prána

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 17., csüt. 11:52

Jó irányba kanyarodott a téma. Én úgy gondolom, a pránázás nem az elérendő végső állapot, hiszen akkor minek a test? A csak élő étel evése belátható időn belül elérhető. Nem a pránázásra kell törekednünk, de aki ezzel együtt lesz az ÉLŐ világ szolgálatára, az már magasabb szintre jutott, mondhatjuk emberfeletti szintre. De inkább maradjunk emberek a Földön.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 17., csüt. 18:42

Szerintem is. Nemhiába van gyomrunk, beleink, emésztőrendszerünk. . . Testünket használni kell! Így tökéletes. :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 17., csüt. 20:47

egyetértek az előttem szólókkal abban, hogy a pránázás jó, de nem a mai kornak megfelelő táplálkozási mód. sőt, ahol én "tanulok", ott azt mondják, hogy még a nyersevés sem a mai időkre való. most a tisztán növényi táplálkozás az ideális.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 18., pén. 11:22

Norci, hogy érted zt, hogy ahol én tanulok?

A pránázásnak és az élő étel evésnek is itt az ideje, ha valaki "felkészülten" csinálja.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 19., szomb. 9:56

úgy értem, hogy tibor azt tanítja: "a rossz a nem megfelelő helyen és időben bekövetkezett jó". tehát ezért mondtam, hogy a közvetlen módon végzett pránaevés jó, de a mai kornak nem ez felel meg. majd eljön az is, amikor az lesz a helyes.

a közvetlen módon végzett pránaevésnél pedig arra gondolok, amikor csak azzal táplálkozik valaki. merthogy abban teljesen egyet értünk, hogy amikor növényeket eszünk, akkor is a fényt esszük, csak közvetetten, a növények teste által.

a böjt nagyon jó dolog szerintem, én tartom a heti egy napomat, csuda jó. sajnos én többet még nem bírok, nincs még meg a megfelelő pszichés ellenállásom. de pl párom életében először böjtölt a múltkor, és egyből 5 napot lenyomott léböjtben! az öccse is csinált már ilyet, évente egyszer, 8 napig! biztos, hogy van valami fenti segítsége ennek a családnak... és ennyi nap után képesek visszatérni a húsevésre! :x 8O :( pedig ilyenkor befelé fordul az ember, kezdi felfedezni a testén kívüli világot is...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 19., szomb. 10:02

igen

tényleg érthetetlen, hogy ezek után még visszatértek a halál testére...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 18:21

Norci írta:egyetértek az előttem szólókkal abban, hogy a pránázás jó, de nem a mai kornak megfelelő táplálkozási mód. sőt, ahol én "tanulok", ott azt mondják, hogy még a nyersevés sem a mai időkre való. most a tisztán növényi táplálkozás az ideális.


Mi a kulonbseg a nyerstaplalkozas es a novenyi etkezes kozott??
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 18:22

Norci írta:egyetértek az előttem szólókkal abban, hogy a pránázás jó, de nem a mai kornak megfelelő táplálkozási mód. sőt, ahol én "tanulok", ott azt mondják, hogy még a nyersevés sem a mai időkre való. most a tisztán növényi táplálkozás az ideális.


Ezzel csak az nem ert egyet, aki pranan el, es vegan. :wink: Amibol azert van nehany.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 22., kedd 18:23

amennyire én tudom, a növényi étkezés megengedi a főzést, sütést, párolást, a nyersevés egyáltalán nem. javítsatok ki, ha tévednék.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 18:27

Szilvi írta:Ezért nem is a táplálkozás rovatba írtam :)
2 éve nyáron, kipróbáltam 3 napig nem ettem, nem ittam, dolgoztam, és biciklivel jártam a munkahelyemre (7 km). Nagyon jó érzés volt! Kevesebbet aludtam, és nem voltam fáradt.
szilvi


Olvastad Jasmuheen konyvet? "Taplalekom a feny." Ha nem, szerintem biztos tetszene.

Tamas
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

Előző

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron