MEATOUT Nemzetközi Veggi napok

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 13., kedd 19:53

Szerintem a mi feladatunk:

-legyen egy veg.hu-s infóasztal, olyasmi, mint a parikáéké a meatout topicban látható. ehhez engedélyek, kellékek, rengeteg érzékekre hatás és csomó infóanyag, stb.

-szólni hasonló elvűeknek, szervezeteknek, hogy lesz meatout, ha gondolják ők is képviseljék magukat, vagy adjanak anyagot, kóstolót, ...

-mi is a meatout lényege? - a nemzetközi példák alapján: Meat out! de legyen vegán az alternativánk, amit közvetitünk, mert az következetesebb... ;) - + sokan/többen(?) vegánok vagyunk

VÉGRE, ÉL A TÉMA! ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 13., kedd 19:58

a meatout.org -on március 20 a meatout day, ami kedd...

mindenképen 7végén kell csinálnunk, és elég egy nap is, de az jó legyen, ... másnapra egy budakörnyéki túra a turamannal? :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. feb. 13., kedd 22:59

Egyetértek.
Rendezvényt persze hogy bejelnthet magánszemély.
Van egy formanyomtatvány, azt ki kell tölteni, meg kell adni minden fontos adatot. Mennyien leszünk, mit viszünk, mit fogunk csinálni, blablabla.
Ezután ha a rendőrség úgy ítéli meg, akkor egy személyes találkozás is szükséges, és ott megbeszélni a dolgokat, és utána még egy helyszínbejárás is szükségesl ehet.
Ki kell nevezni rendezőket, akik vigyáznak, hogy ne legyen balhé.

Szerintem előbb kell megkérdezni a boltokat, állatvédő szervezeteket, éttermeket, hogy ki jönne, mert akkor tudunk pontos infot adni a rendőrségnek.
Általában az engedély formalitás, de ha nagyon kötekednek, akkor is, 2 héttel a rendezvény előtt bőven elég elkezdeni az engedélyezési procedúrát.

Javasolni tudok pár szervezetet, akiket meg lehetne hívni.

Norci írta:Azt is meg kellene tudni, hogy magánszemély bejelenthet-e egy nagyobb rendezvényt, vagy szervezeti keretek szükségesek?

Egyáltalán mi kell az engedélyhez, miket kell megadni: helyszín, azon belül mekkora helyre van szükségünk, hány szervezet lesz jelen, stb. Ha ez utóbbi is kell, akkor viszont először be kellene szervezni a résztvevőket, pl javaslom az olyan zöld- és állatvédő szervezeteket, akiknél sok vega-vegán dolgozik, Gega biztos otthon van náluk, plusz jöhetnének vegiséget támogató alapítványok, szervezetek, ételkiszállítók, bioboltok, éttermek, stb. Ha már van egy ilyen szép adatbázisunk bal oldalt, meg lehetne szórni őket egy emillel.

Már ha ez a cél: először is tisztázni kéne, mi a cél, hogy annak megfelelően választhassuk ki a résztvevő szervezeteket. A könyvesek mindenképpen kellenek!

Én az engedély vonalon indulnék el előbb, mert ha ott valami nem stimmel, hiába is szerveztünk le mindent...

Bocsi, ha belekontárkodtam.

N
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. feb. 13., kedd 23:01

Gábor, párszor már említettem hogy a szóróanyagot szívesen megcsinálom, olyat, ami szép is. ;)

Egyébként tuti hogy a vegán éttermek szívesen adnának kóstolót, ha ők is megjelenhetnek ---> ingyenreklám. :D

giyandeva írta:OK


köszi Norci, nagyon szívesen vennénk ha engedélyek ügyében utánnanézel.

Én írok Parikának, mi van a szóróanyaggal. Mert akkor nekem kell összedobnom. Ez vállalom szívesen.

És hozok vegán kóstolót is.

ja, CÉL:
szerinte a vegetáriánianizmus népszerűsítése természetesen; Felhívni a figyelmet az állati termékek "hátrányaira", azok előállításának kegyetlenségére.

Ti milyen célokat fogalmaznátok meg?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. feb. 13., kedd 23:02

Ha gondoljátok, és Tami is beleegyezik, lehetne egy veg.hu-s molinót csinálni.
Pár ezerből kijön egy, és lehetne vinni bárhova később is. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. feb. 14., szer. 0:49

Parsifal írta:a meatout.org -on március 20 a meatout day, ami kedd...

mindenképen 7végén kell csinálnunk, és elég egy nap is, de az jó legyen, ... másnapra egy budakörnyéki túra a turamannal? :D


mivel angol nyelvü oldalakat elvböl kerülök... :D nem is tünt fel, hogy a német oldalon más a dátum.

30.03. - 01.04.2007

akkor ti mikor csináljátok? én szerintem a német dátum sokkal jobb:
- mert nem csak egy nap, hanem három. igy mindenki attól függöen, hogy mit tervez, csinálhat azon a napon/napokon programot.
- mert hétvége :)

akkor most magyarországon mikor legyen????
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 14., szer. 6:41

igazad van parika... márc 30-ápr 1 jobb ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

offtopic

HozzászólásSzerző: parika » 2007. feb. 14., szer. 16:46

Gega23 írta:Ha gondoljátok, és Tami is beleegyezik, lehetne egy veg.hu-s molinót csinálni.
Pár ezerből kijön egy, és lehetne vinni bárhova később is. :)


offtopic: mi az a molinó?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

Re: offtopic

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. feb. 14., szer. 18:46

Az egy nagy méretű "plakát", és azért hívják így, mert ezt felülről szokták belógatni.

parika írta:offtopic: mi az a molinó?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 16., pén. 8:33

Bemásoltam a levelet, amit a héten kaptam válasznak a ZöldFiataloktól (http://zofi.hu/) a Meatouttal és FNB (Food Not Bombs - Fegyver helyett kenyér! - http://www.zpok.hu/vedegylet/modules.ph ... le&sid=582) kapcsolatos kérdésemre... Mit tudnak róla, benne lennének-e...

"Csáki Balázs vagyok, és mostanában én próbáltam FNB-t szervezni, ami végül meg is valósult még február 1-én, 120 adag vegán étellel meg 8-10 résztvevõvel, a ZöFi meg a Védegylet közös projektjeként (ami azt jelenti, hogy a hozzávalókat õk állták). Bár legközelebb jobb lenne, ha tudnánk adományként is kaját szerezni, amibõl fõzünk, de ehhez több kapcsolat kéne, mert pl. a zöldséges, amikor próbáltam meggyõzni, hogy adja olcsóbban a lencséjét, ha már 10 kg-t veszek, vállat vont, hogy minek, ha úgyis el tudja adni... úgyhogy lehet hogy ez nem olyan egyszerû Magyarországon...

Egyébként én kétféle FNBt tudok elképzelni a jövõben (valószínûleg március 3 és utána vmikor). Az egyik "hagyományos" ételosztás, de a múltkori tapasztalatok alapján ennek nincs olyan nagy felhívó ereje. Hajléktalan rengeteg van, de a járókelõk meg se állnak. Pl. 1 óra alatt a zenészek + mi 238 Ft-t adományt szedtünk össze (jó, lehetett volna direktebben is csinálni...) A másik féle során pedig tudok szerezni gulyáságyút, amibe lehet pár száz adag pörköltet csinálni, és annak nagy hírverést csinálni, kiállni a Blaha (vagy vmi nagy forgalmas tér közepére) és ott megfõzni a helyszínen, addig propaganda anyagokat osztogatni,
és pl. Meatout keretében akár, vegán filmeket meg kapcsolódó anyagokat vetíteni... Biztos lenne több szervezet, akiket be lehet vonni, meg rendõrségtõl akkor kell engedély is, de én már tervezem a részleteit egy ilyen nagy demonstratív fõzésnek... csak úgy kell összehozni, hogy ne legyen túl sok téma, mert akkor nem látszik a mondanivaló (pl. hajléktalanok - vegán kaja - állatkínzás).

Tehát ha jönnétek FNB-re, akkor ki kell találni egy idõpontot, ami lehetne március 3, szombat, 9tõl fõzés, 2tõl osztás, és szedjétek össze, hányan jönnétek + tudtok-e helyszínt, ahol lehet fõzni (=van hely meg gáztûzhely; a nagy lábasokat meg tudjuk oldani), én is terjesztem a dolgot, aztán kitaláljuk a kaját, hívunk zenészeket meg zsonglõröket és ennyi.

A nagy FNBbe (alias Meatout - ezt Parsifal mondja) meg ha ti is benne vagytok ilyen formában, akkor én még lelkesebb leszek, és elkezdem komolyan szervezni meg beszélni partnerszervezetekkel: Védegylet, Utca embere, Fauna állatvédõ egy., Máltai SzSz. stb, arra pedig be lehetne lõni a március 31-ét."

Mit szóltok hozzá?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. feb. 16., pén. 14:13

Gábor kedvesem, nem tudok sajnos a szervezésben részt venni, csak az ötleteimet írtam le, hogy mi mindent kellene tisztázni, mi lehet a sorrend, stb. még nem vettem részt ilyen jellegű "megmozdulásban", csak képek vannak a fejemben, hogy én hogyan képzelném el, ezeket a víziókat kéne szerintem elsősorban egyeztetni, utána szervezkedni, mert lehet, hogy mindenkinek eltérő képe van az egészről.

Már akár a célt illetően is lehetnek különbségek, ezért is kérdeztem erre rá. a nevéből fakadóan nekem is az ugrik be, ami Parsinak is, hogy a húsmentesség és egyúttal a vegaság terjesztése lehetne egy cél. mindamellett azzal is egyetértek, hogy nem kellene vegyíteni a filozófiát a viziló fiával, ezért szerintem az ingyen ételosztást hagyjuk a segélyszervezetekre, teljesen más a cél, célközönség, stb. egy hajléktalannak effektíve mindegy, hogy milyen ételt kap, de ezzel a vegiség terjesztésének célját nem értük el. félre ne értsetek, én is szoktam karitatív tevékenységet végezni, de ez most szerintem nem arról szól.

és a cirkuszi mutatványosokat is mellőzném... szerintem az lenne a leghatékonyabb, ha minél több, célzottan vegiséggel kapcsolatos dolgot szerveznénk meg.

természetesen a veg.hu megjelenése is nagyon fontos. köszi Gega a felajánlást a molinóra, én benne vagyok a pénz összedobásában!!! sőt, szerintem szórólap is kellene, és valahol meghirdetni az egészet, pl. vegetáriánus honlapokon, stb.

az sem lenne rossz, ha szövetkeznénk egy szervezettel, akinek hasonlóak a céljai, és van tapasztalata ilyen rendezvény szervezésében, minthogy egyedül nekivágjunk. de az is lehet, hogy csak én gondolom nagy falatnak az egészet, de nekem az a benyomásom, hogy kellő odafigyelés, tapasztalat szükséges egy ilyen rendezvény megszervezéséhez.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

Re: offtopic

HozzászólásSzerző: parika » 2007. feb. 18., vas. 14:48

Gega23 írta:Az egy nagy méretű "plakát", és azért hívják így, mert ezt felülről szokták belógatni.

parika írta:offtopic: mi az a molinó?


mennyi az a pár ezer? hogy fog kinézni? én is szivesen hozzájárulnék a molinóhoz.
ami a szórólapok nyomtatását illeti: ma befejezem remélhetöleg az egyik húsellenes szórólap forditását és elküldöm giyandeva-nak.
mindegy hogy átveszitek-e vagy sem a szöveget, vagy csak beépititek valahová, de ha 100% vegán szöveget hoztok össze, akkor azt is támogatom anyagilag.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 18., vas. 22:21

Az alábbiakban Cs. Balázs ZöFi (Zöld Fiatalok) Meatout-ra és FNB-re vonatkozó sorait olvashatjuk.

"Március 3-án a változatosság kedvéért vszeg megint lencsét csinálunk szójás hagymapörkölttel, úgyhogy ha bármely hozzávalóból van felesleg, az jól jönne. 31-én pedig valószínûleg zöldségleves lenne, mert gulyáságyúban tudnánk fõzni, tehát ahhoz is jól jönnének fûszerek. Ezen kívül ha van bármilyen azonnal fogyasztható biokaja (csoki, müzliszelet, bármi), a Meatoutra is jól jönne.

Egyébként én (illetve amikor fölvetettem, úgy tünt a ZöFi is) abszolút el tudom képzelni a Meatoutot és az FNB-t együtt. Az FNB nem csak a hajléktalanokról szól, hanem arról is, hogy miért vega kaját osztunk, meg állatvédelem, egyáltalán a kiszolgáltatottabbak jogai általánosítva. Osztani bárkinek osztanánk kaját, nyilván sok hajléktalan lesz ott, mert közöttük is terjeszteni fogjuk, de az osztás maga nem a pultok között lesz, hanem térben arrébb kissé. Egyébként az FNB mint vegán fõzés szintén szerves részét képezné a Meatoutnak, most úgy tervezzük, hogy ott a helyszínen, az emberek orra elõtt pucolnánk - fõznénk - osztanánk mindenkinek, aki kér belõle. FNB sincs olyan sokszor, és az is jó, amikor 120 hajléktalannak
legalább a napi meleg kajáját megfõzzük, de igazából ez a járókelõkhöz
ugyanannyira szólna, és ez jó alkalom lenne erre.

Egyébként helyszínre van már ötlet - a Deák téren a Váci utca felõli metró
kijárat elég forgalmas, ugyanakkor hely is van elég, jó idõben, szombaton
kénytelenek az emberek körülnézni, belecsöppenni az egészbe. Osztás
pedig vagy szintén ott lehetne (kicsit arrébb), vagy a kaja jelentõs részét
a Nyugatinál a hajléktalanoknak, kisebb részét pedig a Deákon osztjuk
a járókelõknek. Alternatív hely 50m-el az Astoria felé a Városháza tér,
ami tök szépen fel van újítva, nagy terület, két felén bõven elférnénk,
fás, füves-dombos-pados terület, csak kevésbé átjáró jellegû, oda az
menne, aki meglátja, hogy van ott valami, és érdekli, bár központi helyen
van (a Károly krt. mellett). Ennek a helynek talán elõnye lehet, hogy van
egy nagy telepített kivetítõ itt, hátha szponzorálnak minket azzal, hogy
a mi filmeinket játsszák rajta... bár nem valószínû, de azért próbálok
írni az üzemeltetõnek...

Viszont a rendõrségnek minél korábban be kéne jelenteni
tüntetésként, másrészt próbálunk pénzt szerezni rá különbözõ helyek-
rõl, és ahhoz is konkrét terv kell, úgyhogy jó lenne kb. egyeztetni az
alapjait, és akkor lehet szervezni a többit..."
-------------------------------------------------
Tehát benne vannak," némi tapasztalatuk" is van az ilyen rendezvényekben..., szóval EGYEZTESSÜNK, aztán szervezkedj te is, veg.hu, készülj molinó, plakát, infó anyag, gyűljön a sok jó munkás ember...! ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 18., vas. 22:32

Tehát a veg.hu ott lesz a Meatouton; valahogy úgy: felkészülten, molinósan, asztalosan és székesen, infósan, kóstolósan, videóvetítősen, beszélgetősen...

Szerintetek melyik, a Balázs által ajánlott helyen lenne a jobb a Meatout?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 19., hétf. 21:56

Legyen ott a magyar meatout is az eseménynaptárban...

http://www.meatout.org/events/mevents.htm

(A német miért nincs ott? Bár nekik van weboldaluk... Talán ha beindul a dolog, nekünk is lesz...)

;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

ElőzőKövetkező

Vissza: Programok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron