magyarság

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 31., csüt. 15:10

én már igen. de fel kell frissítenem a tudásomat (azaz nem tudásomat), mert most nem ugrik be, milyen kontextusban hallottam.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 17., vas. 20:32

ma voltam győrben egy frenetikus előadáson, amit Szántai Lajos tartott. magyarság iránt érdeklődők biztos jól ismerik a nevét. nagyon élvezetes volt, a képes krónika nap keretében beszélt a koronázások megjelenéséről a krónikában. és utána papp gábor is tartott egy előadást, de azt sajnos már nem tudtam megvárni, haza kellett jönnöm... majd megkérdezem apósomat, miket mondott. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 27., szer. 1:26

Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 5., csüt. 16:23

kíváncsi vagyok, mikor fogják végre a képes krónika nagyságát elismerni, és aszerint tanítani a gyerekeknek a történelmet. én az enyémeknek biztos, hogy azt fogom tanítani, mert ők maguktól - minden magyarázat nélkül - tudják olvasni és értelmezni a képeket... már ha addig kiadják újra, ugyanis még mindig folyik a huzavona a kiadó és a könyvtár között. részletek itt:
http://www.nemzetijogvedo.hu/kepes_kronika.html

végső esetben viszont apósomnak megvan :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 6., pén. 1:43

Ha a Képes Krónika a finnugor elméletet népszerűsítené, talán többször kiadták volna :?

Érdeklődéssel olvastam a kitalált középkorról szóló írást.

Valóban elgondolkodtató, hogy lehetséges, hiányzik majd 300 év a történelmünkből?

Akkor most csak 1700 körül járunk?
Újra lehet pánikolni, hoyg 2000-ben összeomlanak az informatikai rendszerek :wink:

Szóval szerintem (kis pont vagyok én) ha valóban egy nagy középkori-újkori összeesküvés áldozatai vagyunk és valóban majd 300 évet kitaláltak a történelmünkben, akkor ennek az összeesküvésnek elvileg világméretűnek kellett volna lennie.

Két aggály merült fel bennem:

a kérdéses időszakra ( Kr. u: 614-911) közé esik pl. Mohamed futása, azaz 622. Nos, ha ezt az időszakot kitalálták, akkor a milliárd hívőt számláló iszlmnak nem 1383-at kellene írnia, hanem csak 1100 körüli dátumot?

Másik: A hinduizmus nagy reformátora volt a VIII. században élt Sri Shankaracharya. A hindu történetírás, írásbeliség sokkal ősibb és fejlettebb a nyugatinál. És legfőképpen folytonos. 300 év hiánya talán ott is feltünne...

e ezek csak kétségek...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Zoroastro » 2005. máj. 27., pén. 7:30

Norci írta:valami olyasmit hallottam erről, hogy érdekes módon nem is tanítanak olyanokat a keleti iskolákban, ami abban a bizonyos háromszáz évben történt.


Illig könyvét sokan bírálták, az Index fórumán FILOSZ/Rejtélyes dolgok rovat alatt Kitalált középkor címmel van egy topik, melyben sok érv hangzott el pro és kontra. Azonban az elmélet sok helyen sántít – pl. nincs jó magyarázat arra, hogy a technikai kivitelezést (a naptárhamisítást) hogyan tudták annyira ügyesen megszervezni, hogy csak most vette valaki észre.
Avatar
Zoroastro
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2005. márc. 31., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 27., pén. 9:07

Anniyra mindegy, hogy milyen évet írunk és hogy hány óra van éppen...
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 27., pén. 10:36

Csatlakozom a flower által mondotthoz!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 27., pén. 11:54

már elkezdtem olvasni a magyar vonatkozásokról szóló könyvet, csak abbahagytam időhiány miatt, ezért nem tudok nyilatkozni. megnézem az index fórumát is.

nawesh: ír ez a könyv a keleti történelem betoldásairól is.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 27., pén. 11:54

jut eszembe, olvassátok a dob-szer-da c. írásokat???
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 27., pén. 12:43

Én olvastam.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 27., pén. 17:21

Köszönöm.

valóban felületes a tudásom a kitalált középkor témában, mert nem olvastam az alapkönyvet :?

neki kell/ene ugrani
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 16., csüt. 20:28

www.eloarpadhaz.hu

Tudtátok, hogy az Árpád ház nem halt ki férfiágon III. Andrással?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jún. 17., pén. 21:26

igen, én hallottam már valamit erről...

az elmúlt egy hétben nem nagyon voltam jelen, és a következő egyben sem nagyon leszek, de utána szolgálok új infókkal ebben a topicban. :-) (is)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Apropo » 2006. júl. 4., kedd 13:53

Hm, érdekes. Én csak arra tudnék "büszke" lenni, amiért tettem valamit (pl. nyelvvizsga, diploma, aranyérem). De miért legyek büszke arra, ami nem az én "érdemem" (barna a szemem, magyar vagyok stb.)...?

"Mid van ugyanis, a mit nem kaptál volna? Ha pedig úgy kaptad, mit dicsekedel, mintha nem kaptad volna?"

1Kor 4:7
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron