Pirított tofu kölessel

Pirított tofu kölessel

HozzászólásSzerző: Simon Judit » 2016. márc. 16., szer. 19:41

Hozzávalók 2 személyre: A tofuhoz
- 1 füstölt tofu vagy a Rákóczi téren lévő kínai boltból pácolt tofu
- 1 doboz paradicsom püré
- 3-4 darab paradicsom
- 4-5 gerezd fokhagyma
- 1 póréhagyma
- opcionálisan lehet benne, 30 dkg gomba vagy 30dkg zöldszínű zöldbab
- olaj, só, bors, sötét szójaszósz
- a díszítéshez egy csokor petrezselyem vagy friss zöld koriander
A köleshez:
- 1 csésze köles, de mint említettem lehet rizstészta, algás tönkölytésztával is izgalmas és rizzsel se kutya
- egy marék szezám mag
- olaj, só, víz
S ha ezek mind megvannak, már kezdhetjük is!
Első körben a kölessel indulok el. Én megpirítom mindig egy kis olajon , így sokkal finomabb a zamata. Addig kell csak pirítani, míg enyhén kifehérednek a szemecskék, majd felöntöm két és félszeres mennyiségű vízzel, bele teszem a sót és hagyom főni, addig míg majdnem elissza a vizet. Mikor majdnem kész a köles akkor beleszórom a szezámot, átkeverem és fedő alatt hagyom kipuhulni.
Aztán következik feltét. Meghámozom a gombát, ha azt teszek bele, az enyémben ezúttal zöldbab volt.
Első lépésben felkockázom a tofut, és bő olajon elkezdem pirítani. Én ilyenkor még nem teszek rá fűszert, mert a tofu meg rozsdásítaása a cél , a fűszer pedig addig csak odakozmálna. Így először megvárom, hogy szép aranybarna legyen az összes kis tofukockám, aztán sóval hintem meg-de csak picivel, mert a szójaszósz sós lesz !, majd már mennek is bele a zöldbabok, és a felkockázott paradicsom, és így jól összerottyantom őket. Ha kezd szaftosodni, hozzá öntöm a paradicsomszószt. Borssal ízesítem, ha van kínai fűszerkeverékünk, azzal is még megbolondíthatjuk. de ez elengedhető. Ha már összeforrt az egyvelegem és puha a bab, akkor nem is kell tovább főzni. Le a tűzről, és zsupsz belenyomom a fokhagymákat ,és a felkarikázott póré 2/3-át, hogy még szinte nyersek maradjanak- így még intenzívebb lesz az íz. Löttyintek hozzá a szójaszószból annyit, hogy szép sötétbarnás színe legyen a szósznak. És már készen is vagyunk.
A közben szépen bedagad, kölessel megágyazok a pirított tofumnak, megszórom a tetejét a maradék felkarikázott póréval és egy kis petrezselyemmel. És bele is merülhetünk a gasztronómiai élvezetbe!
Jó étvágyak és nagy kedvet az elkészítéshez!
Az elhangzott receptet, meghallgathatják újra a Civil Rádió Kanál Forradalma című műsor archívumából. a receptet pedig megtalálják a Facbookos oldalon valamint a veg.hu-n!
Találkozunk áprilisban !
Csatolmányok
ptk.jpg
Simon Judit
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2015. feb. 4., szer. 21:19


Vissza: Egyéb

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron