szellemek, szellemidézés, megszállás

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

szellemek, szellemid

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. márc. 24., pén. 23:43

Ide várok a témával, ill. egyéb parapszichológiával kapcsolatos hozzászólásokat, mint pl.: telepátia, tisztánhallás, tisztánlátás, testelhagyás...stb.

Biztos vagyok benne, hogy mindenkinek vannak személyes tapasztalatai is.
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00


HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. márc. 24., pén. 23:53

Megszállás

"Megszálláskor egy igen magas szintű, az önmagát-szolgáló orientációban álló entitás általi walk-in történik, hogy ezt drámai módon észreveszi a többi ember a környéken. Nem tudnák nem észrevenni, bármennyire agresszív és együttműködésre alkalmatlan volt is az ember a megszállás előtt: az e közötti és a megszállt ember mostani alapállása közötti különbség ég és föld. Az ember most mindenkit provokál, és bármely társas szóváltása háborúvá fajult. Amíg az ember korábban betartott néhány társadalmi normát, addig a megszállt ember most nem tart be semmit. Ezért teljesen civilizálatlannak és összeférhetetlennek tűnik.

A történetek levitációról és fizikailag képtelen mutatványokról megszállás alkalmával nagymértékben el vannak túlozva, de ahol a megszállást tevő entitás megtanulta, hogyan levitáljon, alkalmanként valóban igénybe veszi ezt a megszálláskor. A betűk kitüremkedése a bőrön teljesen belül van az emberi test nyújtotta lehetőségek terjedelmén, viszont földi entitások által most a 3. denzitásban még el nem sajátított készséget igényel. Ezeket a trükköket a megszálló entitás az aggodalommal előjövő jótét-lelkek figyelmének elterelésére használja fel, de ezzel szokás szerint csak fokozza az elhatározást, és még jobban elszánt jótét-lelkeket vonz magához. A megszállás egy kihívássá válik, egy bokszmeccsé, és a megszálló entitás pihenés nélkül találja magát.

Egy nagy izgatott tevékenység kezdődik ezért a megszállt személy körül, melynek során különféle tekintélyek próbálják érvekkel meggyőzni a megszállt embert, azt gondolva, hogy még mindig azzal a személlyel beszélnek, akit ismertek. Igazság szerint, az ember részben az, akit ismertek, viszont a velejében valaki egészen más van, a más világból származó megszálló entitás. Amikor az érvelés kudarcba fullad, mágiát és boszorkányságot próbálnak ki, és mi ebbe a katolikus ördögűzést is beleértjük. Ez az, ahol a tekintélyek hite vagy meggyőződése a másokat-szolgálni orientációjuk, játékba lép. Ha sikerül kiűzni a megszálló entitást és biztosítani egy visszatérést az eredetileg inkarnált entitás számára, az két okból lehetséges.

• Egy, az erősen önmagát-szolgáló entitás felé kiöntött aggodalom- és törődésáradat megzavarja az ő koncentrációját, megráncigálva az énre való fókuszát, és undorral eltávozik.
• Kettő, a korábban inkarnált entitás meghallgatja az általa korábban ismert emberek könyörgését, megérzi a feléje kiöntött szeretetet, és megváltoztatja a véleményét, amiért elhagyta a testét elsősorban is. A születési küldöttek értekeznek minden érintettel, és a megszálló entitás kiköltözik egy cserével."

Forrás: http://www.zetatalk.com/hungary/b26.htm
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. márc. 25., szomb. 18:30

telepátia, tisztánhallás, tisztánlátás, testelhagyás...

Hát, ezek már elég magas szintet feltételeznek... MOndjuk a testelhagyást - ahogy olvastam - ki lehet erőszakolni, de nem hiszem, hogy ez helyes út. Ha az ember "szabályosan" fejlődik és nemesíti magát, minden időben meg fog érkezni. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. márc. 27., hétf. 21:39

A tisztánlátás, telepátia, intuíció, tisztánhallás és más érzékeken túli érzékelések minden ember veleszületett képességei, amit a környezete, a szülők, a társadalom és egyes egyházak sikeresen elnyomnak.
Miért lenne helytelen, ezeket a rejtett, elnyomott képességeinket újra felszínre hozni?

Pl.: állítólag a gyerekek 4 éves koruk alatt emlékeznek az előző életükre. A húgom határozottan állította, hogy 5 éves korában leesett a mászókáról, ami végülis a halálát okozta.

Vagy: a mai "tudományos világban" az emberek döntően a bal agyféltekéjüket használják, ami többek között a racionális gondolkodásért felel, elnyomva ezzel a jobb agyféltekét, így az intuícióit is (pedig az mindig a helyes megoldást kínálja).
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. márc. 28., kedd 8:59

Csírában tényleg megvannak minden emberben, mindenkiben más fokon szerintem. Lehet őket fejleszteni, szerintem egy "szükséges rossz" az, hogy egy ideig ezek el vannak nyomva az emberben. 21 éves kor után számít szellemileg felnőttnek az ember, akkor kezdheti magát fejleszteni. Persze kivételek mindig vannak.

Én balkezes vagyok, és ennek örülök! Így jobban kapcsolódom pl. a zenéhez is. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 28., kedd 10:04

A testelhagyásról van egy kevés, minden különlegességet nélkülöző tapasztalatom. Gerincműtétem után történt meg velem, hogy kínos dologra "eszméltem"- nem veszek levegőt. Borzasztó érzés volt. Úgy éreztem meg fogok halni. Dühöt, és csalódottságot éreztem.Gondolom ezt mindenki vérmérséklete szerint éli meg! Pont most, mikor sikerült a műtét /biztosan tudtam, hogy így van!/ és újból tudok járni. Aztán egyszercsak kívülről, felülről láttam magam. Csak néztem a testem, minden érzelem nélkül. Aztán bevillant akkor 3 éves kicsi lányom képe, meg észrevették, hogy nem lélegzem. Maradtam és örültem neki! Azt olvastam a napokban, hogy a lélek nem csak a halál bekövetkeztekor, hanem már akkor is elhagyhatja a testet amikor már veszni látja azt, halál érzete van.

Jó reggelt mindenkinek! :) :P :) :P :) :P :)
:P nekem lelkes, rajongó,színes egyéniség , akárcsak ő :oops:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. ápr. 2., vas. 13:14

...kb. 16 évesen olvastam Brian Weiss: A Mesterek üzenetei c. könyvét.

(Dr. Brian Weiss a pszichiátria professzora Miamiban. Több mint kétezer pácienssel végzett regressziós hipnózist a születés körüli, méhen belüli vagy az előző életekre visszavezethető emlékeibe.
A könyvben a szerző a szeretet felismeréséről és a szeretet élményének átéléséről, erősítéséről és másoknak átadásáról ír. Ehhez kínál példákat, módszereket és meditációs gyakorlatokat.)

A címben szereplő Mesterek, a bölcsesség forrásának nevezett fejlett lelkek, akik nem nyilvánulnak meg fizikai formában,de köztünk vannak.

A könyv hatására elkezdtem magamhoz hívni Őket, több "hívást" is leadtam, de nem válaszolt rá senki... szerencsére... ugyanis nemrég tudtam meg, hogy ezekre a "hívásokra" legtöbbször nem a fejlett lelkek válaszolnak, hanem az ártó szellemek/lelkek, akiknek bár már nincs testük (vagy talán soha nem is volt), mégsem tudnak elszakadni az "anyagi élvezetektől" (mint pl.: kábító- és mámorítószerek) szükségük van egy testre, hogy folytathassák szenvedélyüket. Eközben "társbérlőként" elszívják a megszállott energiáját, legyengítik az auráját (immunrendszert gyengítő kórokozó módjára), így az nyitott lesz további megszálló lelkek befogadására. Ha elég erős a megszálló át is veheti az irányítást a test fölött, elnyomva ezzel a az eredeti "tulajdonost".

...szóval vigyázni kell! Csak megfelelő felkészültséggel szabad szeánszokat tartani, Ouija-táblát használni, vagy háromlábú asztalt...stb.
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. ápr. 5., szer. 11:15

Volt már olyan érzésetek, hogy "Valaki/Valami" vigyáz rátok és segít? Hogy "mint akit szárny emel" kihúz a "pácból"? (...de csak, ha nem várod el "Tőle", hogy segítsen.)

Isten? Őrangyal? :?: :?: :?:
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. ápr. 5., szer. 11:54

Tényleg nagyon sokat hallani mostanában az angyalokról és még mindenféle lényekről, akik segítenek bennünket, de nem tudom őket hová tenni magamban. Isten biztos, hogy "vigyáz" ránk és általában mindig akkor segít, amikor nem olyan pillanatom van, hogy "Na, Uram, mostmár Te jössz, ments meg!"

De ezek az angyalok és mások kicsodák? Valami közvetítők talán Isten és köztünk? Talán ők fonják a spirituális szálunkat vékonyabbra vagy vastagabbra?

Mintaka, jól értem, hogy Te most arról beszélsz, amit köznyelven úgy hívunk, hogy "megszállta az ördög"?
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. ápr. 19., szer. 11:36

Hiszek a sorsban. Nincsenek véletlenek! Mindennek oka és célja van.

Minden és mindenki, amivel és akivel találkozunk, hatással van ránk! (Még, ha ezt mi nem is akarjuk.) Ettől fejlődünk. :)

Ezt az oldalt sem véletlenül találtuk meg! :wink:

"A vadász maga is vaddá válik."
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. ápr. 19., szer. 12:13

Igen, szerintem jó megfogalmazás az, hogy az angyalok közvetítenek Isten és az ember között. Vigyáznak ránk minden pillanatban. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. ápr. 20., csüt. 10:57

Az Esszénus Béke Evangélium használja az angyal kifejezést, amelyet E.B.Székely kulcsa így magyaráz: "ANGYALOK: A természeti és kozmikus erők"

Vagyis ez egy megszemélyesítés? A szélből, a légből így lesz a Levegő Angyala, és a többi. Szép, remekül használt költői eszköz, szerintem.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 20., csüt. 14:04

hm. nem csupán megszemélyesités, költői eszköz... 8O :wink:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. máj. 4., csüt. 17:13

...sosem tudhatjuk, hogy a gondolataink a sajátjaink-e...
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. máj. 4., csüt. 17:21

...minden ember képes arra, hogy egy másik akaratát pusztán a tudatával befolyásolja, miközben az a sajátjának érzi a "kapott" gondolatot...

...szóval mennyire szabad az az akarat???
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00


Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég