Tejtermékek

Semmi állati

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. márc. 12., szomb. 19:27

Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00


HozzászólásSzerző: parika » 2005. márc. 19., szomb. 5:06

flower írta:http://www.milksucks.com/ ha tudsz angolul. Sajnos angol német oldalakat/könyveket tudnék ajánlani ,de nem tudom ki tud milyen idegen nyelvet.
MAgyarország kissé el van maradva ezen a téren (is). Senki nem fordítja le ezeket a könyveket? /weblapokat? :roll: :?: A könyvesboltokban egyenlőre a 100 legjobb húsétel és stahl judit szakácskönyve kapható.. hát mit várunk... :cry: :cry: :cry:


szia flower!
most olvastam ezt az irásodat, ezek szerint te is kerestél már magyar nyelvü veganizmushoz kapcsolodó könyveket?
tényleg nincsen semmi forditás?

üdv
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 19., szomb. 21:57

Hát én nem tudok róla...
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. márc. 19., szomb. 22:11

Váradi Tibor: Az egészséges életmód alapjai című kiadványt ismeritek?
10 oldalon keresztül taglalja, hogy a tej mennyire káros.

Egyébként én a szóját sem igen ajánlom:
http://www.geocities.com/all_are_one.geo/hun/szoja.htm

Üdv, Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 20., vas. 16:55

A neten is fent van a váradi féle no-tej dolog. El is mentettem. De basszus ennyi? És kifújt? nincs egy könyv se semmi, csak füzetecskék... Usa-ban már rengeteg jó könyv jelent meg, meg eu nyugati felén. Nálunk nincs ilyen könyv. Meg hogy mutogassam meg a váradi könyvét vagy füzetét egy olyan embernek,akinek tények,statisztikák,meg utalások,források kellenek? És váradi nem egy nemzetközileg elismert orvos meg ilyenek... tehát nem lesz hiteles egy kötekedő húsevőnek. Ezért nem is lehet meggyőzni. Még egy nyamvadt könyvet sem tudok neki mutatni.
Meg ott van a Váradi-féle füzetek végén ,hogy szellemtudományok, meg hasonló. Hát mit fog gondolni a vegákról az a szerencsétlen mindenevő,akit pont "téríteni" akarok... Majd "le-szektáz" meg "le-krisnáz" meg a franc tudja.
Úgyhogy kész. Magyarországon nincs vegán életmódról szóló könyv. Mondjuk el tudnám képzelni Neal Barnard könyveit lefordítva.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: manu » 2005. márc. 20., vas. 18:25

Üdv mindenkinek!

Kedves Flower!

Sterintem a Váradi könyve pont elég,ahoz,hogy valaki lemondjon a tejtermékekről.Az viszont tény,hogy egy materialistának bizonyíték kell meg statisztika és stb.Ilyen könyvet nemigen találsz itthon.De ha hajlanak
rá,hogy abbahagyják a tejtermékek fogyasztását elég lessz nekik a Váradi féle könyv is.És nem kell nemzetközileg elismert embernek lennie
Mégis szellemileg magasabb szinten áll bármelyik orvosnál és természetgyógyásznál.
Ha valaki érett rá úgy is lemond a káros dolgokról.
Szívből kivánom,hogy sikerüljön a térítésed :D
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. márc. 20., vas. 18:37

Én személy szerint már annak is tudtam örülni, hogy ma ebédre nem volt semmiféle hús és ezt nem hiányolta senki sem:)
Szerintem a tejtermékek jelentéktelenek a szőrme, bőr, hús iparágakhoz képest, már az is sokat jelentene nekem ha a családomból senki nem eene húst, vagy nem hordana bőrkabátot/cipőt.
Aki vega akar lenni az úgy is az lesz, én a húsmentes életbe csak úgy "belevágtam" de a tej nélküliség előtt azért tájékozódtam (pl itt;)), szal aki akar utána tud nézni és hihet benne, hogy jó ez az egész, anélkül, hogy bármit is olvasna. Egy könyv ami a vegiség egészségességét hirdeti max 1 megrögzött egészségmániás fittnes b***t győzne meg. Ő meg nem azért csinálna, mert akár 1 kicsit is tisztelné az állatokat, hanem, mert ő élhet úgy tovább (pl szőrmebundában).
Hú jó sok hülyeséget összehordtam, na mindegy
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 20., vas. 18:50

Van,aki az egészsége miatt lesz vegi, mi ezzel a gond?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. márc. 20., vas. 18:59

Nem az a baj, hanem az, hogy mi egészséges, az nem állandó, mindig vannak új elméletek, de az nekem állandónak tűnik, hogy az állatok szenvednek azért a szelet húsért (és még undorító is). Ebben a hitemben senki nem fog soha mgingatni, míg aki egészségesen akar élni az szvsz könnyebben áll át egy új diétára, persze nem mindenki, nem általánosítok, ez csak egy "elmélet".
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: parika » 2005. márc. 20., vas. 23:58

zsolidodd írta:Nem az a baj, hanem az, hogy mi egészséges, az nem állandó, mindig vannak új elméletek, de az nekem állandónak tűnik, hogy az állatok szenvednek azért a szelet húsért (és még undorító is). Ebben a hitemben senki nem fog soha mgingatni, míg aki egészségesen akar élni az szvsz könnyebben áll át egy új diétára, persze nem mindenki, nem általánosítok, ez csak egy "elmélet".



én is ismerek a német fórumból embereket, akik már nem vegánok, mert "csak" egészségi okokból voltak azok. de ismerek párat, akik elöször egészségi okokból lettek vegánok, majd olvastak pár könyvet (ami ezek szerint magyarban nem müködik) megnéztek pár dokumentácios filmet az ipari tartási módról és sok sok összefüggést felfedeztek, ami megakadályozza öket a mai naping is, hogy egyetlen csepp tejet megigyanak stb...
de a legtöbb ismerösöm azok etikai-morális okok miatt lett vegan. igy ök valószinü nem fognak megint mindenevövé válni. kb ilyen volt a mi forumunkban az eredmény.


ja, és szerintem sem elég, hogy ha az ember egy pár oldalt ehhez a témához olvas...legalább is én ugye kis pestiként születtem, és mint nagyvárosi csemete, fogalmam se volt az állatok szükségleteiröl, hogy manapság hogyan tartják öket, hogy mi mindenre használják fel öket, hogy mennyire kinozzák öket.
ezen kivül pont a "vegan" cimü könyvben részletesen elmagyarázta clements, hogy milyen pozitiv hatása lenne annak, ha mindenki a világon vegánná válna....pár példa: az egész földnek elegendö ennivalója lenne, tehát növényi, nem lenne éhezés, nem lenne ilyen nagymértékü környezetszennyezés, mert ugye pont az állattartás egy nagy oka a környezet kihasználásának és rontásának.pl a trágya miatt, pl a sok terület miatt, ami még a bioállattartásnál szükséges, pl a feldolgozási folyamat miatt...mert ugye a hús az egy tetem, amit folyamatosan hidegen kell tárolni, mert attól a pillanattól fogva, hogy leölték az állatot, elindul a bomlás. pl a tejtisztitás, ah...sokminden más lenne... ha érdekel valakit, vagy ha nincsen már ugy is ilyen irányba való irások, akkor szivesen leforditom ezt a pár oldalt...

szóval szerintem még arra is jó, ha minnél többet olvas az ember, hogy egyre több választ tud adni, ha kritikus kérdések jönnek.
z a legfontosabb, hogy ne ugy álljuk és nézzünk, ha ilyen kérdések jönnek, mint borju az új kapura.

parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 22., kedd 18:46

"A vegetáriánizmus gyorsan és láthatóan fejlődik. Manapság alig van a földön valamire való város, hol a növényevőknek egy vagy néhány étterme ne volna. <b>A tiszta táplálkozásra való ez a törekvés csak fokozódnék, ha a növényevők folyóiratai inkább a növényevés erkölcsi jelentőségét fejtegetnék, minthogy egészségügyi előnyeit magasztalják. Tisztán egészségügyi szempontok nem tudják növényevésre bírni az embereket, ahogy ezt a szükség se teheti, ha meg is nehezíti a húsfogyasztást. A növényevés egyetlen megdönthetetlen érve csakis az a szemlélet lehet, hogy az állatokat se kínozni, se leölni nem szabad azért, hogy elfogyasszák húsukat."</b>
Lucy Mallory - Tolsztoj: Mindennapra - Március
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: litta » 2005. máj. 27., pén. 2:50

Nehari, de ti tényleg el tudjátok képzelni, hogy az emberek tömegesen lesznek vegetáriánusok? A húsipar végleg válságba kerül, átalakul a gazdaság egy jelentős része, az erre specializálódott régiók tönkremennek, a Mc Donalds vezére kiugrik valami épületből, vagy átáll a szójaburgerre :D
A Pick meg az összes többi gyár csődbemegy, s az első időkben nem lesz elég biobolt az igények kielégítésére, sorbanállás lesz, vagy jegyrendszer :D
Az állatokat szélnekeresztik, azok megpróbálnak visszavadulni.
Na ez az utópia nem sikerült valami kerekre. Jó lenne ha az emberekben aktivizálódna valami gén, ami ráébreszti őket növényevő voltukra. Pont mint a Szithek bosszújában a klónokba programozott parancsot Palpatin.
Szerintetek ha nem is radikálisan, de van esély arra, hogy 100-200 év múlva normálisabb lesz a világ, esetleg vegetáriánusabb?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 27., pén. 10:29

"A képzelet sokkal fontosabb a tudásnál." - Albert Einstein

mér nem tudod elképzelni?! Bezzeg a film az megy... ;)
IGENIS LEHETSÉGES! az meg más dolog, hogy mennyire valószínű...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 27., pén. 16:36

ha nagyon realistán nézzük a dolgokat, akkor pár évtizedeb belül vagy tömegesen térnek át az emberek a vegetárius életmódra, védik a környezetüket, vagy nem lesz emberiség....


Parsifal írta:
"A vegetáriánizmus gyorsan és láthatóan fejlődik. Manapság alig van a földön valamire való város, hol a növényevőknek egy vagy néhány étterme ne volna

Ezzel azért nem értek egyet.

Szegeden, Vásárhelyen nincs a városban vega étterem...Mórahalmon, Kisteleken sincs, Fehérváron már két próbálkozás is megszünt.

Szóval azért nem olyan könnyű :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 27., pén. 17:42

Nem én mondtam, hanem Tolsztoj idézi valakitől, talán Lucy Malloeytól...

Egyébként na lehet, hogy magyarországon a vegi éttermek nem szaporodnak, de máshol igen, és én pl napról napra egyre több mindenkről tudom meg, hogy vegi...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron