A Krsna tudat terjedése

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

A Krsna tudat terjed

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. júl. 30., szomb. 20:20

Van egy másik kérdésem:

Olvastam Swami Prabhupada könyvében, hogy aki elindult a lelki fejlődésben, de nem tudta azt az életében befejezni, következő életében kap rá lehetőséget, hogy tovább fejlődjön. Jó körülmények közé születik.
De, miért nincs azok között az emberek között, akik ismertek vagy híresek az e,berek szemében egyetlen Istentudatú? Aki nyíltan felvállalná és tenne érte, hogy a Krsna tudat megismerhetőbbé váljon a emberek között, vagy legalább felgyorsuljon e folyamat. Mert a mai helyzet sajnos siralmas...
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00


HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. júl. 30., szomb. 21:23

Kedves Padrosa!

Egy előadáson azt hallottam, hogy minden ember olyan tanításokhoz fog vonzódni és olyan csoportokhoz fog csatlakozni, amelyekre neki éppen szüksége van fejlődésének jelenlegi pontján. Véleményem szerint láthatatlan segítők révén hozza össze az embereket a 'Sors' a szükséges tanításokkal. Épp ezért szerintem nem kell az általad leírt dolgokon szomorkodni. Hidd el, mindenki megtalálja a saját helyét!
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. júl. 30., szomb. 21:46

Nekem nincs láthatatlan segítőim, én Atyámmal tartom a kapcsolatot, miótea idekerültem e testbe. Ő segít. Csak mostanában e folyamat felgyorsult, ezért is vagyok itt...
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. júl. 30., szomb. 21:50

Az itt az mit jelent?
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. júl. 30., szomb. 21:59

Hogy felgyorsult? Erről nem beszénék, mert gondolom egyértelmű. Túl sokat kellen írnom ide. Nem köztéma
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. júl. 30., szomb. 22:01

Az ITT :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. júl. 30., szomb. 22:13

Itt miért??
Mert 18 évesen jöttem e testbe, Azóta kereslek benneteket, és Isten segítségével, most 36 évesen találtalak meg benneteket.
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. júl. 31., vas. 13:47

A net nem a legjobb kommunikáció céljára. Sebaj.
Nem igazán világos néha, amiket írsz. És a megtalálás után mihez fogsz kezdeni? A benneteket a veg.hu-t jelöli?
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. júl. 31., vas. 19:34

Igen, a net nem a legjobb komunikáció e célra.
Beismerem, nem tudok egyértelműen írni.
A megtalálás után nem tudom, még mihez kezdek...:(



Bennetek? hmm..:)
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. aug. 1., hétf. 21:01

Szvsz a krisna-tudat is csak 1 a sok vallás közül, amit a gyenge emberek találtak ki maguknak, mert nem elég erősek ahhoz, hogy magukban higyjenek. Ehhez jön még a kollektív tudat: mantrázz amíg bele nem őrülsz... És ami a legvisszataszítóbb: a fő krisnásoknak hatalmas fekete Mercedeszük van, és a legújabb telefonjuk... (Ja és Hold, Nap, Csillagok nincsenek, az csak Krisna illúziója...)
Azt viszont pozitívnak tartom, hogy vegetariánusok és nem drogoznak.
Szóval szerintem nem túl pozitív, hogy terjed ez a vallás.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: flower » 2005. aug. 2., kedd 10:14

Azt mondod 18 évesen jöttél ebbe a testbe, addig hol voltál? Van tudomásod róla?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. aug. 2., kedd 10:14

Kié volt addig az a test??
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. aug. 3., szer. 9:29

szerintem úgy érti, hogy akkor "született újjá", mármint lett vallásos, vegetáriánus, kezdett szellemi dolgokkal foglalkozni. rosszul gondolom, padrosa?

egyébként üdv mindenkinek, a végre újra felpezsdülő, aktívabb veg.hu-n! :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. aug. 7., vas. 6:16

nem szeretném tami kenyerét elvenni, és moderálni, csak annyit javaslok, hogy próbáljuk meg tiszteletben tartani egymás hitét, nézeteit, mint ahogy az eddig is sikerült. sokan, sokfélék vagyunk itt, a veg-en, mutassunk példát másoknak, hogy "megférünk" egymással, és épp ez a sokszínűség teszi szebbé a világot!

én is abban hiszek, amiben jablko - talán nem véletlen :D -, miszerint mindenkinek megvan a spirituális útja, ezen tud jelenleg a legnagyobbat fejlődni. előbb, vagy utóbb meg fogja találni ezt az utat, ha elérkezett rá az idő...

mivel elenyésző azok száma (mondjuk úgy, hogy egy esetről tudok, és ő Krisztus), akik egy élet alatt be tudják fejezni a szellemi útjukat, ezért kénytelenek voltunk abban a kegyben részesülni, hogy átvihetjük szellemi fejlődési szintünket a következő életünkre, különben nem valósulhatna meg az emberiség feladata... a "jó körülmények" relatív, én úgy gondolom, hogy mindenkinek az a lehető legjobb, amiben jelenleg van, épp ezért választotta ezt. :wink:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. aug. 7., vas. 7:10

:wink: :idea: :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron