magyarság

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

magyars

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 25., kedd 12:14

magyarok lévén legnagyobb feladatunknak kultúránk megőrzését tartom. becsüljük meg azt, hogy ide, magyarnak születtünk.

vélemény?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 25., kedd 17:15

Lesz véleményem, rengeteg :wink:

Norci!

nagyon örülök a topicnak.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 25., kedd 17:48

már nagyon várom a véleményedet, mert én még csak most kezdem mélyebben beleásni magam a témába. legszívesebben éjjel-nappal csak olvasnék róla!
szerencsére van elég forrásom az apósomtól, de azért elég sok ideig fog tartani, amíg szépen átrágom magam rajtuk. ráadásul most kezdem kutatni, hogy a történelem sem egészen úgy volt, mint ahogy azt tanultuk az iskolákban...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: manu » 2005. jan. 25., kedd 21:28

Szia kedves Norci!

Nagyon örülök a topicodnak,én is beleásom magam egy kicsit a magyarság témába.
A Manifesztumban elég sokat írnak róla.
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 26., szer. 11:53

ok, ha mindenki összeszedi a gondolatait, tudását, akkor szép beszélgetéseink lesznek a legszebb témáról :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 27., csüt. 9:53

Nos, először :wink:

Személyszerint nagyon érdekel a magyarság (ős) története.

Több okból is:

az egyik, hogy egy ember, egy család, egy település és egy nemzet is csak akkor lehet egészséges, ha egészséges önbizalommal rendelkezik. Azaz pl. büszke a múltjára, az őseire.

Ez persze nem azt jelenti, hogy MINDEN jó volt/jó lehetett, amit az elődeink tettek, de nekünk, utódoknak talán az is a dolgunk, hogy megismerjük az előttünk élőket/az életüket, történelmüket.

naív dolog is lehet: tanuljunk bölcsességükből, hibáikból :? :wink: 8O

A magyar őstörténettel kapcsolatban az zavat, hogy rengeteg anyagot lehet találni és rengeteg ellentmondást is.

Ám sajnos nem nagyon találtam még olyan művet, mely ködösítés nélkül leírná pl, honnan höttünk, hová tartunk :cry:

Egyelőre ennyi.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 27., csüt. 11:22

számíthattok a kérdéseimre
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 28., pén. 9:43

ez tény, hogy sok az ellentmondás, de az nem véletlen, hogy nem "írhatják" meg az utunkat a tudósok, kutatók. túl sok érdekbe ütközne...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 28., pén. 17:50

ez igaz. Magam is olvastam a habsburg "összeesküvésről", mely elhatározta, hogy azt tanítja, súlykolja belénk, hogy finnugor őseink vannak...

Arról hallotatok, hogy egyes elméletek szerint az Árpád-ház nem halt ki 1301-ben?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 31., hétf. 17:57

3-szor gondoltam az elmúlt napokban az általatok felvetett "magyarság" témára.

1) olvastam a "Krisztus Kör öszt a Mágus kereszt" című kiadványt, amelynek alcíme a következő: "A kereszténység szent jelképének ősmagyar eredete"

2) olvastam az Élő Föld Kiadó régebbi (2001 nov.) könyvajánlóját, pontosabban ezt: "Egyúttal felhívjuk a figyelmet egy másik nagyon fontos könyvsorozat gondozásunkban megjelent Első kötetére, amelyben, a Kanadában élő történész-kutató - Kindler László - nagyon érdekfeszítő és izgalmas módon, az Arvisurát is felhasználva vizsgálja a magyarság távoli múltba visszanyúló valódi őstörténetét. A könyv címe: "Megvagyon Írva..." "


3) egy Laár András interjúból olvastam: "Van egy tizenegy fős csoport - javasoknak hívjuk magunkat -, amelyben az ősi magyar életformát és a keleti hagyományokat próbáljuk ötvözni, és egy mai praxist kialakítani belőlük."
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 31., hétf. 22:46

Nos Laár Andrással (Bhajanpurival ) kapcsolatban elfogult vagyok :wink: :wink: mivel ő is Swami MaheshwaranandaJi tanítványa, mint jómagam.

Tavaly a gyerekszigeten és a szigeten néhányszor felléptünk együtt a budapesti Bhajan zenekarral. 8O

Más:

Az arvisúrát a neten érintőlegesen nézegettem, először nagyon hihetetlennek tűnt az egész...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 1., kedd 11:32

Az igazság az, hogy fogalmam sincs ezekről, csak ti jutottatok eszembe róluk, és talán hasznos, de legalább érdekes lehet kutakodásaitok során.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 1., kedd 11:54

Laár jó fej! :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 1., kedd 17:55

http://www.solyomfia.hu/main.php

ha már előkerültek a táltos hagyományok, íme egy nagyon szép weblap
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. feb. 4., pén. 16:01

Sziasztok!

Régen írtam már, remélem mindenki egészségben és boldogságban kezdte az új évet!

A magyarságtudathoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy számomra ez is olyan, mint egy vallás. Ebben megtalálja az ember a felsőbbrendűvel való kapcsolatot, és visszatérhet (ősi)gyökereihez. Ezt egy nagyon jó dolognak tartom, de úgy érzem, bármely nép, illetve tudásának a többi fölé rendelése már nem helyes irányba viszi el az embereket. (elnézést, nem akartam senkit megbántani, csak olvastam különböző helyeken, hogy a magyar ember több, mint mások, és ez nem váltott ki jó érzéseket nálam)

sziasztok

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron