jóga

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 21., hétf. 16:37

Én nem szeretek fejen állni.

Igazán a kedvencem a Khatu Pranam gyakorlatsor.

De a fordított testhelyzetű gyakorlatok jótékony hatásúak a szervezetre.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 21., hétf. 21:47

nawesh írta:Én nem szeretek fejen állni.

Igazán a kedvencem a Khatu Pranam gyakorlatsor.

De a fordított testhelyzetű gyakorlatok jótékony hatásúak a szervezetre.


Ez a napudvozlet egyfajta valtozatanak tunik, azt szoktam csinalni.

Mondjuk van egy joga gyakorlatsorom is, gyertya, torzscsavaras, kobra, udhijana bandha(vagy nauli), hid, elorehajolas tobbszor a labfejemhez, stb. Az azert jobban atmozgatja a testet.


Nekem a kedvenc aszanam egy sajat fejlesztes, allo helyzetben hatrahajolok, ameddig csak tudok. Volt amikor igy meg tudtam erinteni a foldet, szoval igy kitartom kb. 1 percig. Ez remekul felhuzza az energiat az alsobb csakrabol a felsobe, 1 perc alatt szinte kicserelodik a testem. Persze ezt biztos befolyasolja az eloeletem.
Nem ordongosseg am, egy fiatal embernek, holgynek ezt par honap gyakorlas utan meg kell tudnia csinalni.

A fejenallas pedig jo. En az elejen Mantak Chia energia felhuzasos gyakorlatat csinalom, kb. 10 percig. Utana 5-10 percig meditalok, mikozben a tudatom a 3-ik szemem ele helyezem ugy 25-30 cm-el. Igy a fejenallast is tovabb birom szerintem. Ez is kezd kedvenc gyakorlatom lenni. En mantraval csinalom, de anelkul is barki csinalhatja, egy fenyes pontot kell elkepzelni az emlitett pont helyen.
Fejenallas kozben ez szintem sajat talalmany, igazabol ezt lotuszban szoktak gyakorolni. Akinek nem megy, annak vmi olyanba, ami kozelit hozza.
Egyebkent a lotuszt kicsit erdemes eroltetni, jobb benne a meditacio, mint masban.
Paul Brunton is azt irta, hogy habar o merev volt, 8 honap alatt sikerult elernie a lotuszt.

Az nem kifejezetten aszana, de nekem meg a fekvotamaszok a kedvenceim. 10 perc utan mar elkezdek izzadni, az biztos jot tesz.

Mondjuk a joga nem itt kezdodik, hanem ott, szerintem, hogy idoben - este 10 fele agyba megyunk, es kevesebbet tevezunk.

Bar egy ilyen napudvozlet azt hiszem kedoknek is jo lehet.
Egy kezdo jogazonak erdemes szerintem kitisztitania a testet is, es valtoztatni az etkezesen, es konnyebb kajakat enni.
Ezek nelkul a meditacio, aszanak, legzogyakorlatok, fokent idopocsekolasok.

T.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 21., hétf. 21:51

tigristomi írta: Meddig tudsz fejenallni?


Ha elobb latom hogy lany vagy, akkor nem kerdezlek. :(

Mondjuk van olyan ero sport, amiben a nok jobbak, de legalabb olyan jok mint a ferfiak, de errol az atlag ember nem tud.

T.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 21., hétf. 21:56

Hol jógázol tigristomi?

Szép leírás a napi menetedről :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 21., hétf. 22:04

nawesh írta:Hol jógázol tigristomi?

Szép leírás a napi menetedről :wink:


Szijo, csak otthon, magam. Szivesen elmennek valami jo joga iskolaba, de meg nem talaltam olyat, ami igazan tetszene.

A tied milyen? Lattam linkeket, majd egyszer megnezem. Bar a tapasztalatom az, hogy minden joga stilust athat a vallas.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 21., hétf. 22:07

nawesh írta:Hol jógázol tigristomi?

Szép leírás a napi menetedről :wink:


Van nehany beavatasom, de mivel egyikkel sem tudok teljesen azonosulni, igy nem reklamozom oket. Mantra joga stilusok.

Azt gyakorlom, amit ott csinaltam, kaptam, meg amint latszik alkotok, bar ez nem jellemzo. Vagyis hat fene tudja. Szerintem csak kombinalom a jokat.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 21., hétf. 22:16

nekem az én jógaiskolám "bejön" :wink: , hiszen már 16. éve gyakorlok.

A vallásosság azt hiszem/taapsztalom, nem szükséges a jógához, hiszen a jóga MEGTAPASZTALÁS.

Viszont több jógaiskolánál, így a Jóga a Mindennapi Életben Rendszernél is

www.joga.hu
:wink:

lényeges a Mester-tanítvány kapcsolat. Ám van egy NAGYON LÉNYEGES DOLOG:

A mester, a Guru személye garancia, hogy ősi, autentikus kútból merítkezik az az iskola, amely egyrészt tartalmazza a több ezer éves hagyományt, emellett az élő Mester jelenléte által a mai kor kívánalmainak is megfelel.

Szóval nem annyira kell félni a "vallásosságtól"

Személyszerint úgy érzem, ha nem lennék, "lehetnék" istenben hívő, kvázi vallásos, jógagyakolró, katolikus, akinek nagymértékben szimpatikus a hinduizmus( a Jóga nem "automatikus" hinduizmus jelent :!: :!: ), szóval akkor nagyon magányosnak érezném magam. :wink: 8O
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 21., hétf. 22:29

Koszi, majd egyszer megnezem ezt az egeszet kozelebbrol is. Bar ketelyeim vannak ...

Maganyossag ... : ha valakinek fel van toltve az energia rendszere, tiszta a feje, vidam, akkor tobbnyire mindenkivel jol kijon. A maganyossag feloldasahoz pedig 1 tars is eleg lehet.

A joga ha jo, ilyen teljes embert kellene hogy csinaljon az emberbol, igy egy ido utan annak a maganyossag szempontjabol lenyegtelennek kellene lennie, hogy most milyen emberek kozott van az ember.

Ha ugy ertetted hogy nem vagy maganyos, mert teljes emberre tett a joga, akkor az jo dolog.

Ha ugy ertetted, hogy azert nem vagy maganyos, mert ilyen hasonlo emberek kozott vagy, akkor szerintem meg tokeletesitened kell magad.
Mar elnezest, ezt habar rajtad keresztul, de altalanossagban mondom.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 21., hétf. 22:43

Köszönöm :wink: Úgy értem, hogy a jóga teljes emberrét tett 8O
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 19:48

A 16 ev jogazas mit jelent? Mindennap gyakorolsz vmit, vagy inkabb csak koveted a filozofiajanak, es azert eleg rendszeresen gyakorolsz vmit.

Gyakorolsz mindennap aszanat, pranayamat, meditaciot? Milyen meditacio van nalatok?

Egyszer esetleg szivesen beszelnek veled telefonon.

Ami nem tetszik abban amit olvastam errol, hogy tobb helyen emlitik istent. Ha mindjart az elejen istennel tukmaljak a delikvenseket, akkor ez mar eleve nem tapasztalati dolog, es akkor ez lehet hogy masban is megnyilvanul, hogy hitre alapozva vallanak vagy csinalnak valamit.

Istent ha esetleg lehet erzekelni, akkor ez szerintem egy igen magas tudatallapotot feltetelez, addig aki errol beszel, az szerintem vallasos.

Ez a meglatasom.

T.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 23., szer. 16:59

A 16 év jógázás azt jelenti, hogy minden nap gyakorlok valamit. Mivel az utóbbi két és fél évben három műszakban dolgozom, így kevesebbet gyakorlok, mint amennyit szeretnék. 11 éve oktatom is a Jóga a mindennapi éetben rendszert (ez nem dicsekvés :oops: csak tényközlés)

a többiről később...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 31., csüt. 3:55

Jógaiskolánk alapítója, Swamiji Világbéke Utazásáról:

http://www.yoga-in-daily-life.org/artic ... 0050314001

Egyesült Államokbéli tartózkodása után járt Kanadában, Új-Zélandon és Ausztráliában.

Kanadában Vancouverban tartott programot március 17-20-a között.
nyílvános előadásának címe: Prana, Chakras, and Kundulini Yoga volt.

Megjegyzés: Swamiji magyarul s megjelent könyve ebben a témában: Paramhans Swami Maheshwarananda: Kundalini és Csakrák (Dívali kiadó 1995)

http://www.ganga.hu/?page=konyv oldalon látható a könyv borítója. (sajnos ma már csak antikváriumban lehethozzájutni)


Vancouverban egy keresztény templomban is tartott előadást Swamiji.

A következő állomása a Világbéke Körútnak Új-Zéland volt.
Wellingtonban március 26-án ashramot (Jógaközpont) is avatott.

Megjegyzés: A jelenlegi szegedi Jógaközpontban 2002. októberében köszönthettük Swamijit)

Ezt követően Ausztráliába látogatott el:

http://www.yogaindailylife.org.au/swami ... lights.htm

E linken letölthető szatszang (előadás) részletek találhatóak.


Brisbane-ben találkozott a város polgármesterével, David Hinchliffe úrral is. Itteni előadás szintén a Kundalíni energiáról és a csakrákról szólt. Brisban-eban részt vett egy nemzetközi fesztiválon is, ahol különböző vallási és spirituális vezetk szólaltak fel, így Swamiji is, mint a Jóga a Mindennapi Életben Rendszer vezetője.


Fotóalbum Swamijiről:
lhttp://www.yogaindailylife.org.au/swam ... isbane.htm

a Világbéke Körút következő állomása: India!

Swamijit legközelebb júniusban köszönthetjük Magyarországon. Már nagyon várjuk a nyári jógatábort.

Hari OM!

Béke, Béke, Béke Minden Lénynek

Nawesh
_________________
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 12., kedd 7:00

Új (angol nyelvű) honlappal bővült a Jóga a mindennapi életben családja.

A

http://www.helphospital.org/

honlapon egy új indiai project, a

SRI SWAMI MADHAVANANDA HOSPITAL

részletei olvashatóak. Jógaiskolánk alapítójának, Swami MaheshwaranandaJi-nek

http://www.joga.hu/swamiji/index.html

egy közeli, bécsi tanítványa, Sadhvi Sahnati a motorja az elképzelésnek, hogy épüljön fel India Radzsasztán államában, Jadan közelében egy kórház, amely segíti a rászorulókat.

http://www.helphospital.org/about-project.html

Itt látható egy kép Sadhvi Shantiról, amint egy kisgyermeket vizsgál. Az oldalon adatok találhatóak arról, hogy miért is szükséges ennek a kórháznak a létrejötte, hiszen India egészségügyileg (sajnos) sokkal elmaradottabb Európánál.

A kórház Swami MadhavanandaJi nevét viseli, aki Mesterünk Guruja és 2003-ban távozott el a fizikai világból.

http://www.yoga-in-daily-life.org/artic ... 0031031001

Ezúton is kívánunk az új projectnek sok sikert!

http://www.yoga-in-daily-life.org/artic ... 0050314001

Erre az oldalra felkerültek Swami MaheswaranandaJi világkörüli útjáról a képek mellé írásos (angol) beszámolók is. Swamijit hamarosan Magyarországon is köszönthetjük
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 15., pén. 2:57

Koszonom Nawesh a linkeket.
Meghallgattam a mestert, oszinten semmi vonzot nem hallottam a hangjaban.

T.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. ápr. 15., pén. 20:25

A hangja miatt először nekem is nagyon szokatlan volt.
Élőben egészen más.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég

cron