Jézus Indiában

A kereszténység két évezrede alatt számos kisebb-nagyobb közösség, szent étkezett vegetáriusan. Sokak szerint az Úr Jézus is vegetárius volt. Hiszen Az, Aki eljött a Földre, hogy életét adja értünk megehette volna az állatokat?

J

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 6., pén. 0:42

Gondoltam, itt az ideje ennek a topicnak is.


nem tudom, ki hallott, ki olvasott e témában. Kinek mi a véleménye.

Szóval járt-e Jézus Indiában?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


J

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 6., pén. 5:33

"A XIX. század vége felé egy izgatott orosz fiatalember kért kihallgatást Kijev város egyházi vezetőjétől, Platon patriákától. Nyikolaj Notovics, a világjáró orosz történész nagy lelkesedéssel számolt be legutóbbi indiai útjának szenzációs élményéről: bizonyítékokat fedezett fel arra vonatkozólag, hogy Jézus hosszú éveken át Indiában élt! Notovics nagy meglepetésére az ortodox egyházi vezető arra utasította, ne publikálja felfedezését, jobb, ha hallgat az egészről. Kérését nem indokolta.
Notovics nem hagyta annyiban a dolgot. Párizsba utazott, hogy Rotelli kardinálissal beszéljen. Az utóbbi azonban szintén arra kérte, felfedezését ne tegye közzé, mert ezzel csupán az egyház ellenségeinek tenne jót, és elősegítené a protestáns tanok terjedését (!). A Vatikánban a pápa egy bennfentese ekként vélekedett: “Miért is publikálná e felfedezését? Senki sem fog nagy jelentőséget tulajdonítani neki, ráadásul sok ellenséget fog szerezni. Ön még fiatal, s tudom, hogy kutatása sok energiáját és idejét emésztette fel. Szívesen kárpótoljuk, engedje meg, hogy anyagilag támogassuk Önt.”
Notovics elutasította az ajánlatot. Egyedül Ernest Renan egyházi történész, kritikus és orientalista, a Francia Akadémia tagja mutatott érdeklődést, de mint később kiderült, csupán azért, hogy a kapott információt saját, önző céljaira használja fel. "

Akit több is érdekel, menjen a govindananda.mdo.hu : Mestereim észnél, B.A.Narayan-hoz, ott van a folytatás
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 6., pén. 19:34

Én is úgy tudom, hogy járt Indiában. Sőt ott halt meg. Nem halt meg a kereszten. Utána miután felépült, Indiába ment, megnősült és 100valahány éves korában halt meg. Még ma is őrzi egy falu neve a nevét. De sajna nem emlékszem rá.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 6., pén. 20:58

Boldogságot!

Srinagar a neve
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 7., szomb. 17:22

flower írta:Én is úgy tudom, hogy járt Indiában. Sőt ott halt meg. Nem halt meg a kereszten. Utána miután felépült, Indiába ment, megnősült és 100valahány éves korában halt meg. Még ma is őrzi egy falu neve a nevét. De sajna nem emlékszem rá.


jézus? indiában halt meg?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 8., vas. 0:02

vannak ilyen elméletek :wink:

van, akik szerint kéteszer járt Indiában. Egyszer ifjúként (úgy 12-30 éves kor aközött) és másodszor a keresztre feszítése után..
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 10., kedd 15:05

Boldogságot!
Akit érdekel, részletesebben a honlapomon.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: manu » 2005. máj. 10., kedd 22:45

Sziasztok!

Jézus járt indiában még gyermekként,és a keresztrefeszítés után "fantomtestben".
12 éves lehetett,amikor a vének tanács elé kerűlt és átesett egy 3 napos templomi szertartáson.A vizsgáztatás egyik fültanuja,egy indiai herceg-bizonyos Orisszai Rávana,akinek feltünik Jézus bölcsessége.Maga mellé veszi Jézust és elindulnak Indiába.Beadja egy ottani kolostorba és ott ismerkedik meg Jézus a buddhizmus alaptanításaival.Ezekután Pandzsáb tartományba utazik,ahol rövid ideig egy dzsaina közösság tagja. A dzsainizmus egy az élet tiszteletére alapuló vallás,ahol megismerkedik az alapító,Mahávíra tanaival.Ezt követően a mai Puri városába utazik,ahol a hindu Védákat,és a Puranákat tanulmányozza.Majd útra kell és végiglátogatja a buddhista szent helyeket,valamint felkeresi Buddha megvilágosodásának(Bbódhagajá)és halálának(Kuszinárá)helyszínét,és közben tanulmányozza az ájurvédikus orvoslást.
Bódhgajában a megvilágosodás fájánál találkozik egy emberrel,aki Jézus segítője,tanítója lesz és őt úgy hívják,hogy Padmaszambhava.Ő elvezeti Jézust egy 12 foku beavatási úton.

Érdekességképpen:Mindenki másnak ezt a 12 foku beavatási utat 12 év alatt tudja teljesíteni,Jézussal szemben,aki 12 hónap alatt jutott el erre a pontra!

Jézustanítani kezd Indiában,méghozzá a kiközösített,lenézett sudrákat.Ezzel kivívja a bráhmanák,azaz a papi kaszt tagjainak haragját,akik elűzik őt Indiából.azután Tibetbe kerül,cetangba,ahól beavatást nyer a Manu-féle törvényekbe.Manunak nevezték azt a szellemi lényt,aki később a 3.században a manicheista vallás alapítójaként,Mani néven öltött előszőr testet-inspiratív úton ő adta az emberisé számára a legősibb törvénykönyvet,amelyek tehát még a
Mózes-féle törvénytábláknál is régebbiek!
Jézus utána eljut Belső-Ázsiába,eljut Ordoszba,ahol egy Ősmagyarok által alapított,Úgynevezett "Élet Temploma"működött,s itt szintén beavatást kap!

Olvastam valmelyik hozzászólást,arról,hogy Jézus nem halt meg a kereszten,és,hogy Indiában telepedett le,megnősült,és ott halt meg.

Nos ez lehetettlen!

Történt egy nász,viszont az szellemi szinten volt Krisztus és Ízisz-Szófia között,ezt hívják kánai mennyegzőnek!
Fizikai értelemben nem volt felesége Jézusnak.
ha Jézus nem halt volna meg a kereszten,nem történik meg a Golgotai misztérium.teljesen öntudatlan állapotban lennénk!
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 14., szomb. 21:45

Találtam egy képet az épületről, ahol Jézus sírja található Kasmírban

http://www.peterbreedveld.com/archives/00000075.html
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 15., vas. 19:29

Kár,hogy hollandul van... de azért jó.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. márc. 2., csüt. 17:30

Én még nem voltam Indiában...

Jó hely? :o
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 3., pén. 7:22

nagyon jó :roll:

persze nem a hely a fontos, hanem a tapasztalatszerzés
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. máj. 28., vas. 9:56

Sai Baba??
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. máj. 29., hétf. 15:05

egy kis vibhuti :oops: :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: keresztény vegetáriusok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron