a jóga és más efféle egy 14 éves lány szemszögéből

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

a jóga és más efféle egy 14 éves lány szemszögéből

HozzászólásSzerző: tami » 2011. okt. 24., hétf. 9:29

Dátum: 2006. október 19. csütörtök, 10:28 Küldte: tami

Ezt a cikket csak azért írtam, mert hátha így én is könnyebben felfogom az életet, ami olyan különleges, és furcsa. Nagyon köszönöm annak, aki elolvassa. Mayer Imola

Kedves olvasó! Még csak fél éve ismerkedtem meg a nekem eddig láthatatlan dolgokkal, pl. a jógával, a vegetáriánus életmóddal, az állatok jogaival, de mára már az életem részévé vált. Rájöttem, hogy minden embernek rengeteg esélye van arra, hogy az élete menetét, rendszerét megváltoztassa, de csak kevesen használják ki ezeket az alkalmakat. Én nem mondom, hogy senki ne egyen húst, mert 1. ez úgyis lehetetlen kérés, 2. sok olyan embert ismerek, akiknek nagyon fontos a húsevés. Senkit nem befolyásolok-e téren, csak elmondom a véleményemet, és meghallgatom másokvéleményét, amit tiszteletben tartok.
Sajnos sok ember van, aki azt hiszi, hogy képes másokat erre a vegetáriánus életmódra téríteni. Ez igaz is, de ha nem sikerül nekik, akkor akarattal, mindenféle befolyásolással belerángatják az embert olyan dologba, amiről semmit sem tud, vagy nem szimpatikus neki. Ez szerintem helytelen, és aki ilyet tesz, nem igazán van azon a szellemi szinten, mintazok az emberek, akik elfogadják mások akaratát, gondolatát.
Anya már nagyon régóta jógázott, és sokszor elakart vinni engem is. De nem tudom, hogy miért, volt bennem egy olyan, hogy miért is mennék? Biztos valami hülyeség, és semmi kedvem megismerni. Persze annyit én is tudtam, hogy van meditáció, külömböző ászanák, de nem érdekelt. Már bánom, hogy akkor nem mentem el. Később megismerkedtem egy fiúval, aki jógázott, és így a jóga, a fiúval együtt felkeltette az érdeklődésemet. Kinyitottam otthon az egyik jóga könyvet, és titokban a szobámban egy picit jógáztam. Furcsa volt, de egy hét után, éreztem, hogy sokkal ruganyosabb vagyok, és kiegyensúlyozottabb. Még nem tudtam, hogy a jóga miért is olyan fontos, de mostmártudom. Nem akarok az Istennel való egyesülésig, és az önmegvalósításig elmenni, de nagyon-nagyon sokat segített nekem ez a naponta pár perc kikapcsolódás. Természetesen nem eszek semmiféle húst, de az ok annyi, hogy fejlesztem a saját akaraterőmet, és sajnálom az állatokat. Tudom, hogy a sajnálattal nem megyek semmire, és nem segítek, de nem vagyok képes még egyszer húst enni.
Rengeteg verset írtam már életemben, és a háromnegyed része Istenről, a világról, a karmákról, békéről, szellemről, és az életekről szól. Senkivel sem tudok beszélni a lelki világomról, így a verseimben tükrözöm az érzéseimet.
Furcsa így írni erről a dologról/dolgokról, és lehet, hogy nincs sok értelmes benne, de érdekes dolog. Főleg, hogy grafomániás vagyok. :)
Mayer Imola



A világ és én

Kitárom a karom,
Látom a Világot,
Dombok, hegyek, völgyek,
Ezek között járok.

Látom azt,
Amit minden ember,
Mégis teljesen
Máshogy fogom fel.

Érzem Isten jelenlétét,
Szeretetét és békéjét,
Látom napot, és a fényét,
Hallom a szél halk énekét.

De igaz ez a világ?
Igaz érzések uralják?
Vagy csak álmok világa,
Mely az emberek elméjét megszállja.

Egyszer azt mondtad nekem,
Illúzió a szerelem.
De miért lenne az?
Az én érzésem mindig igaz.

Tudatosan járok kelek,
Keresve azt, mit nem lelek,
Életem végén újjá születek,
És Istent elérve békét keresek.

Keresek, hogy megtaláljam,
Leszületésem a földre meggátoljam,
Úgy éljek ahogy ők élnek,
Istennel egyesülve megbékélnek.





--------------------------------



Re: a jóga és más efféle egy 14 éves lány szemszögéből
Küldte: nawesh Dátum: 2006. október 20. péntek, 08:06

Kitartást és erőt az úton, melyen elindultál. sok-sok a szépség benne, gratulálok...


--------------------------------


Re: a jóga és más efféle egy 14 éves lány szemszögéből
Küldte: Boldogsag (govindananda@freemail.hu) Dátum: 2006. október 19. csütörtök, 11:07

Boldogságot! Szeretnélek meghívni a Civil Rádiós műsoromba beszélgetni. Lehetséges? Szeretettel: Govinda



--------------------------------

Re: a jóga és más efféle egy 14 éves lány szemszögéből
Küldte: baraka Dátum: 2006. október 19. csütörtök, 11:23

Nagyon is sok értelem van az írásodban, és csodaszép a versed is! Köszönöm hogy megosztottad velem. Nagyon mély bölcsességről, és sok-sok érzésről tanúskodnak a soraid, így azt gondolom, nem is 14 éves vagy, sokkal, sokkal több... Ősöreg, és mégis fiatal, mindig új... Remélem, még sok szép gondolatot megosztasz majd a világgal, mert kincs vagy, és ritka. Szeretettel, baraka

--------------------------------

Re: a jóga és más efféle egy 14 éves lány szemszögéből
Küldte: imola92 Dátum: 2006. október 21. szombat, 19:00

Nagyon köszönöm a szép sorokat. Nagyon sokat jelentenek nekem. Örülök, hogy végre olyan emberekre találtam, akik megértenek. Sok boldogságot:Imola

--------------------------------

Re: a jóga és más efféle egy 14 éves lány szemszögéből
Küldte: baraka Dátum: 2006. október 21. szombat, 23:02

Szívből jött, és szívesen! És mert magamra ismertem benned. Az akkori önmagamra... engem sem értettek, én is furcsa voltam, és mindig kilógtam mindenhonnan... Nehéz volt egyedül megélni. Ölelés, baraka

--------------------------------

Re: a jóga és más efféle egy 14 éves lány szemszögéből
Küldte: pitypang Dátum: 2006. október 20. péntek, 12:28

Nyiss egy topicot, Imola! Ne tétovázz! Ha csak nem találsz olyat a már meglévők között, ahol leírhatod, hogy éppen, hogy érzed magad a földön. :) Szívesen olvasnám! Versben meg főleg! A jóga szerintem is nagyon jó dolog, másfél óra gyakorlás után könnyűnek és felszabadultnak érzem magam. Egyszer próbáld ki ezt is! Minden jót: pitypang


--------------------------------


Re: a jóga és más efféle egy 14 éves lány szemszögéből
Küldte: Csincsi Dátum: 2006. október 20. péntek, 21:03

Köszönöm, hogy csodálatos lelki gazdagságságod nektárjából részesülhettem.
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron