MEATOUT Nemzetközi Veggi napok

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 19., hétf. 23:09

Az alábbi linken látható: Meatout Franciaország\Nice, 2005. Jól látom, egy forgalmas utcán\piacon csinálták? ;)
Tanuljunk a kivitelezésükből...

http://www.animauzine.net/MEAT-OUT-JOUR ... DE-20.html
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. feb. 21., szer. 2:38

nos, ha jól értem, akkor a március 31-április 1-i hétvégén egy napos meatout rendezvényt szerveznénk a veg.hu égisze alatt Budapesten a Blahán (?).Akkor melyik napban maradunk? A szombat (március 31.?) Mettől emddig? 10-18 óra között?

végigolvastam e topicot elejétől. azt hiszem, ha "jól jött le" a dolog, a meatout azt jelenti, hogy propagáljuk a vegetárius életmódot és hívjuk fel az emberek figyelmét az állatok szenvedéseire, hívjuk fel arra a figyelmüket, hogy lehet úgy is étkezni, hogy ne okozzunk szenvedést.

Azt hiszem, kár lenne összekötni ételosztással (az egy másik program).
Elfogadom (lakto vegaként), hogy a vegán életmódot kellene népszerűsíteni, de szerintem az "utca emberének" alapvetően az kell, hogy lejőjjön először, hogy miért nem eszünk húst. (propagálhatjuk a vegetárius életmódot, mindig lesz kötekedő, aki felrója nekünk, hogy a növények is szenvednek :roll: :oops: )

nem tudom, Szegedről mit tudok segíteni a szervezésben, de szeretnék (valószínűleg a nyüzsöge lányommal) a programon.

Talán érdemes lenne (ha még nem volt Magyarországon ilyen rendezvény) a médiát is "riasztani", hátha valamelyiknek átlépi az ingerküszöbét...Talán, ha kitaláltuk, mit is akarunk csinálni a programon, készíthetnénk egy sajtóanyagot.

nem tudom, hogy vagytok vele, de ha lesznek lefordítva, elkészítve szórólapok, talán jó lenne 5-8-10 (nem tudom mennyi) szervezőnek köröztetni, mert nincs kínosabb, mint néhány sajtóhuba...

Én sem vagyok mindig következetes e témában, de talán stílusos lenne újrapapírra nyomtatni a szóróanyagot.

Lehet, hogy rövid az idő, de összehozhatnánk egy veg-hu-s "egyenpolót is", vag ylegalább eg ykitűzőt, vagy nyakbaakasztós valamit, vag yjelmezt...szóval, hogy lássák, mi vagyunk ott és miért vagyunk ott...

szerény anyagi kereteim mellett (lassan költségvetés féle kellene?) valamennyivel én is támogatnám a programot.(remélve, hogy bár az első, de nem az utolsó meat outot szervezzük Magyarországon


Azt hisezm sokunknak itt a veg.hu-n nagyon sok tapasztalata van különböző rendezvények szervezésében, lebonyolításában. (Magam, itt csak magamról tudok beszélni :oops: :oops: ) több, mint másfél évtizede veszek részt civil programokban. a "kulimunkától" az áttekintő szervezésig.

Inkább az a helyzet, hogy ÍGY EGYÜTT,még nem szerveztünk veg.hu-s megjelenést, közös, nyílvános programot. (Meatoutot sem...)

Szerintem ennek fényében inkább markoljunk kevesebbet, de az legyen nagyon jó!!!

Most ennyi jutott eszembe...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. feb. 21., szer. 7:47

Ha márc. 31-ápr. 1-jén lesz a meatout, akkor sajnos nem tudok résztvenni rajta. :(
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 21., szer. 21:04

Március 31. jó lesz (ugye?), még a végén azt hinnék az emberek, hogy
bolondozunk (ápr.1), pedig...

Sajnáljuk Gega, ha nem leszel ott.

Meatout - a húsmentes életmód népszerűsítésére. Persze, a legfontosabb, a szeretet érvei mellett ott kell lennie a vegetáriánus életmód összes többi jó hatásnak, környezeti, egészségi, stb érveknek (képekben, szövegekben, mindenben). Legyünk felkészültek, és így nem hiszem, hogy egy támadást, hogy a növények is éreznek, ne tudnánk normálisan rendezni...

Bárki, aki normális cikket, írást csinál(t), amit átadhatnánk az érdeklődőknek, küldje el, vagy linkelje be, és közös jóváhagyás esetén már nyomtatásra kész is lehet...

Úgy néz ki, hogy nem egyedül leszünk (veg.hu), ami jó, nem? (lásd a leveleket, amiket bemásoltam) Az FNB-s ételosztás először nekem sem tetszett, elterelőnek éreztem, hogy az az hajléktalanokról szól, de mostmár azt hiszem, hogy mindenkiről, mindenkinek! És fontos, hogy vegetáriánus ételt osztanak, nem akármit! És nem is a veg.hu-s placcról osztanának ételt, ez a Zöfi akciója (persze mi is támogatjuk)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. feb. 21., szer. 22:25

szerintem korrekt, ha több szervezet, több standdal jelen lesz. sőt még emeli is a rendezvény nagyságát, fontosságát :oops: :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. feb. 28., szer. 13:25

Itt a Zöfi oldala amúgy:
http://www.zofi.hu/
Van egy videó is az FNB-ről.

Jövő hét szerdán önkéntes gyűlés lesz a Faunánál, és a Zöfi is ott lesz.
Ha gondoljátok, beszélhetek velük személyesen, hogy mit és hogy kéne.
Na?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 28., szer. 21:33

Valaki szombaton FNB-re?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: parika » 2007. márc. 4., vas. 4:39

nawesh írta:nos, ha jól értem, akkor a március 31-április 1-i hétvégén egy napos meatout rendezvényt szerveznénk a veg.hu égisze alatt Budapesten a Blahán (?).Akkor melyik napban maradunk? A szombat (március 31.?) Mettől emddig? 10-18 óra között?

végigolvastam e topicot elejétől. azt hiszem, ha "jól jött le" a dolog, a meatout azt jelenti, hogy propagáljuk a vegetárius életmódot és hívjuk fel az emberek figyelmét az állatok szenvedéseire, hívjuk fel arra a figyelmüket, hogy lehet úgy is étkezni, hogy ne okozzunk szenvedést.

Azt hiszem, kár lenne összekötni ételosztással (az egy másik program).
Elfogadom (lakto vegaként), hogy a vegán életmódot kellene népszerűsíteni, de szerintem az "utca emberének" alapvetően az kell, hogy lejőjjön először, hogy miért nem eszünk húst. (propagálhatjuk a vegetárius életmódot, mindig lesz kötekedő, aki felrója nekünk, hogy a növények is szenvednek :roll: :oops: )

nem tudom, Szegedről mit tudok segíteni a szervezésben, de szeretnék (valószínűleg a nyüzsöge lányommal) a programon.

Talán érdemes lenne (ha még nem volt Magyarországon ilyen rendezvény) a médiát is "riasztani", hátha valamelyiknek átlépi az ingerküszöbét...Talán, ha kitaláltuk, mit is akarunk csinálni a programon, készíthetnénk egy sajtóanyagot.

nem tudom, hogy vagytok vele, de ha lesznek lefordítva, elkészítve szórólapok, talán jó lenne 5-8-10 (nem tudom mennyi) szervezőnek köröztetni, mert nincs kínosabb, mint néhány sajtóhuba...

Én sem vagyok mindig következetes e témában, de talán stílusos lenne újrapapírra nyomtatni a szóróanyagot.

Lehet, hogy rövid az idő, de összehozhatnánk egy veg-hu-s "egyenpolót is", vag ylegalább eg ykitűzőt, vagy nyakbaakasztós valamit, vag yjelmezt...szóval, hogy lássák, mi vagyunk ott és miért vagyunk ott...

szerény anyagi kereteim mellett (lassan költségvetés féle kellene?) valamennyivel én is támogatnám a programot.(remélve, hogy bár az első, de nem az utolsó meat outot szervezzük Magyarországon


Azt hisezm sokunknak itt a veg.hu-n nagyon sok tapasztalata van különböző rendezvények szervezésében, lebonyolításában. (Magam, itt csak magamról tudok beszélni :oops: :oops: ) több, mint másfél évtizede veszek részt civil programokban. a "kulimunkától" az áttekintő szervezésig.

Inkább az a helyzet, hogy ÍGY EGYÜTT,még nem szerveztünk veg.hu-s megjelenést, közös, nyílvános programot. (Meatoutot sem...)

Szerintem ennek fényében inkább markoljunk kevesebbet, de az legyen nagyon jó!!!

Most ennyi jutott eszembe...


tökéletesen egyetértek, csak egyben nem:

"Lehet, hogy rövid az idő, de összehozhatnánk egy veg-hu-s "egyenpolót is", vag ylegalább eg ykitűzőt, vagy nyakbaakasztós valamit, vag yjelmezt...szóval, hogy lássák, mi vagyunk ott és miért vagyunk ott..."

egyenruha nem mindig ajánlatos. ha ti egyenruhában vagytok, az azt is szugerálja, hogy ti egy csoport vagytok , összetartoztok, és mások azok éppen nem tartoznak hozzátok. és lehet hogy azt az érzést kelti, hogy saját személyes csoportos okokból álltok ott és "prédikáltok".
ha ugy néztek ki, mint bárki más, tehát semmi komplett fekete ruha, semmi jezus-papucs, vagy raszta-ragacs, vagy egyéb hitöltözet, akkor ök egyek közületek és ti közülük. nem áll semmi a között, hogy elgondolkodjanak az emberek azon, amit mondtok. mert nem hitet propagandáltok meg nem akartok porszivót vagy egyéb dolgot eladni. ti "csak" azt szeretnétek, hogy az emberek egy pillanatra megálljanak, és elbeszélgessenek veletek és hogy ha haza értek tovább gondolják a beszélgetést és az életüket, hogy egyáltalán GONDOLKODJANAK.

vegán érvek, viszont elsö sorban húsevés ellen ismertetö anyagot terjeszteni szerintem szupi. :)

betegségem miatt nem tudtam még eljuttatni a forditást, viszont jövö héten magyarban vagyok és remélem találkozhatnék valamelyik szervezövel és átadhatnám ötleteimet és segitségemet.

még mindig nem tudom mennyi a molinó csináltatása...

egy plakátot megcsináltatnék itt saját pénztárcára. a szórólapok, ha jók lesznek, akkor abban is seigtek anyagilag... nem mintha gazdag lennék... de nehogy már a pénzen múljon... ha összefogunk, minden lehetséges :)

aki jövö héten talán hétvégén tudna velem találkozni budapesten, vagy máshol az irjon légyszi mailen.

üdv
parika

ps: különben én a klimakatasztrófát beleiktatnám a témába. mert ugye a húsevés, tejivás és sajtevés 18%-át teszi ki a globális melegedésnek és az ozón megsértésének. ... de ezt biztos ti is tudjátok. ha nem annyira, akkor ajánlom az UN jelentést, amiben a methan-ról irnak. az állattenyésztés a sokkal agresszivabb methan gáz "elöállitása" miatt felelös. .... aki tejeterméket és húst eszik az nagymértékben felelös a klimakatasztrofaért. de még nem késö :)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. márc. 19., hétf. 10:34

Kedves VEGesek!

S.O.S. !

Meatout kapcsán még mindíg szükség lenne segítségre, elsősorban Budapestiek tudnának segíteni. A legégetőbb dolgok:
- ki tudna segíteni megkérni az engedélyt? - Blaha Lujza tér
- ki ajánlana fel és segítene elhozni egy szimpla bármilyen asztalt amire a cuccainkat kirakhatnánk

További dolgok, amiben lehetne segíteni:
-nyomtatás, fénymásolás
-ha valaki tudna jönni és hozna laptopot, akkor vetíthetnénk rövid verkfilmeket. Nagyon szuper lenne.
-némi harapnivaló, ételdemostráció. De ez részletkérdés.


Parikától kaptunk jópár képet, aminek nagy hasznát tudjuk majd venni.

És természetesen mindenkit szeretett várunk aki résztvenne ebben az akcióban.



Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. márc. 23., pén. 10:34

még nem is írtam:
ezt a levelet kaptam, a meatout ügyben korábban

Monday, March 12, 2007 from Csaki Balazs

"Hát sok jó hírem nincs... eloször is, elmaradt a megbeszélés*, nem sikerült értelmes ötleteket összeszedni, és a körlevelet se sikerült elküldeni, mert az együtt standolásnál több / konkrétabb dolog kéne. Ráadásul a 4 napos ünnep miatt mindenki még inaktívabb, mint szokott, úgyhogy most úgy néz ki, hogy nem sok minden lesz ebbol. "

*Zöld Fiatalok, Fauna, stb.

Azóta is semmi. Szerintem mi nem vagyunk elég aktívak, szervezők. De ha ott leszünk, minden elfelejtve... ;)

Gábor, van haladás az ügyben? ha még nincs segítség, jövőhéten talán még nem lesz késő, megpróbálok elmenni veled szervezkedni...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: kinga » 2007. márc. 29., csüt. 15:33

Sikerült végülis szervezni valamit a meatouttal kapcsolatban?
Lesz valamilyen stand, információnyújtás, esetleg ételosztás?
Én továbbra is nagyon szívesen résztvennék!
Avatar
kinga
Inkább olvas
 
Hsz: 17
Csatlakozott: 2005. dec. 24., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. márc. 30., pén. 9:33

Eszközök híján lefújva! Next time...

Egyébként akár nyárközelben is szervezhetnénk ilyet (ha összejönnének a lehetőségek) nem kell feltétlen ragaszkodni a hivatalos időpont kijelőléshez. Ezt elsősorban magunknak csináljuk a vegetárianizmus (veganizmus) népszerűsítéséért...
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: kinga » 2007. márc. 31., szomb. 14:27

Sajnálom, hogy nem jött össze a program.
De jó ötletnek tartom, hogy hivatalos idöpontoktól függetlenül is szervezhetnénk valamilyen állatvédelmi akciót.
Avatar
kinga
Inkább olvas
 
Hsz: 17
Csatlakozott: 2005. dec. 24., szomb. 1:00

Előző

Vissza: Programok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron