Dimenzióváltás - Avagy ki mit tud 2012-ről?

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. dec. 13., szomb. 18:56

Zoli, és mit gondolsz a mai gyermekekről? (érzékenység, kezelhetőség...) Számít-e, hogy mennyire tiszta, spiri családba születik? Tényleg vannak "kristálygyerekek"? És mi a szerepük a dimenzióváltás körül?
(bocs, ha már megint elterelem a témát...)
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


HozzászólásSzerző: gpeter » 2008. dec. 13., szomb. 23:40

Köszönöm Zoli!

Olyan izgalmas hely ez a Föld...
Avatar
gpeter
Írogat
 
Hsz: 94
Csatlakozott: 2008. dec. 7., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Nagykőrös

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. dec. 14., vas. 20:42

Kedves Bogi!

Szerintem is jobb lenne ezekről a dolgokról személyesen beszélgetni, de most egyelőre csak itt tudunk eszmét cserélni. :(
A gyerekekről is írnak a könyvek, ha elolvasod őket, választ kapsz ezekre a kérdésekre is. Akik mostanában születtek/születnek le, azok már "odaátra" készülnek.
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2008. dec. 15., hétf. 20:00

Kedves Bogi!

Érdekes, a Rózsakeresztesek felé én is elvetődtem 1-2 alkalom erejéig, de nekem nagyon elméletiek voltak. Lehet, hogy csak türelmetlen voltam. Szeretem érezni a vibrálást :-)

Jó néhány vallási csoportot meglátogattam, keresvén a helyemet. Érdekes volt megtapasztalni, hol milyen mélységig jutnak el imádkozás során.
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. feb. 23., hétf. 10:20

Egy nagyon érdekes cikk az Indexről. Nem én írtam...:)))

Billiós károkat okozhat a tökéletes napvihar
Index
| 2009. január 12., hétfő 16:04
A három év múlva esedékes napviharok akár több milliárd, sőt billió dolláros károkat okozhatnak. Átmenetileg működésképtelenné válhat az elektromos hálózat, még a vízellátással is lehetnek gondjaink. Szerencsére az amerikai tudósok által csak űr-Katrinának nevezett katasztrófára kicsi az esély. (Szerintem meg nem annyira...:))

Az amerikai tudományakadémia szakértőket kért fel arra, hogy elemezzék, milyen károkat okozhat egy hatalmas napvihar a Földön. Bár a tudósok ugyan nem kongatják a vészharangot és nem tettek javaslatokat arra, mit kellene tennünk a katasztrófa elkerülésére, elég sötét képet festenek a lehetséges következményekről – írja [1] az ABC hírportálja.

A Nap 11 éves ciklusokban változik: a ciklus elején 3-4 évig egyre több napfolt jelenik meg és egyre hevesebb napviharok törnek ki, majd a maximumot elérve csökkenni kezd a napfolttevékenység. A jelenlegi napciklus körülbelül egy éve kezdődött [2], a csúcsa 2012-ben (!!!) várható. Egy-egy hevesebb napkitörés során a Nap akár több milliárd tonna anyagot is kilövellhet a Föld irányába: a jelenség elektromágneses viharokkal jár, ez pedig kiütheti az elektromos berendezéseket bolygónkon. Sokat emlegetett példa egy százötven évvel ezelőtti eset: 1859 szeptemberében Amerikában és Európában egy heves napvihar miatt elnémultak a távíró vonalak. A közelmúltban is találunk hasonló példát: 1989-ben Quebec lakóinak egy része 6 napig volt áram nélkül. 2001-ben komolyabb károk nélkül megúsztuk [3] a napciklus maximumát.


A SOHO űrszonda felvétele a Napról, a jobb felső sarokban hatalmas napkitörés látható
Rossz napunk lehet
Dan Baker, a tanulmány vezető szerzője ugyan úgy fogalmazott a lapnak, hogy nem akarnak pánikot kelteni, a legrosszabb lehetőségek felérnek egy kisebb apokalipszissel. A szakértők szerint ugyanis egy igen erős napvihar (a Tökéletes vihar című film után tökéletes napviharnak is nevezik a jelenséget) akár billiós, vagyis ezermilliárdos nagyságrendű károkat okozhat.

Először az elektromos hálózat válna átmenetileg működésképtelenné – ha ez megtörténik egy nagyobb országban vagy régióban, annak már világméretű hatásai lehetnek. A gigantikus áramszünet csak az első eldőlő dominó lenne, utána sorra omlanának össze a kommunikációs rendszerek, a közlekedés, a pénzügyi rendszer, és akár még a vízellátás is akadozhat, hűtés hiányában pedig rengeteg étel és gyógyszer menne pocsékba. A GPS-es eszközök is használhatatlanná válhatnak. A tudósok szerint a legrosszabb esetben csak Amerikát egy- és kétbillió dolláros kár érné, csak az első évben, a megbénult rendszerek teljes újraélesztéséhez pedig négy-tíz évre lenne szükség.

A tanulmány felhívja a figyelmet arra, mennyire védtelenek vagyunk a Nap szeszélyeivel szemben, ráadásul a napviharok hatását nem lehet olyan pontosan előrejósolni, mint a földi időjárást. Szerencsére kicsi az esély arra, hogy a legrosszabb forgatókönyv megtörténik, a katasztrofális mértékű napviharok ugyanis igen ritkák.

Tűzkeresztség a technológiáknak
Kisebb kellemetlenségekre azonban mindenképpen számíthatunk 2012-ben. A félelmeknek nagyon is van valós alapja, mondta az Indexnek Ludmány András, a MTA Napfizikai Obszervatóriuma vezetője. "Az élővilág ugyan semmit nem érzékel a napviharokból, de a műszaki berendezések esetében a kockázat elég nagy. Mostanában derült ki, hogy az újabb technológiák egyes elemei elég érzékenyek a napkitörésekre. Előfordulhat, hogy a napciklus minimumában felküldenek egy műholdat, a maximumban pedig rájönnek, hogy az nagyon érzékeny a sugárzásokra, és a műhold akár teljesen tönkre is mehet. Egy naptevékenységi csúcson esnek át igazán a legújabb technológiák a tűzkeresztségen" – magyarázta a szakértő. Egy népszerű szakmabeli legenda szerint a műholdak sugárzástűrését titokban is tartják, nehogy a biztosítók megemeljék ezeknek az eszközöknek a biztosítási díját.

Ludmány ugyan pontos számokat nem tudott mondani, egyetértett abban, hogy igen költséges is lehet egy napvihar hatása. "A magasfeszültségű vezetékek mellett még az elektromágneses viharban antennaként viselkedő olajvezetékek is károsodhatnak, nem csoda, hogy olajvállalatok is részt vesznek a napfizika finanszírozásában" – fogalmazott az intézetvezető.

A nagy kitörések ritkák, de ciklusonként bizony előfordulhat egy-kettő, és ha nincs szerencsénk, éppen a Föld irányába történik egy ilyen. Ekkor a kitörésből származó protonok körülbelül fél óra alatt elérik a Földet, a koronaanyagnak nevezett hatalmas mágneses buborék, ami az igazán nagy zűröket okozza, azonban csak egy nap alatt ér ide. "Tehát valamennyire lehet előrejelezni a jelenséget, és vannak is olyanok, akik percről percre figyelik a naptevékenységet, és ha kitörést észlelnek, kiadják a riasztást" – mondta Ludmány. Viszont nincs minden áramszolgáltatónak és egyéb érintett intézetnek akcióterve arra az esetre, mi ilyenkor a teendő.

A cikkben hivatkozott linkek:
[1] http://abcnews.go.com/Technology/JustOn ... 005&page=1
[2] http://index.hu/tudomany/urkutatas/napcikl0107/
[3] http://index.hu/tudomany/napkitores/
Avatar
Zoli
Írogat
 
Hsz: 73
Csatlakozott: 2007. márc. 16., pén. 1:00

A REÁLIS VESZÉLY!

HozzászólásSzerző: rezignacio » 2009. máj. 23., szomb. 21:00

Megvagyok győződve,arról,hogy szignifikáns jelentősége nem lesz a 2012-esnapkitörésnek sem ,és a többi sem! A fő veszély MI emberek vagyunk,mégpedig az életmódunkkal,mely úgyan "lassan",de biztosan elpusztítja az élővilág nagy részétés,és vele eggyütt az emberi faj írmagját is!Konkluzió:A pusztulás nem kivülről,hanem belülről írányul.Az a sok globális probléma,katasztrófa NEM MÁS,mint a mi lelki tükrünk,csak éppen azért nem látjuk,mert már réges-régen kidobtuk!Megkellene keresnünk a kidobott tükröket és belenéznünk bátran még akkor is sejtjük is,azthogy milyen kép néz majd ránk! Az első lépés a tükörbe tekintés,második a konkluzió és stb........... REZIGNACIO
Avatar
rezignacio
Inkább olvas
 
Hsz: 14
Csatlakozott: 2009. márc. 1., vas. 1:00

Előző

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron