Vegi találkozó Pesten

.

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. szept. 5., hétf. 8:42

Boldogságot Mindenkinek!

Szeretettel meghivok Mindenkit a szerdai napon rendezendő India ünnepre, mely a XII. Böszörményi u. 13-15 (Életház) lesz megrendezve.
Idő: 19-kor

Govinda
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 5., hétf. 20:27

Kedves fűevő!

Nem azt mondtam, hogy legyen mindenkinek egy fesztivál, csak azt, hogy ha egy szervezet jelentkezik, hogy részt kíván venni kiállítóként, nincs mi alapján elutasítani. Lehet, hogy más országokban elítélték őket, de amíg Magyarországon nincs ilyen ítélet, addig NEM LEHET kitiltani őket sehonnan sem! és amíg jogi alapja nincs, marad az erkölcsi tiltakozás, mint lehetőség. szerintem viszont butaság egy szervezet miatt a többi jót nem észrevenni, nem értékelni.

abban teljesen egyetértünk, hogy nem jó az, amit csinálnak, de: azt, hogy ki/mi a gazember/gazemberség, nem a mi dolgunk eldönteni. a rossznak pedig azért van meg a létjogosultsága, mert dualitásban élünk, és mindig kell, hogy legyen másik választás is. ha nem lenne másik, csak a jó, hogyan valósulna meg a (döntési) szabadság??? :idea:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Fuevo » 2005. szept. 6., kedd 0:25

Kedves Norci,

Nem azt mondtam, hogy legyen mindenkinek egy fesztivál,


Én sem állítottam, hogy ezt mondtad. :-)

csak azt, hogy ha egy szervezet jelentkezik, hogy részt kíván venni kiállítóként, nincs mi alapján elutasítani. Lehet, hogy más országokban elítélték őket, de amíg Magyarországon nincs ilyen ítélet, addig NEM LEHET kitiltani őket sehonnan sem! és amíg jogi alapja nincs, marad az erkölcsi tiltakozás, mint lehetőség.


Van jog, és van erkölcs. Utóbbi eszköze a kiközösítés: "Öreg, mi veletek nem árulunk egy gyékényen, kívül tágasabb!" Ennyi. Ha csak a jogra vársz, és jövőre Bácsfi Diána és bandája is bejelentkezik azon az alapon, hogy Hitler vega volt (valóban az volt), akkor Bácsfi is előadást tarthat, és a bandája standot kap, ahol Szálasi testvér írásait árulják? Nincsenek betiltva, tehát jöhetnek?

szerintem viszont butaság egy szervezet miatt a többi jót nem észrevenni, nem értékelni.


Bizony, butaság lenne. Ezért is írtam, hogy sok jó standot láttam, és vásároltam is náluk, és hogy nyilván sok jó előadás is volt (a harmóniát sugárzó jóga bemutatót pl. ide sorolom).

abban teljesen egyetértünk, hogy nem jó az, amit csinálnak, de: azt, hogy ki/mi a gazember/gazemberség, nem a mi dolgunk eldönteni.


Hát kié? Tán nem vagyunk felnőttek, erkölcsi ítélőképességgel?

A 10éves évforduló kiváló alkalom lenne a rendezvény gyökeres reformjára.
Először is: normális helyszín kell valami emberlakta területen, mert oda a világ végére, arra az eldugott helyre a kutya sem megy ki rajtunk kívül. Ennél még az első találkozó helyszíne, a Havanna lakótelep művháza is sokkal jobb volt, mert ott bejött egy csomó kiváncsiskodó.
Másodszor: át kell gondolni a profilját, és azzal összhangban az elnevezését. Kibővíteném a reforméletmód egészére, kb. abban az értelemben, ahogyan Oláh Andor használta (étrend, mozgás, pihenés, jóga stb). Már amúgy is kibővült a profil, de csak részben jó irányba (pl. ide sorolom a szombat du. jógabemutatót, vagy a tavalyi tajcsi csikung bemutatót, mind2 nagyon teccett), részben sajnos oda nem való irányokba, amiknek semmi közük a reforméletmódhoz (kitrágyaltuk). Határozott profiltisztításra, világos fazon kialakítására van szükség, gyanús elemek nélkül (persze senki sem tévedhetetlen, de legalább törekedni kéne a tisztázásra). Átkeresztelném Reforméletmód Fesztiválra, összhangban a tartalommal, mert erre bejönne egy csomó kiváncsi érdeklődő húsevő is. Vegetáriánus Fesztiválra nem jönnek be, mert ez Magyarországon köznevetség tárgya, "köztudottan" ostobaság, egészségtelen, és csak ütődött önsanyargatóknak való - ez a közfelfogás, ha teccik nekünk, ha nem. A "vegetáriánus" szóval sokakat elriasztunk - szerintem még a Havannán is jóval több érdeklődő jött volna, ha más a fesztivál neve.
Harmadszor: felkérnék a vega étrend és a reforméletmód iránt elkötelezett, elismert természetgyógyász-orvosokból, testnevelőkből stb. néhányat, hogy szakmailag vegyék kézbe a rendezvényt: ki adjon elő, ki állítson ki, és kinek nincs itt semmi keresnivalója. (Nem tartozom közéjük, a szakmámnak semmi köze ehhez az egészhez, félreértés ne essék.)

Nagyjából ennyi a javallatom. Én is jó fesztivált szeretnék. A fesztiválért haragszom, nem ellene.
Avatar
Fuevo
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2004. aug. 31., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 6., kedd 6:56

ok, tényleg kitárgyaltuk már a témát :-)

jó ötleteid vannak, de a reform kifejezéssel nem értek egyet. csak egy példa: pár napja voltam hajdúszoboszlón. amikor a szállást foglaltam, tételesen megadtam, hogy mit eszem, mit nem, majd később részleteztem is, hogy mit szeretnék a tányéromon látni reggelinél és vacsoránál.

próbáltam a lehető legkörültekintőbben eljárni, de nem sok sikerrel. hosszas e-mailezés után a szállodától azt a választ kaptam, hogy persze, van lehetőség reform étkezésre, plusz 2000 forintért. ok, mondom, bár a reform szó nem teljesen az, ahogy én eszem (vegán), de nem kukacoskodom rajta, biztos vette az adást, miután tényleg részletesen leírtam, mit eszem, mit nem.

ezután megérkezéskor elém tette a néni a reform menüt, amiben: rántott cukkini, roston sült pulykamell, tejszínes és vajas ételek voltak... ekkor közöltem, hogy én ebből semmit nem eszem meg, és feltettem a kérdést, hogy tudnak-e nekem tisztán növényi ételeket készíteni. a válasz: igen, hogyne. beszéltem a szállodaigazgatóval, a chef-fel, hogy mit eszem, mit csináljanak nekem. megtudtam, hogy van szoboszlón biobolt, ahol be tudják szerezni a hozzávalókat, pl biomargarin, élesztőmentes kenyerek, stb. sőt, teljes kiőrlésű kenyeret szoktak is rendelni a helyi pékségből.

megnyugodtam. kár volt. másnap reggel kaptam ugyan biomargarint, de a két felkínált kenyér egyike mindenféle E-vel és tejsavó porral teletömött sz.r volt. ok, ettem a másikat, nem baj. második reggel is ugyanez. a "jó" kenyér elfogyott, mire vettem a bátorságot, és szóvá tettem, hogy a másik kenyeret nem eszem meg, mert olyan van benne, amit nem vagyok hajlandó a szervezetembe vinni. és amúgy is két nap vajas kenyér után már szeretnék egy kis változatosságot, mint pl. padlizsánkrém, vagy gabonakolbász, stb, amit lehet is kapni a helyi bioboltban, tényleg nem nagy ügy beszerezni. erre nagy fintor a szállodaigazgató arcán, "na-még-mit-nem" arckifejezéssel.

mindez azok után, hogy 10-szer rákérdeztem, elmondtam a szállásfoglalás előtt, hogy mit szeretnék, nyomatékosítva, hogy csak abban az esetben foglalok szállást, ha minden feltétel megfelelő. mivel tényleg speciálisnak számít az étkezésünk, nem várom el senkitől, hogy erején felül beszerezze ezeket a hozzávalókat, stb. de ha azt mondja, hogy igen, vállalja, meg tudja csinálni, akkor ne vágja a pofákat.

ui. szálloda cím és telefon nálam :D

tehát reform nem= vegetáriánus, főleg azok után, hogy egyesek még a "csak" csirkét és halat evőket is vegáknak nevezik... no comment
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 6., kedd 7:05

egyébként azzal sem értek egyet, hogy nevetség tárgya lennénk, meg nem értett kisebbség, akit önsanyargatónak tartanak.

nekem kifejezetten jó tapasztalataim vannak. bárhova megyek, mindig van olyan ember, aki vagy vegi, vagy van vegi ismerőse. a múltkori pályázatírói tréningünkön, a vállalkozói tanácsadásnál, vagy magánemberként bárhol.

sőt, olyanokat is hallok, hogy valaki ezzel az életmóddal gyógyult meg, vagy azóta jobban érzi magát, elmúlt búja-baja, stb. csupa pozitív dolgok.

én azt tapasztalom, hogy egyre több a vegetáriánus ember, napról napra többen vagyunk. "sokan vagyunk, de nem elegen" :D és ha ez a tendencia marad, remélem, a húsevőkhöz is eljut az üzenet, hogy nem véletlenül választják egyre többen ezt az életmódot...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 6., kedd 11:21

Hát ez a szállodás ügy elég gáz. Megértelek. Együtt érzek veled. Annyira utálom, hogy csak szemetet lehet kapni. Mert a legtöbb helyen csak azt. Az embereket nem érdekli, hogy agyon permetezett vegyszeres zöldségeket, gyümölcsöt esznek. Persze az is szar, hogy nincs elég biopiac sem. Nálunk sincs. Nem is folytatom, mert felhúzom magam...
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

Előző

Vissza: Programok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron