egészség védelmére, különösen a gyermekek tekintetében". A termék további forgalmazása így jogszabályba ütközik, a fogyasztók a már megvásárolt terméket a vásárlás helyére vihetik vissza, kártalanítást kérve.


Eg ybutasággal kevesebbb :twisted:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. dec. 3., pén. 1:08

Azon gondolkoztam, hogy a tojás miért olyan mostoha megitélésü? Ha már a természetesség felé közeledünk, akkor inkább a tojás ami természetesebb, mint a tej, nem? Az ősember nem fejt tehenet, viszont a fák tetején simán kinyulta a madarak alól tojásait. Mint ahogy azt a legtöbb főemlős ma is teszi, kivéve a gorillát. A gorilla az full vegán:) Csimpánzok, egyéb majomfélék viszont változatosság kedvéért fogyasztanak tojást, kukacokat, lepkéket, hangyákat.. Persze nem fő táplálék, csak kiegészítés. Tejet viszont legfeljebb az állatkertben isznak :)
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 3., pén. 18:19

Amit írtál gilice, az logikus :wink:

Viszont (számomra és sokak számára) egy lényeges dolog:

a tojás: potenciális élet), míg a tej "csak" táplálék. Az etljesen más kérdés, hogy most csak az adott állat (boci, kisbárány), vagy az ember tápláléka is.

De ha elkészítek egy tojásrántottát, abból már biztosan NEM LEHET csírke...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 3., pén. 18:25

Szerintem is logikus a gondolatvezetésed, de nawesh-el is egyet tudok érteni. Továbbá elfogadom, ha a természetesség jegyében frissen-nyersen elfogyasztod az általad "lopott" tojást, a kukacot, stb. :D ne, inkább neee! :) egyébként is lopni bűn, nem? :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: tami » 2004. dec. 3., pén. 21:00

És itt mindjárt kapcsolódhatunk a vér topichoz.

Láttam egyszer egy dokumentumfilmet, amiben egy néger törzs teheneket tartott.
Rendszeresen megfejték őket, megitták a tejüket.

Csakhogy itt nem ér véget a történet: Egy náddarabbal megcsapolták a tehén vérét és abból is ételt csináltak.

A tehenek életben maradtak.
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. dec. 6., hétf. 17:14

Maszályok.
Nyilheggyel nyakon lövik és lefejik a marhavért, amit a tejével kevernek. Ez a fő táplálékuk! Nekik a marha a legfőbb érték. Nagy ritkán, szigorú szertartások közepette le is vágnak belőlük és utolsó darabig megeszik. A marha levágását nem nézheti bárki és nem végezheti bárki közülük. Nem vegetáriánus törzs.
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 6., hétf. 18:29

A széles látókör... hasznos lehet, ha tudjuk használni.
Mire céloztok ezekkel, ha igen? :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. dec. 6., hétf. 21:41

Szerintem semmi különösre:) A maszályok mint ősi törzs, ősi étkezési formával (párhuzam a tojással).
Én még régebben gondolkodtam rajta, hogy vajon milyen tipusu vegetáriánusok, ha azok?:) Merhogy húst inkább "áldozati" jellegel esznek, valószinüleg ritkábban, mint évente. Ha meg a vér levétel nem jár az állat fájdalmával és pusztulásával, akkor ez vajon mi? Ezen kivül tisztelik a marhákat és az a legfőbb kincsük.
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 7., kedd 18:24

Szerintem ezek a maszálygyerekek nem érdemlik meg a vegetáriánus megnevezést. A vegetáriánus életmódba az férhet bele, ha nem ölik meg a "végén", csak vérét veszik. De hát megölik. Ha elhullás után elégetnék, vagy komposztálnák, vagy asetleg akkor használnák a bőrét, tagjait, csontjait egyéb célra, az mégis elfogadhatóbb lenne, szerintem. :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 8., szer. 7:31

Biztos, hogy a természeti népek, akik BENNE éltek a természetben csak annyit vettek el belőle, amennyire szükségük volt/van.

A maszájok, ha vért isznak, egyértelműen nem vegetáriusok.

Olvasmányaimból emlékszem, hogy pl. a síksági indiánok is bölényekre vadásztak, de a törzs csak annyit ölt meg, amennyire szüksége volt. Nem értetteték afehér vadászokat (vagy mészárosokat :?: :twisted: ), akik csak a bőréért és a nyelvérért (micsoda csemege :cry: :twisted: ) több ezer, tízezezr bölényt mészároltak le. Nem értetteék apazarlást.

Mindezek mellett voltak/vannak törzsek, melyek vegetáriusan étkeznek.

Példakánt a vega irodalomban mindig apakisztáni hunza törzsre utalnak.

Van valakinek a hunzák táplálkozásáról több infója?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 7., szomb. 15:46

Boldogságot!

A Védák szerint pl. olyan alapanyagok, amik vérből és spermábol erednek, nem alkalmasak vegas táplálkozásra.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 7., szomb. 17:32

Boldogsag írta:Boldogságot!

A Védák szerint pl. olyan alapanyagok, amik vérből és spermábol erednek, nem alkalmasak vegas táplálkozásra.


és mi ered spermából amit veganok esznek? hús? ha jól értem...
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 7., szomb. 17:43

Boldogságot!

Igen, de én itt a tojással kapcsolatban is irtam.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 7., szomb. 18:02

Boldogsag írta:Boldogságot!

Igen, de én itt a tojással kapcsolatban is irtam.


aha!!! :D

kicsit elgondolkoztam hogy ki eszik spermát...a buta németeken kivül akik a dönert (török szendvics amit gyrossal tömnek meg, tehát hulla darabokkal...szóval nem egy szószba a tötökök bele...tudod mire gondlok...

ironie on/
itt nagy a török szeretet :(

és a tötökök is imádják a németeket :(
ironie off/

csak az tünik fel néha a német állampolgároknak hgy amikor ök kapnak dönert kebap-ot akkor másik szoszt kapnak mint a török kedves vendégek.
már nem egy döner kebap-t bezártak emiatt a városomba....
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron